Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:09:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O sreci i srecni(ci)ma  (Pročitano 42923 puta)
24. Avg 2010, 17:32:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Uvod:

Sa aspekta evolucije, dva miliona godina nisu ništa. A ipak, za ta dva miliona godina, ljudski mozak je stekao gotovo trostruko veću masu. Šta je to tako dobro u vezi sa tako velikim mozgom, kada je priroda bila toliko rada da svakome od nas podari po jedan?



Pa, ispostavilo se da kada mozak utrostruči svoju masu, on ne postaje samo veći, već dobija i neke nove strukture. Jedan od glavnih razloga zašto je naš mozak postao tako veliki je taj što je dobio novi deo, čeoni režanj, a naročito važan njegov deo je prefrontalni korteks. E sad, šta nam to donosi prefrontalni korteks što bi trebalo da opravda čitav arhitektonski preobražaj ljudske lobanje u treptaju evolutivnog vremena?

Zapravo, prefrontalni korteks čini dosta toga, ali jedna od njegovih najbitnijih funkcija je to što je on jedna vrsta simulatora iskustva. Piloti vežbaju u simulatorima leta kako ne bi pravili stvarne greške u avionima. Ljudska bića imaju tu čudesnu adaptaciju da mogu da prožive iskustva u svojoj glavi, pre nego što ih isprobaju u stvarnom životu. To je trik koji nijedan od naših predaka nije umeo da izvede, niti to sem nas može učiniti ijedna druga životinja. To je zaista čudesna adaptacija. Ona je uz pokretni palac, uspravni hod i jezik jedna od stvari koja je našu vrstu izvukla iz drveća i uvukla u tržne centre.

Poslastičari ne prodaju sladoled od džigerice i crnog luka. Ne zato što su umutili malo, probali i rekli ''Bljak'', već zato što, ni ne ustavši iz fotelje, možete da simulirate ukus i kažete bljak pre nego što ga napravite.

Ali, postoji kvaka 22...

Evo dve različite budućnosti koje vas pozivam da zamislite, možete pokušati da ih simulirate i kažete mi koju mislite da biste možda radije izabrali.

- Jedna od njih je dobiti na lotou. To je oko 314 miliona dolara.
- A druga je, postati paraplegičar.

Verovatno mislite da uopšte ni ne morate da razmišljate.
Mislite da su dobitnici na lotou daleko srecniji od paraplegicara?
Da, to je tacno, u tom trenutku, ali mi gledamo dugorocno, jer buducnost predstavlja duze vremensko razdoblje. Podaci naime govore, a ovo je naucna studija vise puta dokazana u prakci, da godinu dana nakon gubitka funkcije nogu, i godinu dana nakon dobitka na lotou, srećni dobitnici i paraplegičari su zapravo podjednako zadovoljni svojim životima.

Ali, nemojte biti previše razočarani jer ste pali na prvom blic pitanju, jer svi padaju na svim blic pitanjima sve vreme. Istraživanje na kom je radila moja laboratorija, na kom su radili ekonomisti i psiholozi širom zemlje, otkrilo nam je nešto zaista zapanjujuće. Nešto što nazivamo uticaj događaja, što je tendencija simulatora da ne radi kako treba. Da Vas simulator navede da poverujete da su različiti ishodi različitiji nego što zapravo jesu.

Iz studija sprovedenih kako na terenu, tako i u laboratoriji, zaključujemo da pobediti ili izgubiti na izborima, steći ili izgubiti ljubavnog partnera, dobiti unapređenje ili ne, proći ispit na fakultetu ili ne, i tako dalje, imaju daleko manji uticaj, intenzitet i trajanje nego što ljudi očekuju. Zapravo, nedavna studija koja pokazuje kako velike životne traume utiču na ljude navodi da ukoliko se dogodilo pre više od 3 meseca, sa svega nekoliko izuzetaka, to nema apsolutno nikakav uticaj na Vašu sreću.

Zašto? Zato što se sreća može sintetisati.

Ser Tomas Braun je 1642. godine napisao ''Ja sam najsrećniji čovek na svetu. U sebi posedujem ono što može siromaštvo pretvoriti u bogatstvo, nemaštinu u prosperitet. Manje sam ranjiv no Ahil, sudbina me ne može baš nigde pogoditi.'' Kakvu neverovatnu mašinu ovaj čovek ima u glavi?

