Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:44:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetlana "Ceca" Bojković  (Pročitano 4615 puta)
19. Jan 2012, 08:49:09
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Svetlana „Ceca“ Bojković (Zemun, 14. decembar 1947.) je srpska glumica. Bivši suprug joj je bio Miloš Žutić sa kojim je dobila ćerku Katarinu Žutić.

Biografija


Bojkovićeva je diplomirala na Akademiji za pozorište, film, radio, i televiziju u Beogradu. Ostvarila je veliki broj uloga u pozorištu, kao i na filmu i na televiziji, od kojih treba istaći sledeće : „Pas koji je voleo vozove“ (1977), „Neka druga žena“ (1981), „Halo taksi“ (1983), „Bolji život“ (TV serija) (1987 — 1991), „Smrt gospođe ministarke“ (TV) (1991), „Srećni ljudi“ (TV serija) (1993 — 1996), „Porodično blago“ (TV serija) (1998 — 2001).

Sa pokojnim suprugom Milošem Žutićem ima ćerku, takođe glumicu Katarinu Žutić (1972 ).

Uloge


1967.    Jednog dana moj Jamele    
1968.    Pod staklenim zvonom    
1968.    Ljubitelj golubova    
1968.    Prvoklasni haos    
1968.    Ledeno ljeto    
1969.    Veličanstveni rogonja    
1969.    Obična priča    
1969.    Preko mrtvih    
1969.    Jednog dana ljubav    
1969.    Tri serenade    
1969.    Krčma na glavnom drumu
1970.    Protekcija    
1970.    Omer i Merima    
1970.    Đido    
1970.    Rođaci    
1970.    Selo bez seljaka    
1971.    Vežbe iz gađanja    
1971.    Čedomir Ilić    
1971.    Kuda idu divlje svinje    
1972.    Sami bez anđela    
1972.    Afera nedužne Anabele    
1972.    Amfitrion 38    
1972.    Čučuk Stana    
1972.    Izdanci iz opaljenog grma    
1973.    Nesreća    
1973.    Poslednji    
1973.    Hotel za ptice    
1973.    Naše priredbe    
1973.    Obraz uz obraz    
1973.    Pozorište u kući 2    
1974.    Mister Dolar    
1974.    Zakletva    
1974.    Brak, sveska prva    
1974.    Dimitrije Tucović    
1975.    Lepeza ledi Vindemir    
1975.    Otpisani    
1975.    Dragi, budi mi nepoznat    
1976.    Aranđelov udes    
1976.    Izgubljena sreća    
1976.    Čast mi je pozvati vas    
1977.    Pas koji je voleo vozove    
1977.    Jedan dan    
1977.    Žena na kamenu    
1977.    Nikola Tesla    
1978.    Misao    
1978.    Pučina    
1978.    Igra u dvoje    
1978.    Povratak otpisanih    
1980.    Beogradska razglednica 1920    
1980.    Pozorišna veza    
1980.    Sunce    
1981.    Crvena kraljica    
1981.    Neka druga žena    
1981.    Svetozar Marković    
1982.    Tri sestre    
1983.    Sumrak    
1983.    Poslednje sovuljage i prvi petli    
1983.    Halo taksi    
1984.    Ljetovanje na jugu    
1985.    X+Y=0    
1985.    Priče iz fabrike    
1986.    Neozbiljni Branislav Nušić    
1987-1988.    Bolji život    
1989.    Bolji život    
1990.    Gala korisnica: Atelje 212 kroz vekove    
1990.    Ljubav je hleb sa devet kora    
1991.    Smrt gospođe Ministarke    
1991.    Konak    
1990-1991.    Bolji život 2    
1992.    Policajac sa Petlovog brda
1993.    Policajac sa Petlovog Brda
1993-1994.    Srećni ljudi    
1994.    Vukovar, jedna priča    
1994.    Policajac sa Petlovog Brda 2
1996.    Joj, Karmela    
1996.    Filumena Marturano    
1995-1996.    Srećni ljudi 2    
1997.    Ptice koje ne polete    
1998.    Lagum    
1998-2001.    Porodično blago    
1999.    Proputovanje
2001.    Budi fin    
2001-2002.    Porodično blago 2    
2002.    Zona Zamfirova    
2003.    Mansarda    
2003.    M(j)ešoviti brak (serija)    
2006.    Šejtanov ratnik    
2006-2007.    Bela lađa    
2007.    Pozorište u kući    
2008.    Bela lađa 2    
2008.    Gorki plodovi    
2007-2008.    Ulica lipa    
2009.    Mansarda 2
2010.    Ono kao ljubav    
2010.    Lud, zbunjen, normalan    
2010.    Neke druge priče    
2011.    Selo gori, a baba se češlja
2011.    Mali ljubavni bog

