2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetsko prvenstvo u streljaštvu Zagreb 2006  (Pročitano 2605 puta)
23. Jul 2006, 22:40:26
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Svetsko prvenstvo u streljaštvu

Zarićevoj zlato
Kikinđanka (19) posle evropske bronze iz Đera 2004. osvojila i svetski tron. – Juniorke treće    
Brankica Zarić pred semaform sa svojim pogocima na SP u Zagrebu
   
Od izveštača „Žurnala”

Zagreb, 23. jula – Blistav završetak prvog dana Šampionata sveta u Zagrebu: juniorka Brankica Zarić, 19 godišnja Kikinđanka, osvojila je šampionsku titulu vazdušnim pištoljem za omladinke sa 384 kruga, a ženska reprezentacija SCG u kojoj su bile i Jasmina Grgić (370) i Zorana Arunović (376) je sa 1.130 krugova prigrlila svetsku bronzu, „uguravši” se među četiri ekipe iz Azije.

– Odmah sma javila mami Mariji, ali još nisam svesna šta sam uradila – zajapurena, rumena u licu rekla je Brankica Zarić. – Moram i da priznam da mi je bilo lakše da osvojim ovu medalju, nema finala, kao na Prvenstvima Evrope, što je dodatni stres. Malo sam slabije počela, ali je finiš bio dobar...

Poslednjih deset metaka, kako je slikovito opisao Nemanja Mirosavljev, bilo je da se naježiš: 98 krugova, prva devetka (i to 9,9) potom serija od četiri centra, pa devetka i zatim rafal, koji su treneri Kikinde Grbić i Zvezdare Bojković u publici pratili košarkaškim pozdravom „daj mi peticu”, dlanom o dlan: četiri centra i to jaka i 98 krugova što je presudilo u konačnom plasmanu jer je Kineskinja Lu završila sa isitim, brojem krugova ali je imala 97 u poslednjoj seriji i taj jedn krug je odlučio šampionku sveta!

Brankica Zarić je u Đeru na Prvenstvu Evrope za juniorke 2004. osvojila bronzu. Naša ženska juniorska reprezentacija ovim oružjem, ove godine je u maju u ovom istom sastavu osvojila evropsko ekipno zlato, a šampionka Evrope postala je Zorana Arunović, a Jasmina Grgić je bila četvrta. Pre toga su juniorke osvojile još dve ekipne evropske bronze!

Rezultati, vazdušni pištolj, juniorke: 1. Kina 1.139, 2. Koreja 1.132, 3. SCG 1130 (Zarić 384, Grgić 370, Z. Arunović 370), 4. Tajland 1.127, 5. Indija 1.126, 6. Nemačka 1.126 itd. Ukupno 17 reprezentacija.
Pojedinačno: 1. Brankica Zarić (SCG) 384 (98), 2. V. Liu (Kina) 384 (97), 3. H. Srao (Indija) 382, 4. Boneva (Bugarska)382, 5. H Žao (Singapur) 380 ... 14. Zorana Arunović (SCG) 376 (92 – 94- 93 – 97), 37. Jasmina Grgić (SCG) 370 (96 – 90 – 92 – 90) itd. Ukupno 78 takmičarki.
Branimir Vasić

Izvor: Politika

(02. May 2007, 21:50:55)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Svetsko prvenstvo u streljaštvu
Zorana Arunović šampionka
Posle evropske titule vazdušnim pištoljem, 20-godišnja Beograđanka se okitila svetskim zlatom MK pištoljem    
Velika pomoć od Jasne Šekarić: Zorana Arunović
   

Od izveštača „Sportskog žurnala”

Zagreb, 24. jula – Strelac Crvene zvezde Zorana Arunović osvojila je zlatnu medalju za juniorke u gađanju malokalibarskim pištoljem 30 plus 30 metaka na Šampionatu sveta u Zagrebu sa 577 krugova što je ujedno i novi državni rekord Srbije. I stari od 574 kruga je bio u njenom vlasništvu!