Ljudska bića poseduju nešto što bi se moglo okarakterisati kao psihološki imuni sistem. Sistem kognitivnih procesa, uglavnom nesvesnih kognitivnih procesa, koji im pomažu da promene svoj pogled na svet, kako bi se mogli osećati bolje po pitanju svetova u kojima se nalaze. Poput Ser Tomasa, i Vi imate ovu mašinu. Za razliku od Ser Tomasa, Vi to izgleda ne znate.

Mi sintetišemo sreću, ali mislimo da je sreća nešto što se pronalazi.

A sada, finale prvog dela teksta:

Uzeo sam primerak Njujork Tajmsa i pokušao da nađem primere ljudi koji sintetišu sreću.

I evo tri čoveka koji sintenišu sreću.
- ''Mnogo mi je bolje, u fizičkom, finansijskom, emotivnom, mentalnom i skoro svakom drugom smislu.''
- ''Ne žalim ni trenutka. Bilo je to čudesno iskustvo.''
- ''Verujem da je ispalo najbolje što je moglo.''

Ko su ovi ljudi koji su tako prokleto srećni?

Prvi je Džim Rajt. Neki od Vas su dovoljno stari da bi ga se sećali kao predsednika Predstavničkog doma koji je podneo ostavku nakon što ga je mladi republikanac po imenu Njut Gingrič razotkrio zbog sumnjivog posla oko izdavanja knjige. Izgubio je sve. Najmoćniji demokrata u zemlji, izgubio je sve. Izgubio je novac, izgubio je moć. Šta ima da kaže o tome nakon svih ovih godina? ''Mnogo mi je bolje, u fizičkom, finansijskom, mentalnom i skoro svakom drugom smislu.'' U kom još smislu bi mu moglo biti bolje? Biljnom? Mineralnom? Životinjskom? Pokrio ih je otprilike sve.

Moris Bikam je neko za koga nikad niste čuli. Moris Bikam prozborio je ove reči nakon što su ga pustili. Imao je 78 godina. Proveo je 37 godina u državnom zatvoru u Luizijani zbog zločina koji nije počinio. Konačno je oslobođen optužbe, u 78. godini, pomoću DNK dokaza. I šta je imao da kaže o ovom iskustvu? ''Ne žalim ni trenutka. Bilo je to čudesno iskustvo.'' Čudesno! Ovaj lik ne kaže, ''Pa, znate, bilo je nekih finih momaka tamo. Imali smo teretanu.'' Ne, rekao je ''čudesno'', reč koju obično vezujemo za nešto poput religijskog iskustva.

Hari S. Langerman izgovorio je ove reči, neko za koga ste mogli čuti, ali ipak niste, jer je 1949. pročitao kratak članak u novinama o štandu sa hamburgerima čiji su vlasnici bili dvojica braće MekDonalds. Pomislio je, ''To je baš fina ideja!'' I otišao da ih potraži. Oni su rekli, ''Možemo ti prodati franšizu za 3000 dolara.'' Hari se vratio u Njujork, zatražio od brata koji je bio investicijski bankar zajam od 3000 dolara, i besmrtne reči njegovog brata bile su, ''Idiote, niko ne jede hamburgere.'' Nije mu pozajmio novac, i naravno, 6 meseci kasnije Rej Krok je došao na istu ideju. Ispostavilo se da ljudi ipak jedu hamburgere i Rej Krok je na neko vreme postao najbogatiji čovek u Americi.

I na kraju Pit Best, koji je bio prvobitni bubnjar Bitlsa, dok ga nisu, znate, poslali da nešto završi, išunjali se i poveli Ringa na turneju. E pa, 1994. godine kada su intervjuisali Pita Besta -- da, i dalje je bubnjar; da, studijski je muzičar -- imao je da kaže sledeće: ''Srećniji sam nego što bih bio sa Bitlsima.''



Postoji nešto jako važno što bi trebalo naučiti od ovih ljudi, a to je tajna sreće. Evo je, konačno će biti razotkrivena.

- Prvo: nagomilajte bogatstvo, moć i prestiž, a onda ih izgubite.
- Drugo: provedite što veći deo svog života u zatvoru.
- Treće: načinite nekog drugog jako, jako bogatim.
- I konačno: nemojte nikada postati član Bitlsa.