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Svetlana Bojković - Ceca

Pozorište, to je sav moj život

Daske koje život znače u slučaju ove popularne glumice nikako nisu fraza. Na tim daskama provela je skoro ceo život, tu je upoznala i prvog i drugog muža, tu je pronašla kuma, ćerka joj je glumica...

- Jaaaaoooo, šta ja više da pričam?! O svom životu sam sve ispričala... i ponovila sto puta! Dosadiću i bogu i narodu! Svi znaju da sam odrasla u Beogradu, ko su mi bili otac i majka, da sam se dva puta udavala, da mi je Katarina Žutić ćerka. A i ovo traženje slika... Pa to je posao! Izgubila sam ceo sat tražeći vam slike! Namučili ste me baš... –izgovorila je u dahu Svetlana –Ceca Bojković, još dok je prilazila stolu u bašti ispred „Ateljea 212“, gde smo je čekali za ovaj razgovor.

Zvučala je oštro, kao Emilija Popadić iz TV serije „Bolji život“ ili Valerija iz „Porodičnog blaga“, po tim je ulogama najviše poznaju. Ali, istog se trenutka, glumačkim rečnikom rečeno, očas transformisala u otmenu i ljubaznu damu kakvom je često predstavljaju njene kolege. –E, svaka vam čast kad ste uspeli da me ujurite! Evo, zato ću se potruditi da vam ispričam nešto što, mislim, još nisam pričala.

Glumila detinjstvo

–Svoje detinjstvo pamtim kao dane izolacije. Kao devojčica bila sam izolovana od sveta, tako nekako. Moji roditelji su me, jednostavno, zatrpali obavezama, tako da sam ja išla paralelno u gimnaziju i svirala klavir u Srednjoj muzičkoj školi. Vremena za druženje i momke nisam uopšte imala. A i da jesam, moji me nisu puštali da idem na žurke. A mladići mi nisu ni prilazili. Zašto? Pa zato što niko nije stigao da dođe do mene, uvek sam bila u nekom trku od muzičke škole do kuće, od kuće do gimnazije. Pa ja sam tek posle trideset godina čula komentare: „Jao, što si ti bila slatka kad si bila devojka!“ Tek tad!

–Glumu sam volela još u osnovnoj školi, u dramskim sekcijama. Imala sam neku potrebu... ma, prosto me je vuklo. Ne mogu ja sad to vama rečima da objasnim. Ja sam uvek bila željna igre, još od detinjstva, jer se nikada nisam dovoljno naigrala, pa sam se igrala kroz glumu –započinje svoju priču Svetlana –Ceca Bojković.

Siroma’ klavir

Iako je veliki deo svog detinjstva i rane mladosti provela kraj klavira, danas svira samo u predstavama. Šta se desilo sa njenim devojačkim klavirom?

–Ha, ha, ha! Da, klavir! Eto, ipak ima stvari o kojima nisam pričala. Moj klavir nije više ni u mom stanu, nije više ni u Kajinom stanu, on je, siroma’, negde u vikendici i potpuno je raštimovan. To je taj moj prvi klavir, prvi i jedini koji sam imala. Ja sam se toliko mučila, to jest nisam se mučila, nego sam bila toliko opterećena tim sviranjem da, kada sam završila muzičku školu, nikada više nisam sela za klavir. Osim kada je trebalo, nekada u nekoj predstavi, da nešto odsviram. Ovako privatno, ne! Naravno, onda mi je sviranje izašlo iz prstiju. Ipak, mislim da moje muzičko obrazovanje nije uzaludno bačeno vreme. Prvo, naučila sam da slušam muziku. Zatim sam, što sam bivala starija i iskusnija i kao glumica, počela da shvatam da je sve muzika, pa i gluma. Da, i gluma je muzika. Ritam. Melodija. Izražavate se emocijama. Sve to imate i u muzici kroz instrumente. U glumi se izražava kroz govor, a u muzici kroz note. To sviranje meni je dalo jednu dobru bazu za moju buduću profesiju.

