Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:14:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svi hoće laptop!  (Pročitano 6517 puta)
28. Sep 2006, 13:19:49
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Svi hoće laptop!

Samo u poslednja tri meseca povećana je prodaja laptopova za neverovatnih 80 odsto u odnosu na isti period prošle godine

BEOGRAD - Srbi "k'o ludi" kupuju laptop računare! Samo u poslednja tri meseca povećana je prodaja za neverovatnih 80 odsto u odnosu na isti period prošle godine, pokazalo je istraživanje Međunarodne analitičarske kuće "IDC Adrijatiks". Prema istom izvoru, u Srbiji i Crnoj Gori ukupna prodaja računara skočila je za 7,3 odsto.
U srpskim firmama koje se bave prodajom kompjutera kažu da su zadovoljni udvostručenom potražnjom za laptop verzijom računara, ali dodaju da nisu euforični. Srećko Miodragović, pomoćnik direktora "Komtrejd grupe", podseća da nas od potrošačkih navika razvijenog Zapada deli još najmanje sedam do deset godina.
- Laptop računari su sve pristupačniji ljudima, jer je njihova cena u proseku pala za 200 evra u odnosu na prošlu godinu. Izvesno je da će oni zameniti stone računare u narednih nekoliko godina! Klasični PC računari ostaće u domenu grafičkih radnih stanica koje koriste arhitekte ili zahtevni ljubitelji kompjuterskih igrica. I pored toga, međutim, mi kaskamo za svetom - objašnjava za Press Miodragović.
Zaposleni u "Big epl elektroniksu" kažu da je prodaja laptop računara u njihovim prodavnicama povećana bar za 50 odsto u odnosu na isti period prošle godine.
- Sve je to pomalo i pomodarstvo, nalik onome kada su se pojavili mobilni telefoni i svi su "morali" da ih imaju... Za prenosne kompjutere odlučuju se pre svega poslovni ljudi, a PC računari su rezervisani za školarce, kojima su igrice na prvom mestu - prenose nam svoje iskustvo radnici ove firme.
Iznenađuje saznanje analitičara iz "IDC Adrijatiks" da je u poređenju sa drugim kvartalom prošle godine prodaja kompjutera u Hrvatskoj uvećana za "samo" 4,3 odsto, a u Sloveniji smanjena za 12,3 odsto. Iz "Komtrejda" upozoravaju da je potrebno pogledati iza ovih brojki da bi se utvrdilo "pravo stanje stvari".
- Bez obzira na rast potražnje za kompjuterima, u našoj zemlji kupovna moć je i dalje na niskom nivou. Slovenci godišnje potroše na IT opremu prosečno 270 evra, a Srbi samo 33 evra. Takođe, u Srbiji je ove godine na kompjutersku tehnologiju potrošeno 300 miliona evra, a u Hrvatskoj, zemlji sa 40 odsto manje stanovnika, oko 600 miliona evra - upozorava Miodragović.
Prema njegovim rečima, samo 14 odsto Srba koristi internet, a 20 odsto poseduje računar. Koliko zaostajemo za razvijenijim zemljama Evrope pokazuje podatak da čak 60 odsto Nemaca u svom domaćinstvu ima kompjuter.
A. DRAGOVIĆ

Cene i do 1.000 evra

Najjeftiniji PC računar u "Komtrejdovim" prodavnicama može se kupiti za 199 evra (bez monitora), a cena kompletnog paketa kreće se između 350 i 450 evra. Za laptop kompjutere u radnjama "Komtrejd grupe" neophodno je izdvojiti najmanje 500 evra. Za istu sumu u "Kompeksu" moguće je pazariti samo stoni računar, a njegov elegantniji i lakši "rođak" košta 600 evra, pa i više. U "Big epl elektroniksu" cene stonih računara kreću se između 350 i 500 evra, a laptopovi od početne cene od 500 evra mogu da dostignu i pozamašnih 1.000 evra.

Statistika


Na tržištima Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije u drugom kvartalu ove godine prodato je 120.535 računara, pokazalo je istraživanje međunarodne analitičarske kuće "IDC Adrijatiks".
U Srbiji i Crnoj Gori u protekla tri meseca prodata su 35.563 računara. Prodaja laptop kompjutera povećana je čak za 80 odsto, ali se prodaja personalnih računara smanjila za 7 odsto. Zarada internet provajdera povećana je za 40 odsto. U Sloveniji je prodato čak 32.937 laptop računara, čime je prodaja uvećana za 14,9 odsto. U Hrvatskoj je ukupno prodato 51.035 kompjutera, a prodaja laptop računara povećana je za 36,1 odsto, dok je prodaja PC računara smanjena za 7,5 odsto.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Safari
ima se moze se ,hvala Bogu da je tako  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
laptop je prava stvar svega mi. kad mi mogao da ustedim love (cale da mi da) kupio bi ga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
i onda se cimas sa baterijom punjacem grejanjem i ostalim stvarima Smiley
a neko normalno igranje ili gledanje celog filma su jos uvek kod vecine laptopova kod nas jos egzotika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
 Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve su zene kurve majko izvini

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 0.8
mob
Nokia 7600
Ja sam jedno vreme bio zagrejan za laptop ali kad malo bolje pogledash ne ispalati se davati toliko kinte, za koju mozes da kupish obican racunar sa duplo boljim komponentama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone 6s
Ja sam koristio laptop windows, bio je HP, grejo se ko nenormalan, stalno mu je radio ventilator, sto me je jako nerviralo, pa sam ga prodao i kupio macintosh laptop ibook, 1.3Ghz, po ceo dan mi je uljucen i u opste se ne greje. Sada ima novi macintosh racunari a i laptop-ovi koji koriste intel core procesore i na njih se moze instalirati windows, sto je super.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
ocu ja min 500 jura  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8587
Zastava Donji Mojmilovo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E pedes&#039
Ja imam Fujitsu-Simens v2040,radi ko zmaj,nema cimanja s baterijom,kao što je neko rekao,samo izvadiš istu i koristiš mrežno napajanje Smile
Grejanje? Nema toga ovde,uopšte se ne napreže i radi jako tiho. S vremena na vreme se usisa prljavština sa ventilatora kroz rešetku i to je to.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia n80-1
Meni se čini da vi previđate jednu najvažniju prednost prenosnih računara naspram desktop konfiguracija ?!
A tu nema kompromisa ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:14:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.