Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:20:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šveđani bolji od Nemaca  (Pročitano 20295 puta)
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
Da sigurnost im je uvek bila na prvom mestu al na racun toga malo im je slabija unutrasnjost...mislim u odnosu na nemce.....
 Smile

jedino Saab-ova unutrašnjost mi se ne sviđa ali zato Volvo ne da je dobar unutra već po meni ima najljepši interijer  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy Fame
Svedjani imaju i jedne od najizdrzljivijih motora na svetu.
Prvenstveno Saab
IP sačuvana
social share
Nisu losa vremena. Nego ljudi!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k700i
Sto se tice sigurnosti, zna se ko je tata...A sto se tice svega ostalog, nimalo ne zaostaju svedjani. Naravno, sve je stvar ukusa, ali je kvalitet neosporan...Sedoh jednom prilikom u (mislim) volvo 440 iz 90 i neke...ma sve na dugme, ono pilotsko sediste...boli glava
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
HTC Tattoo
Svedjani imaju i jedne od najizdrzljivijih motora na svetu.
Prvenstveno Saab
Zar saab ne koristi opelove moore,možda grešim,ali mislim da ovi novi saabovi imaju opelove motore???
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Svedjani imaju i jedne od najizdrzljivijih motora na svetu.
Prvenstveno Saab
Zar saab ne koristi opelove moore,možda grešim,ali mislim da ovi novi saabovi imaju opelove motore???
mislim da ovdje ljudi pisu postove samo radi brojke.takvih gluposti se ovdje moze procitati.
saab i opel su ogranci gm za evropko trziste automobila,pa otuda ide i sama "slicnost" u pogonskom smislu.
da,saab pretezno koristi opelove agregate,jedan od njih koliko ja znam je 1,9 cr dizel sa 120 i 150 ks koji se isto "stavlja" u opela,a Boga mi i Alfu.
onda imas opelov 2.2 dti koji se ugradjuje i saab 9-3 sa 125 ks,i saab 9-5 sa 120 ks.globalizacija je cudo,samo sto ovdje ima pojedinih likova koji zive jos u proslom vijeku.proslo je vrijeme kada je svaka automobilska marka izbacivala svoj agregat.danas u evropi imas wv-audi koju su do nedavno izmislili pd motor koji se samo postavljao u njihova vozila.dakako,Bosch je namjenski radio za njih elektroniku.
izvinjavam se na offf
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
Zato ja moj VOLVO 460 1.9 TDI iz '96. ne bih dao nizasta na svetu!Pa dobro,sem za S60 D5  Smile...Jeste unutra malo ostrijih linija,kao i spolja,ali je u potpunosti kvalitetno izradjen,pa se sa estetske strane da malo "oprostiti"...A sto se udobnosti,izdrzljivosti,a i potroshnje tice,tu ne moze niko ni da mu pridje.Na auto putu,pri 160 km/h se bukvalno nista ne oseca,kao da lebdi iznad asfalta.Vetar minimalizovan,motor lagano bruji,ne previse glasno,i sa ukljucenom klimom potrosi 5.2-5.3L D-2 dizela.Sta ces vise?

Inace,VOLVO primenjuje mnoge rigorozne testove na svojim automobilima koji su u razvoju,knpr. slobodan pad sa zida visine oko 2,5m direkt na farove,tj. haubu.Ako auto posle toga pali i ide,onda moze da udje u proizvodnju.A prolazi i jos sistem testiranja zgrada na potrese,koji je optimiziran za automobile.Inace,jedan od bioskopa u Irskoj je opremljen sedistima iz novog S80.I kako VOLVO citira:"Niko ne odlazi pre zavrsetka filma"  Smile ...

Inace,to koliko VOLVO obraca paznju na neke detalje vidi se i po tome sto su rucice na V70,XC70 i S60 oblikovane tako da ih moze otvoriti i osoba koja nosi protivpozarne rukavice.Kako kazui:"Za svaki slucaj".