Revolucionarne pare

Svoje prve parice Ceca Bojković nije zaradila ni na svirci ni u pozorištu. Zaradila ih je recitujući revolucionarne pesme.
–Sećam se da sam još kao student zaradila neke pare, jer su tada u modi bili oni recitali, znate na šta mislim? Pa, na recitale povodom dana revolucije ili povodom 29. novembra. E, prve pare sam dobila za to recitovanje. U to vreme su na te manifestacije dolazila deca iz cele Jugoslavije, pa sam tako upoznala jednu Savu Severovu (glumica, prva žena Bojana Stupice, prim. nov.) i Daneta Severa... i mnogo drugih zanimljivih ljudi. Ma, bilo je to divno iskustvo, ali da se vratimo na zarađeni novac. I onda sam ja lepo, od početka do kraja Knez Mihailove, sve to spiskala! Sve kroz Knez Mihailovu! Sećam se da se u to vreme zemlja otvorila prema Zapadu, pa je u Beograd stigla prva italijanska obuća. Ja sam prvo kupila italijanske cipele, dobro se sećam. Zatim sam kupovala i neke vunice, birala boje i davala da mi se štrika nešto, ali sad ne znam tačno šta, ne mogu baš svega da se setim. I... da, da ne zaboravim, kupila sam i šminku! Deo novca ostavila sam i za poklone roditeljima.

Specifičan svet

Popularna glumica ceo svoj život isprepletala je sa pozorištem. U njemu je upoznala svog prvog supruga, glumca Miloša Žutića, sa kojim je provela osamnaest godina. I njen drugi suprug, režiser Ljubomir –Muci Draškić, sa „dasaka je koje život znače“. Ćerka Katarina takođe je glumica.
–Da, u pravu ste, pozorište jeste ceo moj život. I to od samog početka, od zabavljanja sa Mišom Žutićem, pa preko prvog braka, pa do drugog braka sa Mucijem. Ali se ja ne bih ponovo upuštala u priču o svojim pokojnim muževima, jer su u suštini to duboko intimne stvari ukoliko su ljudi ozbiljni, a nisu površni.

–Mi glumci smo jedan specifičan svet. Ljudi nas jako vole, i publika i javnost uopšte. Ali, jedno je voleti nas sa strane, a drugo je razumeti nas. A za to treba biti „unutra“, u našem svetu. U pozorištu. Tako da... mislim da smo mi glumci na neki način ipak izopšteni i da smo, ipak, na svoj način, zatvoren krug. U tom krugu se međusobno razumemo, dobro se kapiramo, a pogotovo kad su umetnici, pravi umetnici. Da skratim priču, mi međusobno imamo jedno dublje razumevanje i poverenje, baš onako duboko. Drago mi je što se moj život tako odvijao, kada sad bacim pogled iza sebe. Mislim da je to sasvim prirodno i nemam ništa protiv toga. Zato sam životne partnere i nalazila u pozorištu –priča Svetlana.

Kaja

Svoju ćerku Katarinu nije, kaže, želela da vaspitava u rigidnoj atmosferi u kakvoj je sama vaspitavana, tako da joj je mnoge izbore u životu prepustila na volju, pa i onu da odabere životni poziv.
–Na Kajin izbor profesije nisam htela da utičem, niti da joj sugerišem, niti da joj branim. Međutim, imala sam strašnu tremu prvih nekoliko godina i išla sam da je gledam, a da ne znam ni šta sam gledala. Verujte mi da je bilo tako od silne treme i od nekog unutrašnjeg grča. Zamislite, moja mala ćerka je odjedanput glumica! Prosto nisam bila naviknuta na to da moje rođeno dete odjednom bude na daskama. Za razliku od mojih roditelja, ja sam bila mnogo, mnogo liberalnija u vaspitanju svoje ćerke nego što su oni bili prema meni.

