Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Telekomunikacije u Srbiji kroz brojeve  (Pročitano 3440 puta)
18. Maj 2007, 15:16:06
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
Prihod od telekomunikacija u godini je 1.35 mld eur tj. 9.2 posto bdp
Od toga na mobilnu telefoniju otpada 45 posto, fiksna 41, internet 3,...
godišnji rast je oko 24 posto prosečno, u internetu oko 35 posto. u fiksnoj oko 2
mobilnih korisnika ima oko 85 na sto stanovnika, internet oko 10
odlazni saobraćaj u milionima minuta je 17304 u fiksnoj i oko 1823 u mobilnoj
što se tiče fiksne telefonije najveći br. na 100 stanovnika ima slo, pa hr, a odmah zatim srbija i mađarska,najmanje imaju albanija, bosna i turska
Što se tiče mobilne telefonije na 100 stanovnika vodi mađarska, crna gora, srbija, a na začelju su albanija, bosna, rumunija i hrvatska
Što se tiče cene u fiksnoj mreži za lok. poziv ubedljivo je najeftinija srbija i to 3 puta od Albanije a 10 puta od hrvatske koja ima najskuplje usluge u regionu mali primer ide ovako:
za 3min kod nas se plaća 0.64 centa, albanija 3.87 a hr 11.38
za međunar. pozive 3 min je najjeft. u srbiji 5.12 a najskuplje u albaniji iznosi 34.79
ovo je posebno zanimljivo: račune za fiksnu telefoniju preko 1000 din ima samo 28 posto korisnika, a 19 posto ima račune do 100 dinara
što se tiče govornica na 100 stanovnika vode hrvatska sa 2.78, rumunija sa 2.37 i srbija sa skoro 2, ostali su ubedljivo ispod (ovo je bez slovenije)
struktura poziva u srbiji je 71 posto lokalni, a samo 2 međunarodni
mob. operateri
telenor 73 posto teritorije, 92 posto stanovništva, 1018 zaposlenih, market share 35 posto
MTS teritorija 87posto, stanovništvo 95 posto, market share 65 posto, rast prihoda za godinu dana neverovatnih 42 posto, br zaposlenih 503
ostvareni saobraćaj je oko 410 min po korisniku
broj poslatih sms je oko 2.5 mld
odnost pre i post paid je oko 1:6 a prihod skoro pola pola

ovde se kriju mnogi odgovori tipa
zašto ja nemam fiksnu liniju, kad će nove usluge u mobilnoj, kad će ovo, ono...
Kada se nešto planira u ovoj branši, prvo se čitaju cifre koje su vro egzaktne!



kada se ovo lepo prostudira biće jasnije ono što sam ovde http://forum.burek.com/index.php/topic,157622.100.html napisao
« Poslednja izmena: 18. Maj 2007, 15:18:13 od StevieG »
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Citat
... ubedljivo je najeftinija srbija ...
Ista demagogija o "najjeftinijoj" Srbiji na svetu 100 puta do sada ispričana.  Smile Smile Smile

Ako bi elektrodistribucija objavljivala neke svoje statističke podatke onda smo po takvim podacima najjeftiniji na svetu po ceni koju plaćamo za kilovat, pa se onda ispostavi da nema veze sa istinom ..... NIS takodje se** i balavi o najjeftinijem gorivu u okruženju i dalje, dok ono, gorivo ispade jeftinije u okolnim državama, da ne govorimo recimo o cenama u Americi, ... prehrambena industrija takodje a ono najskuplji smo u okruženju i Evropi gotovo, ....

"Na papiru" sve deluje tako sjajno i bajno dok se u praksi stvari odvijaju sasvim drugim tokom ...

