Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:07:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šveđani bolji od Nemaca  (Pročitano 20294 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
HTC Tattoo

Sreca pa ne obracas paznju.Da,to je Renault-ov D19T motor,bez "i"njectiona,ali sa "I"ntercooler-om.Zato je to TDI,a ne TDi motor.Inace,vidim koliko se razumes u tu tematiku,posto D19T motor sa a Garett T2 turbinom prelazi i do 700k km,ako se redovno i dobro odrzava,ako se sipa dobro ulje,i ako se ne "topi" mnogo.Znaci,pristojna voznja.
oj vec ima oko 240k km na satu,i jos uvek mu nije otvaran motor,miti baca crni dim na auspuhu,a kompresija na svim cilnindrima mu je preko 25.Inace,tih 5,3L D2 potrosi na auto putu,sa kombinovanim paljenjem klime,na otprilike 60% celog puta,pri rasponu brzine od 120-160 km/h.

turbo dizel agregat u sebi mora da ima svakako intercooler,tdi je sluzbena oznaka wv-audia,sluzbeno,kod tebe taj motor ima oznaku TD a ne TDI.drugo,razlika u velikim i malim slovima mislim da ne igra nikakvu ulogu,na svakom wv i audiu je veliko TDI a ne malo TDi,koliko sam ja primjetio.
dakako da ce svaki motor "progurati" dosta kilometara uz adekvatno i predodredjeno intervalno servisiranje,ja govorim o odjeku ovog motora u evropi,mislim da nikako nije proslavio volva.
argument da "nije otvaran i na 240k" slazes se da ne moze biti nikakav reper za kvalitet.


Pazi,retko koji BMW ili japanac nije otvaran do 250k km.Ortak je na Mercu W212 C200 diesel,koji ima 2,0L i 75 ks (sasvim slobodan motor) i koji je vozen samo od strane prvog vlasnika u Nemackoj i odrzavan u ovlascenim servisima,radio punu generalnu na 230k km.Inace,VOLVO je '93. usao u kooperaciju sa Renault-om jer jednostavno nisu mogli da konstruisu odgovarajuce motore za svoje potrebe i za potrebe kupaca,a i dan dans oni koriste tudje motore,tj. Volkswagenove.Inace,znam kako se taj D19T proslavio u Renault-ovim vozilima,a posto je sklop sa menjacem prebacen u VOLVO 440/460,ne vidim zasto i tu ne bi bio dobar?
Inace,Turbo diesel motor NE MORA da ima intercooler.Ne znam ko ti je to rekao,ali te je slagao.Inace,on intercooler nema "u sebi" (ne znam sta zamisljas da je intercooler,i da li znas kako on izgleda,i koju,uoposte,i ima ulogu).VW i Audi koriste takve oznake za Diesel motore,kao sto recimo BMW koristi TDS,Skoda HTP,Ford TDCi,Mercedes CDI,tako i Renault pod velikim I podrazumeva Intercooler.Inace,i V40 ima isti motor.Komplikovano je to oko tih oznaka,iz jednog prostog razloga sto svako "fura neki svoj stil".Pa,pogledaj samo koliko ima oznaka za pogon na sva 4 tocka (AWD,4X4,4WD,4 motion,4 matic,quattro,IX...)?Ili za sisteme kocena,tj. raspodele sile kocenja (EBD,ASR,...)?Recimo,VW na svome Mk2 ima oznaku GTI,a od turbine ni traga!Isto tako,ni Mk2 GTD nema turbinu,a TD ima turbinu,ali nema intercooler.Dok postoji i zadnja verzija Mk2 sa kraja '92. pocetka '93.,koja ima TDI motor,tj. turbo diesel sa intercooler-om.Ima raznih fazona...
GTI ima turbinu,a ime GTI je dobio baš zbog te takozvane G turbine i zato se zove GTI.Golf 2 se nije proizvodio 93 god.
Interkuler ti je hladnjak turbine.GTD ima turbinu.
Nema raznih fazona,sve oznake na automobilima imaju razlog zašto su tu.Taksista u Grčkoj je sa Mercedesom 240 d prešao 4.600.000 bez generalne i to je svetski rekord,bez konkurencije,toliko o dugovečnosti Mercedesovih motora.
Ima još dosta stvari koje nisu tačne samo me mrzi sve da nabrajam.
I na kraju,jebeš fabriku koja mora da uzima motore od drugih proizvođača,da li je to nekad radio BMW,VW,Mercedes.Samo su njihove motore koristile druge fabrike.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 02:41:01 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ovo za volva da ima tuđe motore čujem sada u ovoj temi po prvi puta..Sveđani več dugo rade skupa sa Renaultom no mislim da ne koriste renaultove motore!
inače svi auti šta imaju turbinu moraju imati i intercooler. turbina puše zrak i taj zrak koj puše u intercooler koj ga hladi i taj zrak ide dalje u motor!