–Inače, ona je... vrlo jedna kombinacija... kako da kažem, jako interesantna, koliko ja mogu da uočim. Neke duboke korene, u stvari, ima na oca Mišu Žutića. Ona je Škorpija, kao i Miloš što je bio. Ima tu kod njih nečeg zajedničkog baš u dubljem sloju. Što se pak tiče temperamenta i nervnog sistema, ona je, nažalost, na mene, ha, ha, ha! –govori Ceca Bojković o svojoj naslednici.

Ritualni ručak

Svoj slobodan dan, kada ga ima, vezuje za ćerku. Tada obavezno pozove Kaju i zeta Sašu na ručak.

–Kaja i zet često znaju da kažu: „Je li, kad ćeš da nam spremiš ručak?“ To je zato što znaju da ja baš uživam u kuvanju, jer ne volim da to radim navrat-nanos. Taj ručak je meni čitav ritual. Prvo, volim da odem na pijacu. I uvek volim da sve nabavim dan pre nego što treba da dođu. Inače, obožavam da idem na pijacu. Volim i da popričam sa ljudima na pijaci. Te žene sa pijace doživljavaju me familijarno, kao komšinicu. I to mi vrlo prija jer je vrlo srdačno, iskreno. Imam i običaj da se natovarim više nego obično, jer ne znam kad ću opet doći. E, onda mi je prva stanica kod Brace Petkovića, jer i kod njega u „Garaži“ igram jednu predstavu. Tamo popijem jedan kapućino ili makijato, malo se ispričamo. E, onda produžim do kuće. Volim i da uživam u postavljanju stola i kad ga postavim, da i to ima nekog šmeka. Taj ceo ritual meni predstavlja odmor, tako se ja odmaram, to je moj slobodan dan.

–I kada dođu, onda zet i ja popijemo poneku. On voli da pije samo „džek denijels“, molim vas, ha, ha, ha! Zatim ručkamo i onda pričamo... pričamo... pričamo... Obično odgledamo i neki film koji oni donesu ili slušamo neku muziku i tako. Ali to nije dovoljno često jer sam ja prezauzeta i Kaja je zauzeta, pa je malo teže da se uskladimo.

Druženja i letovanja

Najbolji prijatelj Cece Bojković je njen kolega Petar Kralj. Njihovo prijateljstvo učvršćeno je i kumovskom vezom; ona je bila kuma kada se Kralj drugi put ženio. Osim što se druže na poslu i u Beogradu, dvoje glumaca često familijarno putuje i na odmor.

–Mi smo ljudi koji se ne viđaju svakodnevno. Jednostavno, nemamo vremena. On na svoju, ja na svoju stranu. Naše prijateljstvo došlo je kroz dugogodišnje partnerstvo. Naravno, možete sa nekim biti odličan partner, ali ne družiti se privatno. Mi smo, eto, i privatno postali veliki prijatelji. Jako se dobro kapiramo na probama, ja ga uvek zovem kada igram generalne probe da mi da primedbe, da me posavetuje. Perinu sadašnju suprugu Sonju znam još iz Narodnog pozorišta, kada sam ja tamo igrala, a ona bila balerina. Moje i Sonjino poznanstvo teklo je nezavisno od Pere. Tako da je postojalo moje i njeno i moje i Perino prijateljstvo. Potpuno smo se saživeli kao porodica. Na kraju smo i postali porodica jer sam mu ja bila kuma na venčanju.

–Ovoga leta rešila sam da ništa ne radim. Treba za koji dan da odem na Jahorinu, da obavim neki posao i kada se vratim, onda ću da idem u Grčku na more. Bar na dve nedelje. Imam već staru ekipu za more koju čine upravo Pera Kralj, njegova žena Sonja i ćerka Milica. Prošle godine smo bili na Siciliji, pretprošle na krstarenju Volgom. Ja uvek nešto smislim pa im predložim, a onda se sve lepo dogovorimo. Posle toga ću verovatno otići kod moje kume Vesne Čipčić u Dalmaciju, na jedno petnaest dana. Planiram da dobro napunim baterije za narednu sezonu.

