Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: pomoc oko jednostavnog c++ programa  (Pročitano 1605 puta)
09. Apr 2012, 21:50:04
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Naime kada vidite kod nema potreba da objasnjavam da sam pocetnik u c++ i programiranju uopste... ali dobro bi mi dosla lijepa rijec da shvatim zasto moj program nece da radi?! Pisem u Dev++, i u njemu i kompajliram. Vjerujem da je onima koji se razumiju tema malo glupa ali ebiga, sta cu. A izvinjavam se i ako je na pogresnom mjestu foruma, ali mi se ucinilo da ovdje pripada.
Naime:

#include <iostream>
using namespace std;
int main ()
{
    int godine;
    cout << "unsite koliko imate godina" << endl;
    cin >> godine;
    switch (godine)
    {
           case  0 || <= 10:
                cout << "uf pa ti si beba" << endl;
                break;
           case 11 || <= 20:
                cout << "jos si mlad prilicno" << endl;
                break;
           case 21 || <= 30:
                cout << "sada zivis" << endl;
                break;
           default:
                   cout << "viri ti smrtovnica iz dzepa" << endl;
    }
    system ("PAUSE");
    return 0;
}
« Poslednja izmena: 09. Apr 2012, 21:50:41 od fox_doboj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
HTC Sensation XL
U svim programskim jezicima switch case kontrola toka znaci u principu if (x==y).
Znaci ne moze biti npr  case  0 || <= 10: nego samo case 0: . Sa manipulacijom break komande mozes donekle postici taj efekat koji hoces. Pametnije ti je koristiti if klazulu u ovom slucaju....
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
U svim programskim jezicima switch case kontrola toka znaci u principu if (x==y).
Znaci ne moze biti npr  case  0 || <= 10: nego samo case 0: . Sa manipulacijom break komande mozes donekle postici taj efekat koji hoces. Pametnije ti je koristiti if klazulu u ovom slucaju....

aaaaa, znaci samo "case 0:", "case 1:", hvala ti puno. I da, ok je if naredba, ali sta da sam imao ovakvih deset mogucih odgovora ? cini mi se da to nije "elegantno" nekako, jeli moguce da nema drugog nacina da ovo napisem, bez "if ()"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
HTC Sensation XL
Pa ako imas veliki broj poredjenja onda se to obicno rjesava staticnom funkcijom jer je ruzno vidjeti u mainu veliki broj if blokova... Moze se i rekurzijom rjesiti ali je malo sjebano i kompleksno...
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Pa ako imas veliki broj poredjenja onda se to obicno rjesava staticnom funkcijom jer je ruzno vidjeti u mainu veliki broj if blokova... Moze se i rekurzijom rjesiti ali je malo sjebano i kompleksno...

Pravo da ti kazem nisam jos dorastao tvojoj terminologiji... ali bilo kako bilo ucicu korak po karak, i vjerujem da ce mi samo nadoci rjesenje samo ako se budem dovoljno trudio (za sada mi nije ni hitno da shvatim). Sve u svemu hvala ti na pomoci, i nadam se da ce biti prilike u buducnosti da ti se revansiram za trud koji si ulozio da mi pomognes Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
HTC Sensation XL
Nema na sto... Smile
Samo jedna mala digresija, ako pocinjes sa programiranjem tek, onda ce ti c++ biti pretezak, pocni npr sa pascalom, pa OOP paskalom, poslije toga ces c++ mnogo lakse nauciti...
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Nema na sto... Smile
Samo jedna mala digresija, ako pocinjes sa programiranjem tek, onda ce ti c++ biti pretezak, pocni npr sa pascalom, pa OOP paskalom, poslije toga ces c++ mnogo lakse nauciti...

ma sobzirom da ja to rekreativno, i da imam vremena na pretek onda cu c++ u čelo odmah... vise me deprimira cinjenica da bih tako morao da ucim jedno pa se prebacujem na drugo i trece...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.