Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve o plodnim danima,spiralama,penama,pilulama i kondomima  (Pročitano 13392 puta)
20. Jun 2005, 13:47:24
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Vaša azbuka kontracepcije

Savremeni parovi imaju na raspolaganju desetak metoda kontracepcije. Ostavili smo za neki drugi put hormonske kapsule, flastere i injekcije, mušku i žensku sterilizaciju, i sabrali sve što je uopšte poznato i što svaka žena treba da zna o najčešćim metodama planiranja porodice, odnosno sprečavanja začeća.


Bez obzira na to za koji metod se opredelite, trebalo bi to da učinite utroje, zajedno sa svojim partnerom i ginekologom. Idealan način kontracepcije - pouzdan, siguran i lak - još uvek nije izmišljen. To kaže prof. dr Natalija Aleksandrovna Gavriš, upravnica Centra za zdravlje žene Ruske Federacije, čiji smo tekst preveli iz „Pravde“, a zatim ga usaglasili s našom praksom uz pomoć dr Slavice Vasiljević, ginekologa-akušera, vlasnice ordinacije „Nerida“ i dugogodišnje saradnice „Blica“.

- Abortus je najgore rešenje - ističe dr Vasiljević. - Apelujem na devojke i žene da se, umesto na bolnička odeljenja za prekide trudnoće, javljaju u savetovališta za planiranje porodice. Ima ih svaki dom zdravlja, a pouzdano znam da je u mnogim privatnim ordinacijama, kao u mojoj, to takođe besplatno. U Srbiji sada to čini samo šest odsto žena, tek svaka 17. buduća majka.

Mnogi parovi, dodaje, praktikuju prekid polnog čina, pre trudnoće žene najčešće piju hormonske pilule, a posle porođaja ugrađuju spirale, ali bitno je reći da svaki par može da nađe metod koji im najviše odgovara i koji pouzdano štiti u 90, 95 ili 99 odsto slučajeva.

CDC/JS
Antibebi pilule
Kontraceptivne pilule sadrže malu količinu hormona, po dejstvu sličnih ženskim hormonima - estrogenu i progesteronu. Oni sprečavaju ovulaciju i zgušnjavaju sekreciju na grliću, čime se onemogućava prodor spermatozoida. Prva tableta se uzima prvog dana menstruacije ili odmah posle abortusa, a zatim po jedna svakodnevno u isto vreme. Pakovanja sadrže 21 tabletu. Pre otvaranja sledeće kutije pravi se pauza od sedam dana, bez obzira na to kada je nastupila menstruacija. Ako ste zaboravili da popijete pilulu, uradite to čim ste se setili, čak i ako treba da popijete dve istog dana. Ako ste zaboravili dve ili više tableta, treba da uzimate po dve dnevno dok ne uhvatite ritam. Te sedmice treba koristiti kondom. Ako niste dobili menstruaciju, morate da odete kod ginekologa.

Plusevi
- potpuno su bezopasne
- nisu vezane za polni čin
- ako ne postoje kontraindikacije, mogu se uzimati onoliko dugo koliko želite
- mogu da se piju odmah posle abortusa.
- ako ne dojite bebu, pilule mogu da počnu da se uzimaju tri sedmice posle porođaja
- menstruacije postaju redovne, manje obilne i manje bolne

Minusi
ponekad se javljaju neželjena dejstva koja nisu štetna i obično prolaze ili se smanjuju posle nekoliko meseci uzimanja pilula (laka mučnina, malo povećanje težine, glavobolja i vrtoglavica, bolne dojke, krvav sekret između menst.); pojedine tegobe sprečava uzimanje pilule pre spavanja

Kontraindikacije
- sumnja na trudnoću
- dojenje
- vaginalno krvarenje nepoznatog uzroka
- pušenje posle 35. godine
- visok pritisak, bolesti srca, migrene
- rak dojke, uključujući izlečeni
- bolesti jetre i žuči u akutnoj fazi
- imate jake bolove u stomaku
- osećate jake bolove u grudima ili imate astmu
- patite od jakih glavobolja, praćene smetnjama s vidom
- imate jake bolove u nogama

Spermicidi
Spermicidi su hemijska kontraceptivna sredstva (u vidu krema pena, želea i tableta) koja se uvlače duboko u vaginu pomoću specijalnog aplikatora pre polnog čina i koja počinju da deluju kroz 10-15 minuta; za samo nekoliko sekundi ubija spermatozoide. Takva agresivnost je neophodna zbog toga što spermatozoidi dospevaju do grlića materice nekoliko sekundi posle ejakulacije, a kroz 90 sekundi najbrži među njima stižu do jajovoda. Prilikom svakog polnog čina potrebna je nova doza, posle čega se ne treba ispirati 6-8 sati. Aplikator se posle upotrebe opere vodom i sapunom.

