Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tito je Slovencima ipak pozitivan lik  (Pročitano 222 puta)
19. Mar 2005, 01:48:25
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tito je Slovencima ipak pozitivan lik

LJUBLJANA - Čak 77 odsto gledalaca slovenačke POP-TV ocenilo je doživotnog predsednika SFRJ Josipa Broza Tita "pozitivnom", a samo 23 odsto "negativnom" istorijskom ličnošću.
Slovenci su tako, u anketi sprovedenoj u četvrtak uveče, pokazali da su jugonostalgičari jer se telefonom javilo rekordnih 91.000 gledalaca.

Na toj TV emitovna je emisija na temu obnove Titovog, mnogi smatraju, kulta i to posle pojavljivanja natpisa "Naš Tito" iznad Nove Gorice.
"Njegovi poštovaoci trebalo bi da se organizuju u sektu, a mogli bi da plaćaju i crkveni porez", glasila je jedna od ironičnih opaski. Bilo je i predloga da se Titu vrati ulica u Ljubljani, "oduzeta" 1991.

Nekadašnji poslanik Ivo Hvalica rekao je tom prilikom da obnova spomenika Titu kod Nove Gorice "deli Slovence" i da je Tito bio diktator, na šta je Jožef Oseli, koji je osam godina radio kao batler u Titovoj zimskoj rezidenciji na Brdu kod Kranja, rekao da je Tito bio simpatičan! On je, otkriva Osli, odbijao da do Kumrovca leti, već se radije vozio svojom limuzinom iz koje je, kako je sam imao običaj da kaže, mogao bolje da vidi kako živi običan narod.

U emisiji je prikazan i prilog o kafani "Aleksić" u Mariboru u koju dolaze slovenački jugonostalgičari. U emisiji je izrečena i opaska da je "Jugoslavija Slovencima bila dobra majka dok im je Slovenija loša maćeha"!
Priredila S. Đ. P
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.