http://forum.burek.com/index.php/topic,155017.msg1699229.html#msg1699229

GTI auti nemaju veze sa turbinom...neki imaju a neki je nemaju..sve ovisi o autu i modelu.. GT stoj za Grand Touring a GTI za Grand Touring Injection..
ja vozim punta GT koj ima turbo a npr golf GTI mkI1-mkIV nema turbinu sve do 5.generacije
« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 03:09:44 od tojo909 »
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
HTC Tattoo
Pogrešio sam što se tiče imena GTI,ali postojao je takozvani G-turbo punjač u golfovima 2 generacije.


G punjač - Nastanak i razvoj

Obzirom da su Vokswagen-ov modeli Polo G40, Golf 2 G60 kao i Corrado G60 bili veoma popularni i svojevrsne ikone sa početka 90-tih, evo kratkog opisa kako G-punjač radi.

U vreme kad je u modi svih proizvođača automobila bila ugradnja turbo punjača, vodeći čovek tadašnjeg Volkswagenovog Odeljenja za razvoj, preuzeo je osnovnu ideju francuza L. Creuxa o punjaču u obliku zavojnice. Uvdeo je mogućnosti koje nudi ovakav punjač u odnosu na tadašenje alternativu - turbo punjačima. Prvi pokušaji s spiralnim punjačem obećavali su rešenja postavljenih zahteva šefova iz VW-a: spontan odaziv u donjem dijelu obrtaja, snaga raspoloživa duž ceelog područja obrtaja, smanjena buka, idealno za masovnu proizvodnju, upotrebljivo za različite koncepte motora.

1987. godine, počinje maloserijska proizvodnja motora s G-punjačem u VW Polo GT G40 sa snagom od 115 KS. Naziv G40 je nastao od oblika i, jer dužina zavojnice u "ubrzavajućem pužu" (nalik na G) ima i širinu u radnom delu punjača, koja iznosi 40 mm.

1988. godine slijedi ugradnja G60 punjača sa većim "ubrzavajućim pužem" (60 mm široko radno područje) u VW Corrado 1,8 sa 160 KS. U istoj godini je proizveden i VW Golf Rallye s G60 motorm i pogonom na sve točkove, u otprilike 5000 komada, prvenstveno zbog homologacije za rally trke, ali zbog restrikcija koje su se zahtevale na usisu, zaustavljena su službena učešća na trkama, te je tako oslobođen prostor za Audi Quattro. 1989. godine G60 se ugrađuje u VW Passat GT Syncro, a godinu poslije i u VW Golf GTI G60.

Najsnažniji motor pogonjen G-punjačem je proizveden od strane VW Motorsporta, 1,8 16v G60 snage 210 KS i obrtnim momentom od 250 Nm pri 5000 obrtaja u minuti, a isporučivan je u verzijama VW Golfa II sa petorim vratima.

I u današnje vrijeme tehnika G-punjača odoleva zubu vremena, iako je Volkswagen već odavno prestao s njegovom proizvodnjom. Glavni razlozi za to su relativno visoki troškovi proizvodnje i ne tako zanemarujuća mogućnost kvarova (snaga vozila se često precjenjivala od strane vozača). Ono što je još zanimljivo je da G punjač prati prilično loša reputacija kao kvarjivog uređaja, a kako Nemački VW sajtovi kažu krivac je loše zamišljena osovina oko koje se okreće kaiš za pokretanje punjača i preporučuju ugradnju druge koja rešava bukvalno sve probleme.

