Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svilanović: Ljudi mi prilaze i hvale me  (Pročitano 9593 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
K.i Metohija ni u kom slucaju nisu izgubljeni ni na duze, a kamoli za uvek. Za pocetak ce se podeliti, a kasnije ce se videti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
COSTArika nemoj da se palis i da mi stavljas u usta ono sto nisam ni rekao ni pomislio! Ako si pokusao da citas izmedju redova, onda to radis vrlo lose i zlonamerno! Niko nije spominjao ni klanje ni krv, ni nozeve niti bilo kakvo oruzje. Samaranje i sutiranje je lepo sam to rekao, samo pokazna vezba, tj. jedan TEORETSKI primer, kako bi se ti i tebi slicni koji prihvataju nasilnu nezavisnost Kosmeta zapitali kuda to vodi i sta bi se desilo kad bi svi poceli da primenjujemo takve metode. Jednostavno, ako imas princip, onda taj princip vazi sa sve, pa ako se grozis ideje da ti neko upadne u tvoje dvoriste i kucu, jer je to naravno nepravda, nasilje i bahatost, ne shvatam zasto prihvatas nezavisnost Kosmeta i cak hoces da mi ucestvujemo u tome? Ovoj zemlji su potrebni svi, pa samim tim i ti bez obzira sto ne mislis kao ja, naravno ako zelis da pomognes onoliko koliko mislis da mozes i da treba, pa na izborima, bez nozeva i kasapljenja ce se videti koje ce razmisljanje preovladati i gde ce nas to odvesti...
Naravno da je moguce da Kosmet zvanicno bude deo Srbije, a da stanovnici Kosmeta ne mogu da se sele gde im je volja, za to je potrebno da nasi politicari izdejstvuju takav sporazum, gde ce Siptari biti suvereni na Kosmetu u smislu sudstva, zakona i ostalog (to jeste realnost u ovom trenutku), ali naravno kao stanovnici teritorije nad kojom Srbija nema kontrolu ne mogu da kupuju zemljiste i ostale nekretnine u drugim delovima Srbije, jer mi ne mozemo dozvoliti da se bilo ko preko Kosmeta doseljava u ostatak Srbije, znaci sve je stvar samo politickog dogovora kog treba ostvariti!
Ako ima vise onih koji razmisljaju kao ti da je Kosmet zauvek izgubljen, onda priznajem to je istina i tako ce zaista i biti i bojim se da se nece zaustaviti samo na tome. Ali ako ima vise onih koji se sa tim kao i ja nece pomiriti, onda Kosmet sigurno nije izgubljen i TAJ dan ce garantovano doci, znaci sve zavisi od nas i naseg razmisljanja...Pod Korovom sam mislio na kriminal, drogu, trgovinu ljudima, oruzjem, ubistvima zato sto nisi Siptar i sveobuhvatnim nasiljem koje sad imamo na Kosmetu, pa ne mislis valjda da to ne treba iskoreniti i da treba tako vecno da bude? Naravno, ocekivano je da ce nosioci tih zlodela hteti da zadrze takav sistem i da ce pod izgovorom odbrane Kosmeta, a u stvari odbrane njihovog polozaja u takvom drustvu, organizovati neki otpor, a nama onda ne preostaje nista drugo nego da ih lepo kolektivno preselimo u Albaniju odakle su i dosli, znaci nista bajoneti i zverstva, samo put pod noge...(i nemoj da mi moralises posle svega sto se desilo kako to nije u redu!)
Eto, molio bih te da malko smiris strasti i da pokusamo da se makar mi Srbi (ako si Srbin, ako nisi onda ko god da si nema veze) iako se ne slazemo i nemamo isto misljenje makar postujemo i da ne dizemo oruzje jedan na drugog, a sad ako padne neki dzentlmenski fight sa pesnicama, pa i to je za ljude, otici cemo posle na pice, gde bi nam bio kraj kad bi sve svadje resavali pesnicama a ne da odmah potezemo nozeve i pistolje! Peace Brate! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Hehe, prvo pesnicenje pa pivo, hm..bas srpski receno. Ma meni je to tako svejedno ostalo nezavisno ili ne, ja se samo nadam da cu jednog dana biti daleko odavde i da se vise necu smarati sa tim. A zasto podrzavam nezavisnost? Zato sto da sam ja stanovnik Kosova bio bih prvi koji bi ga napustio, a da sam star i nemocan bio bih prvi koji ne bi hteo ziveti u istoj drzavi sa Albancima, nego bih se zalagao da se deo gde zive Srbi pripoje matici. A kao trece smatram da ce Kosovo ako ostane deo Srbije inficirati ostatak drzave i da ce za nekih 100 godina siptarski rak pojesti sve sto je srpsko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Dakle, costa, i ti si za podelu K-Metohije, kao sto je i vecina nas. Samo je pitanje gde da se povuku granice, i kako da UNESCO plati premestanje prizrenskih crkava a Svetska banka kopanje jarka dubokog 2 km, a sirokog 3 km izmedju novih granica Srbije i onoga dela naseljenog Arnautima koji od Srbije amputiramo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nemam nista protiv icega sto si rekao. To je najbolje resenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
Dobro Costicu ako si bas odlucio da ides, evo ja ti iskreno zelim da nadjes tu obecanu zemlju u kojoj ce biti sve po tvojoj meri, a mi koji zelimo da ostanemo cemo se potruditi, a dal cemo uspeti to cemo videti, da od Srbije napravimo demokratsku, pravnu i naprednu drzavu, koja nece imati nista protiv nikog, ali koja nece dati na sebe, i koja ce biti cenjena i postovana u svetu, pa kad te neko tamo budeo pitao odakle si, da te ne bude sramota da kazes da si iz Srbije!
