Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suzivot sa prijateljima ~ pakao ili uzivancija?  (Pročitano 9021 puta)
03. Maj 2009, 12:45:18
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Eh, kao sto svi vec, verujem, vrlo dobro znate, nedavno sam bila na apsolventskoj eksurziji. Jes' da bih sad do sutra mogla da vam pricam koliko dobro mi je bilo  Smile , ipak postoji jedna stvar koja mi od tad visi nad glavom, nad kojom razmisljam, pa me zivo zanima da cujem i vase misljenje.  Smile

Naime, tih 12 dana sam konstantno provodila sa svojim drugaricama, sa kojima se i inace druzim, sto na fakultetu, sto van njega. I dok smo svaki bogovetni dan provodili zajedno, polako su na povrsinu pocele da isplivavaju i neke njihove osobine za cije postojanje ranije nisam znala. Ne kazem da one o meni nisu zakljucile isto, ali ne mogu govoriti iz njihove perspektive.  Smile

Naravno, nakon sto smo upoznali i necije lose osobine, i ako ga zbog toga odbacimo, nasa je sopstvena slabost. Ali se nikako ne otrzem onoj staroj recenici da ne poznajes nekoga dok ne zivis sa njim pod istim krovom. Tako se i meni desilo da sam sa njima ''zivela'' neko vreme, i otkrila da se takvo sta i te kako razlikuje od onih klasicnih drugarskih izleta, tipa izlazak, kafa, setnja, telefonski razgovori, itd.

Pa mi se namece pitanje: da li je zaista moguce, ma koliko bili strpljivi i tolerantni (sto sam se ja iz petnih zila trudila da budem), da zaista prihvatimo svacije osobine, pa i mane, ma koliko nam bile iritantne?
Da li se i vama kad dogodilo da nekoga upoznate prilicno kasnije u odnosu na to kad ste mislili da tu osobu poznajete?

Da se razumemo... nisu to ne znam kakve strahotne stvari... Prosto, neka saznanja, a ipak uklopljena (donekle) u raniju sliku o njima. Onda smo se, na kraju, svi lepo dogovorili da ne se jedno 10-ak dana ne vidimo, malo da se odmorimo jedni od drugih.  Smile I to funkcionise.  Smile

Dakle, da li ste ikad bili u situaciji da ste primorani da ogroman deo vremena provodite sa prijateljima, sto je kulminiralo time da ste vremenom jedni drugima postali donekle iritantni?  Smile
I kako, i pod kojim uslovima, funkcionise to drugarsko zajednicko zivljenje?

Opet, a ne mogu da se ne ogradim, pa da pitam da li je to slucaj samo sa zenama? Biti stalno u drustvu zena prilicno je, barem meni, nezdravo.  Smile Narocito kad jedna prebukira kupatilo na sat i po vremena, a svi morate da ste spremni za sat, primera radi.  Smile Odakle se namece i novo pitanje: koliki je udeo sitnica i bukvalnih gluposti kojima vas neko, vama drag, moze izbaciti iz takta, makar na jedan minut?  Smile
« Poslednja izmena: 03. Maj 2009, 13:12:55 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Dakle, da li ste ikad bili u situaciji da ste primorani da ogroman deo vremena provodite sa prijateljima, sto je kulminiralo time da ste vremenom jedni drugima postali donekle iritantni?  Smile
Da  Smile
I takva saznanja su se i kod mene pojavila na ekskurziji, doduse u srednjoj skoli.
Bile smo nas 4 u sobi, jedna od njih mi je bila najbolja drugarica, a ove dvije su bile, onako .. recimo solidne. I onda smo se nakon 2 dana u istoj sobi razmjestile jer nismo mogle jedna s drugom  Smile
Pa smo ja i drugarica otisle u jednu, a ove dvije u drugu sobu.
Sad kad kazes da se i tebi to desilo u Spaniji .. mozda je ipak do njihove klime, a ne do nas  Smile Smile

Elem, sto se tice ovog dijela:
Citat
Pa mi se namece pitanje: da li je zaista moguce, ma koliko bili strpljivi i tolerantni (sto sam se ja iz petnih ziva trudila da budem), da zaista prihvatimo svacije osobine, pa i mane, ma koliko nam bile iritantne?
I ja se pitam to u posljednje vrijeme i krivo mi je sto znam da neke stvari kod nekih ljudi koji su mi bitni, ne mogu da prihvatim, iako bih htjela.
Mozda je to opet do horoskopskog znaka?  Smile
Tako da je najbolje iskulirati kad dodje do izbijanja iritantnih mana; jednostavno odes u drugu sobu, prekines razgovor, otkud znam .. Ja drugo rjesenje ne vidim, bar za mene.

