Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SUMO FUN CLUB  (Pročitano 6017 puta)
29. Maj 2003, 08:54:08
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
evo malo i borilačkih tema:

http://www.sumo.or.jp/eng/index.php

(02. May 2007, 21:45:21)
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Gledam ga sve vise preko satelita .. ranije mi nije bio nesto zanimljiv ...
Imate li omiljenog borca .... ?
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile naravno Akebono, taj je bio MRAK, sa pogledom ubice, ali on se povukao, tako da je sada Musashimaru, jesi li primetio kako je sladak kad se nasmeje/ prava dobrica
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2028
mob
Nokia N73me
Akebono definitivno, jedino sam njega i zapamtio...
IP sačuvana
social share
: : m a r i o
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Turniri:
Odrzava se ukupno šest turnira godišnje, 3 u Tokiju, po jedan u Osaki, Nagoji i Kjušu. Turnir traje 15 dana, svaki rikiški ("a gentleman of strength") ima borbu svaki dan protiv drugog. Pobednik Turnira je rikishki sa najviše pobeda, a nagrada je Emperor's Cup, koji se dodeljuje poslednjeg dana Turnira, posle poslednje borbe. Dodeljuju se tri posebne nagrade: SHUNSHO- koja se dodeljuje borcu sa najvise pobeda u borbama protiv yokozuna, ozeki-ja; KANTOSHO za borilački duh i GINOSHO za tehniku. Da bi stekao pravo na neku od nagrada rikishki mora da osvoji bar 8 od 15 partija.

Pravila: Runda je dobijena kada je protivnik nateran izvan unutrašnjeg kruga ili izbačen iz ringa. Nije neophodno pasti u ringu ili biti izguran van kruga da bi partija bila izgubljena. Rikishki koji prvi dodirne tlo bilo kojim delom tela, gubi meč- ili ako dodirne makar i vrhom prsta na nozi slameni krug oko ringa. Zabranjeno je boriti se pesnicama, vučenje za kosu, ugrožavanje učiju, udarci u stomak ili pluća kao i davljenje. Takođe je protivno pravilima dohvatati deo trake koja pokriva vitalne organe. Pošto ne postoje ograničenja težine moguće je da se rikishki bori protiv duplo težeg protivnika.

Osnovne kvalifikacije za testiranje početnika pre honbasho su: da je završio osnovno obrazovanje, da je zdrav, telesne građe preko 173 cm visine i 75 kg težine, mora biti ispod 23 godine okvirno, osim onih koji su održali kontantan rezultat na univerzitetskim i amaterskim takmičenjima koje je Nihon Sumo Kyokai označila; moraju biti stariji od 20 i mlađi od 25godina. Početnik mora dobiti dokumenta da je prošao rikishki test koji će mu uručiti sumo master grupe kojoj želi da se pridruži, kao i proveru zdravlja od tačno određenog doktora da bi ga Nihon Sumo Kyokai* konačno priznala za rikishki-ja.

Imati "o-icho" ("frizuru" koju nose rikishki u dve top divizije u formalnim prilikama), smatra se posebnom čašću. Oblikom podseća na list ginko drveta.
Rikishki obično napreduju mnogo brže nego što kosa može da poraste, pa često nisu u mogućnosti da naprave "o-icho".

Rangiranje:Borci su osnovnom podelom raspoređeni u istočnu i zapadnu grupu, iako ne nastupaju kao timovi, niti se poklapa da po rasporedu borbi budu iz suprotnih timova.
Banzuke Zvanična lista po rangu ozumo
Makunouchi Top divizija zvanične bazuke liste. Maku-uchi grupa uključuje pet top rangiranja: Yokozuna, Ozeki, Sekiwake, Komusbi i Maegashira

Maku-uchi grupa ima do 40 članova. Ostatak gornje divizije , približno četvrtina od ukupnog broja se nalaze među četiri top klase.
 
Ispod "banzuka" slede "juryo" i "makushita" a ispod ovih "san-dan-me", "jo-ni-dan" i "thejo-no-kuchi". Evo i zašto: Ispod makushita ostali se ne bore svaki dan na turnirima. Najniže rangirani rikishi započinju svoje borbe ujutru, slede on koji su bolje rangirani, da bi vrhunac uzbuđenja dostigli krajem dana sa nastupom yokozuna.
 
Položaj yokozuna je jedinstven. U prošlosti, 300 godina pre nego što je izmišljen naziv, samo 62 borca su bila tako poštovana. YoKOzUNA, jedini od svih rangova NIKADA nije mogao biti degradiran, čak iako loše nastupi na turniru. Ako nastavi sa lošim rezultatima od njega se očekuje da se povuče. A pre nego što rikishki uopšte bude uzet u razmatranje za rang yokozune, mora da dobije dva uzastopna turnira u rangu ozeki. Mora da se dokaže u stalnim nastupima i pred očima Sumo Kyokai* da je borac dostojan da ponese uzvišenu titulu.

"Mage"
Rang rikishija određuje i stil češljanja kose. Stil koji nose "juryo" i "maku-uchi" je složeniji i naziva se "o-icho-mage" i podseća na list biljke ginko biloba. Niži rang nosi "chon-mage" jednostavniju "ćubu" koja je vezana sa papirnim koncima. Stil češljanja kose je usvojen iz takozvanog Edo Perioda ne samo zbog očuvanja tradicije, već i zato što služe kao zaštita u slučaju pada na glavu.

sledi rečnik pojmova
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Musashimaru, nikada ga nisam video kada se smeje ..  :-)
A odakle tebi toliko interesovanje za Sumo .. da nisi mozda trenirala  8O
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
razmišljam da počnem, ali ima jedan problem
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
a koji ? i zene se sada nadmecu u toj vestini .. mada sve to nije odobreno
mislim da je za olypijadu .. ili tako nesto ..
Ja ako nastavim a sada imam 105 kilograma ima da budem medju vodecim .. da postanek yokozuna  
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
gde se takmiče, života ti? dizanje tegova, bacanje kladiva... pa, to UOPŠTE nije ženstveno...

105kg kažeš? u odnosu na koju visinu?
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Zensko sumo rvanje .. zar nisi cula .. kao olympijska disciplina .. ?
ja gledao na TV-u .. u pravu si nije zenstveno ..
a ja se malo salio .. sta se ljutis ... Smile
Pravila su ista samo se 'oprema' razlikuje .. iz evidentnih razloga ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.