Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:51:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sumertime festival  (Pročitano 2183 puta)
01. Jul 2008, 13:10:47
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
Počinje Sumertime festival
Tuesday, 01 July 2008

Sumertime festival biće održan od 1. do 7. jula u Sava Centru u Beogradu. Na festivalu će nastupiti Marcus Miller, Teresa Salgueiro & Septeto Joao Cristal, Brandford Marsalis Quartet, Ian Siegal Band & Erja Lyytinen band, Return to Forever I Nigel Kennedy Kvintet. Na svečanom otvaranju festivala nastupiće Teresa Salgueiro uz Bossa Nova projekat.

Teresa Salgueiro, dugogodišnji vokal i zastitini znak kultne portugalske grupe „Madredeus" koja je krenula putevima solističke karijere, predstavlja solistički projekat "Voce e eu", gde izvodi neke od najlepših pesama po kojima je muzika Brazila postala svetski brend. Cena ulaznice: 1200,1500, 1800 dinara

 


Brandford Marsalis, trostruki dobitnik prestižne Grammy nagrade, svetski poznat saksofonista na festivalu predstavlja svoj novi album. Svetski priznat saksfonosita Branford Marsalis, rođen 1960. godine, oduvek je bio muzičar sa raznovrsnim muzičkim interesovanjima. Trostruki dobitnik Grammy nagrade neprekidno eksperimentiše i širi svoje umeće kao instrumentalista, kompozitor, i direktor izdavačke kuće 'Marsalis Music' koju ju osnovao 2002. godine. Branford je rođen u New Orleansu i potiče iz muzičke porodice, a već sa 20 godina je oformio prvi bend „Art Balkey's jazz messangers". Nastupao je i sa velikim jazz imenima kao što su Miles Davis, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock i Sonny Rollins.

Poznat po svom inovativnom duhu, Branford se podjednako dobro oseća dok svira sa svojim jazz kvartetom, kao i solista na koncertima klasične muzike, kao i sa svojim bendom „Buckshot LeFonque" dok izvodi savremenu muziku.
Cena ulaznica: 1000, 1200, 1500 dinara
 

Marcus Miller, jedan od najpoznatijih basista prvi put nastupa u Beogradu.Marcus Miller, dobitnik Grammy nagrade za najbolji album u žanru savremenog jazz-a 2001.godine, rođen je u Bruklinu 1959.godine.
Potiče iz muzičke porodice, tako da je već sa 13 godina svirao nekoliko instrumenata i počeo samostalno da komponuje, a kao 16-togodišnjak svirao bas gitaru u nekoliko njujorških bendova. Ubrzo postaje saradnik mnogih značajnih muzičkih umena, kao što su Aretha Franklin, Roberta Flack, Grover Washington Jr., Bob James i David Sanborn. Kao veoma tražen bas gitarista bio je angažovan je i na više od 400 studijskih snimanja projekata svetskih zvezda kao što su Mariah Carey, Bill Withers, Elton John, Bryan Ferry, Frank Sinatra i LL Cool J.
Iskustvo koje je stekao iskoristio je da bi se narednih 20-tak godina sa velikim uspehom bavio produciranjem , a 1993.g. konačno se posvetio solo karijeri, sa izdanjem The Sun Don t Lie. Poslednjih godina uspešno se bavi i filmskom muzikom.
Cena ulaznica: 1200, 1500, 1800 dinara
 
 


Festival će zatvoriti Ian Siegal Band & Erja Lyytinen band u bašti Sava Centra programom koji će biti posvećen bluzu. U proteklih nekoliko godina, Erja Litinen osvojila je međunarodnu muzički scenu. Ona je mladi talentovani tekstopisac / pevačica i izvanrdeni gitarista.
Erja potiče iz muzičke porodice iz malog grada Kupio koji se nalazi u središnjoj FInskoj. Već sa 15 godina Erja je nastupala sa svojom violionom, da bi se kasnije opredelila za električnu gitaru.
Sarađivala je sa britanskim blues muzičarima Ian Parker and Aynsley Lister na projektu "Pilgrimage", koji je doživeo veliki uspeh, što je doprinelo turneji po SAD I Evropi.
Prvi solo album Erja je snimila 2006. godine

