Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Сузе богова - водена богатства Србије  (Pročitano 39089 puta)
17. Sep 2011, 08:57:21
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Поборници симболичке географије целу земљу разматрају као један свети текст исписан нарочитим знацима. Простор за њих није само природна и географска задатост, него у њему виде сакрално-митолошке категорије уведене у материјални, земни свет. У таквој поставци, водопади и језера имају велику значењску вредност у свим традицијама, од далекоисточних до праамеричких. Чак и ако на свет гледате крајње профаним очима, тешко да можете превидети да су то места нарочитог испољавања генија природе и творачке моћи у њој. Водопади и језера у Србији то упечатљиво потврђују. Истанчанији духови јасно ће видети сва та јединства супротности, сву ту игру воде и камена, светлости и сенке, пролазности и вечности... Ово је ништа друго него позив на путовање и на ваше истраживање, светло и радознало.

Кренимо....
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
                                                                            Језера



Сребрно језеро




Налази се у Источној Србији, крај десне обале Дунава, три километра од Великог Градишта и 129 километара од Београда. Стиже се Ћердапском магистралом. Ако долазите са аутопута Београд-Ниш, исклучите се код скретања за Пожаревац и следите путоказ.

Некадашњи рукавац Дунава чије су обе стране затворене бранама. Име дугује нарочитом сребрном одсјају воде на сунцу. Дугачко је 14 километара, просечно широко око 300 метара. Захваљујући обиљу капиталних примерака рибе, помиње се и у Гинисовој књизи рекорда.

 Сребрно језеро је једно од најпознатијих туристичких излетишта у Србији. Красе га пешчане плаже, бистра и топла вода, сеновите стазе крај обала и различите могућносги за актнван одмор. Риболовци знају да је богато сомом, смуђем, амуром и скоро свим врстама беле рибе. Највећи шаран извађен из њега, забележено је, био је тежак 44 килограма. Језеро има идеалне услове за рекреацију на води а од лета 2000. домаћин је и националног првенства у скијању на води. За туристе се често организују излети и посете манастирима (Тумане, Нимник, Црква светог Николе у  Кисиљеву...), средњовековним утврђењима и римским насеобинама (Рамска тврћава,  Виминацијум, Голубачки град), бањи Ждрело и Горњачкој клисури... Љубитељи наутике могу крстарити језером и Дунавом, a no приступачним ценама могу се изнајмити чамци, педалине, кајаци и друга пловила. Дуж обала су отворени кафеи и дискотеке па ће атмосфера Сребрног језера многе подсетити на дух Приморја. Туристичга организација Великог Градишта организује и већи број културно-спортских манифестација, попут „Дана цвећа" у мају, „Аласких вечери" у августу, „Пасуљијаде" у септембру, „Јепуријаде" (ловачких свечаности) од септембра до децембра, фестивала еколошког и туристичког филма, мото сусрета и пуно тога другог.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2011, 09:01:27 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Ђердапско језеро



Налази се у  северном делу источне Србије, близу границе са Румунијом. На обали су градови Доњи Милановац (удаљен оп Београда 190 ки-лометара) и Кладово (око 250 кило.метара). До њих се стиже Ђердапском магистралом.

Ђердап је вештачко језеро на Дунаву настало 1972. године. када је изграђена хидроцентрала „Ђердап I". Дугачко је стотинак, широко и до осам километарам дубоко скоро 100 метара. Површина језера је 253 квадратна километра, што га чини четвртим по величини на Балкану и највећим у Србији.

Цео крај располаже изузетним природним богатствима и задивљујућим пределима. На десној обали Дунава се простире највећи национални парк у Србији, такође именом ,Ђердап", a ту су и планински врхови Старице и Мироча са истоименим селом. које представља јединствену амбијенталну целину. Туристи не пропуштају прилику да виде и Ваља Прераст, природни камени мост чији је распон већи од 150 метара, a висина горње ивице лука најмање тридесетак метара. Ту је и вештачко језеро Велик затон, значајно риболовно подручје, али и место крај којег векује највећи тамни вилајет у Србији: Рајкова пећина.

