Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:39:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tadić: Srbija ne pristaje na ucene  (Pročitano 8138 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16

ne znam u kojoj si ti bedi ziveo ali ja sam tada imao i mobilni i kompjuter....i da ti kazem jos nesto....sistem nije srusen...ziv je zdrav,i jaci nego ikad....niko ne spori da je doslo do pozitivnih promena posle 5 oktobra ali su neke veoma bitne stvari ostale iste....npr,danasnji politicari isto posmatraju vlast kao i sps....silan sam i niko mi ne moze nista...pogledaj samo tadica i sve ce ti biti jasno...kako je milosevic govorio i radio kao da vlada ne postoji to isto sada i tadic radi... Smile

Ja sam devedesetih studirao, a 2000. radio za 100DM, tako da nisam mogao da imam kompjuter ili mobilni!

Slazem se da i danas politicari vrlo osiono koriste pozicije, ali bas zato moramo da pustimo da pocne ta Evropa da ih kontrolise jer tad nece moci tek tako da se sluze nepotizmom, da nas ucenjuju malim platama, da posao dobijes samo ako si politicki podoban... Koliko god da je i taj razvijeni svet korumpiran, postoje visi organi sudstva i medjunarodne kontrole kojih se svi nasi politicari plase, i pozicija i opozicija! Zato je ubijen Djindjic, jer je krenuo u tom smeru, da otvori granice! Zato se Boris trudi da odrzi atmosferu kao da ide njegovom politikom, a u stvari je kukavica i zato se cela opozicija trudi da na ime patriotizma zadrzi ovaj narod u sadasnjem kavezu iz kog se ne vidi izlaz!

Svi oni moraju da nestanu sa politicke scene, samo ne znam ko bi mogao da nas konacno izvede iz ovog neokomunistickog ropstva koje se samo zove drugacije, a funkcionise na isti nacin!
« Poslednja izmena: 06. Avg 2008, 17:38:12 od hellraiser sharpshooter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Pomirenje na Balkanu
Izvinjenja još nisu dobrodošla
Autor: T. Spaić | 06.08.2008. - 07:36
Izvinjenja još nisu dobrodošla

Izvinjenja državnika bivših jugoslovenskih republika, koje su prošle kroz surove međusobne ratove, kod nas izazivaju više negativnih nego pozitivnih emocija i reakcija. Iskusne diplomate kažu za „Blic“ da se ne treba previše izvinjavati jer to evocira prošlost i pitanje krivice, oko koje se generacije koje su prošle kroz rat najverovatnije neće složiti.

Poziv predsednika Srbije Borisa Tadića predsedniku Hrvatske da se izvini za „Oluju“, u kojoj je proterano 220.000 Srba iz Krajine, izazvao je Stjepana Mesića da prokomentariše kako je za sve što se događalo kriv Beograd, ali je i među domaćim političarima izazvao negativne reakcije.
- U pitanju je delikatna materija i prirodan osećaj ljudi da je neko drugi više odgovoran. O prošlosti se ne možemo složiti, a izvinjavanja evociraju prošlost. Ne treba se previše izvinjavati, niti to očekivati od drugih - objašnjava za „Blic“ Ivo Visković, profesor na FPN.
Iako ispirisani potezom nemačkog kancelara Vili Branta, koji je 1971. godine pao na kolena pred spomenikom Poljacima poginulim u Varšavskom getu, ovdašnji političari nisu uspevali da uberu takvu slavu. Posle ratova prvo izvinjenje uputio je premijer Crne Gore Milo Đukanović Dubrovčanima 2000. zatim se Hrvatskoj izvinio predsednik SCG Svetozar Marović 2003. što je i Mesić iskoristio da se izvini „svima kojima su građani Hrvatske u bilo koje vreme naneli bol i štetu“. Predsednik Srbije Boris Tadić izvinio se u Sarajevu 2004. i u Zagrebu 2007.
- Uzajamno izvinjenje je korak koji bi trebalo da služi normalizaciji odnosa među državama. Međutim, kod nas češće doprinosi kvarenju odnosa jer je dubina sukoba velika - kaže za „Blic“ Dušan Lazić, član Foruma za međunarodne odnose.

Ko je sve odbio da se izvini
Američki predsednik Bil Klinton, provociran novinarskim pitanjima, rekao je da se neće izviniti Vijetnamu prilikom istorijske posete. Turska vlada, iako je to od nje traženo, nije uputila izvinjenje jermenskom narodu. Vojislav Koštunica je kao predsednik SRJ odbio Mesićev poziv da se izvini. Lider DS Zoran Đinđić je kao kandidat za republičkog premijera odbacio zahteve za izvinjenje i rekao da su „Srbi platili dovoljno visoku cenu“.