Izgleda da je podjednako tesko naci i prijatelja i momka/djevojku, koja ce ti odgovarati ..
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sasvim moguce da nam je taki horoskop.  Smile
Citat
Izgleda da je podjednako tesko naci i prijatelja i momka/djevojku, koja ce ti odgovarati ..
Po nekoj mojoj teoriji, odnosno iskustvu i zapazanju, teze je naci prijatelja koji te posle nekog vremena nece iritirati, nego momka.  Smile

Evo, recimo, ja sam sa svojim momkom provela x dana bez razdvajanja, bili zajedno na moru, itd... I sa njim uopste nisam imala takvih situacija. Ako me u sekundi iznervira, ili precutim (ako je sitnica u pitanju, ili moji kratki zivci, iz nekog razloga), ili mu lepo kazem da ce sledeci put dobiti po nosu, onda se malo smejemo i prodje.

Ali ovo su, opet, zene.  Smile Njima nekako ne mozes da kazes: ''Ajde vise odjebi, ne smaraj me koje ti mindjuse bolje stoje'', jer ce se ona naduriti i statijaznam... Zato i mislim za sebe da sam se uvek bolje slagala sa muskarcima... Ali avaj, neverovatno je tesko naci muskarca koji ce ti biti i drugar, bez da ce te i jednog momenta posmatrati kao nekoga ko mu je (mozda, u odredjenom trenutku) privlacan. Jako, jako tesko, ali ne i nemoguce.  Smile

Tako da se opet vracam na momenat gde je najlakse sa momkom...  Smile Njemu mogu da kazem sve i odmah, ako nesto ne funkcionise to naravno kazes, nadjete resenje, bla bla... dok je sa zenama drugacije... Njima kritiku moras upakovati u sto i jednu sarenu ambalazu.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja sam za to da se vecina stvari u zivotu treba dozirati... Smile

vise uzivam ukoliko se ne "prejedam" bilo cega...

imala sam prilike zivjeti sa prijateljima,a uglavnom jeste dobro funkcionisalo,jer smo svi imali i obaveze,tako da navodni suzivot nije bilo konstantno blejanje i konstantno forsiranje zabave...neko je radio,neko je imao obaveze na faksu,neko je bio u vezi,pa je morao i na tom polju da se daje i bude prisutan Smile...onda su nam zajednicki trenuci bili zaista zabavni,uzivali smo,ne samo u spremanju na dugo ocekivani zajednicki izlazak,recimo,vec i u obicnim razgovorima,pa i u zajednickom cutanju...

razlicita vrsta druzenja je sa muskarcem ili sa zenom...i oba imaju svoje kvalitete i oba vida druzenja su mi inspirativna i potrebna...s'tim da su muskarci vise u fazonu da te puste na miru i ne forsiraju razgovor kada ti do toga nije,sto meni odgovara....
zene bi konstantno razgovarale i rasclanjivale u sitna crijevca Smile...sto nekada zna biti zamorno...

ali kako god...samo neka je dozirano.... Smile
« Poslednja izmena: 03. Maj 2009, 13:33:29 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Imas pravo, u doziranju i jeste poenta... Smile

Upravo i odatle moj ''problem'' - mi smo svaki dan, ceo dan, u sobama i van njih, bili zajedno, od jutra do mraka... Jedini momenti gde je svaka od nas mogla biti sama jeste kupatilo, i to ponekad!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Kazu da na duzim putovanjima najbolje do izrazaja dolaze sve nase vrline i mane. Verovatno je to i ovde bio slucaj. Mislim da je to sto su ti drugarice vec pomalo dosadile sasvim normalan proces, ustvari, mislim da bi se svima nama to desilo. Jer, da postoji toliko osoba koje nam svo vreme odgovaraju, ne bismo ziveli u zajednicama sa jos jednom osobom, nego sa desetak Smiley .. Takodje sam vise puta po nekoliko dana bio svaki dan sa devojkom, obzirom da jos uvek idemo u isti razred, non-stop smo zajedno i ne mogu da kazem da mi je bas ponekad dosadila. Sa drustvom je to malo drugacije. Recimo da par najboljih drugova i drugarica (4-5) bleje kod mene svaki dan, po nekoliko sati. I to nikada nije bilo previse, jer nismo dosli u situaciju da jedan drugome toliko dosadimo.
Ipak, totalno kapiram to o cemu pricas. Posle veoma kratkog vremena kada si prisiljen da provodis vreme sa nekom tebi dragom osobom, a to nije na skroz dobrovoljnoj bazi, sve vise uocavas sve one mane koje svako od nas ima, a do tada nisu dolazile do izrazaja. Najveci problem je posle toga te mane prevazici, i napraviti neku granicu "podnosljivosti", odnosno koliko svako od nas moze da istrpi nekog, cak i najgoreg prijatelja, dok ovaj ne pocne da mu ide na zivce.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
E jes', upravo to je ono o cemu pricam.  Smile