 Овај крај многи називају и колевком древне Европе, понајвише због изузетних културних вредности археолошких локалитета Лепенски вир и Рулна глава. Ипак, највећи број посетилаиа Ђердапског језера и места на њему су заљубљеници у Дунав, пливање, једрење, риболов и друге благодати ове прелепе, друге по дужини европске реке. Као риболовне зове издвајају се Поречки залив, Голубиње и Лепенски вир, a ту су и два језера: Балту алу шонту и језеро Казанског потока.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Белоцркванска језера



Налазе се на крајњем југоистоку Војводине, уз границу са Румунијом. Бела Црква је од Београда удаљена око 100, a од Вршца тридесетак километара.

 „Војвођанску Венецију”, како називају ову варош, са свих страна окружују воде: Дунав, Hepa, Kapaш, канал Дунав-Тиса-Дунав и седам кристално чистих језера. Настала на обронцима Карпатских планина, име је добила по старој белој црквици на коју су наишли први досељеници.

Са својом живописном околином, предивним језерима, фасадама у барокном стилу, бујним парковима и традиционалним „Карневалом цвећа", те квалитетним сортама вина и обиљем воћа, Бела Црква је водећа туристичка туристичка дестинација на jyry Баната. Језера су настала експлоатацијом шљунка са дна некадашњег Панонског мора, различите су величине и дубине, али су сва изузетно богата рибом (амур, смуђ, сом, шарав). пa су и прави изазов за љубитеље спортског риболова. У самој вароши је Градско језеро које има уређену плажу, осветљено пливалиште са скакаоннцом, ауто-камп, ватерполо игралиште, педалине и тобогане, ресторан и бунгалове, а током лета се организују и школе пливања, једрења и роњења. У близини Врачевог Гаја јс jе језеро звано Bрачевгајско a за њим се нижу и остала - Шаранско, Шљункара, Ново, Мало...

За госте којима активности на води нису једина разонода, у сарадњи са локалним водичима организују се излетм са обиласцима Вршца, манастира Месић, живописног виноградарског села Гудурице... Програми лова на високу дивљач се реализују у 15 километара удаљеној Делиблатској пешчари, јединственом природном феноменом у Европи, a риболов ca обале или чамца, осим на језерима, организује се и на каналу Дунав-Тиса-Дунав и самом Дунаву.

У околини Беле Цркве нема индустрије и загађивача, па се ово подручје сматра еколошки изузетно чистим. Посебна вредност је бистрина и чистоћа воле каква се ретко где може срести.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Перућац



Налази се у подножју Tape, 13 километара узводно од Бајине Баште. Од Београда је удаљено 178 километара путем преко Ваљева и Дебелог брда. односно 235 километара ако се иде преко Ужица. Језеро је настало преграђива-њем тока Дрине. Акумулација је дугачка 54 километра и простире се, кроз кањон, све до Вишеграда. Ширина варира од 100 до 1.100 метара. a максимална дубина језера прелази 80 метара.

Пецароши лове мрену, клена, шарана, сома, бандара, лињака... Сезона на језеру траје око два месеца. Уз купање, сунчање и риболов, врло је атрактивно крстарење језером једним од два туристичка бродића који плове уз кањон. Испред хидроакумулаиије је ушће речице Врело, десне притоке Дрине, познате по крупним примерцима пастрмке. Реч je o једној од најкраћих али и најлепших река у Србији. Дугачка је само 365 метара, због чега је многи називају и Реком дугом годину дана. У Дрину се сурвава у виду огромног слапа, a изнад самог бука је тераса ресторана. Туристи не пропуштају прилику да посете и Козју стену, видиковац с најлепшим погледом на Перућац и вијугаву Дрину. Нешто даље су и подручје “Националног парка Тара", манастир Рача, кањон Трешњице, речице нзнад које и данас крстаре белоглави супови...