Yeah right...

Prirodna sreća je ono što dobijemo kada dobijemo ono što želimo, a sintetička sreća je ono što stvorimo kada ne dobijemo ono što želimo. A u našem društvu, mi snažno verujemo da je sintetička sreća inferiornija. Otkud takvo verovanje? Jednostavno je. Kakav ekonomski motor bi mogao da nastavi sa radom ako bismo verovali da možemo biti jednako srećni bez obzira da li dobijemo ono što želimo ili ne?


... U narednom postu objavicu dva eksperimenta koja ce malo detaljnije objasniti ove mehanizme ...


Tekst je preradjena i skracena verzija predavanja Dena Gilberta sa TED2004. Ko zeli, a verujte mi da vredi, moze pogledati celo predavanje, a dostupan je i srpski prevod ako je nekome potreban.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Eksperiment 1: Moneove slike



Dopustite mi da Vam za početak pokažem eksperimentalnu paradigmu koja se koristi da bi se demonstrirala sinteza sreće među običnim ljudima. I ovo nije moj izum. Ovo je 50 godina stara paradigma poznata kao paradigma slobodnog izbora. Veoma je jednostavno. Izložite, recimo, 6 predmeta, i zamolite ispitanika da ih poređa od onog koji mu se najviše sviđa do onog koji mu se najmanje sviđa.

U ovom slučaju, pošto ih eksperiment o kom ću govoriti koristi, ovo su Moneove reprodukcije. Dakle, svako može da poređa ove Moneove reprodukcije od one koja mu se sviđa najviše, do one koja mu se sviđa najmanje.

Recimo da svako poredja neki svoj red, i da je to:

1  2  3  4  5  6

Sada Vam nudimo izbor: ''Slučajno imamo nekoliko reprodukcija viška u ormaru. Daćemo Vam jednu kao nagradu, da je ponesete kući. Nekim slučajem imamo broj tri i broj četiri,'' kažemo ispitaniku. Ovo je malo teži izbor, jer nijedna od njih Vam se ne sviđa mnogo više od one druge, ali prirodno, ljudi uglavnom biraju broj tri jer im se sviđa malo više od broja četiri.

Nakon određenog vremena -- to može biti 15 minuta, ili pak 15 dana -- isti stimulusi su prezentovani ispitaniku, i ispitanik je zamoljen da ih ponovo oceni. ''Recite nam koliko Vam se sada sviđaju.'' Šta se događa? Posmatrajte kako se sreća sintetiše. Ovo je rezultat koji se ponavljao iznova i iznova:

3  2  5  4  6

Sreća! ''Ona koju sam dobio je toliko bolja nego što sam mislio! Ona druga je tako bezveze!'' (smeh) To je sinteza sreće.

Mislite da je ovo bezveze?

Sproveli smo ovaj eksperiment na grupi pacijenata koji pate od anterogradne amnezije. To su hospitalizovani pacijenti. Većina njih ima Korsakovljev sindrom, jednu vrstu psihoze koja -- pili su previše, ne mogu da stvaraju nova sećanja. Ok? Sećaju se svog detinjstva, ali ako uđete i predstavite se i potom napustite prostoriju, kada se vratite oni neće znati ko ste Vi.

Poneli smo Moneove reprodukcije u bolnicu. Zamolili smo ove pacijente da ih poređaju od one koja im se sviđa najviše do one koja im se sviđa najmanje. Tada smo im ponudili izbor između broja tri i broja četiri. Poput svih ostalih, rekli su, ''O, hvala doktore! Super! Dobro će mi doći nova reprodukcija. Uzeću broj tri.'' Objasnili smo im da ćemo im poslati broj tri poštom. Pokupili smo svoj materijal i izašli iz prostorije, i sačekali da prođe pola sata.