Rođen je u Južnoj Engleskoj 1971.g., odrastao je uz muziku vrhunskih izvođača, kao što su Buddy Holly, Jerry Lee Lewis, Elvis i Chuck Berry......, ostavilo je jak utisak na Ian Siegal-a i načinilo ga velikim poklonikom bluza. Najveći idol iz detinjstva bio mu je Muddy Waters.
Sa 16 godina počeo je da radi kao tehničar na nastupima jednog benda, i sasvim neočekivano, tokom jednog koncerta, zamoljen je da peva. Oduševio je publiku, pokazao izuzetan talenat i tako je počela njegova muzička karijera. Sa 20 godina napušta koledž i putuje u Berlin, gde je mnogo muzički napredovao. Ubrzo stiče afrmaciju u bluz-krugovima
i reputaciju jednog od najvećih muzičkih talenata.
Cena ulaznice: 1000 dinara
 

 
 
Return to Forever nastupiće u Sava centru 06.jula kao deo Summertime festivala, što označava prvu saradnju dve velike gradske kuće, Arene Beograd i Sava centra. Krajem šezdesetih godina dvadesetog veka električni bendovi Majlsa Dejvisa poslužili su kao osnova za nekoliko bendova-pionira u džez fjužn muzici. Među njima je bio i legendarni Return to Forever Čika Korije, koji je bio aktivan od 1972. do 1977. godine u tri različite postave.
Return to Forever su startovali 1972. sa istoimenim debi-albumom kao kvintet koji je okupio Čik Korija, sastavljen od Džoa Ferela na flauti i saksofonu, Airto Moreire na bubnjevima i udaraljkama, Florom Purim kao vokalom, i Stenlijem Klarkom na basu – jedinim članom RTF koji je svirao u sva tri izdanja benda. Kasnije, te iste godine, objavili su svoj drugi album, Light As A Feather, koji se smatra jednim od najboljih zvučnih zapisa ovog benda. Na njemu su i Korijini klasici poput Spain, 5oo Mles High, i Captain Marvel.

Godine 1973. kada su Airto, Farel i Flora napustili RTF, Korija je napravio novu postavu i krenuo da istražuje čvršći rok-džez fjužn. Uvedena je električna gitara, i postavljena na sredinu frontalnog dela bine, odmah uz Koriju i njegove električne kalvijature. Gitarista na prvom od 4 albuma koja je ovaj kvartet snimio bio je Bil Konors, koji je ubrzo napustio bend i otpočeo solo karijeru. Zamenio ga je 1974. devetnaestogodišnji Al Di Meola, hard-roker, kome je ovo bilo prvo iskustvo te vrste. On se pojavljuje na preostala tri albuma, i pokazao se kao integralni dao benda. Iako je bubnjar Stiv Ged prvobitno pristao da bude u bendu, zamenjen je Lenijem Vajtom, pobornikom fanka, koga je Korija poznavao sa svirki sa Bič Bojsima. Klark je ostao na mestu basiste, i vremenom razvio svoj jedinstveni stil sviranja bas gitare. Ova postava se smatra zlatnom postavom RTF koja je snimila tri popularna albuma: 1974. – Where Have i Known You Before, 1975 .- No Mystery nagrađen Gremijem, i 1976. – Romantic Warrior, koji je postao najprodavanija ploča RTF.
 
Treća, konačna verzija benda RTF obuhvatala je Klarka, Farela koji se vratio, bubnjara Gerija Brauna i pevačicu Gejl Moran. Kao pojačanje, Korija je doveo i četiri duvača. Grupa je 1977. snimila album Musicmagic i bila na turneji tokom cele godine, a materijal sa turneje objavljen je kao album RTF Live.

2008. godine, nakon pauze od 25 godina, ovaj vrhunski džez-rok sastav, ovoga puta kao moćni kvartet, ponovo je na sceni i na radost obožavalaca krenuo je na veliku letnju turneju po Evropi i Americi u klasičnoj postavi: Čik Korija (Chick Corea) na klavijaturama, Al Di Meola na gitari, Stenli Klark (Stanley Clarke) na basu i Leni Vajt (Lenny White) na bubnjevima.
Cena ulaznica od 2300 dinara.

