Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sudija tražio pola miliona evra za presudu  (Pročitano 11259 puta)
16. Sep 2005, 04:23:07
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako je Zoran Jotić Jotka iz zatvora podmitio sudiju Vrhovnog suda

Sudija tražio pola miliona evra za presudu

Zamenik specijalnog tužioca Milan Radovanović priznao je na informativnom razgovoru u UBPOK-u da je preko posrednika osuđenom Zoranu Jotiću Jotki, vođi kruševačke bande, dojavio da ih policija ima na merama, odnosno da se prisluškuju njegovi telefonski razgovori i telefoni njegovih prijatelja. Snimljeni telefonski razgovori koje je Jotić vodio mobilnim telefonom iz ćelije Okružnog zatvora jesu i glavni dokaz kojim se sudija Vrhovnog suda Ljubodrag Vučković sumnjiči za primanje mita.

Zoran Jotić Jotka, prema saznanjima „Blica“, bio je mesecima na direktnoj telefonskoj vezi sa Vučkovićem, koji je kao sudija izvestilac trebalo da odlučuje o žalbi na presudu Specijalnog suda kojom su Jotić i njegova ekipa osuđeni na višegodišnje zatvorske kazne. Jotić je sa mobilnog telefona, čije je posedovanje u zatvoru inače zabranjeno, od sudije Vučkovića tražio oslobađajuću presudu. Za odluku kojom bi se vođa kruševačke bande našao na slobodi sudija Vučković tražio je mito od pola miliona evra, a Sudsko veće Vrhovnog suda danas je trebalo da odlučuje o presudi Jotki i njegovoj grupi.

Održavanje sednice preduhitrio je UBPOK hapšenjem predsedavajućeg sudije Vučkovića. Osim sudije Vučkovića i tužioca Radovanovića, prema saopštenju MUP-a, u ovoj akciji uhapšeni su i Ljubinko Gobeljić iz Beograda, Dževa Zekić i Laida Plojević, obe iz Novog Pazara, osumnjičene za davanja mita. Druge detalje o uhapšenima policija nije saopštila, a „Blic“ saznaje da je upravo Ljubinko Gobeljić obezbedio novac za isplatu sudije Vučkovića.

Jotić je najpre novac za isplatu sudije Vučkovića zatražio od svog ranijeg poslovnog partnera Nenada Jovanovića, zvanog Mali Bidža, iz Paraćina. Njih dvojica ranije su držali firmu za proizvodnju natron vreća, koja je imala monopol na tržištu zahvaljujući Jovanovićevom članstvu u JUL-u. Firma je zaradila ogromne pare, ali je posle Jotkinog hapšenja Jovanović prodao preduzeće Austrijancima. Policija, saznaje „Blic“, ima snimak razgovora u kome Jotić od Jovanovića traži da obezbedi novac za Vučkovića. Pošto Jovanović nije imao celu sumu, pomoć je zatražio od Gobeljića.

Ljubinko Gobeljić u Srbiji slovi za kontroverznog biznismena koji ima firmu u Beču i koji je bio u prijateljskim odnosima sa bivšim predsednikom SRJ Zoranom Lilićem. Sa ubijenim Bojanom Petrovićem i nestalim Vojom Amerikancem držao je čuvenu prodavnicu „Soni“ u centru Beograda. Zbog utvrđenih zloupotreba u poslovanju sa njima, otkaz u beogradskoj policije pre nekoliko godina sama je dala Vesna Jovanović, nekadašnja supruga ubijenog načelnika UKP Milorada Vlahovića, koja je sada pomoćnik generalnog inspektora Vladimira Božovića. Gobeljić se pominjao i kao suvlasnik „Difens rouda“, firme Ljubiše - Buhe Čumeta.

„Blic“ saznaje da je policija pokušala da uhapsi Jotkinog bivšeg partnera Nenada Jovanovića, ali da je on uspeo da pobegne i za njim se traga.

- Akcija se neće zaustaviti na hapšenju Vučkovića, Radovanovića, Gobeljića i dve Novopazarke. Sumnja se da je mito od pola miliona evra Vučković podelio sa još nekim sudijama Vrhovnog suda i trenutno se za to prikupljaju dokazi. Paralelno se ispituju i sve dosadašnje presude koje je sudija Vučković donosio u Vrhovnom sudu. Sumnja se da je on i ranije uzimao basnoslovne sume za poništavanje i preinačavanje presuda - nezvanično kažu u policiji.

Stručna javnost ovaj slučaj karakteriše kao „crn dan za pravosuđe ali dobar za pravdu“. Na ovaj način moralno su osporene sve dosadašnje presude jer je pitanje koliko je presuda do sada doneto uz mito sudijama, a kojima policija nije uspela da uđe u trag.

