Zastava Beograd, Srbija
Opera 9.00
Apple iPhone 3Gs
Plavi delfini odbranili tron u Svetskoj ligi!

"Još jedno leto, još jedno zlato", slogan je koji najbolje pristaje vaterpolistima Srbije (i Crne Gore), a plavi delfini potvrdili su to još jednom, pošto su u Atini pobedili Španiju sa 6:4 (1:1, 1:2, 2:0, 2:1) u finalnom meču završnog turnira Svetske lige.

Vaterpolisti SCG tako su odbranili trofej osvojen prošle godine na tuniru u Beogradu, a pored takmičarske satisfakcije, tu je i ona materijalna u vidu čeka od 100.000 dolara.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vanja Udovič sa dva pogotka, dok su po jedan gol dali nikić, Trbojević, Ikodinović i Filipović.

Kod selekcije Španije najzapaženiji bio je Vales sa dva postignuta pogotka, a po jednom u listu strelaca upisali su se Perez i Garsija.

Plavi su veoma nervozno počeli utakmicu i zahvaljujući takvom pristupu Španija je preko Valesa povela sa 1:0, što je bio aktivan rezultat sve do finiša prve četvrtine, kada je Slobodan Nikić doneo izjednačenje.

U drugoj deonici "furija" je zaigrala još agrsivnije, a vaterpolisti SCG su u više navrata u napadu odigrali brzopleto i nesigurno. Španija je u ovom delu igre zahvaljujući pogocima Valesa i Garsije uspela da stigne do prednosti od 3:1, a onda su plavi, kao i u finišu druge četvrtine, uspeli preko Petra Trbojevića da postignu gol i uhvate priključak.

Treći kvartal u potpunosti je pripao selekciji SCG, koja je konačno zaigrala onako kako se to očekuje od svetskih i evropskih prvaka. Najpre je Vanja Udovičić na startu deonice pogodio za izjednačenje, a zatim je Danilo Ikodinović projektilom pocepao mrežu Agilara za prvo vodjstvo SCG na utakmici (4:3).

Na startu poslednje četvrtine Španija je zaigrala na "sve ili ništa" i zahvaljujući golu Ivana Pereza stigla do izjednačenja (4:4). Ipak, samo minut kasnije trener Dejan Udovičić ubacio je u igru "zlatnog" juniora Filipa Filipovića, a vaterpolista Partizana uzvratio je pogotkom za novo vodjstvo.

U narednih nekoliko napada Španci su očajnički pokušavali da se vrate u igru, ali im to nije dozvolio sjajni Denis Šefik. Kao "šlag na tortu" stigao je pogodak Vanje Udovičića, koji je minut pre kraja utakmice zatresao mrežu Španije, postavio konačan rezultat i doneo plavima još jedan trofej za ionako prepunu riznicu.

Plavi se u ponedeljak vraćaju u Beograd, gde nastavljaju pripreme za Evropsko prvenstvo.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Jet set burekdzija

Nema vise Djure Jaksica,salveta i poema...

Vujasinović: "Pobedili na kvalitet"

Briljantnom igrom najbolji vaterpolisti SCG ponovili su uspeh iz Beograda i pobedom nad Španijom 6:4 još jednom osvojili trofej u Svetskoj ligi. Pobeda je i odličan uvod pred Evropsko prvenstvo koje će se u septembru održati u Beogradu.

Trener reprezentacije Dejan Udovičić je rekao: "Znali smo da će biti teško. U drugom delu smo uspeli da uhvatimo naš ritam, da pojačamo odbranu i ostavimo ih na četiri gola, što nam je bio i cilj."

Kapiten Vlada Vujasinović i ovoga puta bio je stub odbrane "Plavih": "Bilo je to finale izuzetnog kvaliteta, kao da je reč o Svetskom prvenstvu. Nismo još u željenoj formi, ali smo pobedili na kvalitet, međutim, moramo izuzetno da obratimo pažnju na Špance koji su odlična ekipa."

