Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:25:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve je samo puka iluzija  (Pročitano 20488 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
Citat: framling
meni je sve veoma smisleno i bez "boga" i ne vidim zivot kao "pacenje" vec kao komediju. sve bi imalo mnogo manje smisla kada bi takozvani bog zaista postojao.
Over 22,000 children die every day around the world.
Tebi je ovakva svakodnevica zivota smesna ?
Da li znas nekoga ko zivi zivot u kojem postoji Bog ?
Da li znas nekoga ko zivi zivot znajuci da Bog ne postoji ?

Kada bi covek znao da Bog postoji ne bi bilo coveka koji bi mogao da veruje da On postoji.
Kada bi covek mogao da zna da Bog ne postoji takodje ne bi bilo onih koji veruju da Bog postoji.

zvučiš kao Michael Jackson Smile

vera je ubila više dece nego bilo šta drugo. vera nije nauka već besmislica a mnogo je usporila razvoj iste čime je doprinela patnji o kojoj govorite. i to jeste smešno. crni humor svakako ali ipak je komedija i ništa drugo.


Ateizam je ipak po meni pesimisticnija zivotna filosofija nego povjerenje u Boga. Bez Boga je ovo ipak nepravedan svijet u kojem se vecina pati dok manjina moze da uziva. Međutim i bogati postaju depresivni spoznajom da sve sto imaju mora kad tad da im dosadi, pa se tako i dolazi do pogresnog obrazlozenja da je smrt ipak na kraju krajeva bolja od zivota. Bez Boga je zivot greska, a sa njim punoca.     

život sa bogom je greška. 
živiomo sada i ovde i to što ovog trenutka imaš je sve što si imao i što ćeš ikada imati.

što se ateizma tiče, to nije nikakva životna filozofija. ja sebe i ne smatram ateistom jer odbijam bilo kakve kategorizacije. nedostatak vere je prirodno stanje i za to nisu potrebne nikakve etikete a vera je naučena, izazvana iili nametnuta raznim drugim metodama. vernici nisu slobodni ljudi jer žive po pravilima koja su pisali ljudi dok nevernici žive u skladu sa prirodom.


« Poslednja izmena: 28. Sep 2010, 18:46:22 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@framling

Mjesas vjeru i religiju. Vjerovanje moze da bude krajnje slobodno dok je religija uglavnom obiljezena univerzalnim zakonitostima, a crkva cak i licnim pravilima. Ateizam sam po sebi jeste vjerovanje da Bog ne postoji. Jer da imas nesumljive cinjenice da ne postoji niko ne bi vjerovao da postoji. Ateizam je samo suprotna strana teizma. Sta je prirodno stanje? Objektivne cinjenice vise idu u prilog teizmu. Nije religija orginalno osmisljena kao kontrola vec kao nacin da se zadovolje ljudske potrebe za duhovnom istinom. Da je religija zaista strano tijelo ona ne bi mogla tek tako da se ukorijeni u misljenja i zivote tolikog broja ljudi. Ovo pak potvrđuje da je covjek religiozno bice, i da je od pocetka postojanja ljudske civilizacije imao neke religiozne ideje i praksu. Ona je samo produkt ljudske prirode, koji se jeste u nekim istorijskim oklnostima zloupotrebljavao, ali koji je ostao doslijedan orginalnom izvoru.             
« Poslednja izmena: 29. Sep 2010, 03:30:15 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
ne mesam veru i religiju samo ih poistovecujem. neverovanje u boga nikako ne moze da bude vera iz prostog razloga sto to ne znaci i da verujem da neka vrsta tvorca ne postoji. jednostavno ne znam kako je nastao svet i dok se ne sazna (a nece dok sam ziv) ne verujem vec samo ne znam i uzivam u zivotu na ovoj divnoj planeti. dakle, nikada ne verujem vec jednostavno znam ili ne znam. to je sve.

sve dosadasnje religije su dokazano izmisljotine tako de ne postoje nikakva "univerzalna pravila" u tim knjigama primitivnog coveka, posebno ne ako se zna da je grcka filozofija bila mnogo naprednija od sadasnjih verskih knjiga i nikako ne mogu biti univerzalna jer je dovoljno da pomislis na kinu, indiju ili japan gde ta "univerzalna pravila" ne vaze.
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10

Citat: shadow knows
well, sve je laz osim smrti, odnosno vecnosti. jednom cemo se cuditi kakva li je misterija bio ovaj nas materijalni zivot, kad nam je vecnost izgledala misteriozno...
jesam li u stosu? Smiley
Laz je rec o nepostojecem, kako moze nesto sto postoji da bude laz ?
Kakav drugi zivot postoji sem zivota u materiji ?
Odakle ti ideja da vecnost zavisi od onoga sto coveku izgleda ovako ili onako ?

malo fuseraj sam se izrazio. postoji realno ali ne istinito, jer je materija prolazna.
zaista ne znam, al verujem da postoji. kao sto recimo dok spavamo i sanjamo ne znamo da postoji java, al ponekad smo malo od malo svesni nje i u snu.
ne zavisi vecnost, vec nasa percepcija o njoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ne mesam veru i religiju samo ih poistovecujem. neverovanje u boga nikako ne moze da bude vera iz prostog razloga sto to ne znaci i da verujem da neka vrsta tvorca ne postoji. jednostavno ne znam kako je nastao svet i dok se ne sazna (a nece dok sam ziv) ne verujem vec samo ne znam i uzivam u zivotu na ovoj divnoj planeti. dakle, nikada ne verujem vec jednostavno znam ili ne znam. to je sve.

