Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:04:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Taoci loših veza  (Pročitano 6868 puta)
16. Maj 2007, 00:48:19
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Taoci loših veza
Zbog čega se mnoge žene plaše samoće i život bez muškarca smatraju sinonimom za ropstvo u samici tajlandskog zatvora u koji su dospele zbog švercovanja droge

Verovatno niste jedina žena na svetu koja se već mesecima preispituje zbog čega ostaje u emotivnoj vezi sa muškarcem koji je čini frustriranom, nesrećnom ili – ravnodušnom i koja pronalazi milion opravdanja zbog kojih nastavlja da se vrti u začaranom krugu svog nezadovoljstva. Možda se upravo dvoumite da li da uđete u vezu sa muškarcem kome su sve vaše prijateljice dale „čistu desetku”, iako vi ne možete da zamislite čak ni poljubac sa Mister Idealnim. 

Postoji i gori scenario – ušli ste u vezu sa muškarcem koji vam se uopšte ne sviđa, ali ostajete sa njim zbog straha od samoće, zato što ga drugi smatraju dobrom prilikom ili zato što vam manjak samopouzdanja zlobno šapuće da vas niko drugi neće. Iako smo svi mi u nekom životnom periodu bili bez partnera i znamo da solerski život uopšte nije sinonim za robinzonsko samovanje, niti je uvod u kliničku depresiju, kada se okrenete oko sebe shvatite da se mnoge žene ponašaju kao da je život bez muškarca sinonim za ropstvo u samici tajlandskog zatvora u koji su dospele zbog švercovanja droge. Hladan, taman, prljav i zastrašujući. Najnovije istraživanje socijalnih psihologa objavljeno u američkom „Žurnalu socijalne i interpersonalne psihologije” govori da, ako vam se neko ne svidi u prva tri minuta poznanstva, najverovatnije je da vam se nikad i neće svideti. I da taj magični osećaj privlačnosti dolazi iz dubine želuca, a ne iz našeg uverenja da bi neko trebao da nam se dopada jer je on „dobra prilika” po oceni javnog mnenja. Autori ovog istraživanja takođe nabrajaju neke od najčešćih zabluda koje nam prolongiraju status taoca zarobljenih u lošim vezama.

Suprotnosti se privlače: Suprotnosti se privlače samo u fizici i hemiji – zaboravite na taj zakon u ljubavnim vezama. Dve potpuno različite osobe možda mogu dobro da funkcionišu na početku veze, dok je strast na vrhuncu ili u vezama koje nemaju budućnost. Ako vam je stalo samo do ludog seksa ili do otkrivanja ljudskih osobina za koje niste ni slutili da postoje, samo napred! Ali, ako želite dužu vezu sa muškarcem koji je različit od vas koliko i noć od dana, shvatićete da vam je potrebna energija Popaja da biste prevazišli sve razlike koje postoje između vas. Pravljenje kompromisa jeste sertifikat emotivne zrelosti, ali previše kompromisa frustrira osobu i krade dragocenu emotivnu energiju. 

On se svima dopada: Svako od nas je veoma osetljiv na komentare naših bližnjih i dragih ljudi, pa kada nam mama i sestra saopšte da je naš novi izabranik „divan, pametan, šarmantan, duhovit, uspešan i – potpuno očaran nama” imaćete osećaj da sa vama nešto nije u redu, jer vam srce ne pleše u ritmu sambe u njegovom prisustvu. Slično ćete se osećati i ako vam se otvoreno udvara muškarac koji važi za najboljeg dasu u društvu i koga sve vaše prijateljice zavidno merkaju, ali vaša „laboratorija ljubavi” jednostavno ne reaguje.

Drugim rečima, ako vam se ne dopada glavni frajer u gradu, koji uz očaravajući izgled  ima i uspešan privatni biznis i svakodnevno vam isporučuje buket od 101 ruže na kućni prag, a srce vam vene za prodavcem iz lokalne cvećare koji možda nije završio ni srednju školu, ali vam se u njegovom društvu razlete oni čuveni „leptirići” u stomaku – čini se da nemate izbora. Ili ćete biti srećni po svojim merilima ili nesrećni po tuđim.