- Krenuli smo pravim putem. Ova Vlada će se žestoko boriti protiv korupcije i pokazuje spremnost da ozbiljno krene u raščišćavanje stanja u srpskom pravosuđu. Treba sve raščistiti i saseći korupciju u pravosuđu u korenu - rekao je juče ministar finansija Mlađan Dinkić povodom hapšenja sudije Vučkovića.

Na jučerašnjoj sednici Vlade nije raspravljano o ovom slučaju, što je ministar Predrag Bubalo objasnio kao želju Vlade da ne utiče na pravosuđe.
Ekipa Blica

    Bez uticaja na suđenje za ubistvo Đinđića

    Hapšenje Milana Radovanovića, zamenika specijalnog tužioca, ozbiljan je profesionalni udarac za njegove kolege iz Tužilaštva, ali bez obzira na naše emocije, Specijalno tužilaštvo mora ozbiljno da se obračuna s kriminalom i kriminalcima, ma iz koje sredine oni dolazili - izjavio je juče specijalni tužilac Slobodan Radovanović povodom hapšenja jednog od njegovih zamenika.

    Vest da su uhapšeni tužilac Milan Radovanović zbog odavanja službene tajne i sudija Vrhovnog suda Ljubodrag Vučković zbog primanja mita odjeknula je kao bomba u institucijama u kojima oni rade. Njihove kolege su zanemele pred vestima i nisu bile raspoložene da bilo šta komentarišu o nesvakidašnjem hapšenju dvojice radnika najviših pravosudnih organa.

    U razgovoru sa novinarima specijalni tužilac Slobodan Radovanović ponovio je više puta da je država odlučna da se obračuna sa kriminalom i naglasio da hapšenje Milana Radovanovića neće uticati na tok suđenja za ubistvo premijera Zorana Đinđića i zemunskom klanu gde je Milan Radovanović učestvovao kao zamenik tužioca.

    - Što se tiče predmeta ubistva premijera, zamenici Nebojša Maraš i Jovan Prijić, koji su od početka učestvovali u postupku, nastaviće da rade na njemu. Ukoliko protiv Milana Radovanovića ne otpočne krivični postupak, i on će nastaviti da radi svoj posao, međutim, ukoliko se podnese krivična prijava i počne istražni postupak, on će biti suspendovan dok se postupak ne okonča - objasnio je specijalni tužilac.

    On juče nije želeo da kaže na koji način je Milan Radovanović odao službenu tajnu i kako je povezan sa sudijom Ljubodragom Vukovićem.

    - Preuranjeno je govoriti o tome. Njih dvojica su zbog istog slučaja za sada samo privedeni u policiju. U daljem toku postupka utvrdiće se da li je zamenik Radovanović odgovoran - kazao je Radovanović.
    N. J.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšeni sudija Vrhovnog suda spremao ukidanje presude Jotkinoj grupi

Trojica sudija podelila pola miliona evra

Sudija Vrhovnog suda Ljubomir Vučković je mito od 500.000 evra, koje je uzeo za oslobađanje Zorana Jotića Jotke, podelio sa još dvojicom svojih kolega. Vučković je kao glavni u transakciji zadržao polovinu novca, dok su drugu polovinu podelile njegove kolege iz Vrhovnog suda. O kojim kolegama je reč, za sada nije poznato, ali izjava ministra Dragana Jočića da se sudija Vučković sumnjiči za primanje ali i za davanje mita ukazuje na to da policija ima pretpostavke sa kim je Vučković podelio novac.

Da li je Vučković sam imenovao svoje saučesnike ili je policija do njih došla operativnim radom, za sada nije poznato, ali se zna da su na meri prisluškivanja, poslednjih meseci, bile još neke sudije Vrhovnog suda, kao i nekoliko poznatih advokata. Nova hapšenja, prema saznanjima „Blica“, očekuju se već danas.

Zamenik specijalnog tužioca Milan Radovanović, čije je hapšenje izazvalo najveće zaprepašćenje, prema saznanjima „Blica“, uhapšen je jer je folk pevačici Leli Andrić ispričao da policija i tužilaštvo prisluškuju Jotkine telefonske razgovore iz ćelije Okružnog zatvora. Lela Andrić, protiv koje je juče podneta krivična prijava zbog odavanja službene tajne, odmah je, kako tvrdi naš izvor, o tome obavestila biznismena Ljubinka Gobeljića, glavnog finansijera za podmićivanje sudije Vučkovića, ali i Jotkinog advokata Stevana Protića. Krivična prijava za odavanje službene tajne juče je podneta i protiv supruge Milana Radovanovića Mire, koja je prijateljica s Lelom Andrić.

Vučković i Radovanović, prema najavi specijalnog tužioca Slobodana Radovanovića, juče po podne privedeni su istražnom sudiji Specijalnog suda, koji će ih saslušati i odlučiti o pritvoru.

