Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Сузе богова - водена богатства Србије  (Pročitano 39242 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Кањон Трибуће



Река Трибућа, притока Трешњице настаје од више извора на врху планине Торничка Бобија 1272мнв.Лепоте ове реке и њеног кањона привлачи све више авантуриста које желе да виде и доживе нешто  несвакидашње.Високе литице, на којима се гнезде белоглави супови,колорит боја зелених цветних ливада,помешан са тамно плавом ведрином неба и стенама обраслим столетним стаблима.

Хук водопада који допире из дубине кањона неће вас оставити равнодушним.Од самог уласка у кањон до изласка бићете опчињени лепотом погледа из овог јединственог кањона код нас.Многи га пореде са кањоном Невидео у Црној Гори.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Караклије

 

Караклијски Рзав, необичан назив за један од многобројних Рзава у овом крају.Заједно  са Батурским Рзавом пуни језеро Крушчицу  пијаћом водом.Од ушћа у језеро па све до изворишта овде је забрањен риболов јер воде Караклијског Рзава служе као природно мрестилиште.

Ток Караклијског Рзава је на више потеза преграђиван уставама да би се при великом водостају задржао што равномернији и чистији ток у језеро Крушчицу чија вода служи за водоснабдевање.

Највећи водопад око 10-так метара налази се у горњем току Рзава испод врха Боровњак.Састоји се од две каскаде,где испод прве каскаде постоји веома леп вир (казан) а из њега вода прави другу каскаду.Два километра низводно од овог водопада,налази се још један водопад.Он је нажалост искоришћен да се од њега направи устава.Тако да се изнад стена природног водопада види и једна бетонска греда која служи да заустави  велике воде и ублажи продирање блата и осталог муља које бујичне кише носе са собом.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Комарица



Својим изгледом подсећа на вештачки водопад мада то није.Читава околина водопада је ограђена и приступ непосредној близини водопада није могућ.Вода овог слива се користи за напајање питком водом Бабушнице и Ниша. Висок је  8 метара и чини га скуп неколико врела који се уливају у Лужничку реку изнад водопада. Река Лужница извире на северу општине Бабушница близу села Радошевац, дужине је 38 км, а у селу Свође улива се у реку Власину.



наставиће се...

извор
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 14.0.835.163
Uz slike i rijeci...divno izgleda Srbija...
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Копајкошаре



Место веома чудног назива,обилује интересантним природним појавама. На једном крају Самар пећине улива се понорница. Изнад улаза ове понорнице у пећину налази се природни камени мост прераст .Након 5км тока кроз пећину,понорница излази из пећине у виду водопада високог око 5 метара. Десно од водопада је и улаз у исту пећину у којој је Милутин Вељковић 1971 год. поставио светски рекорд боравеци у континуитету 15 месеци у њој без икаквог контакта са светом.

Само неколико десетина метара десно од уласка у пећину постоји и пећински систем Језава који је под заститом државе као споменик природе.У непосредној близини Језаве налазе се извори топле и хладне воде.Некада је радила и воденица на овим изворима која је сада урушена и напуштена.Место које има шта да понуди,лако је приступачно и налази се близу Ниша и Сврљига.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Крупајско Врело



Крупајско врело извире на западној страни планине Бељанице, на надморској висини од 240 мнв, налази се у југоисточном делу Крупајско-Крепољинске котлине, у атару села Милановца, поред асфалтног пута Деспотовац-Крепољин.Јак извор воде који избија у селу Крупаја преграђен је још 1946 и дограђиван наредних деценија. Архитекта целог комплекса са мини хидроелектраном био је Миладин Пећинар, пионир Српске хидротехнике. Хидроелектрана још увек ради а сада је ту и рибњак и пријатно уређено сеоско домаћинство са рестораном и собама за издавање.У непосредној близини врела је и термални извор са температуром воде од 26,5 степени целзијуса.Оба извора су под заштитом државе као споменици природе од националног значаја.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Мало Врело



У подножју Ракобарског виса (689мнв) из самих стена извире веома јака и бистра вода која лаганим током прелази 250 метара травнатог платоа да би се са 15 метара висине сломила у бисерном виру.Испод главног вира вода наставља јос 10-так метара каскадно да теце да би се напокон смирила и поново лагано потекла ка новом овога пута низем водопаду.Таквих бигрених водопада има  јос пар који су висине од 2 до 8 метара.Водопад је веома издасан водом у пролеце и даје и до 1м3у секунди.Током врелих летњих дана та колицина се смањује и на 30литара у секунди.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Мокрањске Стене



Сиколска река крчеци свој пут ка Тимоку кроз стење и камење створила је водопад у непосредној близини села Мокрање. Водопад је својим обрушавањем створио прелепо мало језеро које у летњем периоду посећују мештани и Неготинци. Нажалост прилаз језерцету и водопаду није баш уређен, тако да се у време вегетације треба потрудити доћи до њих. Међутим сваки труд је исплатив када се испред вас појави предиван призор. У ужем локалитету овог краја вредне посете су и Рајачке пимнице.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Осаница



Осаница је река у истоименом селу. Водопад је вештацке градње али је у сваком случају веома интересантан. На само пар стотина метара изнад њега налази се и природни камени мост такозвани ”Прераст” који је заштићен 1979. године као ”чудо природе”. Читав предео од водопада па узводно је изузетно леп и кањонског је типа, веома приступачан за шетњу али само у летњим месецима јер се у већини случајева мора ићи кроз реку да би се овај предео могао доживети у потпуности.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Пањица



Катастарски село Добраче завршава на 100 м низводно од водопада На граници између села Бреково и Добраче у кањону реке Пањице, налази се улаз у атрактивну Водену пећину.Река која тече из пецине прави атрактивне водопаде, слапове, бигрена корита и каскаде.Истиче се један вертикални водопад од 9-10 метара док је други водопад каскадног типа висок 7-8 метара и широк 5-6 метара. У клисури реке Пањице Јосиф Панчић је открио ендемску врсту биљке campanula secundiflora .Биљка је уврштена у европску и у светску црвену листу флоре.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.