Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svajcarac razbio kamen u bubregu na srpskom autoputu!  (Pročitano 717 puta)
20. Jul 2011, 16:00:51
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
Browser
Opera 11.50
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Švajcarac razbio kamen u bubregu na srpskom autoputu

LUCERN, 17. jul 2011, (Njuz) – Švajcarac Diter Šnajder (57) iz Lucerna prošle nedelje je na srpskom autoputu, na petnaestoj udarnoj rupi na potezu između Šida i Šimanovaca, razbio kamen u bubregu koji ga je godinama mučio, saznaje Njuz.

- Krenuo sam sa porodicom na letovanje u Grčku. Nakon trosatnog čekanja na graničnom prelazu Batrovci, bol u desnom bubregu se toliko pojačao da je malo falilo da opsujem carinika koliko sam bio nervozan – kaže Šnajder, koji priznaje da se situacija drastično promenila nakon petnestak minuta vožnje kroz Srbiju.

- Poštovao sam ograničenja, vozio sam 120 na sat, i nakon 30 km vožnje po Srbiji, naišli smo na udarnu rupu. Čuo se udarac, propisno smo se protresli, deca su se probudila, i momentalno sam morao da se zaustavim. Ustanovio sam da mi je pukla poluosovina, i u tom trenutku sam proklinjao navigaciju koja me je uputila na Srbiju, umesto malo dužeg puta preko Mađarske, Rumunije i Bugarske. Nisam ni primetio da bola u bubrezima više nema – priča Šnajder.

Letovanje u Grčkoj je propalo zbog havarije na kolima, ali cela porodica Šnajder ne krije zadovoljstvo što je Diter rešio zdravstveni problem koji ga je mučio godinama.

- Od komšije Džedaja Behirija, koji je poreklom iz Srbije, čuli smo za termin „udarne rupe“. Rekao nam je da širom držimo otvorene oči, jer su neobeležene. Nismo ni mogli da pretpostavimo da imaju takvo medicinsko dejstvo. Trebalo bi ih pod hitno obeležiti, kako ljudi sa kamenom u bubregu ne bi promašili ni jednu. Diter je probao sve, od pijenja vode, preko ultrazvučnog razbijanja kamena, pa sve do homeopatije, i ništa nije dalo rezultata. Ovo je neverovatno. On je sad potpuno drugi čovek – priča Matilda Šnajder, Diterova supruga.

Nakon što je stigla potvrda od Šnajderovog lekara da kamena više nema, oglasila se i Svetska zdravstvena organizacija, koja je preporučila svim pacijentima sa sličnim tegobama da se upute u Srbiju. Kako Njuz nezvanično saznaje, više stotina stranih posetilaca već je prvog dana najavilo vožnju kroz Srbiju. Oni će na ulasku u zemlju biti u prilici da iznajme polovne automobile marke Yugo, kako bi efekat udarca bio još jači i delotvorniji.

izvor: Uroš Bogdanović, njuz.net

Propisno sam se ismejao clanku! Smile Smile
« Poslednja izmena: 20. Jul 2011, 16:02:28 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.