Pa, prvo da proverimo da li oni stvarno pate od amnezije. Zatražimo od ovih pacijenata da nam kažu koju reprodukciju oni poseduju, koju su izabrali prošlog puta, koja je njihova. Ono što zapažamo je da osobe sa amnezijom samo nagađaju. Ovo su normalni ispitanici, i kada bih i Vas pitao, svako od Vas bi znao koju je reprodukciju odabrao (rezultat 99%). Ali kada pokušate to sa osobama koje pate od amnezije, one nemaju predstavu. Ne mogu da odaberu svoj primerak od ponuđenih. (rezultat ispod 40%)

- ''Sad sam bio ovde sa Moneovim reprodukcijama?''
- ''Izvinite, doktore, nemam ni najblažu predstavu.''
- ''Nema problema, Džim. Sve što hoću je da mi poređaš ove reprodukcije od one koja ti se sviđa najviše do one koja ti se sviđa najmanje.''

3  2  5  4  6

Ovim ljudima se više svidja njihova reprodukcija, iako ni ne znaju da je poseduju. Ono što su ovi ljudi učinili kada su sintetisali sreću je to da su zaista, istinski izmenili svoje afektivne, hedonističke, estetske reakcije na ovu reprodukciju. Ne govore to samo zato što je poseduju, jer oni to ni ne znaju.



Tekst je preradjena i skracena verzija predavanja Dena Gilberta sa TED2004. Ko zeli, a verujte mi da vredi, moze pogledati celo predavanje, a dostupan je i srpski prevod ako je nekome potreban.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2010, 18:30:11 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Eksperiment 2: Fotografije

Sloboda -- sposobnost da donosite odluke i menjate mišljenje -- prijatelj je prirodne sreće, jer Vam dozvoljava da birate među svim tim divnim budućnostima i nađete onu koja Vam najviše odgovara.
Ali sloboda izbora -- da odlučujete i menjate mišljenje -- je neprijatelj sintetičke sreće.


A pokazaću Vam i zašto.



Dilbert već zna, naravno.

- ''Dogbert tehnička podrška. Kako Vam mogu odmoći?''
- ''Moj štampač izbacuje praznu stranu nakon svakog dokumenta.''
- ''Zašto biste se bunili što dobijate besplatan papir?''
- ''Besplatan? Zar to nije moj papir?''
- ''Zaboga, čoveče! Pogledajte kvalitet besplatnog papira u poređenju sa Vašim jadnim običnim papirom! Samo bi se budala ili lažov usudio da tvrdi da su isti!''
- ''Ah! Sad kad rekoste, čini se da je malo svilenkastiji!''

Psihološki imuni sistem najbolje funkcioniše kada potpuno zaglavimo, kad smo u klopci.

Koja je razlika između zabavljanja i braka?
- Mislim, odete na sastanak sa likom, on čačka nos; nećete se više viđati sa njim.
- Udati ste za lika koji čačka nos? Ali, ima zlatno srce, ne diraj kolač. Zar ne?

Pronađete način da budete zadovoljni sa onim što imate.

Elem... eksperiment!

Evo eksperimenta koji smo izveli na Harvardu. Napravili smo kurs fotografije, u crno-beloj tehnici, i omogućili studentima da dođu i nauče kako se koristi mračna komora. Dali smo im fotoaparate, išli su po kampusu, napravili su 12 fotografija svojih omiljenih profesora, svoje sobe u domu i svog psa, i svih drugih stvari sa Harvarda kojih bi želeli da se sećaju.
Donesu nam aparat, uzmemo im kontakt podatke, oni odluče koje su dve najbolje slike, i mi provedemo narednih 6 sati učeći ih o mračnim komorama, oni izrade te dve sličice, i imaju dva predivna 8 puta 10 podsetnika na neke njima značajne stvari, i mi kažemo:

- ''Koje ćete se odreći?''
- ''Moram da se odreknem jedne?''
- ''O, da. Moramo imati jednu kao evidenciju o projektu. Tako da mi morate dati jednu. Morate odabrati. Jedna ide Vama, jedna meni.''

Postoje dva uslova, tj dve odvojene grupe u ovom eksperimentu.

- Prvoj je rečeno: Ali znate, ako se predomislite, ova druga će ostati kod mene, i u naredna 4 dana, pre nego što ih pošaljem štabu, rado ću'' -- (smeh) -- da, ''štabu'' -- ''rado ću ih zameniti. Zapravo, doneću Vam je u sobu u domu, -- samo mi ostavite e-mail...

- Drugoj je rečeno: Izaberite. Da, samo da znate, šaljemo ih za, uh, samo 2 minuta, u Englesku. Vaša slika preleteće Atlantik. Nikada je više nećete videti.

