Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:38:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Темплари  (Pročitano 32305 puta)
Ucesnik diskusija


Oj Srbijo, mila mati ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sto se tice knjiga o Templarima, preporucujem Vam Sveta krv sveti gral i kao drugu Otkrovenje templara.
Po ovim knjigama a i drugim izvorima na koje sam naisao templari de facto i jesu bili jaci od Crkve ali i od mnogih kraljeva u srednjem veku, jer su imali velike posede i oni su izmislili bankarstvo kako mi danas poznajemo sto im je omogucilo da se enomno bogate pozajmljujuci novac za kamatu. Mnogi kraljevi su pozajmljivali nova kao engleski kralj Jovan bez Zemlje kao i Francuski kralj Filip. Isti kralj je kivan sto nije primljen u red ali i zbog velikih dugova prema istom bukvalno kidnapovao papu, prebacio ga u Francusku i naredio mu da proglasi Templare jereticim.
Progon je poceo na petak 13, pa odatle verovanje da je taj dan baksuzan. Vecina je pohvatana i pod teskim mukama priznala optuzbe za jeres, mada je jedan deo nasao utociste u Skotskoj kod Roberta Brusa koji od ranije vec nije bio u dobrim odnosima sa Papom. Takodje se veruje da je jedan deo otisao u Portugal i promenio ime u Red Isusovih ratnika ili tako nesto, da bi kasnije i ucestvovali u velikim pomorskim otkricima jer se zna da su bili izvrsni moreplovci i da su cak i pre Kolumba otkrili Ameriku.
Takodje zanimljiva cinjenica je, ne znam da li ste upoznati sa verovanjem da nije dobro okretati hleb naopako na sto dok se jede, kao to je lose, e pa to je takodje od templara ostalo. To je bio njihov znak u tavernama da je opasnost blizu i da treba bezati.
Ima tu jos nekih pojedinosti ali procitajte ove knjige da sad ne smaram.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


sta mislis,kako izgledam?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
LG 
templari ili  punim imenom jadnici,vojnici isusa krista i hrama solomonova,osnovani su 1118 godine dvadeset godina posle zauzimanja jerusalema,osnivaci ove organizacije  bila su dva francuska kralja hugh de payens i godfrey de st omer,veliki borac salahudin je potukao krizarsku vojsku na hattinu 1187 i oslobodio jerusalem osudio templare na smrt,ali jedan mali broj njih je pobjegao u danasnju evropu tacnije tacnije u skotsku i tamo razvilijali drustvo po cijelom svjetu,treba i ovo spomenuti da je1307 francuski kraljphilip le bel odlucio je uhvatiti clanove reda templare neki su opet uspjeli pobjeci a vecina su uhvacena i dugo im je bilo sudeno priznali su na kraju da su u njihovim ritualima vredali  isusa i odbacili hriscanstvo gdje su ih na kraju pogubili,ima dosta toga da se prica o tome procitajte knjigu cekajuci mesiha trakat o zavjeri pisac  nijaz omer veoma poucna knjiga uvjericete se da je i sa nasih prostora bilo templara Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2010, 23:03:26 od didyou »
IP sačuvana
social share
http://www.youtube.com/watch?v=3lIAEziRnho&feature=related Bosanci su ipak naj stariji narod!!!

Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam, nego da me vole zbog onoga sto nisam!!!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia ????
Zanimaju me templari,da li bi ste mogli da mi preporucite neku knjigu da procitam vezano za njih?

ako ti nesto znaci, ja sam poceo knjigom "Hram i loza"

A sad, evo nesto za sve:

Nemojte se zamlacivati bilo kakvim stivom o tajnim drustvima. Pre 10ak godina me je sve to zainteresovalo i poceo sam da pratim sve o tajnim drustvima (templarima, masonima, iluminatima, maltezanima, raznim tevtonskim redovima, prioratu itd) ukljucujuci i pojedine misticne sekte (opus dei, ordo templi orientis...) i ispostavilo se da skoro pa nijedna jedina informacija nije bila negde kontraverzna i, cesto, u suprotnosti sa samom sobom!
Zato vam najtoplije vam preporucujem da ne gubite vreme na takve gluposti
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy S10
Opus Dei je sekta koja pripada katoličkoj crkvi, a ne templarima, sionskom prioratu, itd..
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia ????
Opus Dei je sekta koja pripada katoličkoj crkvi, a ne templarima, sionskom prioratu, itd..