Jedan od najboljih igrača našeg tima u finalu bio je dvostruki strelac Vanja Udovičić: "Uzeli smo ono što nam pripada, potpuno zasluženo. Nije nam išlo, iz minusa smo došli u plus, i pokazali da imamo vrednost i kad nam ne ide. Nema prigovora pobedi u otvorenom meču sa izuzetno jakim rivalom."

Povratnik u reprezentaciju Aleksandar Ćirić vrlo lično je doživeo ovo takmičenja: "Zaslužili smo trijumf, odbrana je bila odlična, a ovu medalju bih posvetio treneru Mirku Blaževiću."

Najbolji vaterpolista sveta Aleksandar Šapić sumirao je igru "Plavih": "Vidi se da smo umorni i da protiv Australije nije bio samo u pitanju opušten prilaz. Deset utakmica u dve nedelje protiv jakih protivnika smo odigrali, sada nas nije šut služio i pobedili smo na odbranu. Španija je odlična ekipa i mislim da će obeležiti naredne godine svetskog vaterpola."

Danilo Ikodinović vodio je pravi rat sa Perezom u finalu, a stigao je i da postigne vredan gol: "Najvažnija je pobeda, tako je uvek u finalu. Smogli smo snage da u pravom trenutku odigramo najbolje što možemo."
[img][/img]

Poruke 1504
Opera 7.50
Izvor: B92
SL: SCG osvojila trofej u Atini!

Vanja Udovičić

Finale petog izdanja vaterpolo Svetske lige pripalo je reprezentaciji Srbije i Crne Gore. U Atini, na skupu F6, "Plavi" su bili bolji od Španije rezultatom 6:4 (1:1, 1:2, 2:0, 2:1) i odbranili trofej osvojen pre godinu dana na Tašmajdanu. Pobedniku je pripao pehar i novčana nagrada od 100.000 dolara. Strelci za SCG bili su Vanja Udovičić 2, Ikodinović, Trbojević, Nikić i Filip Filipović po 1. Za Španiju Vales je postigao dva pogotka, a po jednom precizni bili su Perez i Garsija.

Sa igračem više SCG je iz sedam pokušaja samo dva puta bila precizna, ali je zato oba kontranapada iskoristila. Šefik je bio impozantan na golu, odbrana je, ako se zanemare retki trenuci dekoncentracije, bilo vrlo sigurna, a jedini koji, možda, nije imao svoj dan bio je najbolji igrač i strelac ekipe - Aleksandar Šapić.

Tokom prvih 16 minuta igre, reprezentativci Španije konstanto su bili u prednosti. U jednom trenutku ona je iznosila i dva gola razlige, ali je raspoloženi Petar Trbojević "žabicom" smanjio na podnošljivih 3:2 pre odlaska odmora. Prvi gol za "Plave" u finalu postigao je Slobodan Nikić.

Na samom početku drugog poluvremena, Vanja Udovičić je fanastično isplivao kontru i vešto savladao golmana Injakija Agilara za 3:3. Odlično su igrali u odbrani u ovom delu igre naši igrači, posebno Šefik na golu i Udovičić i Ikodinović u polju, tako da je 3:3 dugo odolevalo na semaforu. Na žalost, odličan je bio i Agilar na drugoj strani, tako da ni tri igrača više zaredom nije bilo dovoljno da SCG postigne gol, dok sve muke nije skratio Dača Ikodinović, koji je posle 5 neuspešnih pokušaja, postigao vrlo bitan gol za prvo vođstvo "Plavih" – 4:3.

U poslednji minut utakmice ušlo se sa rezultatom 5:4 i igračem više, a nedostižnih 6:4 našem timu, sa 2 metra, donosi maestralni Vanja Udovičić.

Treće mesto na F6 turniru osvojio je domaćin Grčka, koji je bio bolji od Australije rezultatom 11:10.