Novi VOLVO concept jeste i SCC,koji poseduje IC senzore koji lociraju Vase oci,i prema tome podesavaju polozaj sedista,volana i papucica,kako bi imali najbolji polozaj za upravljacem i pogled na put,a sa druge strane,u slucaju eventualne nesrece,Vi necete biti preblizu volana ili vazdusnog jastuka.
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Zato ja moj VOLVO 460 1.9 TDI iz '96. ne bih dao nizasta na svetu!Pa dobro,sem za S60 D5  Smile...Jeste unutra malo ostrijih linija,kao i spolja,ali je u potpunosti kvalitetno izradjen,pa se sa estetske strane da malo "oprostiti"...A sto se udobnosti,izdrzljivosti,a i potroshnje tice,tu ne moze niko ni da mu pridje.Na auto putu,pri 160 km/h se bukvalno nista ne oseca,kao da lebdi iznad asfalta.Vetar minimalizovan,motor lagano bruji,ne previse glasno,i sa ukljucenom klimom potrosi 5.2-5.3L D-2 dizela.Sta ces vise?

naprica ti ovdje finih gluposti :chuckel:kakav tdi kod volva?koliko ja znam,u tog 460 se ugradjivao renaultov motor.sto se potrosnje tice,ovih 5.2-5.3 mozda otvorene voznje bez uspona u idealnim klimatskim uslovima.npr. octavia koja je jaca 20 ks ima potrosnju 5.3 otvorene voznje bez klime,normalnom dinamikom,sarajevo-beograd,od rume do beograda prosjecno cijepan 150 km/h.ono sto postujem kod volva je d5 i turbo benzince,taj dizel sto spominjes ionako nije nasao dobar glas.pozzzzzzzzzz
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 
Zato ja moj VOLVO 460 1.9 TDI iz '96. ne bih dao nizasta na svetu!Pa dobro,sem za S60 D5 Smile...Jeste unutra malo ostrijih linija,kao i spolja,ali je u potpunosti kvalitetno izradjen,pa se sa estetske strane da malo "oprostiti"...A sto se udobnosti,izdrzljivosti,a i potroshnje tice,tu ne moze niko ni da mu pridje.Na auto putu,pri 160 km/h se bukvalno nista ne oseca,kao da lebdi iznad asfalta.Vetar minimalizovan,motor lagano bruji,ne previse glasno,i sa ukljucenom klimom potrosi 5.2-5.3L D-2 dizela.Sta ces vise?


naprica ti ovdje finih gluposti :chuckel:kakav tdi kod volva?koliko ja znam,u tog 460 se ugradjivao renaultov motor.sto se potrosnje tice,ovih 5.2-5.3 mozda otvorene voznje bez uspona u idealnim klimatskim uslovima.npr. octavia koja je jaca 20 ks ima potrosnju 5.3 otvorene voznje bez klime,normalnom dinamikom,sarajevo-beograd,od rume do beograda prosjecno cijepan 150 km/h.ono sto postujem kod volva je d5 i turbo benzince,taj dizel sto spominjes ionako nije nasao dobar glas.pozzzzzzzzzz

Sreca pa ne obracas paznju.Da,to je Renault-ov D19T motor,bez "i"njectiona,ali sa "I"ntercooler-om.Zato je to TDI,a ne TDi motor.Inace,vidim koliko se razumes u tu tematiku,posto D19T motor sa a Garett T2 turbinom prelazi i do 700k km,ako se redovno i dobro odrzava,ako se sipa dobro ulje,i ako se ne "topi" mnogo.Znaci,pristojna voznja.
oj vec ima oko 240k km na satu,i jos uvek mu nije otvaran motor,miti baca crni dim na auspuhu,a kompresija na svim cilnindrima mu je preko 25.Inace,tih 5,3L D2 potrosi na auto putu,sa kombinovanim paljenjem klime,na otprilike 60% celog puta,pri rasponu brzine od 120-160 km/h.

A vozim i '01. S40 2.0T sa 165KS (full,koza,mahagoni,bez navigacije,sequent plin).On je vec prica za sebe...(inace,na prodaji je).
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress

Sreca pa ne obracas paznju.Da,to je Renault-ov D19T motor,bez "i"njectiona,ali sa "I"ntercooler-om.Zato je to TDI,a ne TDi motor.Inace,vidim koliko se razumes u tu tematiku,posto D19T motor sa a Garett T2 turbinom prelazi i do 700k km,ako se redovno i dobro odrzava,ako se sipa dobro ulje,i ako se ne "topi" mnogo.Znaci,pristojna voznja.
oj vec ima oko 240k km na satu,i jos uvek mu nije otvaran motor,miti baca crni dim na auspuhu,a kompresija na svim cilnindrima mu je preko 25.Inace,tih 5,3L D2 potrosi na auto putu,sa kombinovanim paljenjem klime,na otprilike 60% celog puta,pri rasponu brzine od 120-160 km/h.

