Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:19:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li smatrate da je se proglasavanje T-55 neperspektivnim pravi izbor?!
Da - i ako su ih isekli, ionako su bili samo neperspektivni balast
17.6%  (16)
Mozda ... ali mogle su da se iskoriste na milion drugih nacina
13.2%  (12)
Verovatno ... para ioinako u budzetu nema, ni za popravke a kamoli za mederniizaciju ili nesto vise
19.8%  (18)
Ne ... toliki broj ispravnih i funkcionalnih tenkova direktno utice na nadmoc jedne drzave i Vojske u relanim uslovima
28.6%  (26)
Ne ... politicki potez kako bi i poslednju okosnicu Vojske oterali pod noz!!!
20.9%  (19)
Ukupno glasova: 73
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: T-55 - potez decenije ili greska veka?!  (Pročitano 30685 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.201.1
Uopste  mi nisi jasan pa valjda je normalno da je jedinica uvek popunjena po RF bar  je bilo u jedinicama u kojim sam ja radio, dalje navodis kako je taj nedostatak od 8% nadoknadjivan sa dvojicom ljudi.
Sigurno znam da nam jedinice nisu bile 100% popunjene profesionalcima, naprotiv tek jedan manji deo dok se ostalo popunjavalo vojnicima na odsluzenju vojnog roka, a odi ono mesta za VPU bar 20 do 30% nije bilo popunjeno
i u tom pogledu sam postavio pitanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nema nista neumjerenije od neumjerenosti

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung 
znaci da sumiramo
ako srbja slucajno dobije neku svetsku lutriju trebalo bi da kupimo dosta tenkova a ove stare da pretvorimo u traktore ili da isecemo u asove i lopate

a sad ozbiljno

moje skromno misljenje je da mi ne mozemo da pristimo vojsku koja moze da napravi neku razliku uratu
tako da je najbolje i odustati od cele te ideje, vec je drzati na ovom nivou sad ili jos manjem cisto ako neki teroristi krenu da prave sajze

pred ww2 smo imali vrlo solidno vazduhoplovstvo i sta nam je to pomoglo
osim herojstva i uzaludnog gubljenja ljudskih zivota i resursa

kod nas je problem sto cim budfe poceo sledeci rad mi cemo se svi podeliti na 2-3 strane i klati se medjusobno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone7
... eeee, tu si u pravu prijatelju, i tu polako dolazimo do kljucnog problema, a jedan aspekt je i konceptualno uredjenje same Vojske ... do pre 10.-ak (ili 20) godina , kako u vojsci, tako i u drzavi vikalo se "druze",  a sada je "gospodine" ... kada je Vojska 70.-ih i 80.-ih smela da ide u Crkvu, posecuje duhovne skupove i slicno ... tako je bilo i u WW2, kao i u ratovima 90.-tih ... svi oni debeli generali koji su pola veka ziveli kao bubrezi u loju, vozili dobra kola i kupovali dobre krpice za jos bolje svalerke, kada je doslo vreme da sve to opravdaju, bili su tropa ... jednostavno, nisu vise bili vojnici nego marionete sistema, kojima je, zarad polozaja i cutanja na istom, bila davana poneka koskica, a oni su tu automatski bili postavljeni i po politickoj liniji ... zato, kada smo imali tehniku na hiljade , mozda i na desetine hiljada, ipak smo bili respektabilni, kako u Evropi, a tako i u svetu ... ona prica o cetvrtoj Vojsci po jacini u Evropi iz 60.-tih znam da ne pije vodu, i nije ni onda, ali ko zna ... mozda nam je bilo bolje da zivimo u lazi kao "drugovi", nego u ovakvoj relanosti kao "gospoda" ... zato prijatelju, "druze ili gospodine - odluci(te) sam(i) "!!!
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Za teren kakav je Balkan a i za šira područja od njega ne postoji idealniji tenk!Po meni on je kao golf 2 za naše drumove!Lagan i okretan tenk za razliku od glomaznih i teških zapadnjačkih tenkova!Bez mnogo elektronskih stvarčica(kao onih u T-84)koji mogu za čas da stradaju i onda vam je tenk previše ranjiv!Slušao sam priče od oficira u vojsci koji su imali iskustva i sa jednim i sa drugim tenkovima!Recimo situacija da vam zakoči automatski punjač granata na T-84,možete se slikati i boriti se sa protivavionskim mitraljezom!A da se ne poredi cena sat vremena borbe sa jednim i drugim tenkom. 55ce treba čuvati i dobro održavatri. . . zlu ne trebale. Kad je došlo "stani-pani" kod Vukovara dobre su bile i 34ke. . . :)
Naravno,vreme Kurske bitke je odavno prošlo i prevaziđeni su ovakvi načini ratovanja pa i sami tenkovi ali treba da sagledamo našu realnost i budemo svesni onoga što nam je ostalo u amanet od JNA!I tetejci su prevaziđeni ali još uvek pucaju i još uvek su u regularnoj upotrebi kod naših oružanih snaga as konstruisani su daleke 1933. . . Adolf je tada tek došao na vlast :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Nije T-84 nego M-84. T-84 je ukrainski tenk.
Svaki automatski režim na tenku M-84 ima i svoj rezervni manuelni. Tako da ako dođe do kvara automatike na punjaču, on se tada koristi sasvim normalno u ručnom režimu punjenja topa. Bitno je da posada bude dobro obučena i uvežbana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.25
mob
Apple iPhone7
Nije T-84 nego M-84. T-84 je ukrainski tenk.
Svaki automatski režim na tenku M-84 ima i svoj rezervni manuelni. Tako da ako dođe do kvara automatike na punjaču, on se tada koristi sasvim normalno u ručnom režimu punjenja topa. Bitno je da posada bude dobro obučena i uvežbana.

... познаваоц ... ?... лепо, нема шта ... питам се само шта значи ово "211" ? ... и ако ћемо том аналогијом, значи ли ти нешто број 453 ? ... или можда, евентуално и "252" ...?
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Znam po nešto o tenku M-84, a za 211 već znaš i sam šta znači. Kao tebi 453. mbr. i 252. okbr.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.25
mob
Apple iPhone7
... u tom slucaju, pozdravi iz (ex) "453" !!!!
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:19:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.