Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:29:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve se vraca?  (Pročitano 9936 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
E to, ali krenuli smo sa predpostavkom da ima nesto ili neko ili Nestoneko ko nam sudi, i ko nas tuzi  Smile

Mada se ja i dalje iznenadim kad vidim kako drugi ljudi rade i misle, i onda skkontam da cu da prodjem onih 51% definitvno kad vidim ko mi je konkurencija.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Citat
Sve se vraca?

Ne.

Karma je nesto sto je izmislio covek da bi opravdao nepravdu koja mu je nacinjena i u svojoj nemoci i shvatanju koliko je mali i besmislen, makar u mislima naneo stetu onome ko je bio nepravedan prema njemu.. ili se uzda u "Nebo'" , "Univerzum", "Boga" da ce prepoznati nepravdu i "vratiti", "kazniti" prestupnika..

NapraviO nas je gresnima. To mu je bila zelja, nije se zajebao...

Napravio nas je takvima sa razlogom.. dok ne budes los, ne mozes da uvidis razliku izmedju + i - .. cilj rasta coveka je da budes bolji, bolji nego prosli put, smeliji nego prosli put, veci nego prosli put. Da se ispravis i nesto naucis. Okolnosti te bacaju u nemilost zivota, nema tu mesta za karmu. Caka je u trudu. Trudis se da budes covek, ako u trudu ne uspevas, to ne znaci da ces biti kaznjen. U idealnim uslovima, gde se zivi po sablonu unapred dobijenom na rodjenju, gde samo treba da se pridrzavas svakodnevnih unapred odredjenih aktivnosti, onda bih i mogla da se slozim da karma ima smisla.. a ovako, kad te zivot izbaca kao majmuna bez ikakvog razloga, nisi zasluzio da ti se ista lose desi.. onda se zapitas malo..

Uglavnom.. samo se treba truditi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60

Mislim, ko zaista ima pravo da nam sudi?
Postavlja merila vrednosti?
Mi sami sebi.

Merila vrednosti, neke norme, cemo usvojiti kroz zivot i ponasati se u skladu sa njima. Naucicemo i znacemo sta je nama lose ili dobro i delovacemo u skladu sa time. Dzaba ciniti lose ako ces se osecati kao poslednje g.... nakon toga. Znas da si ucinio lose i tako se i osecas. Zato se i divim i gadim ljudima bez skrupula. Da imas zelju i cinis lose, ali ipak teras bez ikakvog moralnog ili bilo kakvog ogranicenja.

Ali vrace se to lose. Ne na istovetno ali da na neki svoj nacin.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Sta je sa onima koji se ne trude? Jel su oni nazvani u cuvenom Ra materijalu "mlakima"?
Sta bi sa nama koji pravimo katastrofalne neoprostive greske , kako kaze Bog?
I da li na svetu uopste danas postoji osoba koja zasluzuje Raj Boziji?

Da se Bog nije malo zajebao posto vekovima na ulaznim vratima Raja nema redova?
Da li su se kriterijumi spustili kako su se ljudi kroz covecanstvo "kvarili"?

Ne bojim se nekako za sebe ni svoje bliznje niti prijatelje. Kao i marko mislim da se jednom sve vrati,, i posto verujem u fenomen drugog zivota , mislim da cemo tada vratiti dug koji napravismo u ovom zivotu.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Citat
Sta je sa onima koji se ne trude? Jel su oni nazvani u cuvenom Ra materijalu "mlakima"?

Oni koji se ni ne trude da budu bolji su sebi i drugima nepozeljni. Njihov kvalitet zivota je znatno losiji od onih koji se trude. To su izgubljene duse na koje ne vredi trositi reci niti napor.

Citat
Sta bi sa nama koji pravimo katastrofalne neoprostive greske , kako kaze Bog?

Nemoj sad Boga.. pusti zapovesti i pusti "bozju kaznu".. pricamo o karmi. Mi koji pravimo neoprostive greske moramo da zivimo sa njima. I to je otprilike sve sto je bitno za taj deo.

Citat
I da li na svetu uopste danas postoji osoba koja zasluzuje Raj Boziji?

"Raj Boziji" je zivot u blagostanju i mirna savest. Periodicno se desava tokom zivota, ali uglavnom je zivot sastavljen od gorkih momenata. Zato se i nadamo necem boljem na "onom svetu".. jer smo toliko nemocni i nesavrseni na ovom.

Citat
Da se Bog nije malo zajebao posto vekovima na ulaznim vratima Raja nema redova?
Da li su se kriterijumi spustili kako su se ljudi kroz covecanstvo "kvarili"?

Raj ne postoji ..  Smile  niti ista slicno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Raj i pakao postoje. Kao i vecnost.

Ali njihovo postojanje definisemo sami.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Hnm da ...ja se slazem sa Aneom i mislim da Raj i Pakao odredjujemo sami sebi svojim postupcima po zivot. Ali po koju cenu?
Isto smatram da mlake treba navoditi, treba potrositi neko vreme, treba barem pokusati ako su to osobe do kojih nam je stalo. A sta ako nisu? Onda se necemo truditi oko njih?
Sta je sa filozofijom da je svako svakome brat i sestra? Gresimo li postavljajuci dugima dijagnoze i pri tome dizemo ruke od onih koji nam nisu krvno srodstvo?
Mozemo li voleti bliznjeg svoga?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Sta je sa filozofijom da je svako svakome brat i sestra? Gresimo li postavljajuci dugima dijagnoze i pri tome dizemo ruke od onih koji nam nisu krvno srodstvo?
Mozemo li voleti bliznjeg svoga?
toga nema
volim svoju porodicu i 3-4 prijatelja a za ostale me bas briga  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Citat
Ne.

Karma je nesto sto je izmislio covek da bi opravdao nepravdu koja mu je nacinjena i u svojoj nemoci i shvatanju koliko je mali i besmislen, makar u mislima naneo stetu onome ko je bio nepravedan prema njemu..

Slažem se. Ništa nije u napred zapisano. Nažalost, nema veze između nečijih dobrih dela i toga da mu se dobro vrati, ne verujem da su te stvari povezane, osim ako se ne radi o direktnom vraćanju usluge za uslugu. Lepo bi bilo kada bi se dobro dobrim vraćalo, u nekom idelanom svetu, ali mi smo daleko od toga.

Treba imati meru, pomoći onome kome je neophodno i ne ugroziti pritom sebe, pomoći čoveku u teškoj nevolji, ali jedan čovek je slab i ne može pomoći svima kojima je pomoć potrebna. Treba raditi, ili ne raditi onako da nam savest bude mirna, jer nema gore stvari od nemirne savesti pod uslovom da čovek uopšte ima bilo kakvu savest (mnogi je nemaju ni malo). To je ovozemaljski pakao.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
@Sandra
Nisi zasluzila Sako, ali zato mozes kod mene u pakao na letovanje, nema zime  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:29:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.