Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suprugov poljubac probudio 'uspavanu ljepoticu' iz kome  (Pročitano 1052 puta)
27. Jan 2009, 05:50:54
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N95 8gb


Poput uspavane ljepotice Trnoružice Emma Ray probudila se kad ju je poljubio njezin "princ". Ne, nije riječ o bajci, nego stvarnom životu i umalo smrti. Nakon što je doživjela srčani udar, Emma je pala u komu.

Andrew Ray, njezin suprug, nije se htio pomiriti s time, pa je dva tjedna sjedio uz njezin krevet nadajući se da će se Emma probuditi iz kome. Za to je vrijeme činio sve što mu je palo na pamet da bi svoju ljubav vratio u život, pa je čak puštao snimke njihove djece na kojima stariji sin viče "Mamice, probudi se!". Štipao ju je, tepao joj, pljeskao njezinim rukama, govorio joj da je voli...

Kad više nije znao što bi, nagnuo se nad njezin krevet i zavapio: "Emma, ako me čuješ, poljubi me."
- Ono što se nakon mojih riječi dogodilo nisam mogao niti sanjati! Okrenula je glavu prema meni i poljubila me - kaže presretni Andrew.


Nevjerojatni trenutak vidjeli su i liječnici koji su bili u sobi. Ostali su jednako zapanjeni njezinom reakcijom i samom činjenicom da se oporavila.

Inače, Emma je srčani udar nakon kojeg je pala u komu doživjela tek deset dana nakon što je rodila njihova drugog sina. Suprug joj je tad pokušao dati umjetno disanje, a liječnici su je neuspješno pokušali oživjeti. No, nakon što nisu uspjeli ponovno pokrenuti njezino srce, upozorili su Andrewa da bi njegova supruga mogla zauvijek ostati u komi.

No, poljubac i buđenje iz kome bilo je tek početak velike borbe. Emma je bila pri svijesti, da bi već idući trenutak ponovno izgubila svijet, pa se onda opet probudila i tako ukrug. Osim toga, mozak je kratko bio bez kisika, pa je Emma imala kratkotrajni gubitak pamćenja.

Iako su od poljupca koji joj je spasio život prošle dvije godine, Emma još uvijek ide na terapije. No, još uvijek joj nedostaju djelići sjećanja.
- Bilo bi divno da se svaki dan sjećam što sam radila. Andrew mi pomaže u svemu, ne znam kako bih bez njega - kaže Emma.

No, cijela je obitelj zahvalna što je Rayov poljubac probudio njihovu uspavanu ljepoticu...

Izvor: Vecernji list
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Porodična drama sa dobrim krajem
Poljubac muža probudio "uspavanu lepoticu" iz kome

Autor: Blic online | Foto:Daily Mail | 26.01.2009. - 12:58

Nakon što je dve nedelje proveo pored bolničkog kreveta svoje supruge nadajući se da će se probuditi iz kome posle srčanog udara, Britanac Endru Rej je počeo da gubi nadu. Izbezumljen otac dvoje dece puštao joj je kasete na kojima se čuje njihov sin kako plače i njihova ćerka koja viče "Mama, probudi se!"


Konačno se u očaju brižno nagnuo nad njenim nepokretnim telom i rekao: "Ema, ako me čuješ, molim te, samo me poljubi".
"Ono što je usledilo bilo je izvan snova", rekao je on. "Okrenula je glavu prema meni, napućila usne i poslala mi mali poljubac".
"Nisam mogao da poverujem. Mislio sam da će mi srce iskočiti iz grudi i osećao sam se kao da me je neko oslobodio velikog tereta", rekao je zapanjeni Endru, koji ima doktore za svedoke neverovatnog događaja.
Ema je doživela srčani napad samo deset dana nakon što je na svet donela sina. Užasnuti Endru je pokušao da je oživi tehnikom "usta na usta" nakon što je kolabirala za vreme šopinga. Zatim je primljena u bolnicu gde su lekari uspeli da joj ožive srce, ali su Endruu rekli da je moguće da će zauvek ostati u komi.
"Puštao sam joj snimak pesama uz koje smo plesali na venčanju. Nežno sam joj pričao, držao je za ruku, sve vreme joj govorio da je volim i molio je da se probudi."
Međutim, poljubac je bio samo početak bolne borbe za život i oporavak jer je Ema čas bila u svesnom čas u nesvesnom stanju, a usled gubitka kiseonika imala je problem gubitka pamćenja.
Ona je na kraju izašla iz bolnice, ali i sada - gotovo dve godine kasnije – ide na terapije zbog oštećenja mozga.
Lekari veruju da je infarkt izazvao ugrušak krvi nakon što je sina Aleksandra, koji sada ima dve godine, rodila carskim rezom.
"Volela bih da mi se povrati sećanje. Endru mi pomaže u svemu, ne znam šta bih radila bez njega", rekla je Ema.
Endru kaže da je jednostavno zahvalan što mu je žena preživela.
"Može da se kreće prilično dobro kada je neko drži za ruku, a srećan sam što naša deca još uvek imaju majku i što ja imam ženu", rekao je Endru.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
 Smile Smile Smile Smile Smile
Nemam reci...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18;
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.