Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:31:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukob je snaga religije!  (Pročitano 6077 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Bosch ima centrifugu
An eye for an eye and a tooth for a tooth will lead us to a sad world of blind and toothless men.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Da i ja to mislim Decky, sasvim si upravu Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sta je taj sitaucija da verujem u bogu?

Verovati u Boga,znači verovati u ono što je dobro,od čega se ljudi dobro osećaju.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.4)

Ma ne moras da verujes u ono sto je dobro, mozes ti biti i u neprijateljski odnos sa Bog i verovati da je on los, ali ti i dalje vjerujes. Bitno je da zivis sa Bog, zasto je stvarno cudasna osoba, jako nepredvidliva i cudna, prosto divna Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Život je u suštini prazan i prolazan.Dok ga svijet ispunjava iznutra.Zato ljudi, da ne misle o njegovoj turobnosti,pribjegavaju raznim sredstvima i djelatnostima(droga,vjera,religija,privreda,politika,umjetnost,kriminal,rat i sl.).Religija kao povod za sukob je samo zvaničan,pravi je svakako ekonomija.Političke vođe jednog naroda zbog svog ličnog interesa i male manjine oko njih pozivaju na sukob sa narodom druge religije preko vjerskih razlika, aludirajući na apsurdnosti i pogrešnosti njihove vjere sa kojim ugrožavaju njihov identitet.Slijepe mase ne bi nikada ratovale zbog religije, ni ti ni zbog čega drugoga,jer bi sve ostalo na nekakvom masakru ili incidentu.A,što se tiče ovog duhovnog sukoba religija se može reći da je to uslovno sukob,kao i sukob različitih kultura,tradicija koje su se paralelno razvijale sa religijom i na kraju krajeva sukob različitih mišljenja na forumu.Šta drugo reći nego da su religije različite i treba da ostanu pošto to i jesu,ali Bog mora da bude jedan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
BlackBerry Torch
Ako sve religije nastave da jacaju na principu sukoba, uskoro nece uopste vise biti vernika. Poubijace se medjusobno.

I (tek) tada će zavladati onaj vječni mir o kojem sve religije propovijedaju.  Smile


Mislim, sorry ali, dok god moj bubreg može spasiti budistu ili pravoslavca, dok god mogu primiti krv od muslimana ili protestanta, dok god moj život može spasiti animalist ili ateist a može me ubiti rođeni brat... dotle ću se držati onog u što uistinu vjerujem, da je Bog jedan i da nas je stvorio na taj način da možemo izmijenjati bubrege i krv i dobru volju bez obzira u koju religijsku šoljicu bili razvrstani.
Sukob jest potreban religijama jer na tome pijuni koji advociraju Boga najbolje profitiraju. A to se već ljepše naziva lažlju.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson K750i
iima toga dosto pogotovo ovaj rad 92-95
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
valjda ce se opametiti kad uvide da zlo preovladava svetom, jer sve religije imaju skoro isti cilj
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Sta je taj sitaucija da verujem u bogu?

Verovati u Boga,znači verovati u ono što je dobro,od čega se ljudi dobro osećaju.
Vjerovati u Boga znaci znaci bojati se smrti i zeljeti da se da smisao stvarima koje su nam nepoznate. Pojam dobrog se javlja prije organizovanih religija. Moral nije uslovljen religijom.
valjda ce se opametiti kad uvide da zlo preovladava svetom, jer sve religije imaju skoro isti cilj
Da imaju, taj cilj se zove masovna manipulacija....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Ne bi trebalo zaboraviti Coveka, a da covek je blizje sa hriscanski parafrazom sa Sotonom, i da evolucija i biblija sotonu(sa parafrazom), al i Bozljeg, dobrota biblija isto je evolucija. I mislim nema sukob, evolucija sa knock out-om vec davno je pobedio , pre milioni godinama Darwina. I moguce da uopste nije ovako kako sam napisao Smile Smile Smile Smile Smile
I moguce da trebace uskoro nekoliko pivo i peskir za stopiranje neki svemirski brod Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:31:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.