Nigel Kennedy Kvintet pridodat je spisku izvođača koji će nastupiti na ovogodišnjem Sumertime festivalu. Ovaj put Nigel Kennedy promoviše svoj jazz projekat NKQ i album "The Blue Note Sessions". On će u velikoj dvorani Sava Centra nastupiti 7. jula na zadnjem danu festivala.
Engleski fenomen sa violinom u ruci, Najdžel Kenedi poznat je po virtouznom izvodjenju dela klasične muzike, ali i po improvizacijama u svojim nastupima, i korišćenju, na primer, kadence legendarnog gitariste Džimija Hendriksa u Betovenovom violinskom koncertu, kao i uvodjenju elemenata džeza u klasičnu muziku.

Za njega muzički stručnjaci kažu da je učinio mnogo na popularizaciji klasične muzike medju mladima.
Još u detinjstvu stekao je veliku naklonost Yehudi Menuhina, pohađajući prvo Menuhin School, za koju mu je legendarni violinista lično platio školarinu, a školovanje je nastavio na Juilliard School of Music u Njujorku, učeći od proslavljenog pedagoga Dorothy DeLay.

Tokom svoje vanserijske karijere, Nigel Kennedy neprestano održava kontinuitet internacionalnih turneja, nastupajući sa najvećim svetskim orkestrima i dirigentima, u Evropi, SAD-u i Australiji, a prve značajne nastupe imao je 1977.g (London Royal Festival Hall performance), 1980.g. (Berlin Philharmonic).

Svih ovih godina Nigel Kennedy uživa ogromnu medijsku pažnju, uz veliki broj TV nastupa, a svoje umeće pokazao je i najužem krugu britanske kraljevske porodice.
Kao ekskluzivni EMI izvođač, već od samog starta svoje karijere, Nigel Kennedy poseduje obiman i više puta nagrađivan diskografski opus.

Elgar's Violin Concerto (1985), visoko ocenjen od strane kritike i proglašen za najbolji klasični album godine prodat je u 300 000 primeraka.

Slede albumi Brahms and Beethoven Violin Concertos, prodati u tiražima od preko 100 000 primeraka, a mesto u Ginisovoj knjizi rekorda obezbedio mu je Vivaldi' s Four Seasons, prodat u preko 2.000.000 primeraka, što ga čini najprodavanijim albumom klasične muzike svih vremena. Ovaj album je više od godinu dana bio na vrhu britanske top-liste klasične muzike.

Drugi Vivaldijev album snimljen sa Berlinskom filharmonijom osvojio je mnogobrojne nagrade (German Echo Award for Best Performace of 18th Century music, Austrian classical award The Amadeus Prize for Best Instrumental Recording of 2005).

Snimio je i albume sa muzikom mnogih velikana klasike (Bach, Beethoven, Berg, Brhams, Bruch, Mendelssohn, Sibelius, Tchaikovsky) kao i album sa muzičkim recitalima.

Njegova strast prema džezu rezultirala je albumom Blue Note Sessions, koji je producirao više puta nagrađivan Jay Newland. Na ovom albumu svirali su i džez velikani Ron Carter, Jack Dejohnette.
Cena ulaznice za koncert Nigel Kennedy kvinteta iznosi 1200, 1500, 1800 i 2000 dinara.

Izvor: Kontra
« Poslednja izmena: 01. Jul 2008, 13:11:27 od ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Teresa Salgejro otvorila Summertime festival

Beogradski Summertime festival otvoren je u utorak uveče na najlepši mogući način, nastupom portugalske zvezde Terese Salgejro.

Kristalno jasni glas slavne pevačice, praćen mudrim notama septeta Žoaoa Kristala, označio je početak muzičkog leta, a ako se po jutru dan poznaje, naredni nastupi predviđeni programom 18. Summertime festivala biće zaista za pamćenje.

Iako Srbija već godinama unazad visoko ceni Teresine nastupe, dama kojoj je pripala čast da otvori festival nije privukla dovoljno publike. Poluprazna Sala Centra "Sava" ni najmanje nije omela bivšu pevačicu sastava Madredeus, koja je srcem i emocijama ispunila sva preostala prazna mesta.
Grupa čiji je Teresa bila suosnivač 1987. godine više puta je nastupila u Beogradu, a svetsku slavu Madredeus su stekli filmom Vima Vendersa "Lisabonska priča". Pevačica se prošle godine posvetila svojim solo projektima "La Serena", koji je predstavila pre nekoliko meseci u Centru "Sava", i drugim.

