Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Takmičenje najboljih snoubordera na Kopaoniku  (Pročitano 722 puta)
14. Jan 2007, 12:24:00
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
U OBJEKTIVU Takmičenje najboljih snoubordera na Kopaoniku

Preko snega do sladoleda

U krugu "Konaka", pred mnogobrojnim posmatračima, po mraku - u seniorskoj konkurenciji pobedio je Miljan Bošković iz Beograda, a od juniora je najbolji bio Stevan Stojanović iz Kragujevca

Suljanje niz gelender, omiljena disciplina za zabavu iz osnovne škole, imala je 9. januara na Kopaoniku svoju "razradu". Najbolji srpski snouborderi odmerili su snage u prvom sportskom takmičenju "RAUCH snonjboard jam" iliti naskakanje daskom na gelender i izvođenje trikova. U krugu "Konaka", pred mnogobrojnim posmatračima, po mraku u seniorskoj konkurenciji pobedio je Miljan Bošković iz Beograda, a od juniora najbolji je bio Stevan Stojanović iz Kragujevca. Učestvovalo je ukupno 20 takmičara u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji i jedna gospođica iz Engleske Emi Mekgvajer, koja je dobila specijalnu nagradu, kutiju "Frikom" sladoleda. U juniorskoj konkurenciji takmičio se i dvanaestogodišnji Mihajlo Prostran, koji je oduševio publiku trikovima na gelenderu i osvojio zasluženo drugo mesto. Publika je mogla da uživa u najatraktivnijim trikovima Miljana Boškovića, takozvanim rotacijama na gelenderu i transferu.

- Atraktivno i opasno. Treba da budeš mentalno jak da se skoncentrišeš jer svaka greška može da bude prelom. A mi smo svi već "krpljeni". Pre skoka zamisliš u glavi šta ćeš da uradiš. Ako to realizuješ u glavi, ako si siguran u sebe, možeš da kreneš u akciju - kaže Marko Nikolić, organizator ovog takmičenja i rekorder u spuštanju snoubord daskom s velikih visina. Spuštao se sa Mon Blana, s vrha Karapata, a na Himalajima sa visina gde čovek ne može normalno da hoda, a kamoli da se bavi sportom. Manjak kiseonika, minus, lavine, led, jak vetar, treba da izvučeš svu opremu na, recimo, 7.000 metara - priča Marko.

Kada napada sneg, vežbaju i u Beogradu, skupe se, nabacaju sneg kod nekog stepeništa i skaču. Sneg se nabacuje i pravi se prirodna skakaonica. Opasno je, jer u gradu, ako padaš, padaš direktno na stepenice.

- Potresi mozga, prelomi su ko dobar dan. Ne doskočiš dobro, pa pucaju kolena, pucaju ligamenti. Padneš na šipku, slomiš zube. Ja sam polomio jednom butnu kost na Durmitoru jer sam uleteo u drvo pošto staza nije bila pripremljena. Prošao sam kroz mrežu koja me navukla na drvo. Ako padneš na gelender, možeš da polomiš zube. Ali, šta ćeš, mi to volimo - priča Marko.

Trikovi na gelenderu su raznovrsni. Najpre se gleda da li si sa daskom naskočio poprečno ili pravo. Ili dasku okreneš pa levitiraš na sredini daske. Prebacivanje trećine tela na rep ili nos daske, sve su to finese. Vladimir Milošević je, recimo, klizao po gelenderu i skidao pantalone. Svako smisli nešto svoje - objašnjava Marko.
Ž. M. - Foto: Peđa Milosavljević


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.