Problem podele Kosmeta je taj sto ce onda i Siptari na jugu Srbije pozeleti da podele taj jug, pa onda Madjari na severu bi isto mogli da pozele deobe, pa Muslimani u Raskoj, znaci kad nesto das za dzabe, onda si pokazao slabost i svi ce pozeleti to da iskoriste...A i time bi se definitivno odrekli i bacili u prasinu i Prizrenske crkve i Pecku patrijarsiju i sve ostalo...
Ja sam ipak za sistemska resenja, a ne za rovove, a to znaci nek Siptari nezvanicno imaju nezavisnost, znaci nek postoji granica i carina a samim tim i kontrola roba i ljudi koji prelaze tu granicu izmedju Srbije i Kosmeta, nek Sipusi imaju i svoje tablice i licne karte i pasos ako treba, pa lakse cemo ih prepoznati, i da ih tako tretiramo kao drzavljane Kosmeta (njima ce se to svideti) a samim tim da im zakonski ne damo da se sire po ostalim delovima Srbije jer su takoreci drzavljani druge drzave, a zvanicno neka Kosmet ne bude clanica UN tj. neka bude deo Srbije...Oni ce vremenom gubiti podrsku sveta, a najpre EU kojoj nece biti u interesu da u blizini svojih granica ima jednu takvu kriminalnu teritoriju bez kontrole, a kamoli da Kosmet udje u EU, i onda posto je to zvanicno nasa teritorija, dobicemo zeleno svetlo da udjemo na Kosmet i zavedemo red, rad i mir...
Cini mi se da politicke price, kako ni jedna strana ne treba da dobije maksimum, kako Kosmetu treba dati vise od autonomije a manje od nezavisnosti idu upravo u tom pravcu... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Zar mislis da je ovo ostvarivo ako bi Srbija usla u Evropsku Uniju? Zabraniti im da se sire po Srbiji? Ne postoji drzava u kojoj je zakonski zabranjeno gradjaninu da zivi u bilo kom delu, gde to on pozeli. To jednostvano nije moguce. Moguca je samo podela.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
Pa upravo je u tome stvar. Dok ne udjemo u EU to je moguce, a kad bude trebalo da se ulazi u EU, ne mogu da verujem da ce oni hteti ovakav kriminalan Kosmet u svom sastavu, bilo kao samostalnu drzavu bilo kao deo Srbije, znaci trazice da se situacija sredi, a od koga ce to traziti nego od nas ako ta teritorija bude zvanicno nasa, jer Sipusi za to nisu sposobni, i onda se mi pod blagoslovom EU vracamo i prakticno tamo, naravno moramo da zavedemo red, iskorenimo kriminal i korupciju, obezbedimo postovanje ljudskih prava, i onda ce se svaki otpor sa Siptarske strane a sigurno ce ga biti tretirati negativno u svetu kao pokusaj da se zadrzi haos, droga i ostalo, a mi to treba pametno da iskoristimo, znaci da ne pravimo zverstva i gluposti, vec samo da ih potisnemo odakle su i dosli...Pa ako se niko nije u svetu uzbudjivao kad je padala Krajina i kad su nas bombardovali, veruj nece se ni tad uzbudjivati, jer ce tada mediji i cuveni izgovor "ljudska prava" biti na nasoj strani, samo trebamo da budemo strpljivi i da sacekamo da nestane interes za ovakvim Kosmetom a onda to mudro da iskoristimo!
Inace kad smo vec kod slobodnog protoka ljudi u okviru EU, sta mislis o eventualnom ulasku Turske u EU? 80 miliona Turaka da bude u mogucnosti da se naseli bilo gde u EU pa i u Srbiju ako bi mi usli u EU? Meni se to uopste ne svidja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ja ne verujem da su Turci za 350 godina koliko su vladali Srbijom pobili ukupno i pola miliona Srba -- njima je raja trebala da im placa harac i daje danak u krvi,

a Hrvati su za 4 godine u NDH pobili skoro 800.000 Srba, a onda su od 1945. do 1991. Hrvati opet mogli -- ako su hteli -- legalno da se nastane bilo gde u Srbiji.
« Poslednja izmena: 16. Maj 2005, 23:17:02 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
O ulazku Turske u EU svakako imam pozitivno misljenje, i pre sam za ulazak Turske u EU nego Rusije recimo. Turska se razvila u modernu i demokratsku drzavu jos 1920 godine kada su odbacili serijat i dali pravo glasa zenama. Za svakoga sam pa i za Turke koji bi dosli u Srbiju, pod uslovom da se normalno asimiluju i nauce srpske obicaje i jezik. I ako treba zakonski nesto regulisati, a ne zabraniti, a to je masovan priliv, tj zakonskim aktima otezati dolazak neobrazovanih, a olaksati dolazak obrazovanih. Jer ipak oni neobrazovani iz ruralnih podrucija koji su dosli trbuhom za kruhom, i koji nemaju jasan cilj sta raditi kada dodju u neku zemlju, nego se ide logikom snacu se, su i oni koji su socijalni slucajevi. Za razliku od onih koji su obrazovani, pa makar i sa srednjom skolom, ali koji su dosli i koji znaju sta hoce, i koji postuju obicaje i jezik zemlje u kojoj se nalaze. Znaci obicno ti neobraovani, iz ruralnih delova siromasnih zemalja su ti koji imaju drastican natalitet, i oni su najveci problem jedne drzave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.