Blic

Siroti Hrvati, mogao bi neko da ih nabedi da su genocidom stvorili državu. Ako se izvine onda bi sigurno sledio i zahtev da se otvore masovne grobnice, sahrane mrtvi sa svim humanim i dostojanstvenim merama identifikacije, a to bi bio siguran put ka emancipaciji Hrvatske u odnosu na podmukli robovski mentalitet. Još sirotiji muslimani iz Bosne. Mogao bi neko da ih poveže sa ustaškim i turskim zločinima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610

Nossaci kovcega Djindjicevog sahranjuju Srbiju -samo mi nije jasan Dacic -kako njega uzese kao podobnog?!??!?!?!?!?!

Jednostavno, zato sto bez svoje glave - Milosevica - SPS ne moze da nanese toliko stete Srbiji kao sto bi se desilo da su dosli na vlast vasi kopaci grobova i Djindjiceve ubice!
zar ti stvarno mislis da je samo milosevic bio sps?dacic jos nije stigao da opere krv sa ruku iz tog perioda a vec je sada poceo da se ukrasava sa novom krvlju.... Smile
ja sam 5 oktobra isao ne da rusim milosevica vec ceo taj sistem...bas je super videti da posle 8 godina taj sistem je jos jaci...sa starim i ponekim novim clanovima... Smile
 


Navikao je vrveni debeli krmak da se sladi narodnom mukom i da uziva u foteljama. Sada je samo nastavio tamo gde je stao.
A DS-tj zuti svakog dana pokazuju da su oduvek bili najveca crvenm partija u Srbiji i da im je pravi cilj 5 oktobra bio rusenje Milosevica da bi dosao neki novi ccrveni car iili kralj nacelo Srbije.
N A Z A L O S T - vreme od 8 godina mi daje pravo za to -da kazem -ovakvu konstatciju- a na osnovu postupaka DS-a.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Siroti Hrvati, mogao bi neko da ih nabedi da su genocidom stvorili državu. Ako se izvine onda bi sigurno sledio i zahtev da se otvore masovne grobnice, sahrane mrtvi sa svim humanim i dostojanstvenim merama identifikacije, a to bi bio siguran put ka emancipaciji Hrvatske u odnosu na podmukli robovski mentalitet. Još sirotiji muslimani iz Bosne. Mogao bi neko da ih poveže sa ustaškim i turskim zločinima.

 Smile Smile Smile
Kakvo crno izvinjavanje nikome se Srbi nemaju zasto izviniti
Ako pak imaju onda smo zadnji u nizu za izvinjenje prvi nikako
  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Citat
Slazem se da i danas politicari vrlo osiono koriste pozicije, ali bas zato moramo da pustimo da pocne ta Evropa da ih kontrolise

Е ово и јесте главни проблем, што неки чекају да Европа нешто уради за њих.

Друже, не требаш ти пуштати да Европа ради ствари за које си ТИ задужен. Значи, док их МИ не почнемо контролисати нама неће бити боље.
У подне кафићи пуни људи који испијају кафе по 3 сата и кукају како им је лоше, а нико ни да покуша да уради нешто са својим животом него чека да Европа уради нешто  за њега. Е у том зецу лежи грм
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat
Slazem se da i danas politicari vrlo osiono koriste pozicije, ali bas zato moramo da pustimo da pocne ta Evropa da ih kontrolise

Е ово и јесте главни проблем, што неки чекају да Европа нешто уради за њих.

Друже, не требаш ти пуштати да Европа ради ствари за које си ТИ задужен. Значи, док их МИ не почнемо контролисати нама неће бити боље.
У подне кафићи пуни људи који испијају кафе по 3 сата и кукају како им је лоше, а нико ни да покуша да уради нешто са својим животом него чека да Европа уради нешто  за њега. Е у том зецу лежи грм

Problem i jeste sto sami ocigledno nista ne mozemo da uradimo jer ko god da je na vlasti radi isto sto i prethodni! Zato i jesu kafici puni u radno vreme i zato krivimo sve druge za nasu nevolju!

I zato nam treba neko ko nema veze sa nama i ko je malo razvio svest o radu i neradu, za razliku od nas! Koliko radis - toliko i da zaradis, a ne da se svi bave politikom i vade na neku nepravdu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Опет ти ми не можемо, ми ово ми оно. Да те питам, јеси ли покушао да нешто урадиш? Или си једноставнио закључио да се не може својим радом зарадити и поштено живјети. Неш вјероват, али може.

Што би рекао Рамбо Амадеус и код нас и код њих "za Mercedes, BMW kabriolet, TV mora mnogo dupe da se dere."