Kao "Voce e Eu" - "Ti i ja", Teresa i brazilski bossa nova orkestar Kristala prave jedinstvenu vezu između sebe i publike, starog i novog doba, tradicije i noviteta, i čula i emocija.

Iako Sala nije bila puna, aplauzi koji su ispraćali svaku poslednju notu pesme grmeli su kao da ih proizvodi mnogo veći broj dlanova. Odrasla na starom fado zvuku i brazilskoj bossa novi, Teresa je koncert priredila kao omaž ključnim licima brazilske i portugalske muzike, koji su ove božanstene zvuke proslavili i podelili sa svetom.
Savršen izbor za otvaranje letnjeg festivala, pa makar on bio i u zatvorenom prostoru, Teresa je sa jednakom pevljivom lakoćom uplovljavala u srceparajuće balade, kao i u vesele pesme koje prosto zahtevaju Sunce, plažu i koktel po želji.

"Pravo je zadovoljstvo doći ponovo u Beograd, podeliti vitalnost, energiju i snagu. Odabrali smo poseban repertoar, a imamo i posebne muzičare za večeras", najavila je osmehnuta Teresa.

Uz pevačicu zaista anđeoskog glasa, koja kontroliše svaki dah kao da diriguje hiljadama prekidača, pijanistu i aranžera Kristala i maestralne muzičare, lepe misli dolazile su same od sebe, čak i kad ih je sama pesma u preterano klimatizovanoj Sali terala u "hladnije" krajeve.

Nakon skoro dva sata bezmalo nestvarnog koncerta, niko nije mogao da krivi one koji su, u povratku do kola, pocupkivali kao i prateće pevačice neponovljive Terese.

Summertime je tek počeo, a slede nastupi Brenforda Marsalisa, Markusa Milera, modernih jazz velikana okupljenih pod imenom Return To Forever, i Najdžela Kenedija.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Dva bisa za Marsalisa

Američki saksofonista Brendord Marsalis nastupio je sa svojim kvartetom u Centru "Sava", u okviru Summertime festivala.

Marsalis (47) nastupio je sa sjajnim pijanistom Džoijem Kalderacom, bubnjarem Džefom Votsom i Erikom Revisom na kontrabasu.



Inovativni trostruki dobitnik Gremija oduševio je publiku, koje ponovo nije bilo dovoljno, za gostovanje ovakvog umetnika. Ipak, mešavina setnih i vedrih kompozicija svestranog muzičara nagrađena je gromkim aplauzima.

Koncert je savršeno oslikao Marsalisov nemirni duh i želju za eksperimentisanjem. Spore, tužne balade i življe numere pružile su priliku svim članovima kvarteta da zablistaju u solo deonicama, duetima i drugim kombinacijama, koje su na momente delovale vrlo spontano.



Beograđani su svaki trenutak tišine ispunjavali aplauzima i uzvicima, a Marsalisov kvartet vratio se na dva bisa.

Svetski poznati tenor i alt saksofonista sarađivao je u karijeri sa Majlsom Dejvisom, Herbijem Henkokom, Dizijem Gilespijem i drugima. Snimio je više od 20 albuma, među kojima je i zapaženi OST za film "Mo' better blues", urađen sa Terensom Blanšardom.



Ljubitelji džeza svoju pažnju ravnopravno dele između Brenforda i njegovog mlađeg brata, eminentnog trubača Vintona Marsalisa.

Summertime festival tokom vikenda donosi nastupe Markusa Milera i "supergroup" projekta Return To Forever.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Markus Miler doveo i buduću zvezdu

Sjajni američki basista Markus Miler i njegov bend potpuno su raspametili beogradske ljubitelje džeza, koji su konačno napunili Salu Centra "Sava".

Miler (49) koncert je otvorio energičnom pesmom "Blast", sa albuma "Free" (2007). Već u prvim minutima nastupa, zablistao je pred publikom klinac na saksofonu! Markusa na evropskoj turneji prate Federiko Penja na klavijaturama, Džejson "Džej Ti" Tomas na bubnjevima i Aleks Han (20), kojeg su američki mediji već prozvali "mladi džez lav".