turbo dizel agregat u sebi mora da ima svakako intercooler,tdi je sluzbena oznaka wv-audia,sluzbeno,kod tebe taj motor ima oznaku TD a ne TDI.drugo,razlika u velikim i malim slovima mislim da ne igra nikakvu ulogu,na svakom wv i audiu je veliko TDI a ne malo TDi,koliko sam ja primjetio.
dakako da ce svaki motor "progurati" dosta kilometara uz adekvatno i predodredjeno intervalno servisiranje,ja govorim o odjeku ovog motora u evropi,mislim da nikako nije proslavio volva.
argument da "nije otvaran i na 240k" slazes se da ne moze biti nikakav reper za kvalitet.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry 

Sreca pa ne obracas paznju.Da,to je Renault-ov D19T motor,bez "i"njectiona,ali sa "I"ntercooler-om.Zato je to TDI,a ne TDi motor.Inace,vidim koliko se razumes u tu tematiku,posto D19T motor sa a Garett T2 turbinom prelazi i do 700k km,ako se redovno i dobro odrzava,ako se sipa dobro ulje,i ako se ne "topi" mnogo.Znaci,pristojna voznja.
oj vec ima oko 240k km na satu,i jos uvek mu nije otvaran motor,miti baca crni dim na auspuhu,a kompresija na svim cilnindrima mu je preko 25.Inace,tih 5,3L D2 potrosi na auto putu,sa kombinovanim paljenjem klime,na otprilike 60% celog puta,pri rasponu brzine od 120-160 km/h.

turbo dizel agregat u sebi mora da ima svakako intercooler,tdi je sluzbena oznaka wv-audia,sluzbeno,kod tebe taj motor ima oznaku TD a ne TDI.drugo,razlika u velikim i malim slovima mislim da ne igra nikakvu ulogu,na svakom wv i audiu je veliko TDI a ne malo TDi,koliko sam ja primjetio.
dakako da ce svaki motor "progurati" dosta kilometara uz adekvatno i predodredjeno intervalno servisiranje,ja govorim o odjeku ovog motora u evropi,mislim da nikako nije proslavio volva.
argument da "nije otvaran i na 240k" slazes se da ne moze biti nikakav reper za kvalitet.


Pazi,retko koji BMW ili japanac nije otvaran do 250k km.Ortak je na Mercu W212 C200 diesel,koji ima 2,0L i 75 ks (sasvim slobodan motor) i koji je vozen samo od strane prvog vlasnika u Nemackoj i odrzavan u ovlascenim servisima,radio punu generalnu na 230k km.Inace,VOLVO je '93. usao u kooperaciju sa Renault-om jer jednostavno nisu mogli da konstruisu odgovarajuce motore za svoje potrebe i za potrebe kupaca,a i dan dans oni koriste tudje motore,tj. Volkswagenove.Inace,znam kako se taj D19T proslavio u Renault-ovim vozilima,a posto je sklop sa menjacem prebacen u VOLVO 440/460,ne vidim zasto i tu ne bi bio dobar?
Inace,Turbo diesel motor NE MORA da ima intercooler.Ne znam ko ti je to rekao,ali te je slagao.Inace,on intercooler nema "u sebi" (ne znam sta zamisljas da je intercooler,i da li znas kako on izgleda,i koju,uoposte,i ima ulogu).VW i Audi koriste takve oznake za Diesel motore,kao sto recimo BMW koristi TDS,Skoda HTP,Ford TDCi,Mercedes CDI,tako i Renault pod velikim I podrazumeva Intercooler.Inace,i V40 ima isti motor.Komplikovano je to oko tih oznaka,iz jednog prostog razloga sto svako "fura neki svoj stil".Pa,pogledaj samo koliko ima oznaka za pogon na sva 4 tocka (AWD,4X4,4WD,4 motion,4 matic,quattro,IX...)?Ili za sisteme kocena,tj. raspodele sile kocenja (EBD,ASR,...)?Recimo,VW na svome Mk2 ima oznaku GTI,a od turbine ni traga!Isto tako,ni Mk2 GTD nema turbinu,a TD ima turbinu,ali nema intercooler.Dok postoji i zadnja verzija Mk2 sa kraja '92. pocetka '93.,koja ima TDI motor,tj. turbo diesel sa intercooler-om.Ima raznih fazona...
IP sačuvana
social share
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:20:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.