Mucijeva nagrada

Ceca Bojković je doživotni predsednik žirija koji svake druge godine dodeljuje nagradu „Ateljea 212“ najboljem režiseru. Ta nagrada mnogo joj znači budući da nosi ime njenog, pre tri godine preminulog supruga Mucija Draškića.

– Nagrada se dodeljuje na nivou grada Beograda i zove se „Glumci svom reditelju“. Žiri je isključivo glumački. Poznato je da je Muci bio „majka Janja“ za glumce. Svi su ga voleli i imao je vrlo „laku ruku“ što se tiče glumaca. Spadao je u onu vrstu reditelja koji su se izražavali ne samo rediteljski nego su mnogo polagali i na glumca, bez koga zapravo i nema pozorišta. To je jednostavno reći, ali u praksi i nije baš tako. Ta nagrada prvi put je dodeljena pre dve godine Milici Kralj za predstavu „Brana“, a ove godine Egonu Savinu za dve režije: „Odumiranje“ i „Nušić, tako je moralo biti“. To su stvarno dve najbolje režije u sezoni po našem mišljenju – kaže popularna glumica.

Ljubi je majka

Kada joj se ćerka Katarina slikala naga pre nekoliko godina za „Plejboj“, Ceca Bojković je, kao i svaka majka, strahovala kako će sve to da ispadne. A kada se list najzad pojavio na kioscima, trebalo ga je kupiti i videti fotografije...

– Ta priča je baš simpatična. Javi meni Kaja da kupim „Plejboj“ jer su objavljene fotografije, i ja ga kupim, na nekom kiosku u gradu. Kad sam ga uzela u ruke, okrenula sam tu stranu gde su njene fotografije onako do sebe, da se baš ne vidi ni da je to ona, a ni naziv lista koji sam kupila. Znate, onako ga smotam, ha, ha, ha!

I, ništa, nastavim ulicom par koraka, kad čujem da mi neki kolporter iza leđa dobacuje: „Eeee, ljubi je majka!“ Ha, ha, ha! Zamislite, on me je video kako sam ja to smotala da se ne vidi, a verovatno je već video fotografije čim prodaje novine.

Izvor: Puls online

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

476_005-svetlana-bojkovic-foto-z-loncarevic_ahf.jpg
(25.35 KB, 305x458)
479_007-svetlana-bojkovic-foto-z-loncarevic_ahp.jpg
(18.21 KB, 200x300)
485_009-svetlana-bojkovic-foto-z-loncarevic_ahl.jpg
(17.63 KB, 300x200)
489_011-svetlana-bojkovic-foto-z-loncarevic_af.jpg
(65.86 KB, 610x400)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Ceca Bojković kao gospođa ambasadorka

Glumica Svetlana Bojković uskoro će se naći u potpuno novoj ulozi. Naime, njen suprug - diplomata Slavko Kruljević, za koga se slavna umetnica udala prošlog leta, postaće ambasador u Finskoj. Tako će se Ceca Bojković, koja je ostvarila mnogobrojne role u karijeri, naći u ulozi supruge ambasadora.

- Ne želim ništa da govorim unapred, jer još nije potpisan ukaz o njegovom imenovanju na ambasadorsko mesto - rekla nam je Ceca Bojković, koju je naš telefonski poziv zatekao u Banjaluci, gde je u sredu i utorak izvedena predstava „Gospođa ministarka“, u kojoj igra naslovnu ulogu. - Tek kada to bude učinio predsednik Boris Tadić, možemo da pričamo na tu temu, ali mislim da moj suprug neće stupiti na mesto ambasadora pre marta.

Diplomatu Slavka Kruljevića viđali smo na mnogim pozorišnim premijerama, a uskoro će Svetlana Bojković pratiti svog supruga u njegovoj novoj diplomatskoj misiji. Glumica je trenutno angažovana u predstavama u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, Ateljeu 212, Beogradskom dramskom pozorištu, Madlenijanumu, a kako će uskladiti svoje sa suprugovim obavezama, saznaćemo uskoro.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

spek-ceca-bopjkovic.jpg
(39.31 KB, 800x473)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:44:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.181 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.