To potenciranje na ostvarenom saobraćaju po korisniku i merenje minuta u Srbiji je smešno a zašto?!?
Sigurno se već pet i više godina u pojedinim(sada već većini) Evropskih država praktikuje da se za neku mesečnu nadoknadu u proseku od 25-35€ sa naravno fraj telefonom prilikom sklapanja ugovora sa operaterom dobija i mogućnost razgovora do mile volje tj., neograničeni razgovori u okviru iste mreže bez ikakvog tarifiranja cene po minuti. Neka MTS ili Telenor urade tako nešto i da za cifru od 2000 dinara mesečno daju potpuno besplatne razgovore u okviru svojih mreža i onda neka svode statistike o ostvarenom saobraćaju po korisniku i mere minute koje je korisnik istrošio u toku meseca - onda ne bi baratali cifrom ode 400 minuta već cifrom recimo od 4000 ili mnogo više ...
Na kraju krajeva i da nema te mogućnosti besplatnih razgovora u okviru iste mreže, opet je minut na tom zapadu bio mnogo jeftiniji nego u Srbiji i to se vidim održalo i do danas ... pa jel neko normalan može to shvatiti?!? Kolika su mesečna primanja zapadnih radnika, kolika onih u Srbiji i opet ovi imaju jeftine minute sa deset puta većom platom?!? I onda se pitamo zašto u Srbiji malo razgovaramo mobilnim telefonom ili ne potrošimo više od 10€ mesečno?!? Zato što nas ovde šišaju većim cenama za minut dok su primanja deset puta manja - eto zato i malo ljudi potroše.
Recimo, kada se uzme u obzir toliko postpaid pretplatnika Srbije u zadnje vreme od kada se dele telefoni na kredit od dve godine i svi plaćaju inicijalno svoje račune iznad 1700 dinara šta reći onda o povoljnosti u Srbiji ... za cenu od 1700 dinara bi trebalo da dobiju fraj razgovore neograničeno, a ne samo nekih 400 minuta ...
Jel ima potrebe spominjati cene za 3G u Srbiji(sramne "pakete" koje nam nude naši operateri i još mašu njima kao da su najpovoljniji u okruženju) i toliku jeftinoću Srbije u odnosu na okolne države?!? Smile Mislim da nema potrebe, zar ne???

Podatak da smo jeftiniji u fiksnoj telefoniji
sećam se kao da je juče bilo da mnogi korisnici baš na ovom Bureku napisaše: "sramota je što Telekom Srbija ne daje potpuno besplatne razgovore u okviru lokalnih poziva kao u mnogim državama sveta već naplaćuje iste...." - ovo je bio komentar vezan za dial-up internet koliko se sećam. Ovo stvarno ne znam da li neka država u Evropi daje besplatne fiksne pozive u lokalu, ali zašto ne bi smo uzeli i to u obzir?!?
« Poslednja izmena: 18. Maj 2007, 18:26:11 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Evo i malo "statistika" made by Cigla tel:

::::Prosečan Evropljanin:::::::::::::::::::::::::::Prosečan Srbin:::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Plata: 3000€ = 240000 din..::::::::::::::::::::::::300€ = 24000 din.
Cena min. razg.: 0.09e = 7.2 din.:::::::::0.09e = 7.00din. + 1.50din. za uspostavljanje veze i + PDV
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
U prevodu: obrazovani evropljanin prima minimalnu platu od 240000 dinara i plaća minut razgovora mob. telefonom negde oko 7 dinara što u prevodu znači da može razgovarati za svoju platu:
evropljanin: 240000:7=34285 minuta ---> blizu 24(dvadeset i četiri) dana neprekidnog razgovora;
Srbin:::::::  24000:11=2181 minuta ---> blizu 1.5(jedan i po) dana neprekidnog razgovora;

Toliko o "najjeftinijoj" Srbiji!
Naravno, ovde su date grube cene i mogu varirati na osnovu nekih tarifnih paketa, ali uzeti su osnovni paketi kako kod nas tako i u Evropi. Jedino nisam uzeo u obzir podatak o tome da li se naplaćuje uspostavljanje veze i porez i na evropskoj ceni ili je to već uračunato u cenu od 0.09€ no to ću ispraviti ...
Btw. ja ovako gledam na stvari bez nekog većeg uplitanja u "cifre"!!!

Još jedan poražavajući podatak:
Prilikom zamene telefona u radnjama u Srbiji se ustanovilo po nekim naravno nezvaničnim podacima da je prosek razgovora takvim telefonima(koji se menjaju uglavnom na godinu dana) negde od 5-10 sati ukupnog razgovora. Prosek mob. telefona na zapadu za godinu dana se meri u stotinama sati razgovora ...bukvalno, Srbin još nije ni "razradio" pošteno svoj mob. aparat a ono prošlo godinu dana od kupovine ...!
Eto još jednog banalnog primera kolika je mogućnost Srba sa najjeftinijim cenama razgovora i aparata u okruženju ....
« Poslednja izmena: 18. Maj 2007, 18:34:32 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
tema je ekstra  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Diamond 2
daleko je prosecan stanovnik Evrope od 3000 eura...

ovo za prodavnice je toliko smesno da je to neverovatno... nemoj mi retji da stvarno verujes u to???

i ta statistika koju si napravio je ok za clanove bureka koji imaju 13 i manje godina... Smile

daj budi ozbiljniji...
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
Cifre Ciglo govore da stanje nije bajno, naprotiv! Ipak ide nabolje!