– Ovo mi je i lični rekord na međunarodnim takmičenjima – nije krila zadovoljstvo Zorana Arunović primajući čestitke. – Moram da kažem da mi je, pre svega u psihološkim pripremama, mnogo pomogla Jasna Šekarić. Dala mi je nekoliko saveta, uticala je na mene da mnogo mirnija uđem u meč. Oba rezultata 291 precizno i 286 brzom paljbom su solidni za ovako veliko takmičenje. Moglo je malo i bolje, u poslednjih pet metaka posle tri centra imala sma dve osmice...

Trofejni niz nastavila je ovim odličjem i sada imamo u oba oružja za juniorke prvakinje sveta – Zoranu Arunović i Brankicu Zarić. Ovo je jedna od retkih discplina gde nisu pobedili Kinezi i kako je u šali rekla sestra Zorane, Jelena Arunović, „razbili smo ih”! Arunovićeva je ove godine bila i članica naše zlatne ekipe vazdušnim pištoljem na Evropskom šampionatu u Moskvi, lane je iz Estonije sa EŠ donela ekipnu bronzu, a prvi međunarodni trofej osvojila je 2004. u Đeru i to evropsko srebro vazdušnim pištoljem kao članica ekipe. Iz Zagreba se vraća sa pojedinačnim zlatom MK pištoljem i ekipnom bronzom vazdušnim pištoljem.

Ekipa u kojoj su bile i Aleksandra Ristović i Jasmina Grgić je šesta, u zlatnoj sredini...

U senci ovog tkmičenja bila je izuzetno kvalitetno nadmetanje seniorki vazdušnom puškom. Junakinja dana bila je Lidija Mihajlović, koja je počela meč sa tri stotke, u poslednjoj seriji je u prvih šest metaka „ubila” isto toliko desteki da bi u poslednja četiri hica imala devtku, osmicu, devteku i na kraju centar i završila sa 396 krugova. Pokazalo se da je ovaj trenutak dekoncentracija bio koban: izgubila je finale, ali i olimpijsku vizu koju bi plasmanom među osam odmah obezbedila!

Kao i Pleitkosić, bila je dva mesta daleko od Pekinga. Naša ženska reprezentacija ovim oružjem u kojoj su bili i Aranka Binder (391) i Jelena Banović (390) je 12. u konkurnciji 25 reprezentacija sa 1.177 krugova.
Lep rezultat zabeležio je u eliminacijama Andrija Zlatić užički olimpijac pištoljem na 50 metara. „Ubio” je 564 kruga (bio treći u grupi) i oborio državni rekrod čiji je inače bio vlasnik (562).
B. Vasić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pletikosić viceprvak sa vizom za Peking
Kragujevački as u sjajnom finalu došao do srebrne medalje    

Od izveštača „Žurnala”

Zagreb, 30. jula – U jednom danu dve velike radosti i novi uspeh našeg streljačkog sporta na Šampionatu sveta u Zagrebu: Stevan Pletikosić 34-godišnji reprezentativac i olimpijac kragujevačkog kluba Čika Mata (bronza iz Barselone 1992. – olimpijski meč, učestvovao i na Igrama u Atlanti 1996, Sidneju 2000. i Atini 2004), osvojio je titulu vicešampiona sveta u najcenjenijoj disciplini trostavu MK puškom 3 puta 40 metaka a samim plasmanom u finale izborio je kao prvi sportista u mušpkoj konkurnciji iz naše zemlje plasman na olimpijski turnir u Pekingu 2008!

Pre njega su ovo postigle Jasna Šekarić (pobedom u Minhenu na Svetskom kupu 2005.) i ovde u Zagrebu Lidija Mihajlović (MK puška 3 puta 20 metaka, četvrto mesto).