Plusevi
- smanjuju rizik od polnih bolesti, ali ga ne isključuju

Minusi
- deluju sat vremena, posle čega je potrebna nova doza
- nizak stepen efikasnosti
- u slučaju trudnoće štetno deluje na plod
- mogućnost alergijske reakcije, pojačan sekret i žarenje

Prekid polnog odnosa
Metod prekinutog snošaja se zasniva na prekidu polnog odnosa pre ejakulacije, pa se izlivanje sperme vrši izvan polnih organa žene. Kako se izvesna količina sperme izbacuje u spoljnu sredinu i pre ejakulacije, ovo je u potpunosti nepouzdan metod. Žena i tokom predigre može ostati trudna.

Plus
- prirodan metod

Minus
- odvlači pažnju od samog čina i ako se previše često primenjuje može da frustrira oba partnera

Prezervativi
Prezervativ je tanka navlaka od lateksa, vinila ili prirodnih materijala koja se stavlja na polni ud u stanju erekcije. Onemogućava spermatozoidima ulazak u vaginu, a štiti i od seksualno prenosivih bolesti.

Plusevi
- efikasan je ako se pravilno koristi
- kupuje se bez recepta
- nema neželjenih dejstava - veoma su retke alergije na lateks

Minusi
- prezervativi kojima je istekao rok upotrebe često pucaju; ako se to dogodi, obratite se ginekologu u roku od 72 sata da biste dobili hormonske preparate za „noć posle“
- neki parovi se žale na smanjenu seksualnu osetljivost

Intrauterina spirala
Unutarmaterična spirala je mala plastična sprava (3-4 cm) s končićima na kraju. Stavlja se u matericu i onemogućava kretanje spermatozoida ka jajnoj ćeliji, a time i njenu oplodnju.

Plusevi
- traje 2-5 godina
- primena nije vezana za polni čin
- ginekolog je može staviti za vreme ili odmah posle menstruacije, odmah posle porođaja i abortusa, urađenog u prvom trimestru, ako nema infekcija

Minusi
- menstruacije mogu postati obilnije i bolnije
- moguć krvavi iscedak između dve menstruacije
- ako postoji infekcija koja se prenosi polnim putem, povećava se opasnost od razvoja upalnih procesa organa karlice

Kontraindikacije
- trudnoća
- postojanje više od jednog seksualnog partnera
- upala grlića materice ili organa karlice
- krvarenje iz materice nepoznatog uzroka
- teška anemija
- bolesti koje smanjuju imunitet
- ranice na grliću
- menstruaciju ne dobijete 4-6 nedelja posle ugrađivanja
- sumnjate na trudnoću
- imate obilniju ili dužu menst. nego obično
- imate jake bolove u stomaku; bol i krvarenje se javljaju za vreme polnog čina
- znaci infekcije (pojačan sekret, groznica, povišena temperatura)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Kalendar ovulacije [ovde]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Već sam mnogo pisao o ovoj temi i sigurno Vam 'padne mrak na oči' kad vidite da opet pišem o tome, no i meni isto tako 'padne mrak na oči' kad čitam neistine o ovoj temi. Prvo, postoji 100 %-tna zaštita protiv trudnoće i čudno mi je što ju Vaša doktorica ne spominje, no shvaćam zašto izbjegava istinu. Drugo, vidim da se još uvijek među kontraceptivna sredstva ubraja sve i svašta. Prihvaćam da želite poučiti ostale i prihvaćam da će nekome koristiti, no moram apelirati da se bolje pripremite i istražite ovo područje ( nije dovoljno samo copy - paste) i onda nam prenesete potpunu i cijelu istinu. Moja je dužnost da ispravljam greške i molim Vas da ovo prihvatite samo kao konstruktivnu kritiku. Hvala.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
koni,
hajde ti nas prosvetli,posle kritike iskucaj tekst istine o svemu sto nazivas istinom!I ne,nama ne pada "mrak na oci",pogotovo ne meni jer nisam do sada citala sta si pisao na ovu temu,izvoli,pouci svet o tome,dobices i Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Estella

