Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbog cega razlicita muzicka misljenja vode svadji?  (Pročitano 32151 puta)
28. Jan 2010, 17:51:32
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 6120
    Nije mi jasno zasto ljudi koji slusaju rock, funk, regge, heavy metal, i slicne vrste muzike govore o ljudima koji slusaju narodnu muziku, ajde i taj grand da svrstam u to, da su niske inteligencije? Takodje postoji veliki jaz i izmedju recimo ljudi koji slusaju Lady Gagu, Rianu , i slicne strane izvodjace i ovih gore napomenutih.
     Da bi bilo lakse svrstacemo prve u rokere(mislim i na punk i na funk i na rege i na rock i heavy metal) druge u narodnjake i trece u fensere, mada ajde ti fenenseri slusaju 90te i nesto od narodjnjaka, pa mogu da se ubroje i u narodnjake.
    Tema je vrlo slozena zato molim bez uvreda iznostite opravdano svoje misljenje.
Ja licno slusam sve od navedenog sem heavy metal i rege, ali mogu i to da podnesem.
Nemoj te iznositi price o popularnosti bendova kao ni o kvalitetu vrste muzike, jer svaka vrsta muzike ima onaj vrh kvaliteta, koji se moze porediti i sa popularnoscu i sa kvalitetom date muzike i tu svako mislljenje moze lako da se opovrgne, tako da... Smile Smile
   Jednostavno zeleo bih da cujem jedan pravi razlog zasto je neko manje inteligencije ko slusa grand od nekog ko slusa recimo rock? Ne shvatiti bukvalno i neka ovo bude. pocetno pitanje u buducoj diskusiji?  Smile smorih a?  Smile e pa i mene su neki smarali da im objasnjavam.... Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Imali smo temu o tome, pa smo se umalo na njoj poklali.  Smile

Pokušaću da je nađem.

edit: Evo je:

http://forum.burek.com/istrazivanje-najmanje-inteligentni-su-oni-koji-slusaju-hip-hop-i-rnb-t427277.topicseen.html
« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 17:58:06 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Vrlo dikustabilna tema, ali bih pre obrnuo ugao posmatranja, jer:

Iizgleda da se ne gleda inteligencija u odnosu na onog ko slusa (to samo naknadno povlaci takvo misljenje) vec u odnosu na onog ko tu muziku stvara...

E sad, reklo bi se da oni sto pisu muziku za grand (cast izuzecima) koja se sastoji iz par (smisleno) (ne)povezanih rima i triput refren (po sprski jelte) i nisu narocito inteligentni... dok s druge strane - mlate pare i opet ispadaju inteligentni...

A sad ugao slusaoca - ako slusa nesto sto je stvoreno od strane (ne)inteligentne persone, cini li ga to (ne)inteligentnim? I da ga cini takvim, i dalje nismo razjasnili da li je stvaraoc (ne)inteligentan jer iz gore navedenog primera moze da bude oba... Dok opet sa druge strane ugla slusaoca - ako slusa nesto neinteligetno, to ne mora da znaci da nece biti dovoljno inteligentan da nauci na tudjim greskama...

Kao sto rekoh, diskutabilna tema i ima mnogo strana sa kojih moze da se gleda...
I sve zavisi od pojma sta sve pod inteligencijom ulazi (spospobnost mlacenja para, leba bez muke, snalazljivost ili nesto drugo)

Ali licno mislim da je vredjanje pomocu ovakvih "muzickih" argumenata jednostavno bez osnove... svako slusa ono sta voli i sta mu prija... sto ljudi sto cudi...

P.S. Grand je ovde uzet samo za primer jer je dosta (verujem vecina) upoznata vise sa njihovim tekstovima i muzikom... dok to doduse ne znaci da se ne moze primeniti i na neki strani heavymetal band (gde pojedinci imaju utisak da se oni samo "deru i prave galamu") a opet... ide im...

Edit:
Video sam da je tema i pored pronadjenog linka ostala otvorena pa sam zato odgovorio...
« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 18:17:10 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 6120
pa ajde neke se nastavi sa temom, pogledao sam prethodnu temu ima neke slicnosti....Ja se vise zanimam sa psiholoskog aspekta. Cini mi se da mnogo vise rokeri mrze ostale nego sto narodnjaci mrze njih, ne znam imam takav utisak. Narodjnjaci i fenseri manje vise ne znaju mnogo o rock, punk i heavy metalu, pa stoga i manje pljuju.
   Ne znam zasto je toliko nezadovoljstvno kod rokera ili se meni to pricinjava?? Ne znam kako ne moze da se napravi paralela izmedju granda( nekih pesama) i recimo Metalice i Nirvane(opet nekih pesama) i da se kaze ukusi se razlikuju idemo dalje. Po kvalitetu tonova provereno znam da su neke pesme od metalice i nirvane podjednako proste kao i neke grandove. A tekstovi takodje katastrofa podjednako kao i grandovi, bezobzira sto bolje zvuce na engleskom, ako cemo realno Smile, e sad ostaje da lepo usvojimo da se ukusi razlikuju, a ne da grand populacija ima manju inteligenciju zato sto ne slusa rok.
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Pazi, rock mu dodje nekako i agresivnija kultura, pa mozda zbog toga... (agresivnija sudeci iskljucivo po zvuku)

