Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Swami Satjananda - knjige o meditaciji i jogi  (Pročitano 8787 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Luke

"osecaj" svakog prosvetljenja (brzog ili polakog) uvek pre ili kasnije nestaje jer ne treba ni da ga bude.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Zato sto je to prosvetljenje nase najprirodnije stanje i ne treba ga posmatrati kao neki visoki cilj jer ce onda to zaista i biti? To je u redu, medjutim ja sam pisao o sebi licno, toliko sam naoruzan sumnjom, strahom, ta se u nekim trenucima takvog opustenja osecam ko na nebu, iznenadni osecaj radosti i slobode u umu. Ili sam ja mozda osetio neki visi stadijum nirvane? Smile
A ti Decky, svestan si prosvetljenosti 24/7/365/XXX? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Svestan prosvetljenja - JA? Ne, definitivno ne. Samo svestan? - Pokusavam ali i to ne, ne uvek. ALi u stanju svesnosti veoma lako prepoznajem upravo ono sta si napisao. Da su sumnja i strah (sto je jedno te isto) ono sto nas sputava da budemo ono sto jesmo - samim tim cemu nada za "uzvisenim" stanjem - dovoljno je osloboditi se straha i biti ono sto jesi jer strah i sumnja nije nesto sto nas definise.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Upravo takve trenutke dozivljavam pomocu jedne vezbe od Antoni de Mela iz knjige Novi dan. Koan vezba tipa kako zvuci aplauz jedne ruke samo drugacijim pitanjem - sta ce se dogoditi ako budem odbacio sve svoje negativne emocije, osecanja, ljutnje, besove, grize savesti?.... najpre se moze pojaviti strah, medjutim sto vise se pitam strah se pretvara u takvu lepotu i ispunjenost da je nemoguce opisati. Samo ne uspeva mi to uvek, samo kad se dobro skoncentrisem. Osecati strah i nije nesto lose, ljudski je, medjutim poistovetiti se sa strahom je problem, moj ocigledno... A strah vodi ka besu, bes ka mrznji... Ko li je to vec rekao?Smiley

Samo sam izgleda kako kazes izbrzao sa pojmovima... Prosvetljenje, tako sam se izrazio jer je to stanje bilo vrh od svega sto sam doziveo. Bilo je doduse jos lepih trenutaka, mozda i jos lepsih, ali nikako bez zene  Smile Ali to je vec uslovljeno "prosvetljenje"  Smile
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 14:19:24 od Luke Jackson »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Evo ja kao ne-prosvetljeni cu samog sebe pozvati da i tebi i sebi dam novu vezbu - da pozovemo sebe da odbacimo sve emocije i dobre i lose - tacnije da odbacimo samo-kreirane epitete koje dajemo sopstvenim emocijama i da prestanemo da ih delimo na dobre i lose nego samo da ih prozivljavamo i pokusemo da ih razumemo. Kada to uradimo videcemo da nemamo nista da odbacimo - da sve sto nam treba je vec tu u nama a da sve sto smo mislili da je negativno i da zelimo da odbacimo ustvari nikada nije ni postojalo.

Tako cemo doci do stanja kada mrznja nece proizilaziti iz besa vec ce bes biti produkt nezadovoljstva i uzrok ucenja i samospoznaje. Ne nesto od cega bi se plasili i sa cime bi se borili nego nesto sto bi srecno zagrlili svaki put kada se pojavi kao mogucnost da nesto naucimo o sebi. Trenutak takvog besa je podjednako vazan kao i divljenje lepoti tek procvetalog cveta u prolece. Oba nas okrecu nasoj pravoj prirodi - nema loseg i dobrog - nema crnog i belog - sve je samo Jedno jer jedino to Jedno postoji kao Istina a mi sami smo deo te IStine. 
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 16:04:44 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Nije ni moguce odbaciti, osloboditi se da, ali u tim trenucima podsvest mi izgleda registruje reci bas kako treba a ne bukvalno. Medjutim kad prodju ti trenuci opet mi nije bas najbolje... Cini se da je ipak potrebno da sugestija bude - prihvatam sve ovo, i to uvek, ne samo u izuzetnim trenucima. Kako je napisao de Melo - ako vam nesto smeta jednostavno ga prihvatite, samo ce vam otpasti. Ali do it, don't try. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.