Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetlana-Ceca Ražnatović o sebi, deci i popularnosti  (Pročitano 4279 puta)
19. Feb 2006, 01:51:26
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Svetlana-Ceca Ražnatović o sebi, deci i popularnosti

Slava je ljubavnik uz kog se budiš sam


Neminovno je da i moja deca plaćaju danak karijere, ali ja sa njima mnogo razgovaram

Dok jedni kažu da je o njoj sve rečeno, drugi nipodaštavaju sve što je uradila, treći jedva čekaju šansu da je vide i dodirnu. Mlađi su spremni da prevale stotine kilometara i iz Banjaluke ili Skoplja dođu u Beograd na otvaranje butika kada se pročulo da će i ona biti tamo.

Ceca je sa tek nešto više od trideset godina uspela da napuni "Marakanu", postane jedna od najpoznatijih udovica u Srbiji, a od prošle nedelje i je zaštitno lice jedne modne robne marke.

U sledećih mesec dana znaće se i šta će biti sa koncertom koji najavljuje i koji naziva velikom srbijanskom žurkom. U martu bi, kaže, mogla da uđe u studio i počne snimanje novog CD-a, aranžmani su gotovi, a Marina Tucaković će se već pobrinuti za tekstove. Ona albume izdaje u junu. To je mesec njenog rođenja (jedini koji nije izašao u tom mesecu bio je "Zabranjeni grad"). Biće to, kaže, nova Ceca! Nikada nije demantovala novinske napise, ali kada je god nekom listu potreban veći tiraž, njeno ime bude na naslovnoj strani.

- Najčešće se pojavi neka glupost, neviđena laž, stopostotna neistina i to uvek upali. Ali to neka ide njima na dušu, jer se bave zaista niskim strastima. Nije mi svejedno. Dovoljno je da mi ceo dan zvoni telefon i da me prijatelji zovu i snebivljivo pitaju za zdravlje ili, što je gora varijanta, da me pitaju kakva je to nebuloza. Nije mi to potrebno. Ne potresam se kao nekada, i vremenom sam oguglala. Uvek me iznenade koliko su bezočni - smatra Ceca. Sva ujdurma oko njenog lika i dela i medija bila bi verovatno mnogo manje bolna da zbog svega što se oko nje dešava ne ispaštaju i njeno dvoje dece.
      

Mama Huanita za uspomenu na Arkana

U njenoj biografiji je i nekoliko dueta sa dragim prijateljima, ali...
- Razgovarala sam i sa Željkom Joksimovićem, bilo je nekih ideja o saradnji, ali nikada nije kasno. U jednom mom novogodišnjem šou programu Joksimović i ja otpevali smo "Jedan dan života" iz filma "Mama Huanita". To je bilo posvećeno mom pokojnom suprugu. Moj muž je imao jako lep glas i to je bila naša pesma. Voleli smo da je pevamo zajedno. Rekla sam Joksimoviću da bih volela da to otpevamo i on se složio, rekavši: "Važi, Ceki, i ja volim tu pesmu".
      
   
   

- Neminovno je da i moja deca plaćaju danak moje popularnosti, ali ja sa njima otvoreno razgovaram. Oni su još mali, Veljko je napunio devet godina, Anastasija će napuniti osam. Trudim se ih objasnim da sam javna ličnost, da ću uvek biti izložena očima i sudu javnosti. Pričam da će svašta pročitati i čuti o mami, ali da je sve to laž i da uvek mogu da razgovaraju sa mnom. To je jedini način da moja deca imaju zdravo detinjstvo. Dešava se da dođu iz škole, pa su tu pitanja da li je nešto što su saznali istina ili ne...

Bude tu svakakvih pitanja. Svim tim urednicima koji mi takva "zadovoljstva" priređuju ponekad poželim da se zapitaju, ako imaju svoju decu, kako bi izgledalo da se njima takve stvari dešavaju. Mogli bi negde i da budu humani, da ne lažu javnost i da nam se ne potresaju porodice, jer danas ima mali milion tabloida i više nije važno šta ćete napisati, važno je da se proda i poveća tiraž. Kada sam počinjala na estradi, morala sam da sarađujem s novinarima, jer su mi značili u karijeri. A i ja sam njima bila potrebna kao javna ličnost. Tiraži, intervjui sve je to usko povezano. Mnoge vaše kolege su degradirale vašu branšu. Ima izuzetnih novinara, ima ljudi koji su borci za istinu u toj vašoj profesiji. Ali, ima kukolja kao i na estradi. Ali da po svaku cenu uništavati nekome život, mislim da je to bezobrazluk i da nema smisla - ističe folk diva. Često napominje kako nije nikada demantovala ništa, ali nije nikoga ni uvredila, pa ipak...

- "Sablja" je definitivno bila moje najružnije iskustvo sa medijima. Sva ona pisanija tokom te akcije bila su nešto što sam morala da istrpim. Ne postoje grozniji naslovi i tekstovi koje sam od tih pročitala. U vreme kada je to objavljeno, nisam mogla da čitam, ali kada sam izašla iz pritvora, imala sam priliku. Jedan prijatelj mi je sačuvao i dao desetak centimetara debelu fasciklu sa svim tim isečcima. Tada sam imala taj "užitak" da sve i svašta pročitam o sebi. To je takva gomila laži, bljuvotina i neistina da sam imala materijala za mnogo tužbi. Mnoge bih novinske kuće zatvorila, ali nisam imala snage da se time bavim. Bila sam iscrpljena i istraumirana od svega onoga što mi se dešavalo. A vreme će i onako sve da pokaže. Čoveku najviše govore dela, a ne prazna priča - kaže Svetlana.

I pored svega nastavila je tamo gde je stala - izdala je još jedan album i pokazala da je jaka i da ide dalje.
- Dovoljno je biti sama žena u Srbiji koja se bori. Biti sam bez ičije pomoći i podizati decu. Nisam jedina su Srbiji koja je samohrana majka. To je težak zadatak: uvek razmišljate da li ih pravilno vaspitavate. Doživljavala sam bolne udarce i preživljavala ih. Ostala sam zdrava zbog dece zbog koje moram sve da izdržim.

Teško je, veli, biti jaka žena u ovoj zemlji, jer se takvih muškarci plaše i to je tema o kojoj se od nje često očekuje da javno govori.
- Pravi muškarci traže jake i samostalne žene i to tako i treba da bude. Jer i jaka i samostalna žena će uvek tražiti jakog, samosvesnog i odlučnog muškarca. I to je jedino ispravno, jer se ne bi razumeli da je drugačije.

Ipak, žuta štampa dovodila ju je u vezu sa poznatim i manje poznatim muškarcima, prepričavali su kako izgledaju njeni sastanci. O svemu tome kaže:
- Ne skitam. Retko sam na javnim mestima bez povoda. Izađem kad moram. Imam privatnost. Volim inostranstvo, jer tada da ne moram da zazirem od paparaca. Jedino se tamo provedem i opustim. A sve više počinjem da verujem u onu priču koja kaže da su slava i popularnost najgori ljubavnici: s njima se leže i ustaje sam


Izvor: Glas Javnosti \ O. Stojimirović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.