A i "narodnjaci" su u vecini... a svi znamo da se manjina uvek zesce buni... mozda zbog toga imas takav utisak...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 
Citat
Nije mi jasno zasto ljudi koji slusaju rock, funk, regge, heavy metal, i slicne vrste muzike govore o ljudima koji slusaju narodnu muziku, ajde i taj grand da svrstam u to, da su niske inteligencije?
Zato sto je to surova istina  Smile, ma koliko to tebi smetalo, velika vecina ljudi koja kaze da slusa grand, ae da ih ne nazovem glupim ljudima, al to su ljudi bez imalo osecaja za muziku. Grand sam dao samo kao primer, ako mene pitate ja ne vidim neku razliku izmedju Britni Spirs i Seke Aleksic, samo sto Britni peva na engleskom i ima bolju produkciju.
Inace, ja mislim da je 90% moderne muzike tesko djubre, i nije mi jasno zasto se to uopste naziva muzikom.
A zasto ljudi vole da se svadjaju u vezi muzike? Pa valjda zato sto vrsta muzike ma koliko porazavajuce zvucao moze dosta da kaze o coveku.
Rokeri su najglasniju kada je u pitanju vredjanje druge muzike, nije mi jasno iz kog razloga, trebalo bi da znaju da je od roka pocela era moderne i komercijalne muzike  Smile
« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 19:16:12 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Citat
Zato sto je to surova istina  Smile, ma koliko to tebi smetalo, velika vecina ljudi koja kaze da slusa grand, ae da ih ne nazovem glupim ljudima, al to su ljudi bez imalo osecaja za muziku

A grand nije muzika  Smile Prosvetli me, definisi muziku, ili bar tvoj pojam muzike... ne mozes tek tako da konstatujes nesto bez osnova... ili kada ucinis tako nesto dodas i obavezno ono "to je moje misljenje", da ti to ne bi dodavao neko drugi...

Citat
A zasto ljudi vole da se svadjaju u vezi muzike? Pa valjda zato sto vrsta muzike ma koliko porazavajuce zvucao moze dosta da kaze o coveku.

Da, govori o tome sta voli a sta ne... a da li je "glup" ili "pametan"... to (u ovom slucaju, sto se prethodnog citata tice) zapravo ti sam govoris o njemu... jer imas ta neka svoja shvatanja, koja (ponovicu) nemaju nekog znacajnog osnova osim sto ti tako mislis...
« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 19:38:00 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
To je samo stvar zrelosti, procenjivanje nekog na osnovu muzike koju slusa se prevazidje(ili bi barem trebalo), pa negde posle 18-e maximalno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 
Nisam muzicki obrazovan (nazalost Smile) ali mogu da ti dam kazem sta za mene predstavlja muzika. Za mene je pesma isto sto i prica, ali prica koja se prica tonovima, melodijama, a ne tekstom i pevanjem (pogotovo ne losim), za mene je pricanje price uz pomoc teksta u pesmi unistavanje same muzike. Glas jedino volim ako se ponasa kao melodija, sto mogu da urade samo retki ljudi. Ajde da batalimo sta ja mislim, i pogledamo neku grand pesmu, u kojoj nema ni povezanosti muzike sa tekstom, ni lepih reci, ni lepog glasa, ni melodije, ni bilo cega drugog sto bi jedna pesma trebalo da ima. Pa zasto onda da tako nesto stavljamo u isti kos sa pravom muzikom? To mozemo da nazovemo parodija na muziku, tako bi bilo pravilnije.

A sto se tice drugog dela odgovora, samo cu te pitati nesto. Da li ti pomislis nesto o coveku kada ti kaze da je roker, fenser, narodnjak ili sta god. Nemoj mi samo reci da u glavi ne stvoris neku sliku vec o njemu. Meni se to licno ne svidja ali je tako. Tuzno je sto ljudi slusaju neku muziku zato sto im se svidjaju ljudi koji slusaju istu, a ne zato sto im se svidja sama muzika. Takodje ima i ljudi koji slusaju neku muziku samo da bi se razlikovali od drgih, i to je tuga  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Citat
Da li ti pomislis nesto o coveku kada ti kaze da je roker, fenser, narodnjak ili sta god

Ne stvorim sliku kada mi kazu da slusaju rock, narodnjake, rap, funk, ali stvorim sliku - koja vuce na negativno - kada mi kazu da su rokeri, metalci, nardonjaci, kada se svrstavaju u grupe i deklarisu nekako. Etikere me nerviraju, grupe, cepanje. Meni je to bezvezno, stavljati se u neki kosh i oblikovati svoj nacin zivota i razmisljanja prema nekoj muzici...To je klinacki i sputava. To su neke kategorije koje sam ja pravila u glavi kada sam bila bas klinka...Rokeri, metalci, fenseri, narodnjaci...Sada to govorim samo za ljude koji sami sebe opisuju tako, a ima ih  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.