Istražnom sudiji, sa Vučkovićem i Radovanovićem, kojima ju juče Skupština Srbije po hitnom postupku ukinula imunitet, priveden je i Ljubinko Gobeljić, koji je novac za oslobađanje Jotke dao u nekoliko tranši.

Ljubinko Gobeljić, koga krivična prijava tereti za davanje mita, jeste kontroverzni biznismen koji ima veoma jake veze u podzemlju, ali i u vrhu države. Njegov brat Zvonko bio je direktor filijale „Vojvođanske banke“, preko koga su milionske kredite svojevremeno dobili Ljubiša Buha Čume, Milan Zarubica... Ljubinko Gobeljić je godinama i u prijateljskim vezama sa Vesnom Jovanović, pomoćnikom generalnog inspektora Vladimira Božovića. Zbog veza sa Gobeljićem Vesna Jovanović je pre nekoliko godina sama dala otkaz u beogradskoj policiji, gde je radila kao operativac. Tada su utvrđene zloupotrebe u njenom poslovanju sa Gobeljićem i da se ne bi digla prašina, jer je Vesna bila supruga ubijenog načelnika UKP-a Milorada Vlahovića, sama je otišla iz službe. I sada je u bliskim vezama sa Gobeljićem. Služba u kojoj ona sada radi direktno je zadužena da ispita krivičnu prijavu koju su Jotka i njegovi kompanjoni podneli protiv načelnika kruševačke policije, komandira te stanice, i policajaca iz UBPOK-a i UKP MUP-a zbog navodnog iznuđivanja iskaza od Jotke i članova njegove grupe.

- Prijava podneta protiv Jotke i njegove bande nije se ni zasnivala na njihovim iskazima. Za taj slučaj policija je imala masu materijalnih dokaza, izjave oštećenih i izjave njihovih saradnika, i to je i razlog što su i Jotka i svi iz njegove ekipe osuđeni. Prijava protiv policajaca je razrađena šema na koju igraju Jotkini advokati. Isti šablon advokata uspešno je primenjen i u slučaju Makine grupe. S jedne strane radi se na oslobađanju klijenta, a s druge strane, policajci koji su radili na slučaju optužuju se za iznudu i zlostavljanje. I u slučaju Makine grupe presudnu ulogu odigrao je Generalni inspektorat jer je upravo na osnovu njegovog izveštaja podneta krivična prijava protiv bivšeg načelnika beogradskog SUP-a Milana Obradovića i Milorada Bracanovića iz BIA. S druge strane, i Jotku i Makinu grupu brane isti advokati Borivoje Borović i Stevan Protić - objašnjava za „Blic“ izvor blizak istrazi.

Policija ima podatak da se Borović letos u Budvi sastao s jednim sudijom Vrhovnog suda. Od tog sudije se takođe očekivala pomoć za Jotkino oslobađanje.

Na pripremi terena za Jotkino oslobađanje, kako tvrdi izvor „Blica“, bio je indirektno angažovan i predsednik kruševačkih radikala Momčilo Duvnjak koji je pre mesec dana na konferenciji za štampu izjavio da su Jotka i njegova ekipa nevino osuđeni i da je proces protiv njih montiran kako bi se prikrile zloupotrebe u policiji. On je tada zatražio i smenu načelnika kruševačke policije Saše Vukadinovića.

Istovremeno, policija još traga za posrednikom u podmićivanju Vučkovića, Paraćincem Nenadom Jovanovićem, zvanim Mali Bidža, nekadašnjim Jotkinim poslovnim partnerom u proizvodnji natron vreća. Protiv Jovanovića policija je juče podnela krivičnu prijavu. Jovanović je bivši visoki funkcioner JUL-a koji je bio u bliskim vezama sa Mirom Marković, bivšim šefom DB-a Radomirom Markovićem, ali i sa Ljubišom Buhom Čumetom. Jovanovića, Jotku i člana bande Gorana Petrovića policija je dovodila u vezu sa pokušajem ubistva bivšeg direktora cementare u Novom Popovcu Milovana Krivokapića i njegovog vozača. Oni su hteli da primoraju direktora da kupuje njihove natron vreće.

Ekipa Blica
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga zbog korupcije među visokim funkcionerima u pravosuđu

Sudiji i tužiocu produžen pritvor

Istražni sudija odredio jednomesečni pritvor Ljubomiru Vučkoviću i Milanu Radovanoviću

BEOGRAD - Istražni sudija Posebnog odeljenja za organizovani kriminal Okružnog suda u Beogradu, odredio je posle saslušanja jednomesečni pritvor sudiji Vrhovnog suda suda Srbije Ljubomiru Vučkoviću i zameniku specijalnog tužioca Milanu Radovanoviću, osumnjičenima zbog primanja mita, odnosno odavanja službene tajne.

