Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:57:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetu preti nestašica IP adresa  (Pročitano 1287 puta)
26. Sep 2008, 02:56:29
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Korisnici interneta mogu se sledeće godine suočiti sa nestašicom Aj-Pi adresa (IP) za povezivanje na internet, upozorio je američki naučnik Vint Serf koji je izumeo sistem IP adresa.

Da bi se to izbeglo potrebno je preći sa IPv4 sistema dodeljivanja adresa koji se sada koristi na novi IPv6 sistem, koji je već deceniju spreman za primenu.

Serf je čovek koji je osmislio četvrtu verziju internet protokola (IPv4) koja kompjuterima i drugim uređajima koji se priključuju na internet dodeljuje niz od 32 broja. Taj sistem omogućava da se na internet priključi 4,2 milijarde adresa, što je 1977. godine kada je sistem osmišljen delovalo više nego dovoljno.

Od tada je razvijen veliki broj uređaja i načina za pristup internetu, broj korisnka je povećan i istrošeno je više od 86 odsto adresa, a nestašica adresa se može očekivati 2010. godine ili čak sledeće godine.

Novi sistem IPv6 dodeljuje binarni niz od 128 brojeva i omogućava da se na internet poveže 340 sekstiliona ljudi (broj sa 36 nula), preneo je Tajms.

Izumitelj IP sistema Vint Serf kazao je da kada adrese u starom sistemu budu na izmaku i svi budu ođednom nagrnuli na primenu novog sistema, postoji opasnost da ga na primene dobro.

On je istakao da je razgovarao sa velikim američkim provajderima kako bi ih naveo da upozore korisnike, pre svega kompanije, da moraju da se pripremaju za novi sistem, ali da provajderi nisu prosleđivali informacije.

Značajno je da korisnici budu svesni da je neophodno preći na novi sistem da bi prilikom kupovine novih proizvoda proveravali da li su kompatibilni sa IPv6.

Organizacija za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) ocenila je da je prelazak na novi sistem neophodan da bi se razvijao internet i pozvala vlade da podstiču primenu novog sistema.

Li Kai iz kineske agencije za interend domen CNNIC obznanio je da će se Kina za 830 dana suočiti sa manjkom IP adresa ukoliko veliki broj korisnika do tada ne počne da koristi novi sistem dodeljivanja adresa.

On je kazao da je u Kini već 80 odsto IP adresa u sistemu IPv4 dodeljeno i da je neophodno da se masovno pređe na novi sistem IPv6, jer će u suprotnom građani Kine imati problema da se priključe na internet.

Kina je druga zemlja na svetu po brojnosti IP adresa koje su joj dodeljene, a više adresa ima samo SAD.

Evropska komisija je krajem maja upozorila da bi se Evropa mogla suočiti sa nestašicom IP adresa ukoliko se do 2010. godine ne poveća rasprostranjenost novog IPv6 sistema dodeljivanja adresa.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
mob
Nokia Neka stara nokia
kod nas ima i viska
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


I`m a good guy

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 281
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Nokia N85
Srbiji nece faliti barem do 2020. god osim ako nam ne ukradu kinezi  Smile
IP sačuvana
social share
To sto sam cuo za hitlera ne znaci da sam nacista. To sto sam cuo za marksa ne znaci da sam komunista. To sto znam da postoje govna ne znaci da cu da ih jedem. Tako ja razmisljam. Ako se vase misljenje razlikuje bojim se da imate problem.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120
Telekom je posle uvodjenja ADSL-a dnevno kupovao nove IP adrese... Kakvo je sada stanje, ne znam.
Nemamo mi adrese u fioci, pa da nam nece trebati... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
Citat
Svetu preti nestašica IP adresa

Sta cemo sad... sta cemo saaaadddd
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Zato su i podigli na ipv 6 .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:57:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.