G punjač - Tehnički podaci

G60 je mehanički pogonjen punjač (kompresor) koji je ime dobio po obliku slova G, a 60 označava širinu spiralnih propelera izražena u mm. U spiralnom kompresoru, usisani vazduh iz motora prolazi kroz kučište, nalik pužu, gdje se sabija do 0,7 bara. Ovaj kompresor, koji sam troši i do 18 KS, pogonjen je zupčastim remenom. Velika prednost mu je snaga duž svih brojeva okretaja. A slabosti? Kada motor dosegne 5800 o/min, mala spirala u kompresoru se vrti na 11 000 okr/min, te je to granično područje na kojem počinju kritične vibracije u kompresoru te to može biti kobno za cijeli motor. Inače, za G60 motore, najveći obrtni moment je na 5600 obrtaja u minuti.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
G-ladder je nesto sasvim drugo.To uopste nije turbo punjac,vec mehanicki kompresor koji se pogoni remenicom sa radilice.Ja sam imao takvog Corrada G60,a takav motor se ugradjivao jos i u Mk2 G60,Mk2 Syncro,Mk2 Rallye (veoma redak) i Polo G40.Inace,broj posle oznake G oznacava precnik u mm-ima.GTD nema turbinu,kao ni GTI.Tek TD i TDI imaju turbine,od cega TDI ima i intercooler.Inace,Turbo diesel motor NE MORA da ima i intercooler.Moze da vuce vazduh iz kucista viltera za vazduh,tj.postoji rachva-jedna cev u motor,druga u pretkomoru turbo sistema.Inace,o kvalitetu VOLVO automobila ne vredi ni diskutovati.A sto se Mercedesa tice,stariji modeli su u mnogome kvalitetniji nego ovi novi.Moj ortak vozi W124 190E 2.0 8v '85. 126 KS,koji je presao preko 1 200 000km,i jos ide k'o blesav,dok je drugi gore pomenuti ortak na mnogo rasterecenijem i novijem W212 C200 Diesel '95. 75 KS radio generalnu na oko 230k km.
Interccoler sluzi da do turbine dostavi hladan vazduh,jer motor bolje sagoreva hladan vazduh,a i turbina ubaci mnogo vise istog pod pritiskom.On se u cilindrima shiri na toploti,kao i sva tela,i oslobadja veliku kolichinu energije koja se,posredstvom klipova,klipnjachamradilice,menjachkog sklopa i pogonskih osovina,prenosi na pogonske tochkove,i na podlogu.Prosto!A Mk2 se proizvodio do '93.,kada je nastupila Mk3.
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
Inace,McLaren koristi u F1 modelu BMW-ov 6.0L V10 motor,a Volga takodje BMW-ov,ali V12,dok Maybach 57 i 62 imaju Mercedes-ove motore.Jer je***s i te fabrike  Smile?
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress

Pazi,retko koji BMW ili japanac nije otvaran do 250k km.Ortak je na Mercu W212 C200 diesel,koji ima 2,0L i 75 ks (sasvim slobodan motor) i koji je vozen samo od strane prvog vlasnika u Nemackoj i odrzavan u ovlascenim servisima,radio punu generalnu na 230k km.
mislim da je opet subjektivno misljenje.250k za automobil kao sto je bmw.mercedes i audi je smijesna kilometraza sto se tice stublina,klipova,radilice,bregaste,ventila.stvar je u adekvatnom odrzavanju,nafti ili benzinu,kvaliteti ulja.moja octavia ima 260k,nikad nije otvarana i td.



Inace,Turbo diesel motor NE MORA da ima intercooler.Ne znam ko ti je to rekao,ali te je slagao.Inace,on intercooler nema "u sebi" (ne znam sta zamisljas da je intercooler,i da li znas kako on izgleda,i koju,uoposte,i ima ulogu).VW i Audi koriste takve oznake za Diesel motore,kao sto recimo BMW koristi TDS,Skoda HTP,Ford TDCi,Mercedes CDI,tako i Renault pod velikim I podrazumeva Intercooler.Inace,i V40 ima isti motor.Komplikovano je to oko tih oznaka,iz jednog prostog razloga sto svako "fura neki svoj stil".
turbo dizel kod wv u starijoj koncepciji je uvijek imao intercooler,td je imao doduse malo primitivniji,neki su ga zvali i "uljni"i naravno u taj motor se svako ugradjivao t2 garret turbo.gdt je jaci za 10 ks,isto ima intercooler i turbo,i ima 80 ks.naravno,malo "jaca" pumpa i sintnice.intercooler je u praksi hladnjak kompriminiranog zraka.znaci gtd izvedba agregata u sebi naravno ima intercooler.
skoda i htp Smile htp oznaka je za benzinski agregat,nikako za diesel Smile
Recimo,VW na svome Mk2 ima oznaku GTI,a od turbine ni traga!
gti oznaka naravno ne govori o nikakvom tubro motoru,vec o atmosferskom,imas g60 i sl.
Dok postoji i zadnja verzija Mk2 sa kraja '92. pocetka '93.,koja ima TDI motor,tj. turbo diesel sa intercooler-om.Ima raznih fazona...
tdi motor po svojoj koncepciji je motor sa direktinim ubrizgavanjem u cilindar.poceo se prvo primjenjivati i audiu,95 je predstavljen u mk3.prica da se ugradjivao u mk2 je nebulozna i smijesna!tdi u to vrijeme je bio na 1900 kubika sa pumpom visokog pritiska i naravno intercoolerom.elektronski regulator paljenja,kontrola brizgaljki,mapiranje sa ecu-om.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Interkuler ti je hladnjak turbine.

Citat
Interccoler sluzi da do turbine dostavi hladan vazduh,jer motor bolje sagoreva hladan vazduh,a i turbina ubaci mnogo vise istog pod pritiskom.On se u cilindrima shiri na toploti,kao i sva tela,i oslobadja veliku kolichinu energije koja se,posredstvom klipova,klipnjachamradilice,menjachkog sklopa i pogonskih osovina,prenosi na pogonske tochkove,i na podlogu.