Saslušavanje visokih funkcionera pravosuđa kao i drugih osumnjičenih zbog podmićivanja sudija u slučaju kruševačke kriminalne grupe počelo je u petak u kasnim popodnevnim satima, pošto im je Skupština Srbije ukinula imunitet, a završeno je juče. Saslušavanje Vučkovića i Ljubinka Gobeljića, osumnjičenog za davanje mita, trajalo je od petka do ranih jutarnjih sati sutradan. Kada je na red došao tužilac Radovanović njegovi advokati zatražili su izuzeće istražnog sudije, predsednika Okružnog suda i predsednika Vrhovnog suda Srbije. Saslušavanje je zbog toga obustavljeno, ali je nastavljeno juče ujutru u 10 sati.

Osim Vučkovića i Radovanovića, UBPOK je podneo krivične prijave protiv još sedam osoba, a, sem njih, pretkrivičnim postupkom je obuhvaćeno još nekoliko sudija i poznatih beogradskih advokata, zbog čega je u Vrhovnom sudu nastala prava panika.

Za odavanje službene tajne, krivične prijave podnete su protiv Lelice Adžemović i Mire Radovanović, supruge osumnjičenog tužioca, a za davanje mita pored Gobeljića prijave su podnete i protiv Zorana Jotića, Dževe Zekić, Laide Plojević i Nenada Jovanovića.
      


Vučković je osumnjičen da je primio mito kako bi se oborila presuda pripadnicima kruševačke grupe, čiji je vođa Zoran Jotić zvani Jotka. On je unapred primio 200.000 evra, a još 250.000 je trebalo da dobije po ukidanju presude. Novac su obezbedili uhapšeni Gobeljić i Jovanović, koji je u bekstvu.

Radovanović je, prema nezvaničnim informacijama, priznao da je rekao supruzi za prisluškivanje pripadnika kruševačke grupe koja je to prenela folk pevačici Leli Adžemović, poznatijoj kao Lela Andrić. Ona je obavestila Gobeljića, koji je potom informaciju preneo članovima Jotkine grupe.

Izvor Glasa tvrdi da je Jotkina grupa trebalo da izađe iz zatvora po istom scenariju kao i Makina grupa, koja je oslobođena optužbi za ubistvo policijskog generala Boška Buhe. Tačnije, pripremana je hajka protiv načelnika SUP-a Kruševac Saše Vukadinovića kome je u krivičnoj prijavi navodno "napakovana" iznuda iskaza od članova Jotkine grupe, što bi, kao i u slučaju Makine grupe, poslužilo kao argument za obaranje presude. Izvor tvrdi da sve konce vuku pojedinci iz Službe generalnog inspektorata, koja je juče saopštila da posle imenovanja Vladimira Božovića za generalnog inspektora, ova služba nije preduzimala "bilo kakve aktivnosti u slučaju Jotkine grupe".

"Potpuno su netačni navodi da je Služba generalnog inspektora RJB podnela krivičnu prijavu protiv Milana Obradovića, Milorada Bracanovića i dr. u slučaju Makine grupe jer su krivičnu prijavu u ovom predmetu podneli radnici UBPOK-a. Netačni su i navodi da je Služba načelniku SUP-a Kruševac "napakovala" krivičnu prijavu u slučaju Jotkine grupe, niti bilo kom radniku MUP-a, niti građaninu", navodi se u saopštenju uz objašnjenje da je predstavku o torturi uputila međunarodna nevladina organizacija "Amnesti Internešenal", dok je na čelu Službe bio Božovićev prethodnik.

"Služba generalnog inspektora RJB postupa isključivo na osnovu zakona i u svom radu će se i ubuduće beskompromisno boriti protiv svih oblika zloupotreba i nezakonitog postupanja izvršenih od strane bilo kog radnika MUP-a", piše dalje u saopštenju.

Izvor Glasa tvrdi da je sadašnji načelnik Službe Vesna Jovanović, svojevremeno dala otkaz u beogradskoj policiji, kako bi izbegla krivičnu prijavu zbog mahinacija sa pritvorenim Gobeljićem, a da ju je potom u Službu doveo sam Božović. Generalni inspektorat demantuje da je sama dala otkaz i saopštava da je njoj "rešenje o prestanku radnog odnosa bez ikakvog obrazloženja uručeno jedan dan pre ubistva njenog tadašnjeg supruga Milorada Vlahovića, koji je takođe bio radnik MUP-a". Služba, međutim, u saopštenju nije potvrdila, ali ni demantovala njene veze sa Gobeljićem.