Polovina učenika u oba ova uslova zamoljena je da predvidi koliko će im se vremenom sviđati slika koju su zadržali a koliko ona koje su se odrekli. Ostali studenti su samo poslati u svoje sobe i praćeni tokom narednih 3 do 6 dana po pitanju toga koliko im se sviđaju i koliko su zadovoljni slikama. I pogledajte šta smo otkrili.

Prvo, evo onoga što su studenti predviđali. Ocenili su da će im se vremenom slika koju su izabrali sviđati malo više od one koje su se odrekli, ali nema statistički značajnih razlika između grupa.

Pogrešno. Loši simulatori.



Jer evo šta se zapravo događa.

Neposredno pre razmene i 5 dana kasnije, ljudi koji ne mogu da zamene sliku, koji nemaju izbora, koji ne mogu da se predomisle, jako su zadovoljni svojom slikom!

A ljudi koji se dvoume -- ''Da li da je vratim? Da li sam uzeo pravu? Možda ova nije bolja? Možda sam njima ostavio bolju?'' -- su se ubili. Ne sviđa im se njihova slika, zapravo čak i nakon što je istekla mogućnost zamene, i dalje im se ne sviđa.

Zašto?

Zato što povratni uslovi ne pomažu sintezu sreće.

Evo poslednjeg dela ovog eksperimenta.

Doveli smo potpuno novu grupu naivnih Harvardovaca i rekli ''Održaćemo kurs fotografije, i možemo ga držati na jedan od dva sledeća načina.
Možemo raditi tako što kada izaberete jednu od dve fotografije, imate 4 dana da se predomislite, ili možemo raditi tako što kada birate sliku morate odmah da se odlučite i ne možete se više predomisliti.

Koju opciju birate?

66 procenata studenata, dve trećine, odabrali su kurs nakon koga će moći da se predomisle.
'Alo? 66 procenata je odabralo kurs nakon koga će na kraju biti duboko nezadovoljni svojom fotografijom.

Nadam se da je onih 0.1% ljudi koji su ovo iscitali do kraja, makar i na preskoke naucilo nesto novo Wink

Tekst je preradjena i skracena verzija predavanja Dena Gilberta sa TED2004. Ko zeli, a verujte mi da vredi, moze pogledati celo predavanje, a dostupan je i srpski prevod ako je nekome potreban.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


još uvek za tobom ludak

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7938
Zastava Пало Алто
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
LG g5
Citat
dostupan je i srpski prevod ako je nekome potreban

gde mogu dobit celi prevod ako je moguce  Smile
IP sačuvana
social share
Facebook community manager

Burek filmski magazin No.1
Burek filmski magazin No.2

* - Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot.
* - I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
* - Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
* - Istorija dokazuje da istorija može da dokaže sve.
* - Sky is the limit.
* - Postoje ljudi kojima su potrebni ljudi da im budu potrebni.
* - Ono što volimo da mislimo o sebi i ono što zaista jesmo retko kada imaju išta zajedničkog.




Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Pored svakog predavanja imas "Open interactive transcript >>" i tu mozes dobiti transkript na jezicima na kojima je predavanje dostupno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 35
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Mislio sam da cu kao pripadnik onih 0,1% dobiti vecu srecu na kraju   :weirdface:
IP sačuvana
social share
Samo onom ko ne zna kuda plovi, ni jedan vetar nije povoljan
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I have a dream

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 509
Zastava Na dvoru Pape
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
I-mate /de si be
Naravno već sam srećan saznao sam nešto novo. Hvala na predivnom tekstu.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2010, 20:39:40 od Saurik »
IP sačuvana
social share
   "I am the happiest man alive.  I have that in me that can convert poverty to riches, adversity to prosperity, and I am more invulnerable than Archilles;  Fortune hath not one place to hit me." - Sir Thomas Browne
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Eh, lako je pametnom čoveku govoriti. Mislim, onome ko je uopšte u stanju da iz drugog puta izgovori ''prefrontalni korteks''.  Smile
A šta ako sakupimo krdo ovčica i počnemo da ih ubeđujemo da srećni onime što imaju (a nemaju ništa)...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
bravo SF definitvno spadam u onih 0.1% koji je procitao sve  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:09:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.