3000 eur u evropi... mislim da bi se ministri ekonomije tih zemalja udarali u bulju da je to tačno. To nije prosek ni u danskoj i norveškoj, a kamoli u rumuniji i bugarskoj. Malo sam radio tamo, tj. u švici i to je tamo dobra plata u francima a ne u evrima. Ta tvoja priča ciglo o evropi se svodi na to da ja kao tebe smatram mentolom i da te ubeđujem da je dobro da kupiš kuću od 1000 kvm na dedinju za 1 mil eur. Cena je super, ja te ubedim ali ti nemaš te pare. Ja sam ovde u postu pominjao region a ne eu.

Port na centrali je oko 60 eur za fiksnu i oko 80 za mobilnu. Kada operater kupuje hardver ide sa računicom da će ga koristiti 10 godina i bar 3x apgrejdovati. Da bi se pustilo slobodno telefoniranje mora se pojačati hardverski resurs, a to košta. Operateru je svejedno das li ti pričaš ili ne sa stanovišta opreme, centrala se isto ponaša i radi i kad je opterećenje 20 i kad je 100 posto. To su samo jebene 0 i 1.Obično se uzima kredit i znači ide se sa nekim prosečnim računom za korisnika od oko 25 eur sa profitnom stopom od oko 20 posto. Zamisli sada da našem korisniku koji plaća 100 din kažeš da će od sutra plaćati 2000 do 2500 ali će moći da priča koliko hoće. Mislim da to ne bi prihvatio. Zaključak je da veća kupovna moć omogućuje i nove sevise. Seti se kada je startovao KDS koji nudi tv sliku koju imas i običnom antenom. Tek kada je sjeban požarevački krvnik i kad su plate skočile, korisnici su pored RTS i košave hteli i animal planet, a kasnije i internet. Sto puta sam rekao da sa malim računima nema jeftinih servisa i to je kraj.

Uzgred, gorivo u Srbije je 1eur, a u nemačkoj 1.25 (proveo sam u zadnjoj godini tamo oko 3 meseca, i to po 3 nedelje u svim velikim operaterima fiksne mobilne i interneta), u grčkoj 1.18 a u zemlji između nas i slovenije nemam pojma ali valjda dduhoviti nikolica zna, kao što sve zna.

Sve cifre su zvanični ETSI podaci i sigurno ih nisam izmislio. Imam još gomilu podataka tog tipa koji daju zanimljivu sliku regiona po svim parametrima u telekomunikacijama.

tema je ekstra  Smile Smile Smile   tvoje je carstvo nebesko!
« Poslednja izmena: 18. Maj 2007, 23:19:54 od StevieG »
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
ovo za prodavnice je toliko smesno da je to neverovatno... nemoj mi retji da stvarno verujes u to???
Ja verujem, ako ti imaš nešto pametnije da dodaš onda to i napiši, potkrepi nekom informacijom, nemoj postavljati pitanje i glumiti poznavaoca bez i jednog dokaza! Na kraju krajeva i tema nosi u nazivu "... kroz brojeve" ... hajde da dodamo ".. i slova"! Smile
Pored ovoga, ako se u Srbiji mesečno potroši 100 dinara kako veli StevieG, koliko se onda za godinu dana obavi razgovora takvim mob. telefonom?!? Zvanični podaci dati u prvom postu govore o 410 min po korisniku ostvarenog saobraćaja, samo nije precizirano u kom periodu(godina, ili mesec)?!?
i ta statistika koju si napravio je ok za clanove bureka koji imaju 13 i manje godina... Smile
daj budi ozbiljniji...
Rekoh da je gruba, ali 99% tačna, i vrlo sam ozbiljan kada to navodim. Ako misliš da je toliko netačna, daj onda ti tačne podatke za one preko 13 godina, nemoj opet komentarisati bez ikakvih dokaza i bez činjenica ...! Smile
Btw. iskrenija bi bila konstatacija da je zvanična statistika koju objavljuju naši operateri radjena za retardirane i klince ispod 13 godina ... Smile
3000 eur u evropi... mislim da bi se ministri ekonomije tih zemalja udarali u bulju da je to tačno.
Izgleda da ih mnogo bole bulje od silnog udaranja po njima ... Smile
Mora da ste se tamo družili sa našim gastarbajterima "nedovršenim osnovcima" pivopijama, .... kada govorite da je 3000€ velika plata za visokoobrazovanog nemca, austrijanca, ... švajcarce neću pominjati jer je 3000€ tamo rezervisano za djubretare a ne visokoobrazovane ljude .....
Btw. ako misliš da sam ja preterao i ti znaš tačan podatak o prosečnim evropskim platama visokoobrazovanih ljudi(čitaj: fakultetski obrazovanih), onda ih i napiši ...