"Specijalni sud nije nadležan"

Advokat Vlada Pavićević, branilac Ljubomira Gobeljića osumnjičenog za davanje mita Vučkoviću, rekao je da on i ostali advokati okrivljenih smatraju da "postupak vode nenadležni organi"i najavio ulaganje žalbe.- Da bi se neki slučaj tretirao kao organizovani kriminal potrebno je da se ispune bar tri uslova od pobrojanih deset koje predviđa zakon. Međutim, u ovom slučaju nema nijednog uslova, i zato advokati odbrane smatraju da su Specijalni sud i tužilac nenadležni - rekao je Pavićević za Glas.
      
   
   


Izvor: Glas Javnosti \ E. G.
 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pretkrivični postupak protiv još sudija i advokata zbog pokušaja poništavanja presude

Prisluškivanje sudija vodi do novih hapšenja

Ko je sledeći? - glavno je pitanje u iščekivanju novih hapšenja u aferi koja je stavljanjem lisica na ruke sudiji Vrhovnog suda Ljubomiru Vučkoviću i zameniku specijalnog tužioca Milanu Radovanoviću izazvala do sada najveću paniku u srpskom pravosuđu. Telefoni kojih sudija su u ovoj akciji koja je trajala nekoliko meseci prisluškivani, koje sudije i advokati su upleli prste u pokušaj kriminalnog oslobađanja vođe kruševačke grupe Zorana Jotića Jotke - za sada je operativna tajna koju policija drži na najvišem nivou. Sigurno je da se spisak uhapšenih, kako je potvrdio i ministar Dragan Jočić, neće završiti na Vučkoviću i Radovanoviću.

Istražni sudija Specijalnog suda do sada je saslušao i odredio pritvor do mesec dana za pet aktera afere podmićivanja. Posle maratonskog saslušanja koje je trajalo od petka po podne, jednomesečni pritvor, osim Vučkoviću i Radovanoviću, određen je i kontroverznom biznismenu Ljubinku Gobeljiću, glavnom finansijeru podmićivanja sudije. U pritvoru su i Dževa Zekić i Laida Plojević, koje su Vučkoviću dale mito od 20.000 evra za drugi slučaj oko zdravstvene dokumentacije. Falsifikovana medicinska dokumentacija, za koju su ove dve Novopazarke bile zainteresovane, nađena je u kancelariji sudije Vučkovića.

Supruga tužioca Radovanovića Mira i folk pevačica Lela Andrić, takođe osumnjičene za odavanje službene tajne, još nisu saslušane. Lela Andrić, koja je kućna prijateljica Radovanovića, prema saznanjima „Blica“ najpre je pokušala da od zamenika specijalnog tužioca izdejstvuje pomoć za oslobađanje Jotke, što je on odbio rečima: „Jesi li normalna? Svi se prisluškuju“. Nakon toga, informaciju o prisluškivanju Lela Andrić je prenela Gobeljiću i Jotkinom advokatu Stevanu Protiću.

Prikrivanje tragova

Istog momenta prestali su svi telefonski razgovori i počelo je prikrivanje tragova. Iz straha da Gobeljić ne pobegne, policija je započela sa njegovim i Vučkovićevim klasičnim praćenjem. Lela Andrić određene informacije o istrazi uspela je da izvuče i od Mire Radovanović. Očekuje se da one i Zoran Jotić Jotka, protiv koga je podneta nova krivična prijava, budu saslušani ove nedelje. Istovremeno, još traje potera za Nenadom Jovanovićem zvanim Mali Bidža, takođe finansijerom podmićivanja sudije.

Pretkrivičnim postupkom u ovom slučaju, kako saznaje „Blic“, obuhvaćeno je još nekoliko sudija, ali i poznatih beogradskih advokata. Niko od njih za sada nije pozvan ni na informativni razgovor, ali se i to očekuje ovih dana, jer je policija rešila da stvar „istera do kraja“.

