Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetac koji je hodao među nama: Ovako nas je učio patrijah Pavle!  (Pročitano 23136 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Interesantno je koliko Theisti i Ateisti operisu na isti nacin, samo sa suprotne tacke. 
Teisti tvrde nešto uprkos uprkos nedostatku dokaza za to i/ili postojanju dokaza za suprotno, a ateisti odbijaju i/ili ne tvrde isto to iz istih razloga. Izmedju činjenja i nečinjenja nema jednakosti.

Ja sam nekada bio Ateista, i mislio sam isto sto i ti, ali sto sam stariji, sve vise uocavam.
Ti ne znaš šta ja mislim, samo pogrešno zaključuješ prateći neki neosnovani šablon.

Religiozni ljudi obozavaju boga, ateisti obozavaju nauku, jedni se bore da dokazu postojanje i ubace boga svuda, drugi se bore protiv postojanja i pokusavaju da izbace boga. Dakle ogleda se jedno u drugom. 
Nauka se ne bavi ni dokazivanjem ni osporavanjem boga. Gde si u udžbeniku biologije pročitao nešto poput "život na Zemlji je evoluirao, dakle Bog ne postoji"? Jedini susret im je kad povredjena sujeta nekih teista pokuša svoje apsurdne ideje da izjednači sa naukom ili kad versko divljanje pojedinih grupa inspiriše druge da ukažu na štetnost i neosnovanost praktikovanja takvih religija.
« Poslednja izmena: 25. Sep 2015, 07:11:17 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ja sam vec rekao i ateisti i teisti su na istom, nemaju dokaze o postojanju sveta. Jedni imaju jednu teoriju a drugi drugu, i svima fali a priori. Toliko o tome.

Ateisti su postali vera sama po sebi, jer rade isto sto i vernici, pokusavaju da ubede i "spasu" ostale na svoj nacin. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Za ono ne zna ateista (naravno ne svaki) ce kazati "Ne znam", dok ce vernik (ponovo, ne svaki) da prica svoju bajku. Tu je razlika izmedju ateiste (i nauke) i vernika (i religije). Ono što ti radiš je vulgarizovanje i nepotrebna simplifikacija termina. Za ono sto znaju naucnici daju dokaz koji je proveriv... vernici tvrde nesto uprkos nedostatku dokaza i često uprkos dokazima za suprotno.

Ma šta mislio, kao što si pogrešio u vezi agnosticizma, ni ateizam nije vera u religijskom smislu. To što tebe neke aktivnosti ateista asociraju na aktivnosti teista ne opravdava tvoj pogrešan zaključak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
Tu je razlika izmedju ateiste (i nauke) i vernika (i religije).
Ovo je logicka greska poznatija kao "Logicka greska u zakljucivanju" odnosno "Logikus zajebus zakljucivus est" ...tako se zove ta logicka greska, a ima logickih greski mali milion i sve su na latinskom, a onaj ko zna imana tih greski deluje zajebanije!!1

Ateizam nema veze sa naukom, ako pricamo o ovim temama, jer veruje da ne veruje, dakle bez dokaza o postojanju, negira psotojanje.

Vernik ne mora nuzno da negira nauku, kao sto vecina ni ne radi.

I da, naravno da ste religija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Tu je razlika izmedju ateiste (i nauke) i vernika (i religije).
Ovo je logicka greska poznatija kao "Logicka greska u zakljucivanju" odnosno "Logikus zajebus zakljucivus est" ...tako se zove ta logicka greska, a ima logickih greski mali milion i sve su na latinskom, a onaj ko zna imana tih greski deluje zajebanije!!1
Po običaju pokušavaš da budeš vickast, ali samo ispadaš smešan... i nesposoban da daš bilo kakav razuman argument.

Ateizam nema veze sa naukom, ako pricamo o ovim temama, jer veruje da ne veruje, dakle bez dokaza o postojanju, negira psotojanje.
Da si sposoban da razumeš ono što pročitaš video bi da sam sa Ravenom razgovarao i o ateizmu i o nauci.

Ateizam je odsustvo verovanja u natprirodno...govoriš koještarije sa tim veruje da ne veruje.

Vernik ne mora nuzno da negira nauku, kao sto vecina ni ne radi.
Ovim ništa nisi kazao što nije prethodno rečeno ili implicirano.


I da, naravno da ste religija.
Zato što to kaže lažovčina Kristal koji plasira netačne informacije i citate. I koji to mi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.