« Poslednja izmena: 19. Maj 2007, 12:13:10 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Diamond 2
nemam ja sta da iznosim podatke kad ih nisam ni spominjao... ti si taj koji je izneo gomilu tvrdnji bez ijednog dokaza... aj da su tvrdnje realne... uglavnom to sto si pisao za prodavnice je nemogutje proveriti a ni izracunati... a da ne pricam o tome koliko se ovde resetuju timeri... Smile u krajnju ruku mozda je i tacan podatak po telefonu ( slucajno se pogodilo da je tako) ali cela ta prica o tome da prodavci prave statisktiku koliko se prica po telefonu je smesna kao sto rekoh...

btw, prosek je 5 eura u mesecno... i da je 100 dinara svejedno jer se racuna i razgovor sa brojevima fiksne telefonije...

a to da ja glumim znalca... da imam 13 godina i da mi je ovo prvi forum, da zelim da se dokazem nekom, mozda bih to i radio... ovako... Smile
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla
mob
BlackBerry bold 9000
Ti si rekao da je to prosek sto nije tacno, a sad pominjes visoko obrazovane.  u nemackoj ko ima 4000 neto platu je uspeo u zivotu. Gastosi rade za do 2000max. Ja sam imao dosta vise i nisam poznavao nikoga odavde osim jedne fine dame iz rijeke.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
ali cela ta prica o tome da prodavci prave statisktiku koliko se prica po telefonu je smesna kao sto rekoh...
Naravno da ne prave neke zvanične ili nezvanične statističke podatke koje bi prosledjivali nekoj zvaničnoj državnoj agenciji, ali u razgovoru sa mnogim ljudima koji imaju radnje za prodaju mob. telefona i njihovih razgovora sa drugim vlasnicima radnji u drugim gradovima i mestima, i njihovim razgovorima sa onim drugim prodavcima, pa ovih sa .... stiglo se do navedene cifre oko koje su se svi složili ...
btw, prosek je 5 eura u mesecno... i da je 100 dinara svejedno ....
Da vidimo ... 400 dinara je manje od 40 minuta razgovora, no neka bude 40 minuta mesečno ... znači, na godišnjem nivou se telefonom razgovara za cifru od 40min.x12meseci=480 minuta = 8 sati godišnje!
Da je 100 dinara mesečna potrošnja svega, bilo bi onda svega 10 minuta mesečno ... znači, onda bi se na godišnjem nivou se telefonom razgovaralo za cifru od 10x12=120 minuta = 2 sata svega za godinu dana!
.... jer se racuna i razgovor sa brojevima fiksne telefonije...
Nešto te ne kapiram ovde baš previše?!? Kakav crni razgovor sa brojevima fiksne ili "labave" telefonije?!?
Valjda se govori o cifri koju korisnici potroše za mesec danas sa svojim mob. telefonom pa zvali i marsovce njima?!? Oni potroše novac koliko smo naveli gore i samim tim se zna i tačno vreme razgovora takvim mobilnim aparatom...
I kako onda možeš tvrditi da "statistike" servisera i prodavaca nisu tačne kada se poklapaju sa tvojim tvrdnjama????
Naravno da se ukupno vreme onda automtski svede na prosek od 50% primljenih i 50% upućenih poziva bez ikakvih izuzetaka gotovo kod svakog aparata u svetu .... što znači da se prethodno dobijene cifre(sati) trebaju pomnožiti sa dva kako bi se dobio ukupan razgovor takvim mob. telefonom ...

Ti si rekao da je to prosek sto nije tacno, a sad pominjes visoko obrazovane.  u nemackoj ko ima 4000 neto platu je uspeo u zivotu. Gastosi rade za do 2000max. Ja sam imao dosta vise i nisam poznavao nikoga odavde osim jedne fine dame iz rijeke.
Naglasio ja u daljem tekstu: "U prevodu: obrazovani evropljanin...", no, možda sam trebao nagovestiti "visoko obrazovane" .....
Na kraju krajeva i da imaju najminimalniju moguću platu od 2000€ fakultetski obrazovani ljudi u evropi, opet bi se takva plata mogla uporediti sa platama u srbiji od 200-300 za istu struku ....
« Poslednja izmena: 19. Maj 2007, 13:57:46 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.