Тара обилује пешачким и бициклистичким стазама, скијашким теренима, ергелама са коњима, a нису далеко ни Мокра ropa и Шарганска осмица. Пажњу привлаче и Заовине, јединствено вештачко реверзибилно језеро, смештено у срцу планине, на 900 метара висине. Пуни се и пгразни цевима из језера Перућац, које је 700 метара ниже. Језеро због тога може током дана да промени ниво и за 10 метара, па су му обале од блата, али је и поред тога купаље веома пријатно
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Златарско језеро



Налази се у близини Нове Вароши. крај магистралног пута од Беогрда ка Црногорском приморју. Ол главног града је удаљено 260. a од центра Златибора тридесетак километара. Када је средином  педесетих година прошлог века на Увцу направљена највећа земљана брана у Европи, висине 83 метра. река формирала једно од најлепших језера у Србији. Златарско језеро се простире на седам квадратних километара, укупна дужина обале је педесетак километара, a највећа дубина 75 метара. Водом га напајају Увац. Baпa и Тисовица, као и велики број потока и извора. Вода је најхладнија у јануару (3.5 степен), a најтоплија у јулу (и до 21 степен).

На Увцу су формирана још два језера: Увачко, узводно од Златарског, на 985 метара надморске висине, што га чини поспе Власинског највишим језером у Србији. Краси га и једно од последњих станишта белоглавих супова у Европи, a и иначе је готобо идеално место за посматрање и истраживање птица.
Низводно од Златарског језера свега 15 километара од Прибојске Бање и манастира Бање, формирано је и Радоињско језеро.

Мало које подручје у Србији има толико могућности за развој летњег и зимског туризма, за брзо окрепљење, оздрављење и незабораван одмор. Ако овде гостујете током августа, обрадоваће вас „Златарска трпеза", традиционална манифестација током које се организују изложбе меда, сира, рукотворина, многоликог наслеђа предака, умећа плетиља, везиља, дрводељаца... За туристе се организују излети, вожња кајацима и чамцима низ Увачко језеро, залази се у чувену Ледену пећину, одржава се и такмичење спортских риболоваца „Златарски куп". Златарско језеро је домаћин и бројних спортских надметања, као што су првенства у једриличарству, кајаку и веслању. Чести гости су и бициклисти, планинари, ловци, риболовци...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Језеро Међувршје



Налази се у централној Србији, 18 километара јужно од Чачка, на магистралном путу према Ужицу и Златибору. Између Овчара и Каблара река Западна Морава је издубила Овчарско-кабларску клисуру, једну од најлепших на Балкану. Иако је дуга тек двадесетак километара, клисура у својим недрима крије десетак манастира, Цркву светог Саве, пећину Кађеницу, сеновите шумске стазе, два језера, бању и бројне изворе лековите воде.

Купање, сплаварење, планинарење, обилазак културно-историјских знаменитости, уживање у термалним изворима Овчар бање,  лов и риболов, само су неке од бројних могућности које нуди Овчарско - Кабларска клисура.  На језеру Међувршје, на чијој десној  обали постоји уређена рибарска стаза дужине 800 метара, сваке године се организују такмичења спортских риболоваца, а на Илиндан, 2. августа, и Међувареши пливачки маратон. На Овчару и Каблару постоје обележене планинарске стазе, а током лета се у Овчар Бањи организују „Летњи дани културе", манифестаиија ва крјој учествује низ књижевника, глумачких трупа и културно-уметничких друштава.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Бованско језеро



До језера се долази са аутопута Београд-Ниш („Коридор 10"), тако што се искључи код Алексинца и следи путоказ за Соко-бању. Десет километара је удаљено од Алексинца, 12 од Сокобање, 240 од Београда.

Језеро је настало крајем седамдесетих година прошлог века, када је на излазу из Сокобањске котлине Моравица преграђена великом земљаном браном. Име је добило по селу Бован, крај којег се простире. Дугачко је осам километара, највећа ширина му је 500, a дубина педесетак метара. Горњи део језера, према Сокобањи, плићи је и ту је мрестна зона за већи број рибљих врста. Доњи део језера, после теснаца, нагло се шири и прави неколико великих и лепих залива.

Од Јошаничке Бање удаљено двадесетaк, од сокобање свега 12 километара, Бованско језеро је практично омеђено нашим познатим климатским одмаралиштима. Окружују га и планински врхови Озрена, Девице, Ртња и Буковика, па је прави бисер туристичке понуде овог краја. Бањски гости ретко пропусте  прилику да бар неколико пута дођу на језеро, a они који лето проводе на самам језеру — кампери, бајкери, планинари, ловци и риболовци - радо посећују културно - историске и природне знаменитости у бањској околини. Два километра источно од Сокобање је чувени Сокоград, у близини је и водопад Рипаљка, један од највећих у Србији.

