Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šumaher - Maradona Formule 1  (Pročitano 1031 puta)
18. Okt 2011, 20:53:34
Zodijak
Pol
Poruke 3
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
(Ili: džabe ste krečili!)
Ni veće svetske zvezde (računajuci sve sportove) ni više “mrzitelja”?! Zašto drugi mrze (ako mrze) Šumahera – ne znam; pokušaću da analiziram zašto ga mrzimo mi – Srbi.  
Nije razlog to što je on German a mi Sloveni - ne – razlog je što smo mi Srbi.   Jedan pametan Srbin odavno je otkrio suštinu našeg mentaliteta: “Srbi su jedini narod koji ne prašta – uspeh”! “Kad komšiji crkne krava”, tj.   kad Šumiju pukne guma, mi smo srećni?! Proporcionalno Šumijevoj slavi (i parama!) raste naša mržnja, jer ON JE SVE ONO ŠTO MI NISMO! Totalno posvećen poslu kojim se bavi, vredan do iznemoglosti, samodisciplinovan do bola, Šumi je oličenje VREDNOĆE! A mi baš to ne volimo – da radimo! Da radimo – ne volimo; da mnogo radimo – mrzimo! Otuda i mržnja prema onome ko “previše” radi…
Naravno, nismo mi glup narod – svesni smo, itekako, njegovog talenta.   Zato i tražimo razlog da bi mu slavu okrnjili – ne možemo samo reći: “ma nema on pojma”, kad svi znaju koliko je postigao.   I "našli" smo dva “argumenta”:
1.   Da je Sena ziv, Šumi ne bi ni postojao.   Ajde?!
Što je Šumi uspešniji, Senina slava raste - IZ INATA VOLIMO SENU?! Kao i Džems Dina – “poginuuo na vreme”.   Slava mu, ali najbolji NIJE! Mnogi što kao “vole” Senu čak i ne znaju ko je “Rain Man”?! Ali pravi poznavaoci Formule 1 mogu da uporede “Kišnog čoveka” i "Regenmaistera" pa da analiziraju… Sena jeste (bio) veliki, Šumi je veliki! I još uvek raste…
2.   Šumi do titula dolazi “nepošteno”.   Ajde?!
Ili ga Rubinjo propusti, ili se namerno sudari, ili je Ferrari najjači (ko da takav Ferrari nisu vozili i Edi i Rubinjo, ili ko da je Sena vozio kantu, a ne legendarni McL MP4 - uostalom, što nije u Lotusu osvojio titulu?), ili…
Sve je to tačno, ali zaboravljamo da nije SVAKU titulu sudarom osvojio, zaboravljamo da su i Prost i Sena NAMERNO “karambole” pravili, zaboravljamo da bi i bez Barikela i Edija osvojio sve titule koje je osvojio, zaboravljamo da je 1998.   Miki “malko” pomogao Dejvid u Belgiji, zaboravljamo da je drugu titulu Mika osvojio 1999.   kad je Šumi nogu slomio, a Alonso 2006.   kad je Šumiju eksplodirao motor u pretposlednjoj trci, u kojoj je do tada suvereno vodio.  
Teško pamtimo – lako zaboravljamo! Zaboravljamo da su u Ferrariju izvukli pouku iz 1976.   kad je (ni kriv, ni dužan) Hant samo za bod pretekao Laudu, koji je te godine goreo u Nirburgringu, pa na nekoliko trka nije ni vozio, zato što ondašnji drugi vozač Ferrarija – Regaconi, nije propustio Laudu – falio je samo jedan jedini bod Laudi da tri puta uzastopce osvoji titule sa Ferrarijem! Pametni su u Ferrariju – nema više p®opusta!!!
Da li je to fer – nije tema ovog teksta? Uostalom, da li fer u fudbalu dati gol – rukom?
Zaboravljamo i da je Lauda svoju poslednju titulu “oteo” (uz pomoć sudija) samo za pola boda Prostu – sada bi Prost imao 5 titula (kao Fangio), dve više nego Sena, Lauda, Stjuart… i da ne nabrajam više “trojkaše”.   “Odlikaš” je, tako, samo jedan – Huan! Pa Prost “vrlodobraš”… pa ostali.   Ja tako merim uspehe u Formuli 1 – osvojenim titulama, a ne šta bi bilo kad bi bilo, i šta se babi snilo.   A Vi?
Volim ga i iz inata (i ja sam Srbin)! Što ga više mrze, ja ga više obožavam.   Pa kako se ne diviti čoveku zbog koga menjaju pravila Formule 1?! Svašta su radili ne bi li ga – usporili?! “Džabe ste krečili”, cinički je grafit sa belih, sveže okrečenih, zidova.   Da, baš tako – džabe menjate pravila…
Stvarno, da li su u NBA menjali pravila kad su Majkl i “Bulsi” dominirali? Da li su podigli koš ili smanjili prečnik obruča da Džordan ne bi mogao da zakucava?
“Da, ali Šumaher je nepošten” – sad će neki opet… U redu – Šumi cvecka - nije, ali cvećka nije ni – Maradona! Pa zar nije dao gol rukom – a postao Svetski prvak?! Zar nije znao da folira i simulira, zar nije sitne “đonove” delio kad god je mogao? Jeste – tukli su ga, tukao je.   Ali nikome ne pada na pamet da umanjuje njegovo znanje, ili negira talenat.   Šumaher je Maradona Formule 1! Šumaher je MAHER!
I onda, kada je Mihaelovi ime postalo veće nego Encovo prezime - Ferrari ga je najurio! A pre njega, 20 godina su čekali na titulu.   Šumi im je doneo 5 zaredom, i 6 konstruktorsjih.   Malo li je?!
Jer da je Šumi stvarno želeo u penziju, i da je bio za nju, ne bi onako vozio u Brazilu, u poslednjoj trci 2006.  
Stoga se i vratio - ali u Mercedes.   Nažalost, u loš bolid već drugu sezonu.   A zabranili testiranja?! Jer da se sme, zna se ko ne bi izlazio iz bolida i iz radionice.   I zna se ko bi sve kockice uklopio.  .  .   pa pobedio.  
Ali gle čuda, što ima više pehova, što više likuju mrzitelji, njegova popularnost i dalje raste!
Uostalom, pogledajte bilo koji svetski ili domaći forum o Formuli 1 - svuda je tema "Šumaher" u vrhu! Pored Fetela, Alonsa, Hamiltona, Batona.  .  .   Šumi pa Šumi.   I ponegde Sena.  
Eto, valjda je sada jasno.  
A ako se pitate zašto ga poredim sa Maradonom a ne Peleom, to je stoga što je Maradona bio bolji! Jer Pele je osvajao titule sa timom - a Maradona sam! Pele je imao i Garinču, Didija, Vavu, Žersona, Tostaoa.  .  .   a ko se seća Maradoninih saigrača?
To odgovorno tvrdim, jer sam gledao i Pelea i Senu, za razliku od mnogih koji nisu - ali pišu.  
Dragan Jovanov Glod
IP sačuvana
social share
TROFEJ je san svakog ribolovca
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
MSIE8.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.