Само је лакше лапрдати о томе како је тешко, него подерати своје цијењено дупенце.

IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 252
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Опет ти ми не можемо, ми ово ми оно. Да те питам, јеси ли покушао да нешто урадиш? Или си једноставнио закључио да се не може својим радом зарадити и поштено живјети. Неш вјероват, али може.

Што би рекао Рамбо Амадеус и код нас и код њих "za Mercedes, BMW kabriolet, TV mora mnogo dupe da se dere."

Само је лакше лапрдати о томе како је тешко, него подерати своје цијењено дупенце.



Ti sa tom ijekavicom verovatno mozes da seres kako moze mnogo da se zaradi postenim radom, da zivis u Srbiji video bi!

Ja samo kazem da za posao za koji ovde mozes da zaradis 200 evra, negde u normalnom drustvu bi mogao da zivis normalno i ne dizes kredite da bi platio racune, sto je ovde cesta pojava!

A ako su ti sadasnje demokrate omogucile da imas dobru platu, sta se bunis onda? Imas pare i mogucnost da kenjas! Sta ti vise treba?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Dejanović: Tadić se previše izvinjavao
Blic - Utorak, 05. avgust 2008. 10:51
Predsednica skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović smatra da je uzaludan poziv predsednika Srbije Borisa Tadića hrvatskom kolegi Stjepanu Mesiću na izvinjenje za zločine u "Oluji" i progon srpskog stanovništva jer hrvatski predsednik to neće uraditi.

"Srpski predsednik se previše izvinjavao naokolo, dok Hrvati nemaju nameru da tako nešto urade jer vode računa o svojim glasačima", ocenila je ona u intervjuu frankfurtskim "Vestima".

"Koliko god da je urađeno, moglo je više. Nije dovoljno! Položaj tih ljudi je nezavidan, a državi i moral i etika nalažu da se potrude da urade više za taj jadan narod koji je na različite načine stradao", kazala je predsednica Skupštine Srbije .

Đukić-Dejanović je podvukla da bi Hrvati svakako trebalo da se izvine žrtvama, ali da ne veruje da će se to desiti.

Prema njenim rečima Mesić se neće izviniti, jer on više vodi računa o utisku koji će ostaviti na svoje birače nego o onome što bi bilo normalno da uradi.

Na pitanje da li misli da će učešće Srba u hrvatskoj vlasti imati odjeka na veći povratak srpskih izbeglica u Hrvatsku ona je izrazila uverenje da to zasigurno ima uticaja.

"Međutim, ne treba zanemariti činjenicu da to nije pokazatelj realnog stanja. Mislim da bi povratak bio veći kad bi Srbi povratnici imali veću sigurnost nego što je sada imaju", zaključila je Đukić-Dejanović.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Опет ти ми не можемо, ми ово ми оно. Да те питам, јеси ли покушао да нешто урадиш? Или си једноставнио закључио да се не може својим радом зарадити и поштено живјети. Неш вјероват, али може.

Што би рекао Рамбо Амадеус и код нас и код њих "za Mercedes, BMW kabriolet, TV mora mnogo dupe da se dere."

Само је лакше лапрдати о томе како је тешко, него подерати своје цијењено дупенце.



Ti sa tom ijekavicom verovatno mozes da seres kako moze mnogo da se zaradi postenim radom, da zivis u Srbiji video bi!

Ja samo kazem da za posao za koji ovde mozes da zaradis 200 evra, negde u normalnom drustvu bi mogao da zivis normalno i ne dizes kredite da bi platio racune, sto je ovde cesta pojava!

A ako su ti sadasnje demokrate omogucile da imas dobru platu, sta se bunis onda? Imas pare i mogucnost da kenjas! Sta ti vise treba?

Не знам што ти смета моја ијекавица, живим у Републици Српској,  па ако мислиш да су овдје бољи услови и да је горе у Србији него код нас, слободно се пребаци вамо.  Немој ми молим те лапрдат како ја не знам како је то код вас. Видиш, мени нису демократе омогућиле да имам добру плату, нити радикали (или ако хоћеш на локалној политичкој сцени-нити Додик, нити СДС). То што је теби МРСКО да помјериш дупе то је твој проблем. Ја не тврдим да није тешка ситуација ни код вас, а ни код нас (мада ја то сматрам све једним), али онај ко хоће да ради (а таквих је у код нас (илити ко вас) веома мало) може пристојно живјети.

Кредити се дижу свагдје па и у твојој цјењеној ЕУ.

Случај је једноставан: Мрско ти радити па су сви око тебе криви, и Слобо, и Тома, и Тадић, и Чеда, и Додик, и Силајџић, и Санадер, и националисти, и комунисти.
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:39:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.