U međuvremenu služba Generalnog inspektorata pokušala je da demantuje paralele kojima su mediji ovaj slučaj povezali sa oslobađanjem Makine grupe. U oba slučaja advokati optuženih su isti, Borivoje Borović i Stevan Protić. Isti je i scenario oslobađanja: dizanje medijske hajke protiv policajaca koji su hapsili optužene. U slučaju Makine grupe hajka je završena krivičnom prijavom protiv bivšeg načelnika beogradske policije Milana Obradovića, dok je u slučaju Jotke krivična prijava podneta protiv načelnika kruševačke policije Saše Vukadinovića i policajaca iz UBPOK-a i UKP-a, koji su radili na Jotkinom hapšenju. Generalni inspektorat je u prekjučerašnjem saopštenju naveo da ova služba nije podnela prijavu protiv Obradovića, već da je to uradio UBPOK, o čemu su mediji svojevremeno i izveštavali. Ono što u tom slučaju nikada nije zvanično objašnjeno i zbog čega je u javnosti postojala sumnja da je proces protiv Obradovića montiran jeste da ni pripadnici Generalnog inspektorata, koji su napravili izveštaj od 300 stranica o iznuđivanju iskaza, a ni pripadnicu UBPOK-a Obradovića nisu ni saslušali, dok su s druge strane ispitali sve pripadnike tada optužene Makine grupe, koji su tada bili u zatvoru. I izveštaj Generalnog inspektorata i prijava UBPOK-a zasnivaju se samo na njihovim izjavama. Generalni inspektorat prekjuče je demantovao i da je pomoćnik načelnika ove službe Vesna Jovanović svojevremeno sama dala otkaz u beogradskoj policiji. Vesni je otkaz, tvrdi Inspektorat, uručen bez obrazloženja. Inspektorat, međutim, nije demantovao ključnu stvar zbog koje se Vesna Jovanović vezuje sa aferom oko kriminalnog oslobađanja Jotke, a to je da je već petnaest godina u bliskim odnosima sa osumnjičenim Gobeljićem, kao i da je upravo zbog utvrđenih zloupotreba u poslovanju sa njim, o čemu postoji dokumentacija u SUP Beograd, dobila otkaz.

Uloga inspektorata

Generalni inspektorat naveo je i da od postavljenja Vladimira Božovića ova služba nije preduzimala nikakve aktivnosti u slučaju Jotkine grupe. „Blic“, međutim, saznaje da je upravo Vesna Jovanović, koju je Božović vratio u MUP u maju prošle godine, od tada potpisala nekoliko zahteva u kojima od načelnika kruševačke policija traži da imenuje svoje radnike koji su „izvršili torturu“ nad Jotkom i dvojicom pripadnika njegove grupe Igorom Gajićem i Goranom Petrovićem Petom, za koje je „Amnesty International“ u vreme „Sablje“ utvrdio da imaju povrede.

- Nikada nije utvrđeno kada su, gde i kako te povrede nastale. Radi se o lakim povredama, odnosno modricama na zadnjici. Jotka i ekipa se u kruševačkoj policiji proveli samo jednu noć, nakon čega su upućeni u tamošnji okružni zatvor. Zbog Jotkinog pozivanja zatvorenika na pobunu, samopovređivanje i paljevinu, o čemu postoji zvanična informacija, on je prebačen i niški zatvor, a Petrović u zatvor u Ćupriju, odakle su kasnije prebačeni u beogradski CZ, gde su povrede i utvrđene. Uprkos tome, Vesna Jovanović uporno vrši pritisak i od načelnika kruševačke policije traži da imenuje krivce za torturu nad Jotkom i ekipom. Poslednji takav zahtev upućen je pre dve nedelje - tvrdi izvor „Blica“.



Izvor: Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Šta je sve pokušala Jotkina grupa da bi im presuda bila ukinuta

Pretili „zoljom“ sudiji Maji Kovačević

Direktor ugledne firme na jugu Srbije, koji je sa osuđenim vođom kruševačke bande Zoranom Jotićem u rodbinsko-kumovskim vezama, i jedan njegov prijatelj pretili su sudiji Specijalnog suda Maji Kovačević-Tomić ukoliko na ponovnom suđenju odreže drakonske kazne Jotki i ekipi, saznaje ekskluzivno „Blic“.

Do susreta Maje Kovačević-Tomić, koja je bila predsednik Sudskog veća koje je osudilo Jotku i ekipu, i direktora te firme došlo je pre više od mesec dana. Susretu, u kafiću u blizini stana u kome stanuje Maja Kovačević-Tomić, prisustvovao je i jedan prijatelj direktora preduzeća, koji je i inicirao sastanak. Ćaskanje uz kaficu počelo je pitanjem direktora firme: „Šta će se desiti ukoliko Vrhovni sud poništi presudu Jotki i vrati predmet na ponovno suđenje Specijalnom sudu?“ Usledila je njegova priča da su Jotka i ekipa pošteni ljudi koji bi, eto, mogli da budu vrlo zahvalni....

Maja Kovačević-Tomić odmah je shvatila kuda priča vodi. Za razliku od svog kolege iz Vrhovnog suda Ljubomira Vučkovića koji je pogazio sudsku zakletvu i pristao da izdejstvuje Jotkino puštanje na slobodu, za koje je tražio mito od pola miliona evra, Maja Kovačević-Tomić pokazala je da je i te kako vredna funkcije sudije Specijalnog suda i da njena profesija i čast nisu na prodaju. Istog momenta ustala je sa stolice uz reči da „na tu temu nemaju šta da pričaju“. Razgovor se, međutim, nije završio na Majinom odbijanju. Prijatelj direktora firme tada je blagim tonom objasnio Maji da je „njen stan na dobroj lokaciji, da se sa ulice lepo vidi njen prozor...“ - što je očigledna aluzija na „zolju“.