– Naravno da sam presrećan, ne mogu da dođem sebi, – pričao je Pletikosi okružen prijateljima iz reprezentacije. – Ušao sam rasterećen u finale, jer sam još pre raspucavanja, pošto su šestorica finalista imala norme za Peking, obezbedio vizu, ali je bilo veoma teško, da bi se na kraju rasplelo kako se samo poželeti može. Znao sam da nema šanse da se ugrozi vodeći Rus Hadžibekov koji je imao pet krugova prednosti, ali sam takođe znao da svi ostali mogu da me stignu...

Na kraju je na proglašenju pobednika scena bila – fantastična: na jarbolu zastave dve svetske velesile Rusije i Kine, i (još uvek) stara trobojka... Generalni sekretar ISSF Horst Šrajber i generalni sekretar Šampionata sveta Pero Stojnić uručili su medalje u ovoj disciplini.
Iz Zagreba se, uz pozdrav „Do viđenja u Minhenu, na jubilarnom 50.šampionatu sveta 2010.” naši strelci vraćaju sa pet trofeja – dve zlatne (juniorke pištoljem Brankica Zarić i Zorana Arunović), jednim srebrom (Stevan Pletikosć) i dve bronze (ženska juniorska reprezentacija vazdušnim pištoljem i ženska juniorska reprezentacija MK puškom, trostav 3 puta 20 metaka). Selektor Zoran Stojiljković je ispunio polovinu plana (planirao je četiri olimpijske vize) i sada je je na redu nastavak projekta Peking 2008. i bitke za ulaznice na Prvenstvima Evrope i Svetskim kupovima iduće godine...
Branimir Vasić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Posle Svetskog prvenstva u streljaštvu
Sačuvati uspešne mlade strelce
Pet medalja i dve vize za Igre u Pekingu. – Odlična osnova za novu sezonu. – Neophodna pomoć    
Bronzane: ženska juniorska selekcija puškom Arsović, Živković, Scepinski
   

Streljački sport Srbije (pod zastavom SCG) na Šampionatu sveta u Zagrebu osvojio je pet medalja – dve zlatne, srebrnu i dve bronzane, četiri najneomiljenije pozicije – četvrta mesta i dve olimpijske vize za Peking 2008. i po tome će učešće na strelištu Vrapčanski potok ući kao četvrto najuspešnije u istoriji: Finiks 1970 šest, Moskva 1990. i Milano 1994. po pet trofeja!

– Ovim smo ispunili samo deo plana, – komentar je selektora Zorana Stojiljkovića. – Priželjkivali smo četiri vize, i uz malo sportske sreće, učinak je mogao da bude – stopostotan! Ovo je, sa druge strane, odlična osnova da u 2007. na Prvnstvu Evrope vazdušnim oružjem u Parizu i, potom MK oružjem u Španiji, dobro pripremljeni pokušamo da napunimo naš olimpijski avion za Peking. Sigurno je da posle analize, može da se kritički oceni učinak pojedinaca i ovo je neophodno da bismo ispravili greške i biću, po cenu povlačenja, dosledan u ispunjavanju programa koji moraju svi takmičari, treneri i klubovi da prihvate i sprovode, bez izuzetaka...

Podmladak je, ponovo, poneo najveći teret u osvajanju trofeja – četiri medalje, ali su dvoje seniora, sa jednom medaljom i dve olimpijske vize, obavili onaj, bitniji, deo posla od koga zavisi status i položaj streljačke organizacije kojoj je neophodna još veća pomoć (pre svega društveno sportskih organizacija) da sačuva, razvije i u seniorsku konkurenciju preseli na pravi način ove talente i da se, ne izgube, već da se – iskažu.

– Meni je posebno drago što se streljaštvo širi po Srbiji, među osvajačima medalja nisu samo strelci iz Beograda i Novog Sada kako je bilo ranije, već i iz Kikinde, Jagodine, Kragujevca, Niša, – istakao je ovu veoma interesantnu činjenicu predsednik SS Srbije Obrad Stevanović koji je dočekao sve naše strelce. – Čestitam svim takmičarima, ali i njihovim trenerima i klubovima, jer je njihov udeo u ovim uspesima nemerljiv i nadam se da ćemo zajedno nastaviti da našim trofejima radujemo sve ljubitelje sporta...