Uskličnici me zabrinjavaju... no nema veze.
Evo ovako. Sva ova sredstva koja si navela, a koja su očito 'drugdje' izmiješali dolaze u prvi plan samo iz jednog razloga, koji je toliko očit da ga neću spominjati. Pogotovo neću komentirati ni to što se takva kontracepcija stavlja u jedan kontekst koji je potpuno u suprotnosti s mojim stavom. Komentirati ću ono što sam i napisao i na što si me pozvala 'da Vas poučim', iako to nije moje područje i znam o tome vrlo malo i ne znam jesam li u stanju poučiti Vas, ali sam u stanju pozvati Vas na bolje istraživanje. Glede prvog pitanja, o 100 %-tnoj kontracepciji. Postoji takva sigurna metoda i zove se NE. Ova je metoda usko povezana s onim 'modernim' kontekstom kamo ju stavljaju pobornici kontracepcije. Drugo pitanje. Netko tko ne zna ili ne želi znati piše neistine, što je očito iz toga jer se miješaju kontraceptivna, kontragestacijska, interceptivna i abortivna sredstva. No izgleda da to i ovako nije važno, jer je važno samo ono što je povezano s onih očitim razlogom, zar ne? Toliko mogu i želim reći o toj temi ovdje a ako želite više znati proučite i istražite malo. Ponekad ne treba prihvatiti sve ono što nam se 'servira' nego treba pronaći ono što je najbolje za nas.
Nisam htio ni uništiti temu ni začeti vrijeđajuću raspravu, nego sam dobronamjerno htio upozoriti na neke stvari. Isprika svima koji su se našli uvrijeđeni ovim mojim komentarom.
Pozdrav.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Nemoj da te zabrinjavaju moj usklicnik,on je ujedno i zakljucak Smiley

[
Prvo, postoji 100 %-tna zaštita protiv trudnoće i čudno mi je što ju Vaša doktorica ne spominje, no shvaćam zašto izbjegava istinu.

Hoces li nam reci koja je 100%-na zastita?Jer ono sto si napisao da je sigurna metoda NE(ako sam dobro shvatila sta si time hteo da kazes),odmah cu je oboriti :

 U toku polnog odnosa, neposredno pre izbacivanja semene tecnosti muškarac odmakne od žene i na taj se nacin semena tecnost izlije izvan vagine.Ovaj nacin nije apsolutno pouzdan jer izvestan broj spermatozoida može dopreti u vaginu još pre ejakulacije, a osim toga postoji mogucnost da se seksualni partneri ne odvoje na vreme, nego tek pošto je ejakulacija vec pocela.

Metoda prekinutog polnog odnosa nije pouzdana, ali se često koristi. Muškarac ejakulira izvan vagine i na taj način se izbegava kontakt sperme sa polnim organima žene. Ipak, sperma može da se oslobodi i pre ejakulacije, a da mladić uopšte nije svestan toga. S obzirom da je jedan spermatozoid dovoljan da zatrudniš, ovo je previše rizično.





 

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Da li si ti Koni protiv kontracepcije, ili mi se cini? Posto pricas nekako u zavijenoj formi i spominjes razloge koje u stvari neces da spominjes, pa mi bas nije jasno o cemu pricas?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Estella

U pravu si glede prekinutog spolnog odnosa, lat. coitus interruptus, jer za vrijeme spolnog čina muškarac izbacuje 'tekućinu' koja se popularno zove 'ljubavne kapljice' a čija je prvenstvena svrha 'podmazivanje' no u njima ima i nešto spermija i može doći do trudnoće. No nisam mislio na to. Mislio sam na situaciju, po kojoj bi me mogli nazvati radikalnim i nazadnim, a ja bih se sam mogao osjećati i licemjernim, gdje se NE odnosi na sam čin, tj. na neulazak u spolni čin. Jel' da da izgleda glupo? No nije ako taj govor o kontracepciji stavite u cijeli svjetski kontekst. Zašto? Zato jer je smisao kontracepcije potaknuti u ljudima seksualno aktivno ponašanje. Da se razumijemo, nisam protiv takvog ponašanja jer je ono sastavno, a i temeljno ljudsko ponašanje, nego sam protiv toga da kontracepcija umanjuje našu odgovornost za taj čin. Čovjek je odgovorno biće i ta se odgovornost treba očitovati na svim područjima djelovanja i ponašanja, a kontracepcija tu odgovornost umanjuje tj. ukida. Na taj način 'netko' odlučuje u moje ime i ne dopušta mi da budem slobodan. Jer sloboda je prihvaćati poslijedice koje proizlaze iz ponašanja, tj. odgovornosti. A posljedica seksualnog čina je trudnoća, ne svaki put, nego načelno, a kontracepcijom se ta posljedica makiva, a time se makiva i odgovornost za posljedice, što je sve zajedno ograničenje ili ukidanje slobode. Naravno da ovo može izgledati kao piskaranje ako se ne uzme u pravom kontekstu. A koji je pravi kontekst? Jedina je istina da čovjekova seksualnost ima samo jednu funkciju - rađanje, tj. prenošenje života. I kad čovjek prihvati tu istinu javlja mu se osjećaj odgovornosti za seksualno ponašanje i za njegove poslijedice. I tu kontracepcija nema smisla. No kontracepcija ima smisla ako ti 'netko' stalno tupi kako treba biti seksualno aktivan, jer 'ipak smo ljudi', 'uživaj dok si mlad' itd. i daje ti rješenje. No tim rješenjem ukida tvoju čovječnost, tvoju slobodu odlučivanja i tvoju odgovornost za poslijedice.