Smile Smile Smile Ljudi, strasno gresite! Smile

Intercooler niti je hladnjak turbine, niti sluzi da dostavi hladan vazduh do nje Smile

Takodje, vazduh koji dodje pod pritiskom turbine u cilindre ne sluzi da bi se "sirio na toploti kao i sva tela" i da
bi ON oslobadjao energiju?! Smile

A evo i jednog "punokrvnog Svedjanina": SAAB 9-2X
Kazu da ga od Subaru Imprece Aero jedino logo na volanu cini razlicitim Smile

« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 19:59:11 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
Ne oslobadja vazduh energiju,vec naravno motor,a ja sam kriv jer sam se lose izrazio.Inace,vise vazduha+vise goriva=vise snage!A to da hladan vazduh bolje sagoreva,u potpunosti je tacno!Inace,to sto ti nazivas "uljnim intercoolerom" je obican hladnjak ulja,koji imam i ja na svom autu.Kod starijih VW od intercoolera nema ni i...Inace,Mk2 se u periodu oktobar '92.-mart '93. radio sa 1.6 TDI (vodi se kao TD,ali je to I dodato kao zvanicna oznaka za Intercooler,jer se od tada on zvanicno uvodi umesto hladnjaka ulja) motorima,tj. turbo diesel Intercooler,ne injection.Diesel injection se prvi put poceo ubacivati '93. u Mk3(elektronske brizgaljke,ecu,mapiranje isto,i te fore),i imao je radnu zapreminu od 1,9L.GTD,koliko ja znam,nema turbinu,vec je to samo malo osavremenjen D motor (naravno,mislim na VW Golf Mk2),a TD nema intercooler,vec samo hladnjak ulja,a vazduh vuce sa racve kucista vazduha,koji se nalzi iza suvozacevog fara...
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Postovani @Nemanja88

Kao prvo: nikakav "uljni Intercooler" nisam spomenuo u svom' postu!?!?!?!?

Kao drugo: Opet si se pogresno izrazio. Ne oslobadja motor energiju. Energija koja potiskuje klipove nastaje usled
sagorevanja ("eksplozije") benzina za sta je naravno neophodan vazduh.

Kao trece, citiram tebe:
Citat
Interccoler sluzi da do turbine dostavi hladan vazduh,jer motor bolje sagoreva hladan vazduh

Smile uopste se ne slazem sa ovim'! Smile
...ovde je jedino tacno da je motoru potreban hladan vazduh koji je samim tim i gusci.

Zamisli sta bi se desilo kada bi hladan vazduh (ohladjen Intercoolerom) dosao do turbine (kako ti tvrdis)?
Tako (nepotrebno) ohladjen vazduh bi se pod uticajem lopatica turbine usijao i razredio vise nego sto je bio pre
dolaska u Intecooler i kao takav nikakve koristi ne bi pruzio sagorevanju, cak sta vise - ostetio bi motor.
Cemu onda Intercooler?

Turbina spolja usisava potpuno obican vazduh sa ciljem da ga sto vise "nagura" u cilindre. Nakon dejstva
lopatica koje se vrte na preko 200.000 obrtaja (zavisi od modela) taj vazduh se zagreva, siri i samim tim gubi efekat
koj bi trebao da postigne. E, sad' nastupa Intercooler! On vreo vazduh koji "samleven" dolazi IZ turbine hladi
i samim tim' cini ga guscim.

Mislim da je @tojo909 u svom zadnjem postu u ovoj temi lepo postavio prikaz rada celog "Turbo sistema" -
samo treba pogledati Smile

Sami Intercooleri se dele po nacinu na koji hlade vazduh i po mestu postavljanja na motoru.

Po nacinu hladjenja vazduha dele se na:
- Air to Air
- Air to Liquid

Po mestu postavljanja dele se na:
- FMIC (Front Mounted InterCooler)
- TMIC (Top Mounted InterCooler)
- SMIC (Side Mounted InterCooler)
- HMIC (Hybrid Mounted InterCooler)

Mislim da dalja diskusija u vezi Intercoolera nije za ovu temu i zato Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 22:08:40 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ajme.koj vam je??????? turbina se vrti..taj zrak ide u intercooler i dalje u motor..intercooler hladi zrak dobiven od turbine..i taj zrak prosljedi dalje u moter!!
inače turbina dosegne temp. od preko 800stupnjeva i zna biti užarena kod stalnog rada a vrti se preko 150.000 okretaja u minuti!
ljepo je vidjeti na slici..a imam i ja na svom autu turbo i znam kako funkcionira!!
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:07:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.