Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:58:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Telekom ADSL - zamena modema  (Pročitano 12476 puta)
30. Okt 2011, 20:48:39
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
Pozdrav svima,

Potpisao sam ugovor za ADSL pre neke 4 god, i tada dobio modem huawei hg510, koji nema wireless.
To mi nije smetalo, sve dok skoro nisam kupio lap top, i smartphone.
Onda sam otisao u win win, i kupio jedan wireless ruter - TP-LINK TL-WR740N, i uspeo sam da sve namestim tako da wf radi i na lap topu.Medjutim, veza je pucala cesto, svakih par minuta, sto ume strasno da iritira, pogotovo kad skidam nesto
Pre svega toga burazer je zvao tehnicku podrsku da pita da li bi mogli da dobijemo wireless modem, i oni rekli kao ne moze, ne rade zamene ako je modem ispravan.
I sve je stajalo tako, koristio sam wireless sa rutera koji sam kupio, veza pucala, ali sam trpeo.
I onda kupim HTC wildfire s, i naravno, treba mi wireless dok sam u kuci.Odem ja na wireless mreze, skeniram, nadjem svoju, i konektujem se.
Ali, nece da ucita nista.Dakle, samo se konektuje, ali ne ucitava nista.Wireless radi na lap topu, a i na kompu ima neta.Telefon hvata i koristi bilo koji drugi wireless bez problema, samo nece ovaj moj.

Pa se sad ja pitam, da li neko ima iskustva sa zamenom modema ?Ovaj moj modem koji imam i ruter koji sam kupio verovatno nisu kompatibilni, ili sta god, uglavnom veza puca svakih par min, a telefon nece da ucitava nista kad se nakaci.Kontam da je jedino resenje da mi daju novi wireless modem.
Da li bi mogao da im kazem da mi se pokvario modem, i da mi treba drugi ?Da li bih morao da platim i u tom slucaju ?Da li bi oni dolazili da provere modem ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Kako si prikljucio ?

Ako si iz telekomovog rutera usao u Tp link, ne bi trebao da imas problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
Pa modem je prikljucen u mreznu karticu desktop kompa, kao i pre, a onaj mali kablic preko splitera u telefon, samo sam dodao kabal koji ide iz LAN(modem) u LAN na ruteru, i prikljucio ruter na struju naravno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
E tu je pitanje da li je lan na tom ruteru ulaz ili izlaz. Imas ih koji kao ulaz imaju predvidjeno mesto za tel. buksnu a imas i one predvidjene za lan buksne. Ako je za lan buksnu ulaz onda ne bi trebalo da ima problema sa radom.

Ali za svaki slucaj. Iz telekomovog modema preko lan izlaza spoj na lan ulaz u ruter. Iz tog rutera idi u komp sa lan izlaza. Onda bi trebalo da radi perfektno.

Tako sam pre neki dan drugaru namestio samo sto je njemu modem bio sbb-ov i tp link-ov ruter.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
A kako da znam koji je LAN ulaz, a koji izlaz ?
Na modemu imam 4 rupe za LAN, i na njima pise samo LAN1, LAN2, 3, LAN3 i LAN4, na ruteru takodje 4 rupe za LAN(na njima pise 1, 2, 3, 4) i jedan WLAN.Uradio sam tako kako si rekao, radi net na kompu, hvatam wireless sa fona, konektujem se, ali opet isto.Nece da ucitava nista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Ovako, sada gledah njegovo uputstvo. Iz telekomovog rutera, koristi Lan 1 ili Lan 4 i spoji jedan od njih u WAN na Tp Link-ovom ruteru. A od tog istog rutera spoji jedan od 1,2,3,4 u komp.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
Uradio sam tako, i onda nemam konekciju na kompu uopste, stoji limited.
Na fonu hvatam signal, konektujem se, ali opet isto, nece da ucitava nista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
E imas onaj instalacioni disk ? Na njemu imas programcic koji kada pokrenes konfigurise taj Tp link-ov ruter. Ako ne mozes, iz ovog uputstva sam konfigurisati rucno. Ima metoda 1 i 2 a posle kako da ubacis lozinku za wi fi. Sve to mozes onim programcicem da odradis sa diska. On te navodi.


Uputstvo:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
2009715152017.pdf (1256.79 KB)
« Poslednja izmena: 30. Okt 2011, 21:56:57 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Wildfire S
Imam CD, pokrenuo sam onaj setup, sve lepo povezao kako je objasnjeno, sve lampice sijaju kako je objasnjeno, sve lepo podesim, i onda dodje do ovoga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Po tome ispada da sa telekomovog modema nemas vezu. Hm, probaj komp na njega direktno da ukljucis i vidi imas li net ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:58:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.187 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.