Interesantno, da je streljaštvo ponovo osuđeno na anonimnost. Juče, dan posle velikog slavlja u Zagrebu i srebra Stevana Pletikosića iz kabineta visokih političara nema reakcije, kao da se nije ništa desilo. Valjda se računa za čestitanje samo zlato, ali šta ćemo sa činjenicom da ni za zlata naših juniorki nije bilo ni jedne reči zahvalnosti iako su pobedile Kineskinje, Ruskinje, Nemice, Korejke, Indijke, Japanke...

--------------------------------------------------------------------------

Naše medalje

Zlatne medalje (2) – Brankica Zarić (Kikinda, juniorke, vazdušni pištolj) i Zorana Arunović (Crvena zvezda, juniorke, MK pištolj).

Srebrna medalja – Stevan Pletikosić (Čika Mata, Kragujevac, seniori, MK puška 3 puta 40 metaka).

Bronzane medalje (2) – Ženska juniorska reprezentacija vazdušnim pištoljem Brankica Zarić (Kinida), Zorana Arunović (C. zvezda) i Jasmina Grgić (C. zvezda) i ženska juniorska reprezentacija vazdušnom puškom Jelena Živković (Jagodina), Andrea Arsović (Partizan) i Ivana Cepinski (Novi Beograd Ušće).

Olimpijske vize (2) – Lidija Mihajlović (MK puška 3 puta 20 metaka) i Stevan Pletikosić (MK puška 3 puta 40).

Državni rekord – Andrija Zlatić (A. Dejović, Užice, seniori, MK pištolj - 664 kruga, stari 662 kruga).

Đapo oklevetan

Zagrebački „Večernji list” objavio je veoma ružan tekst na naslovnoj strani pod naslovom „Četnički snajperista pucao po Zagrebu” u kome se blati ime selektora reprezentacije SCG  u gađanju glinenih golubova na Šampinatu sveta u Zagrebu Nebojše Đape, nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije i vrsnog takmičara u ovoj diciplini.

U tekstu se ističe, kako je, navodno, neki od učesnika bitaka u Vukovaru 1991. prepoznao Đapu, ali da je detaljnom istragom otklonjena svaka sumnja da je za vreme rata činio ratne zločine.

List citira i direktora Šampionata sveta nekadašnjeg jugoslovenskog reprezentativca Dragutina Vrbeka, da ga je Kontraobaveštajna agencija obavestila o slučaju Đapa, ali da nije bilo nikavih poternica. U tekstu se navodi i izjava portparola MUP-a Zlatka Mehuna da su obavljeni i neki informativni razgovori sa Đapom i drugim licima i da je potom otklonjena svaka sumnja. Kao svedok pominje se izvesni Josip Blažević.

– Ovo su veoma ružne i krajnje zlonamerne insinuacije tih novinara, – kaže ogorčeni Nebojša Đapo. – Niti sam imao problema prilikom ulaska, niti prilikom izlaska iz Hrvatske, normalno smo se takmičili i družili sa kolegama trenerima i strelcima i što je najgore niko me nije u toku mog boravka kontaktirao na ovu temu niti je bilo „informativnih razgovora”. Takođe, veoma je ružno da se ovakve stvari objavljju a da me niko od novinara tog lista nije pitao šta imam da kažem na ovu temu, odnosno da se takva vest lansira kada smo već napustili Hrvatsku.
Đapo je preuzeo selektorsku dužnost ove godine i vodio je na SP u Zagreb trojicu naših strelaca Dejana Mihajlovića, Predraga Šotru i Radeta Pavlovića. Dobio je potpuno normalno akreditaciju i bez ikavih problema se vratio u Srbiju...
B. Vasić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.