O razgovoru direktora i njegovog prijatelja sa Majom Kovačević-Tomić njen pratilac iz MUP Srbije napravio je službenu belešku i dostavio je svojim starešinama.

„Blic“ saznaje i da je ovaj direktor inače u poslovnim vezama sa MUP-om Srbije. Da li je to razlog što on u dosadašnjoj istrazi o kriminalnom pokušaju oslobađanja Jotke još nije priveden ni na informativni razgovor ili će ministar policije Dragan Jočić ostati dosledan svojoj izjavi da „niko nije iznad zakona“, ostaje da se vidi.

I novoizabrani specijalni sudija Slobodan Radovanović trebalo bi da se dokaže na ovom slučaju.

„Blic“ saznaje i da se pretkrivični postupak u ovoj aferi vodi protiv još nekoliko sudija Vrhovnog suda, od kojih je Vučković tražio pomoć za Jotku i za uzvrat nudio deo mita. Ni te sudije još nisu privedene na informativni razgovor.

Izvor blizak istrazi ovog slučaja za „Blic“ objašnjava faze ove vrste organizovanog kriminala.

- Prva faza je da optuženi podnesu krivičnu prijavu protiv policajaca koji su ih hapsili. Policajci se optuže za iznuđivanje iskaza i torturu nad uhapšenima. Ta prijava je ključni element na osnovu koje bi Vrhovni sud trebalo da poništi presudu Specijalnog suda, kojom su optuženi već osuđeni i da ih pusti na slobodu. Druga faza je podmićivanje sudija Vrhovnog suda, koji takvu odluku treba da donesu. U podmićivanju ključnu ulogu imaju biznismeni koji imaju dovoljno novca da zadovolje novčane apetite pojedinih sudija Vrhovnog suda, a koji nimalo nisu mali. Poništavanje presude i puštanje optuženih na slobodu znači da se predmet vraća Specijalnom sudu na ponovno razmatranje. U Jotkinom slučaju, njegov prijatelj - direktor firme u momentu kada se sastaje sa Majom Kovačević-Tomić zna da su prve dve faze već urađene. On već tada zna da će Vrhovni sud, koji ima i mogućnost da optuženima smanji ili poveća kaznu, presudu poništiti i zato pita Maju Kovačević-Tomić, koja je predsednik Sudskog veća za Jotkin slučaj, šta će biti ako se predmet vrati Specijalnom sudu. Za policiju ovo je dovoljno elemenata da spornog direktora i njegovog prijatelja koji je direktno pretio sudiji Specijalnog suda pozove na razgovor - objašnjava naš izvor.



Izvor: Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Beograđanka sludela podmićenog sudiju

Ko je devojka koja je sludela sudiju Vrhovnog suda Ljubomira Vučkovića osumnjičenog da je uzeo 500.000 evra za oslobađanje kruševačkog kriminalca Zorana Jotića Jotke još se ne zna. Jedino što je za sada izvesno jeste da je ta dama iz Beograda i da je trideset godina mlađa od sudije Vučkovića koji se u nju naprasno zaljubio.

Pored optužbe da je uzeo mito, sudija Vučković se u pritvoru Okružnog zatvora suočava i sa povređenim emocijama posle saznanja da ga je u ovoj priči izigrala i prisna prijateljica. Naime, pritvoreni biznismen Ljubinko Gobeljić, koji je bio glavni finansijer mita koji je dat Vučkoviću, poslao je atraktivnu Beograđanku da sudiju zavede i izvuče mu deo novca. Iako je devojka trideset godina mlađa od sudije Vučkovića, on je stupio u prisnu vezu sa njom ne sumnjajući da mu je devojku podmetnuo Gobeljić. Na snimljenim policijskim trakama prisluškivanih razgovora zabeleženo je i to da je sudija naručivao „vijagru“ posle upoznavanja atraktivne Beograđanke. Za sada samo sudija Vučković zna koliko novca je potrošio na podmetnutu devojku i koliko joj je poklona darivao. Kao što je javnosti poznato, Vučkoviću je određen pritvor.

Novopazarska veza

Inače, u ovoj aferi su uhapšene i dve Novopazarke Dževa Zekić i Laida Plojović. One su uhapšene zbog podmićivanja sudije Ljubomira Vučkovića, ali ne kao deo ekipe koja je pripremala oslobađajuću presudu za Jotkinu grupu. Njihovo hapšenje otvorilo je priču o stalnom korupcijskom kanalu koji iz Novog Pazara vodi do Beograda. Majka i ćerka Dževa Zekić i Laida Plojović upletene su u drugi slučaj.