Само језеро је погодно за одмор, купање и бројне активноста на води и крај ње. На обалама са обе стране никле су велике плаже, на којима се током целе летње сезоне окупља на хиљаде купача, риболоваца, али и једриличара. Чест призор су роштиљијаде, пикници, вечерње журке уз гитару или хармонику.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Власинско језеро



Налази се на југоистоку Србије, тридесетак километара источно од Владичнног Хана и долине Јужне Мораве. Са „Коридора 10" се и искључи у Владичином Хану, a онла вози ка Сурдулици, на чијој се oпштинскоj територији језеро налази. Од Лесковца је удаљено 75, од Ниша 120, a од Београда око 350 километара.

Смештено је на висини од 1 213 метара и простире се на 16 квадратних километара, што га чини највишим вештачким језером у Србији. Окружују га планински масиви Чемерника, Бесне кобиле и Вардeникa a околину красе и бројни потоци, шумовите клисуре, водопади, извори, реке, разноврстан биљни и животињски свет. Једна од највећих атракција језера су покретна тресетна острва, дебљине од 30 центиметара до једног метра, која слободно плутају од обале до обале, свакодневно мењајући облик и место.

Бројни културно-историјски споменици и етнографске вредности су у близини. Вреди видети цркве у Божици, Црној Трави и Клисури, манастир у Паљи, као и низ власинских сеоца којима се и данас живи по обичајима старијим од два века. Благотворна клима (током лета температура ретко прелази 30 степени) тишина планинске природе, Власину чине збиља изванредним местом за одмор.

C обзиром на обиље и разноврсност рибе, риболов је овде узбудљив и атрактиван. Доминира пастрмка пренета са Охридског језера, a ту су и мрена, шаран, бодорке, караши и кленови. Да би се изборило са бујном подводном вегетацијом, у језеро су средином осамдесетих година убачени амури који су у међувремену достигли неслућене величине и постали симбол Власине. Највећи уловљени примерак је тежио скоро 35 килограма.

Камповање, пливање, рекреација, вожња чамцем, једриличарење, спортови с лоптом, дуге шетње крај језера - неке су од уобичајених могућности на овом благодатном месту.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Завојско језеро



Налази се  југоисточној Србији, у подножју Старе планине, 17 километара северно од Пирота.

Када се после обилних киша, с пролећа 1963, брдо сурвало у реку Височицу и направило природну брану висине педесетак метара, вода се преконоћ зајезерила и потопила неколико села. Заузврат,  створила је једно од најлепших језера у овом делу Балкана. Завојско језеро је дугачко око 20, на појединим местима широко и до три километра. Садашња брана је километар низводно од потопљеног села Завој, пo коме je језеро и добило име, a поред ње су камп и викенд насеље, где се може изнајмити кућа заодмор.

На обале језера се ослањају атари села Паклештица, Бела и Гостуша, a изнад њих се дижу врхови и венци Старе планине. C обзиром на то да се гостопримство задржало у изворном облику, где год да свратите понудиће вас кулинарскнм специјалитетима овог краја, прављеним, најчешће, од овчијег и крављег млека. Од качамака и тврдог сира, па све до надалеко познатог белмужа, који се прави још само у ош кpajeвима. Најтраженији је, ипак, надалеко познати пиротски качкаваљ. На жалост, одавно га не праве у количмнама доволним за ширу продају, na је ово можда и једини начин да га пробате.

Домаћини ће вас рало одвести и на висове Старе планине, на којима се преко лета, и данас, чувају голема крда крава, коња, као и стада оваца, па се немојте изненадити ако вам на лицу места спреме н јагњетину печену испод сача (они кажу ”кувану"). Пространства планине. задивљујући видиковци, право царство најразвоврсиијих животиња и биљног света чине ово место изванредним за истинске љубитеље прирое. Зелена вода Завојског језера је одлична за купање. Искусни риболовци веле да у њеним дубинама обитавају капитални примерци шарана, штуке и пастрмке.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.