Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:25:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svi muškarci varaju  (Pročitano 25577 puta)
24. Jul 2010, 07:25:31
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Monogamija nije u ljudskoj prirodi ili, tačnije, u prirodi jednog muškarca – tako je pokazala jedna vrlo obimna sociološka studija sa Univerziteta u Severnoj Karolini, a čiji su autori došli do zaključka sa postoje samo dve vrste muškaraca: oni koji varaju i oni koji bi to želeli.

Zabrinjavajući rezultati do kojih su stručnjaci došli zasnovani su na desetogodišnjem praćenju 40 hiljada oženjenih muškaraca iz Evrope i Severne Amerike.

Zanimljivo je da su ispitanici na početku istraživanja bili optimistični: oko 10% njih izričito je govorilo da ni ne pomišljaju na preljubu jer su zadovoljni svojim partnerkama, međutim, vremenom su sami sebe demantovali. Konačni skor otkrio je da 63,7% muškaraca redovno ili povremeno vara svoje supruge, a preostalih 36,3% ima želju, ali to ne čini uglavnom jer nema mogućnosti.

„Sa stanovišta morala, rezultati istraživanja su poražavajući, ali sa stanovišta prirode oni su sasvim očekivani. Znate, sada je samo naučno dokazano ono što se oduvek znalo, a to je da su muškarci u svojoj suštini zapravo mužjaci koji naprosto ne mogu da budu monogamni,“ rekla je profesorka En Sajmon, jedna od autora studije, dodavši da veruje kako je nevernost u DNK jačeg pola.

„Muškarcima je nevernost u prirodi. To, međutim, ne znači da ne postoje verni muževi, već samo da i oni najverniji u potaji žele da varaju i manje ili više često razmišljaju o preljubi.“

Može se reći da se po ovoj studiji i grešne misli smatraju prevarom, zbog čega istraživači tvrde da se sa 99% sigurnosti sme tvrditi kako su svi pripadnici muškog pola na planeti neverni. Koliki bi taj procenat bio kada je reč o ženama?


Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Citat
ne znači da ne postoje verni muževi, već samo da i oni najverniji u potaji žele da varaju i manje ili više često razmišljaju o preljubi

bullshit Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 9210
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
SonyEricsson k 850i
to je tacno..svaki muskarac makar nekad pomisli na drugu..ja ne Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Zahtevam da mi se vrati potpis,pa pogledajte druge. Imaju duplo veci potpis! ! !!
Edit by kokota: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
Po tome što su napisali, ako ja kažem: "Neću da varam svoju ženu jer ni ona mene nije prevarila".
Ja sam neveran, jer da su drugačije okolnosti (ona mene vara) ja bi je prevario.

bullshit Smile

x2
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
Monogamija nije u muškoj prirodi, to stoji...ali postoje i oni koji su u stanju da se sa tom prirodom i instiktom izbore, postoje i oni koji svoje živote podređuju instiktu.
I sa ženama je slično.I u prirodi su retke životinjske vrste u kojima žene rađaju potomstvo samo jednom mužjaku celog života.
Monogamnost u životu, tj. provođenje celog života sa samo jednom osobom je praktično nemoguće, dok je monogamnost u vezi ili braku stvar izbora, vaspitanja, okolnosti...
Čak i kada muškarac naiđe na ženu koja mu dovoljno dugo zadrži pažnju i odluči da sa njom osnuje porodicu, pre ili kasnije oseti potrebu da osvaja dalje i dobije potomstvo sa drugim ženama.
E, sad to što smo mi tako vaspitani, naučeni i što nam je tako utuvljeno u glavu da je to prevara i da je to loše i da to treba da nas boli i da zbog toga treba da raskidamo veze, brakove i rasturamo porodice već je druga stvar.

Na primer muškarac ima srećan brak u kom ima tri ćerke,  ali on je i dalje potajno ili javno nesrećan jer nema sina.Svi ha osuđuju govoreći "*ebo ga sin, vidi kako zlatnu decu ima!" i svi postaju nesrećni, a zapravo on ima sasvim prirodan nagon za produženjem vrste/loze, potreban mu je naslednik.
Ako dobije sina u vanbračnoj zajednici, napravi se čitav haos.Žena ga mrzi, povređena je, okreće decu protiv njega, a zapravo je to njen egzistencijalni strah da neće biti dovoljno hrane za njeno potomstvo, što je opet sasvim prirodno.
Povređena sujeta je druga stvar, ona nam nije urođena, nju smo dobili kroz vaspitanje, moral i usađene vrednosti i javlja se kao odgovor na svaki događaj koji nije u skladu sa onim "kako bi trebalo da bude".
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 09:39:46 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Nokia 
Orangutani se npr razmnozavaju tako sto se jedan muzjak pari sa vise zenki i svaki muzjak ima prava na sve zenke sa svoje teritorije, naravno prvo bira alfa muzjak pa onda svi ostali. Neke vrste ptica sa druge strane (pingvini npr) ne menjaju partnera ceo zivot, desava se da cak i kad im partner umre one ne nalaze drugog. Jedna vrsta antilope (ne znam kako se zove) se razmnozava tako sto se zenka pari sa vise muzjaka.
Kod coveka nekako deluje da muskarci uglavnom razmisljaju kao orangutani, dok su zene te koje treba da odaberu najbolje gene za nju. Sto se monogamije tice neke stvari su sigurne. Da je monotona, dosadna, da nije u prirodi coveka, ali i da je jedina moguca u danasnjem drustvu, jer smo drustvo oblikovali po nekim pravilima (poglesnim).
Velika razlika izmedju coveka i zivotinja je sto je covek emotivno jako slabo bice, i kada bi se muskarac kao orangutan pario sa 20 zenki on bi se sigurno vezao za jednu, ali bi opet ipak hteo tih 20 zenki kad dodje sledeca sezona Smile. Tako da je covek u kurcu posto ni sam ne zna sta je, a stvorio je drustvo koje koje je ocigledno protiv njegovog instikta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
Evo primera, poznanicu koja živi u nesrećnom braku muva kolega s posla i ja je pitam :"I, hoće li tu biti nešto?"
Ona sva uvređena odgovara:"Šta ti pada na pamet, pa ja sam udata, imam decu, sram te bilo!"
Ja je pitam:"Pa dobro, ali bi li ti...?"
A ona kaže:"Čuj, kako  ne bi." Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Evo primera, poznanicu koja živi u nesrećnom braku muva kolega s posla i ja je pitam :"I, hoće li tu biti nešto?"
Ona sva uvređena odgovara:"Šta ti pada na pamet, pa ja sam udata, imam decu, sram te bilo!"
Ja je pitam:"Pa dobro, ali bi li ti...?"
A ona kaže:"Čuj, kako  ne bi." Smile

 Smile Smile Smile Smile boze, brana sta tebi pada na pamet c c c Smile
tako je to kad se mesaju biologija, psihologija, hemija itd. Smile

jeste retkost iskrena ljubav, monogamija i sl. ali ipak postoji. znam takve parove. e sad, ako lazu mene lazu i sebe.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 13:13:34 od macka26 »
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
to je tacno..svaki muskarac makar nekad pomisli na drugu..ja ne Smile

brate.... ili kenjaš, ili si Severinin dečko... (ili si gej)
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
muskarci, nemojte toliko da se dicite ovaj plasite Smile
i zene imaju svakojake misli. prvo samo misli, a posle i dela....ne uvek ali opet Smile mislite o tome Smile
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:25:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.