 Potpuno je drugačiji od idiota sa kojim sam do juče bila: U pravu ste – nakon dugogodišnje veze sa potpuno neambicioznim, emocionalno nezrelim tipom sa kojim vam se „smešio” brak u zajednici sa njegovim ili vašim roditeljima, pravo je osveženje biti sa muškarcem koji je profesionalno uspešan, romantičan do suza i uvek raspoložen da sa vama putuje na egzotična mesta, ali – budite oprezni. To što je on potpuno drugačiji od vašeg bivšeg ne znači da je idealan. Ako se skoncentrišete sa one njegove osobine koje ga razlikuju od bivšeg, možete izgubiti iz vida osobu u celini i završiti sa partnerom koji vam po nekim drugim stvarima uopšte ne odgovara.   
Volimo iste stvari – mora da smo suđeni jedno drugom: Vi to ozbiljno? Da li ste ikada čuli za par koji je ostao dugo zajedno samo zato što partneri vole  iste filmove, istu muziku, iste knjige i – produženi espreso sa šlagom? Naravno da je divno kada dvoje ljudi uživaju u istim stvarima, ali ako sebi govorite da je šteta raskinuti  vezu sa osobom koja deli vašu ljubav prema Mocartu, Dostojevskom ili detektivskim serijama, možda je vreme da razmislite da li tu vezu treba da pretvorite u prijateljsku. Alternativa je da je prolongirate u dugogodišnju dosadu sa velikim potencijalom obostranog „šaranja sa strane” u potrazi za uzbuđenjima.
Katarina Đorđević

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
Bila sam u vezi sa tipom, koji me je non-stop tukao i psihički i fizički zlostavljao. Navaljivao je da se šatro venčamo, a kada bih ja rekla Smile dobila  bih batine. Tako me je jednom prebio pred mojim detetom,koje je tada imalo 3 godine. On je inače bio 12 godina mlađi od mene i nemam pojma kako je to počelo sa njim. Glavno da je tip psihopata i čuvajte se njega i njegove majke Smile, Koja nas je sve po kući uznemiravala noćnim telefonskim pozivima. Pred kraj "veze",Kada je ukapirao da je gotovo,zapretio mi je da će"pobiti celu kuću-mene,moju mamu i moje dete" Smile Smile. Tip se zove-devojke obratite pažnju i čuvajte ga se -Poljo Senad iz Negotina je i veoma je agresivan kada je zaljubljen,a tlo mu se kliza pod nogama. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11618
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa po ovom tekstu ispade da ni jedna veza nije dobra  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
pa po ovom tekstu ispade da ni jedna veza nije dobra  Smile
Jel po mom textu ili po textu S.F.?  Sto se mene tice imala sam veza super, ali ovo je bio horor film Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11618
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne po tvom, nego po tekstu koji je postavio sf
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
U pravu si,draga. Ima dobrih veza i dobrih,normalnih i pametnih ljudi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Chaos, panic, & disorder-my work here is done!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 5472
Zastava Belgrade, Over the Rainbow :)
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Ima nesto mazohisticko u nama zhenama...eto, generalizujem al jeste tako..Imala sam i sama primera kad se moj partner nije bas dolichno ponashao prema meni ali sam ja to tako..oprastala..Mi imamo taj gadan 3p i treba definitivno poraditi na toj temi.
IP sačuvana
social share
Im your only friend
Im not your only friend
But Im a little glowing friend
But really Im not actually your friend
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
Ima nesto mazohisticko u nama zhenama...eto, generalizujem al jeste tako..Imala sam i sama primera kad se moj partner nije bas dolichno ponashao prema meni ali sam ja to tako..oprastala..Mi imamo taj gadan 3p i treba definitivno poraditi na toj temi.

Jel znaš šta kaže moja drugarica,koja je psiholoh u jednoj srednjoj školi? "Ma to letvu-pa u čelo! Kakvo praštanje?!" Ja sam za. pa zašto neko da me muči?! Kao-volim te,pa te prebijem,pa onda plačem vene sečem i ludim da mi oprostiš. Ma beži bre! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Chaos, panic, & disorder-my work here is done!

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 5472
Zastava Belgrade, Over the Rainbow :)
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Alex bez uvrede, ali mi stvarno nije jasno zasto si to dozvolila?
Ipak je bila tvoja i samo tvoja odluka da ostanes u vezi sa njim iako je to radio..To niko ne mozhe da opravda ljubavlju..
Na mene je samo jedan dechko u zhivotu digao ruku i posle toga bio par nedelja u gipsu (jbg, ja sam ex karatista)
Nema sanse da bih ikada trpela fizicko zlostavljanje Smile
IP sačuvana
social share
Im your only friend
Im not your only friend
But Im a little glowing friend
But really Im not actually your friend
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
Ne znam..u pravu si. Blago tebi kada si ga sterala u gips Smile, Ja sam se strašno izgubljeno osećala. Samo me je bilo strah da ne ostanem sama. A usput je i pričao sve i svašta o meni Smile. Pitam se zašto je to radio i da li to radi i drugim devojkama? Pitam se zašto sam ja to trpela?! Uh,zašto ne znam da bijem...mislim,znam,ali ne mogu. Ne volim to nasilje,čoveče. Pa ja non-stop dajem ponešto(koliko imam) za one jadnike iz Sigurne Kuće! Ali,polako,štedeću ja pare za jedan pištolj,mali,mali... Tek da ga imam. Ovo je surov svet Smile Strah me je za mog klinca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:04:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.