2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Taktika i formacije u nogometu (fudbalu)  (Pročitano 39163 puta)
01. Avg 2007, 17:52:46
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
Evo, vidim da se na temama pojedinih klubova često povede rasprava o najboljoj i najprikladnijoj formaciji u kojoj bi neki klub trebao igrat, pa sam, u dogovoru sa mojim prijateljem partizan_u_srcu; odlučio otvorit temu u kojoj bi se moglo raspravljat samo o tome, bez da se povezujemo na neki konkretan klub...

Dakle -

Navedite koja vam se formacija najviše sviđa? Možete se poslužit primjerom nekog kluba ili reprezentacije, ali svakako bi trebali pojasnit zašto vam se baš ta formacija najviše sviđa, koje su prednosti takvog rasporeda u odnosu na druge

Možemo pričat i o evoluciji formacije tijekom vremena, možemo se prisjetit nekih momčadi iz prošlosti i formacija u kojima su te momčadi igrale

Možemo pokušat pretpostavit kako će se u budućnosti razvijat igra, kakve će se formacije najviše koristitit...


Ukratko - tema za nogometne filozofe i teoretičare, i za sve one koji znaju (ili misle da znaju) nešto o nogometu, i imaju dovoljno vremena za gubljenje na ovoj temi  Smile Smile


Pa. da vas čujem!!!!!!!!!!!! Izvolite....
« Poslednja izmena: 01. Avg 2007, 17:54:21 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 6681-7710
4-3-1-2
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
A zašto?
I po čemu bi se ta formacija 4-3-1-2 razlikovala od 4-3-3 ili od 4-4-2?
Kakva bi uloga bila to jednog igrača između vezne linije i napada? kakav to igrač mora bit?
Kakva je ova trojka u sredini?
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Moja omiljena formacija je 4-5-1

Znaci standardno 4 odbrambena u liniji,dva stopera,po jedan levi i desni bek.

U veznom redu dva zadnja vezna igraca,dva spoljna vezna,jedan poluspic i jedan izraziti napadac.

Ovakve formacije je npr igrao PSV jedno vreme,sa Vogelom,Van Bomelom kao zadnjim veznima,Robben-om I Romedahlom po krilima Bruginkom iza napadaca i Kezmanom u samom spicu.

Takodje i Liverpool igra slicno Xabi Alonso i Mascherano zadnji vezni,Penant i Zenden ili Mark Gonzales,Kewel po kirlima,Gerrard iza napadaca i Kuyt u spicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E72
Evo, i ja da se 'upisem':

Moja omiljena formacija je svakako 4-3-3. E sad, ona objektivno ima dosta i prednosti i mana, ali ovim pre svega mislim na formaciju koju Barcelona igra poslednjih nekoliko godina. Sa carobjacima na krilima, kakvi su Ronaldinho i Messi, i odlicnim 'radnim' tehnicarima u sredini, kakvi su Deco i Xavi, svakako izgleda da ova formacija najbolje deluje. Inace, u principu, sa 4-3-3 se nikako ne moze igrati defanzivno, sto je (barem u mojim ocima) velika prednost. Naravno, postoje varijacije te iste formacije, u kojoj jedan vezista igra ofanzivnije, a krila nesto povucenije, pa se to pretvara u 4-5-1 (ili 4-2-3-1), zasta je u princiou potreban dosta dobar poluspic, koji bi bio u sredini te ofanzivnije trojke u veznom redu (konkretan primer - Zidane u francuskoj reprezentaciji na SP 2006). Svakako, za obe varijante, potreban je prvoklasni napadac, koji ce, u sustini, moci da odradi posao za dvojicu. Zbog toga se manje ekipe cesce odlucuju za 4-4-2 formaciju, osim u slucajevima kada moraju da se brane svim snagama. Licno, nimalo ne volim formacije bez 4 igraca u odbrani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 11401
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
oze igrati defanzivno, sto je (barem u mojim ocima) velika prednos

Mana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Pohvale za temu.. Wink

Kao prvo, mislim da bi formacija trebala da zavisi od igrackog kadra i od snage protivnika. Problem je sto mnogi treneri to ne zele da prihvate pa forsiraju odredjenu formaciju kroz sve utakmice u sezoni, pa cak iako nemaju dovoljan fond igraca za odredjenu poziciju..

Konkretno.. recimo da se slazem sa Vexenom, uopste ne gotivim formacije koje u odbrani imaju manje (ili vise) od 4 igraca.. To je moguce odigrati, ali svaka ozbiljnija ekipa pravi probleme, pa ukoliko tim nema neke zaista mnogo dobre odbrambene igrace, velika je sansa da ce golman vaditi loptu iz mreze..  Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Samsung S500
Eto, to se traži... samo tako nastavite... Takvu raspravu sam očekivao kad smo ja i partizan_u_srcu planirali otvorit ovu temu...


ja sam moram ići... ali prvom prigodom ću i ja napisat moju omiljenu formaciju...


pozdrav!!  Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1824
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Mislim da se u zadnje vreme forsira 3:5:2
Nekada se guralo 4:3:3 ili 4:4:2 sa blagim modifikacijama.

Nevolim ono sto je Petkovic radio na Svetskom Prvenstvu u Nemackoj 2006 godine.
Taktika 5:4:1 ili 5:3:1:1 je mozda dobra u "nekim" situacijama,ali u onoj u kojoj smo mi bili,......


Mislim da Taktika jednog tima zavisi od igraca koji su na raspolaganju Treneru koji ima
dovoljno znanja i mudrosti da to pretoci u jednu igru sa najboljom mogucom Formacijom.

Veoma mi se svidja kako to radi Zoze Murinjo sa Chelseom.



Edit Bre:
Svaka cast za Temu!
« Poslednja izmena: 01. Avg 2007, 18:10:37 od Koma-Komandant »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Ilic kapiten, jedan je Ilic kapiten!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 8422
Zastava Mladenovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5;M
mob
Samsung X 680
Moja omiljena je 3-5-2.
Znaci 'vako: 3 stopea, 2 spoljna igraca, 2 centralna vezna, 1 ofanzivni vezni i 2 spica
   *    *
      * 
   *    *
*          *
    ***
      *
ovako nekako  Smile
Ni previse ofanzivna, ali ni defanzivna formacija, dakle neka sredina. Mislim da moze vro dobro da se igra ukoliko u ekipi postoje brzi i izdrzljivi spoljni igraci. Sto se tice igre kada ekipa poseduje loptu tu su 5 veznjaka koji bi maximalno sirili igru po krilu, samim tim  protivnicku odbranu sto je protiv bunkera, mislim, dobitna kombinacija. Mogucnost protivnicke kontre ako se kojim slucajem lopta izgubi na centru je mala jer u svakom trenutku imate 3 stopera nazad. Sto se tice odbrambenog dela, kada protivnik ima loptu, tu su 3 stopera i 2 beka koji bi pokrivali prodore po krilu i 2 vezna koja bi bila iza lopte uz presing ove trojice napred.
Mislim da se u zadnje vreme forsira 3:5:2
Meni se bas ne cini tako Smile , malo ekipa igra sa 3 pozadi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.