Tacno, ali posto, kao sto rekoh, u sebi ima dozu misticizma, samim tim su poremeceni pseudoistoricari i teoreticari zavere napravili neverovatnu famu oko toga
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
quote author=vl4d4 link=topic=28390.msg7950849#msg7950849 date=1261959078]
jel istina da su templari bili u to svoje  doba mocniji od crkve?

Не.Будући да су их Црква и француски краљ раскантали без проблема.



Raskantali ? a sta ako nisu?
Ako su otisli u ameriku i stvarno tim zlatom stvorili mocnu imperiju ?
teorija zavere je vek tu xD

Империје се не стварају златом.Шпанија је имала сво злато овог света па је потпуно пропала на крају.
Citat
Ne stvaraju se, ali se odrzavaju.  Spanija je pukla jer su stvorili inflaciju, isto kao i Otomani kada su prepunili trziste srebrom.

Knights Templar se jos uvek nalaze u Londonu, tu im je jedno od glavnih sedista.  Jos mogu da se pronadju arhitekture sa njihovim simbolima u Engleskoj, tako da je ta prica o prenosenju blaga i moguca.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
SonyEricsson 
Ranije sam čitao da se prva Biblija sastojala od 52 knjiga, a ne od 46 kao danas. Crkva je izbacila 6 knjiga iz Biblije (jer su bili opasni za crkvu, lako je mogao izgubiti svoj moć), a jedna je bila Isusova gde je piso da je " Bog i u drvetu i pod kamenom", što znači da je svugde, i ne trebaju ljudima sveštenici ni crkve da bi  voleli boga i "kontaktirali" s njim.
Do srednjeg veka ostala je samo jedan primerak te Biblije u posedu Etiopske hrišćanske crkve, i naravno, Templari su saznali o tome, pa i došli do Biblije.
Po piscu to je jedan razlog zašto su oni smatrani sektašima i zašto nisu bili poželjni: oni su saznali nešto, što nije išlo u prilog hrišćanske crkve.
Možda je to naučna fantastika, ne znam...ali sve u vezi templara je 70% sci-fi.
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 20:33:50 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 45
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
biblija je sastavljena od izbora od preko 200 jevandjelja, ono sto nije uslo u listu kasnije je postalo apokrifni spis ako po bilo cemu odudarao od probranog stiva Wink istorijska cinjenica je da je Sveti Sava citao nesto od tih knjiga koji su mu pokazali crkveni poglavari koji su ih cuvali (kad je bio u Palestini). Tako da su sigurno templari znali nesto o tome,nema sumnje. Bili su stacionirani tamo, i mogli su da saznaju sve tajne.
« Poslednja izmena: 25. Feb 2010, 02:57:18 od fingon82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Opet se pokazalo da je najbolje čuvana tajna ona o kojo svi sve znaju a u stvari niko ništa ne zna.  Teorije zavjere , tempalri, iluminat , masoni ,žig zvjeri , bar kodovi na prizvodima , biometrijski pasoši, čipovanje ljudi . . . . .  da li su to sve dijelovi iste priče??? vjerovatno nikad nećemo saznati ali je to ono što u ljudima budi maštu , težnju za nečim moćnim i mističnim.  Na tome ljudi prave velike pare pričajući priče .  Ne znam, možda nisam u pravu ali ipak mislim da tome ne treba pridavati veliku pažnju.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Jedno je sigurno , rekorderi su po broju objavljenih knjiga o njima .
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:38:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.