Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve za flesovanje p2k motorole  (Pročitano 1149 puta)
31. Avg 2006, 12:09:28
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3334
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
mob
Alcatel LOL
Evo ukratko, saljem linkove sa svime sto je potrebno da biste flesovali vasu Motorolu V980 ili ostale motorole 3 generacije.
NAPOMINJEM da to cinite samo ako imate ozbiljan razlog ili problem sa telefonom. I to radite iskljucivo na sopstvenu odgovornost.

Pri proceduri je jako jako vazno da vodite racuna o sledecem:
Da vam baterija bude maksimalno moguce puna i ispravna, kao da treba da izdrzi 30 minuta razgovora
Da vam kabl od USB do telefona nigde ne gubi kontakt, i paziti da se ne izvuce ili pomeri u toku flesovanja sa konektora telefona, jer iovako kljakavo stoji.
Da vam je sistem na kompjuteru Windows XP SP2 (ne mora kompletan SP2, vec ba ono sto trazi progran PST).
Da imate najnovije drajvere instalirane za V980.
Da vam ne nestane struje tokom flesovanja.


Jos jedno vazno upozorenje: postoji nekoliko vrsta V980 telefona, sa 32mb i 64mb fleshom. Moj se prijavljuje kao V980M na XP-u i sa ovim sto saljem je prosao bez problema. Postoji takodje jos i V980 sa Intel chipom, one se propoznaju po tome sto im je firmware razlicit samo u JEDNOM broju. OBRATITE PAZNJU !!!! Ja do sada nisam sreo jos taj drugi model, ali nikad se ne zna, mozda ga bas vi imate.
Primer:
Za 32mb rom Motorolu V980 je fles sledeci: R26_U_83.28.38.04.01P
Za 64mb Motorole V980 je fles sledeci: R26_U_83.38.38.04.01P
Dakle umesto 28 je u imenu 38 !!!! Pazite !!!!

To je Vodafone "custom"iziran software, ali radi jako lepo meni.
Primecujem da mi i baterija drzi jedan dan duze nego pre. Mozda je slucajnost. Ne znam, nemam dokaza da je to do firmware-a.

PST rasapakovati, instalirati, RESTARTOVATI kompjuter, kopirati patch u direktorijum gde ste ga instalirali i pokrenuti patch, sa svih 6 fajlova patchovanih, vas PST je spreman za rad.

Drajvere raspakovati u neki folder, zatim kada racunar vas bude pitao za lokaciju drajvera motorole, vi recite TAJ direktorijum, XP drajveri.

Po potrebi ponovo restartovati sistem (meni nije trazio ponovo restart).

Raspakovati motorolin firmware u neki direktorijum, zapamtiti gde je.

Telefonu izvaditi bateriju, zatim SIM i MEM karticu, vratiti bateriju i poklopac. Telefon upaliti tako sto mu se drzi pritisnuto tasteri "*" i "#", oba odjednom i drzeci ih upaliti telefon na crveno dugme slusalica.
Ispisace na crnom ekranu belim slovima da je telefon spreman za flesovanje.

startovati MultiFlashFlex.exe iz direktorijuma gde je PST instaliran, sacekati 10-tak sekundi, zatim povezati kabl na USB i telefon, sacekati da program prepozna vas telefon i zatim u prvo polje gde pise "flash file name" upisati putanju gde je firmware (sa BROWSE) i cekirati "enable flash" a na desnoj strani programa samo cekirati prvu opciju "overwrite existing phone..." ostale tri ne.

Proverite je li sve u redu sa kablovima i polozite telefon tako da ga ne zakacite ili pomerate sledecih 10-tak minuta, za svaki slucaj.

Pritisnite START i cekajte !!! To je to, kad zavrsi pojavice se neki zeleni kruzic i tada ugasite program, raskacite telefon, vratite karticu SIM i MEM (ako imate) i upalite telefon. Trebalo bi da je sve u redu.

Uradite Master Clear i Master Reset.
Nakon toga koristite vas telefon.


Evo i linkova:
PST
P2k driver
Flash za Motorolu V980

(01. May 2007, 10:42:18)
IP sačuvana
social share
o yeeeee
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.