@montenegrina

Ipak ti se čini da sam protiv kontracepcije. Pobornik sam kontracepcije, ali prave kontracepcije, ali što je još važnije, u određenom i za mene jedino ispravnom kontekstu. I moram pisati 'u zavijenoj formi' jer želim da uključite moždane vijuge i do nečega dođete sami. Inače je veliki problem današnjeg čovjeka što za sve želi dobiti, ali baš dobiti, instant rješenje, tj. da mu se sve da na pladnju. A neke stvari se ne mogu dobiti, nego ih čovjek treba otkriti i ostvariti. Naravno za 'instant civilizaciju' je dobro i poželjno da nam netko sve daje, no na taj način mi više nismo ljudi nego krave u štali kojoj se donosi hrana, voda i vodi ju se na pašu, šetnju, kad to netko drugi odluči. No ja nisam krava i ljudi nisu krave i ne želim da netko za mene odlučuje, nego želim biti čovjek, tj. želim biti slobodan u svom životu i sam donositi odluke i biti odgovoran za njih. A ti?

Pozdrav
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Citat
No kontracepcija ima smisla ako ti 'netko' stalno tupi kako treba biti seksualno aktivan, jer 'ipak smo ljudi', 'uživaj dok si mlad' itd. i daje ti rješenje. No tim rješenjem ukida tvoju čovječnost, tvoju slobodu odlučivanja i tvoju odgovornost za poslijedice

To su samo predlozi, niko te ne tera da se slazes sa njima a jos manje da ih upraznjavas  Smile
Nije mi jasno sto to tako ozbiljno shvatas, ja sve sto citam uzimam sa rezervom, i ako mi se nesto svidi, prihvatim. Uopste se ne osecam obaveznom da bas tako postupim, niti imam osecaj da mi se oduzima sloboda na takav nacin..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@montenegrina

Naravno da me nitko ne prisiljava da se slažem s njim, no bio sam pozvan da kažem što mislim i mišljenje je ovdje.
Neke stvari čovjek mora ozbiljno shvaćati. Čini mi se da danas ljudi samo ozbiljno shvaćaju ljubav, tj. žele ozbiljno shvaćati ljubav ali u već spomenutom kontekstu kontracepcije, tj. seksualne aktivnosti. Tako će biti pitanja tipa: 'Jel' me voliš?' ili 'Jel me stvarno voliš?' i tražit će se da budeš ozbiljan na tom području. I nakon svih izjava o ljubavi i voljenju dogodit će se prekid ili nešto što će ih udaljiti i to sve nakon raznih zakletava kako je to 'pravi', 'prava' i kako ne možeš bez njega živjeti itd. i sve to nakon što su zajedno godinama i upuštaju se u seksualne čine. Jel' i takve izjave suprotnog spola uzimaš s rezervom ili 'padneš' na lijepe riječi? Budi iskrena, ne meni nego sebi. No s druge strane kad dolazi u pitanje stvarno važna stvar, ne samo ova, onda se govori da ne treba biti tako ozbiljan. Svi mogući i nemogući problemi našeg planeta uzimaju se ne-ozbiljno i prikazuje ih se nevažnim i zato ima smisla govoriti tako o kontracepciji, tj. neozbiljno. Sve je to povezano s 'instant civilizacijom': 'Daj što daš i ja ću to bez pogovora uzeti.'
A kad nam se netko u gradu ugura ispred nas trubimo, cvilimo, psujemo i mašemo rukama. Tada nam je nešto oduzeto, ukinuto, no u ovom slučaju smo opušteni.
A ovo sve ne pišem da bih nas posvađao ili udaljio ili nekome naqmetao svoje mišljenje.
U tom smislu  Smile
Pozdrav
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.