Онда ниси атеиста, него агностик.  Smile



sve dosadasnje religije su dokazano izmisljotine tako de ne postoje nikakva "univerzalna pravila" u tim knjigama primitivnog coveka, posebno ne ako se zna da je grcka filozofija bila mnogo naprednija od sadasnjih verskih knjiga i nikako ne mogu biti univerzalna jer je dovoljno da pomislis na kinu, indiju ili japan gde ta "univerzalna pravila" ne vaze.

У Кини, Индији и Јапану доминатне релиије су хиндуизам и будизам. Неке заповјести, правила и вјеровања садржана у овим религија потпуно су иста као и она у монотеистичким. С тога се може рећи да све религије свијета имају акумулирану одређену количину универзалних истина.

Ево како гласе будистичка правила (а у загради сам написао којој божијој заповјести то одговара).

 • Ne ubiti ili povrediti nijedno živo biće (VI Не убиј.)

• Ne uzeti bilo šta što ti nije dato (VIII Не кради)

• Ne biti neveran u vezi sa drugom osobom (VII не чини прељубу)

• Ne koristiti pogrešan govor (III не узимај узалуд имена Господа Бога свога)   

• Ne uzimati alkohol i droge. (Шта муслимани кажу за ово?)  Smile)


Став хиндуизма и хришћанства у вези абортуса:


Hrišćanska Crkva je od prvih dana svog postojanja abortus smatrala za ubistvo, podučavajući svoje vernike da plod ima dušu od trenutka začeća. Jerusalimski patrijarh Sofronije, govoreći o ovaploćenju Boga Logosa, u jednoj od sinodskih poslanica kaže da su telo i duša nastali samim začećem radi ipostasnog sjedinjenja s Logosom. Jevanđelist Luka (Lk. 1, 42-43) opisuje susret dve rođake, Marije i Jelisavete, koji se dogodio svega nekoliko dana posle Blagovesti. U trenutku susreta Jelisaveta je u šestom mesecu trudnoće. Buduća majka Jovana Krstitelja pozdravlja Bogomajku sledećim rečima: „Blagoslovena si ti među ženama, i blagosloven je plod utrobe tvoje. I otkud meni ovo da dođe mati Gospoda mojega k meni?“ Iz ovih reči jasno je da Jelisaveta prinosi slavoslovlje plodu starom svega nekoliko dana. U isto vreme ona Mariju naziva majkom.

    Pravoslavna Crkva smatra da plod ima dušu od momenta začeća, što je kanonizovano izjednačavanjem abortusa i ubistva u učenju sv. Vasilija Velikog u IV veku, kao i odlukom Carigradskog sabora iz 692. godine.




Из угла хиндуизма:

Prema hinduističkom shvatanju duša i telo se spajaju u trenutku oplođenja. Plod je ličnost od prvog trenutka oplođenja budući da se u njemu nalazi reinkarnirana duša. Prema Garba Upanišadima, plod se u poslednjem mesecu trudnoće seća svojih prošlih života, ali se ta sećanja gube tokom traume rađanja. Hindu medicinska etika proističe iz principa nenasilja – ahimse. Otuda se hinduizam protivi abortusu, osim ako prekid trudnoće nije neophodan da bi se majci spasao život.


 


« Poslednja izmena: 29. Sep 2010, 18:03:35 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63

Онда ниси атеиста, него агностик.  Smile



nisam ni agnostik. ne pripadam ni jednoj grupi ljudi. ja sam Nikola Jović i jedino sebi pripadam.
razlika između mene i agnostika je što oni razmišljaju o bogu kao o jednoj od mogućnosti a ja ne.
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
I ovde isto , e dosadnog li foruma , uvek se svede na isto........, vernici , ateisti, agnostici, drž nedaj ,........ Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Онда ниси атеиста, него агностик.  Smile



nisam ni agnostik. ne pripadam ni jednoj grupi ljudi. ja sam Nikola Jović i jedino sebi pripadam.
razlika između mene i agnostika je što oni razmišljaju o bogu kao o jednoj od mogućnosti a ja ne.

И то је варијанта агностика.  Smile



I ovde isto , e dosadnog li foruma , uvek se svede na isto........, vernici , ateisti, agnostici, drž nedaj ,........ Smile

Таква је природа овог форума. Све религијско философске теме су уско повезане. Но овде је ипак у центру пажње илузија. Мада, опет питање: "Бог или илузија'?" јесте једно од важнијих питања.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2010, 19:49:15 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
jedna od najsnaznijih iluzija sto sam licno sreo je strast. prolazna je za razliku od ljubavi i samim time atraktivnija i teza za preboliti. verovatno je i ostalima poznato kako je kad vas neka osoba hemijski privlaci a razumevanje vam je nikakvo. kad bi razumevanje bilo u redu onda strast ne bi bila tako snazna, cini mi se.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
Tema je:
"Sve je samo puka iluzija"
A ne po ko zna koji put ista prica sa drugih tema da se raspravlja. Ili se mozda ne zna o necemu drugome pricati ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:25:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.