Sad se secam, takodje slicne situacije, prejedno 4 godine... Nas 6-oro, ekipa iz gimnazije, idemo na more u susednu nam Bugarsku. U sobi budemo jedna drugarica, drug i ja. S obzirom na to da je taj drug isao sa mnom u razred, a znamo se jos od nizih razreda osnovne, pomislila sam kako cemo se bas lepo slagati, jer se i inace, na kopnu  Smile , sasvim lepo slazemo i razumemo.

Dovoljno je reci da me je, poslednjeg dana boravka na moru, glava bolela od zvuka njegovog glasa.  Smile

To sad verovatno ima i veze sa tim sto on inace voli mnogo da prica, da filozofira, sto mi je uvek bilo simpaticno, ali tad mi je vec bilo previse...  Smile Smile

A jos uocavam i to da, te mane koje iznenada primetimo, uopste zapravo nisu iznenadne. Smile
Recimo, znala sam te njihove mane i ranije, i sasvim se lepo sa njima nosila, ali je druga stvar kada ih gledamo svakodnevno, kada se stalno potvrdjuju, te kada su vec toliko konstantne da pocinju da idu na nerve. Kao da se sve, za to kratko vreme, preintenzivira...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Prijatelji nisu ljudi koje smo odabrali da budemo sa njima 24/7/365... momak/devojka bi trebali da budu upravo takvi... doduse to zavisi od veze... sport fucking is not dead Smiley

Kljuc uspeha prijateljstva kao i svake dugorocne veze... zdrava komunikacija i tolerancija... ljudi koji su u polozaju da treba da zive zajedno moraju se jedno drugom prilagoditi... ako taj put prelazi jedna osoba on je ogroman, ali ako se dvoje nadju na pola puta, to nije problem...

Inace... komune ne funkcionisu... previse promenljivih za jednacinu, previse treba covek da se prilagodjava svima ostalima i neophodna je saradnja svih cinilaca... hippies tried and failed Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone 12, S21
i samo jedno pitanje na brzinu:
koliko za nekoga mozes reci da ti je prijatelj ako sa njim nisi makar jedan problem pregrmela, makar se jednom posvadjali i izmirili, makar jednom da ti ga je bio pun andrak...
razumes me?
prijatelja ne stices u setnjama, na kaficama, u neobaveznim razgovorima i susretima...to su poznanici...
prijatelji i jesu ljudi koji ostaju tu i pored svih tvojih mana, nedostataka...
prijatelji ce istrpeti jedni druge, znace da precute neciju zivcanosti, necije lose raspolozenje, necije bubice...
znace kada da cute, a kada da zasmejavaju...
prijatelji ce ti pomoci, bez obzira sto ih ponekad zivciras...poznanici ce te iskulirati...
tolerancija ima veliki uticaj u razvoju prijateljstva...ali naravno ne i presudan...
po meni, ali to je strogo moje misljenje...
nije ti neko pravi prijatelj ako sa njim/njom nisi dobru dozu problema pregrmela, i posle nekog vremena se tome slatko nasmejali...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Naravno, to o cemu ti govoris jesu neke - 'ajde da se skroz streberski izrazim - osnove postavke prijateljstva.  Smile

Ali ne govorim o tome, nego o primoranosti da se svakodnevno i celodnevno, deli isti prostor.
Naravno da su u pitanju pravi prijatelji, sa kojima delim sve svoje probleme, ali i lepe trenutke. I svaka od njih je polozila taj neki ''test'' prijateljstva (opet se ja frljam  Smile ).

Ali ovde je rec o sitnicama, svakodnevnim tricarijama, koje znaju dovesti do ludila.
Dakle, ne govorim o tome da li je moj prijatelj los ili dobar covek, nego da li, kako i zasto njegovo, recimo, nesklanjanje prljavih carapa sa poda nakon mojih 800 upozorenja zaista mogu izbaciti iz takta. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.