Ceo Centar "Sava" bukvalno je divljao tokom celog nastupa – stojeće ovacije, devojke đuskaju, a muškarci urlaju sve od "bravo" do "hvala ti što postojiš"!



Žestoki set Milera obuhvatio je "Higher ground" Stivija Vondera, "Jean Pierre" Majlsa Dejvisa, "Boomerang", "Power", "Frankenstein"...

Povremeno su bili primetni problemi sa ozvučenjem, ali Miler i članovi benda kao da se nisu preterano obazirali na to, dok su se smenjivali u improvizacijama, nadmetanjima, nadsviravanjima...

Multiinstrumentalista Miler, inače formalno obučavan kao klarinetista, zasvirao je i na bas klarinetu, na trenutak zanemarivši svoje "signature" basove poređane na bini. Čak je i otpevao jednu pesmu i prezentovao Beogradu svoj maštoviti blues/RnB vokalni opseg.

Publika, oduševljena skoro do tačke neverice, zagrmela je kada su Markus i bend pokušali da odu. Odmah su se vratili na bis pesmom "Tutu", koju je Miler 1986. komponovao za istoimeni album Majlsa Dejvisa.



Tokom "Come together" The Beatles, mali Aleks je opalio solažu i sišao u prve redove publike, koja ga je nadjačala burnim aplauzima.

"Hvala vam, bili ste fantastični! Vidimo se sledeći put", rekao je Markus, koji se ipak vratio i na drugi bis.

Mala paralela – Markus je, pored klarineta, počeo da svirucka bas tokom koledža. Kada su ga zapazila velika imena, godinama je bio u bendovima velikana, a sada je u Beograd došao kao bandleader. Da li će i mali Aleks Han, koji sada svira sa njim, za koju godinu ići na sopstvene turneje, i gledati svoje ime kao glavno na plakatima? Nego šta!



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Najdžel Kenedi zatvorio Summertime festival

Genijalni britanski violinista Najdžel Kenedi zatvorio je beogradski Summertime festival koncertom u Centru "Sava".

Kenedi (51), koji je krajem osamdesetih godina ušao u Ginisovu knjigu rekorda izvedbom "Četiri godišnja doba" Antonia Vivaldija, u Beograd je došao sa svojim kvintetom iz Poljske, i na svirku zakasnio skoro pola sata. Kaže - vežbao je, kako bi se pripremio.

"Drago mi je što sam se vratio u Srbiju, u kojoj se situacija značajno popravlja", prokomentarisao je virtuoz, i koncert započeo numerom "Donovan", posvećenom istoimenom škotskom folk rok kompozitoru.

Raspoloženog Kenedija pratili su Pjotr Vilezol (klavir i klavijature), Adam Kovalevski (bas), Pavel Dobrovolski (bubanj), Silvija Vojčik (čelo) i Tomaš Gržegorski (saksofon).

"Možda bismo mogli da se opustimo uz dobru flašu vina", započeo je Kenedi "Nice Bottle Of Beaujolais, Innit?", i nastavio sa "Cloud". Ekscentrični umetnik uglavnom je svirao materijal sa novog albuma "A Very Nice Album".



Najupečatljiviji deo koncerta bila je pesma "Hills of Saturn", bajkovita, sanjiva i prelepa, prožeta emocijama kao slatki OST nekog fantastičnog crtanog filma. "Father and Son", i dok poljski kvintet briljira pojedinačno i grupno, duhoviti Kenedi silazi u publiku, i nudi mikrofon publici, mada je samo jedna devojka skupila hrabrost da peva sa njim.

Violinista je nastavio sam da peva, sa folirantskim žarom i strašću najgoreg učesnika na karaoke takmičenju.

Pasioniranu notu ozbiljnosti Kenedi je uveo pesmom "The invaders", oštrim i uznemirujućim maršem posvećenim Džordžu Bušu i Toniju Bleru.

"Evo još jedne pesme, za uz put - malo je*enog Hendriksa", završio je violinista pesmom "Third Stone From The Sun".

Iako se Summertime završio, evo tople preporuke za muzičke vrele dane. Nabavite ovaj album, kako znate i umete. Zaista je, kako mu duhovito "najdželovsko" ime kaže, "jedan veoma dobar album".



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:51:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.