One su uhapšene jer su (u pogrešno vreme bile na pogrešnom mestu) donele mito od 20.000 evra kako bi u jednom drugom slučaju sumnjiva medicinska dokumentacija imala tretman kao prava. Ta falsifikovana medicinska dokumentacija nađena je u kancelariji sudije Vučkovića.

„Blic“ saznaje iz policijskih izvora da je Dževa Zekić u drugoj polovini šezdesetih godina bila umešana u korupcijsku aferu koja je u tadašnjoj štampi prozvana „vize perovače“. Dževa Zekić je tada, sa jednom rođakom, učestvovala u nabavci lažnih iseljeničkih viza za Tursku, koje su u narodu bile poznate kao perovače, jer ih je doturao Pero Mastilović, službenik Ambasade Republike Turske u Beogradu, koji je za to osuđen zatvorskom kaznom.

Saslušanje pevačice

Novopazarkama je određen jednomesečni pritvor, kao i sudiji Ljubomir Vučkoviću koji se prvenstveno sumnjiči da je primio 500.000 evra za oslobađanje Zorana Jotića.

U toku je preispitivanje svih predmeta sudije Vučkovića, a u najavi su i hapšenja advokata i sudija umešanih u aferu u vezi s primanjem mita pomenutog sudije.

Pored Vučkovića i Novopazarki, Specijalni sud je odredio pritvor i zameniku specijalnog tužioca Milanu Radovanoviću za odavanje službene tajne, kao i biznismenu Ljubinku Gobeljiću. Uskoro će biti saslušane i supruga tužioca Radovanovića Mira i folk pevačica Lela Andrić, takođe osumnjičene za odavanje službene tajne, kao i Zoran Jotić Jotka, osoba za čije je oslobađanje sudija Vučković trebalo da zaradi pola miliona evra.

Sudija Ljubomir Vučković bio je u grupi sudija kojima je polovinom 2001. godine saopšteno da bi bilo bolje da podnesu ostavke nego da budu razrešeni, kaže izvor „Blica“, dobro upućen u dešavanja u pravosuđu.



Izvor: Blic \ N. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
U istoj sobi u zatvoru tri kriminalaca i dva mobilna

Jotka, Opačić i Gagi vode posao iz ćelije

Nenad Opačić (43), vođa veterničkog klana, koji deli ćeliju Okružnog zatvora u Beogradu sa Zoranom Jotićem Jotkom (49), vođom kruševačkog kriminalnog ganga, tražio je pomoć za oslobađanje svog cimera od osobe iks koja radi na važnom mestu, u kabinetu predstavnika najviše državne vlasti.

Ta osoba je Opačiću i obećala da će se založiti da Vrhovni sud Srbije oslobodi Jotića od 12-godišnje zatvorske kazne, saznaje „Blic“.

Priča počinje mesec dana ranije kada je Opačić mobilnim telefonom pozvao osobu iks tražeći da urgira kod jednog sudije Vrhovnog suda iz veća koje je trebalo da odlučuje po Jotićevoj žalbi na presudu. Pošto je osoba iks u familijarnim odnosima sa sudijom iz veća Vrhovnog suda, Opačić je tražio da se založi oko poništenja presude Specijalnog suda kojom je Jotić u novembru prošle godine osuđen zbog reketiranja imućnih Kruševljana. Osoba iks je u razgovoru obećala Opačiću da će pomoći oko Jotićevog oslobađanja, što je i zabeleženo na policijskoj traci. Presretanjem Opačićevih telefonskih razgovora policija je saznala da je pored uhapšenog sudije Ljubomira Vučkovića, koji je za Jotićevo oslobađanje dobio 500.000 evra, Jotić u Vrhovnom sudu Srbije imao i drugu vezu za oslobađanje od duge robije.

Kancelarija u zatvoru

Prema saznanjima „Blica“, Zoran Jotić u ćeliji ima i trećeg cimera i to ozloglašenog Dragana Nikolića Gagija (38), optuženog za ubistvo Željka Ražnatovića Arkana i dvojice njegovih prijatelja u beogradskom „Interkontinentalu“. U ćeliji koju dele trojica kriminalaca već pet meseci funkcionišu dva mobilna telefona, jedan Jotićev, dok drugi aparat koriste sva trojica. Šta su sve mogla da urade trojica kriminalaca sa dva mobilna telefona u ćeliji, gde je posedovanje takvog aparata strogo zabranjeno, policiju je zaprepastilo. Prisluškivanjem je ustanovljeno da je ova trojka samo fizički bila izdvojena od spoljnog sveta. Proteklih pet meseci oni su bez problema komunicirali sa poslovnim partnerima i tako obavljali poslove koje su hapšenjem i pritvaranjem morali, po svemu sudeći, samo nakratko da zapostave. Pored poslovnih razgovora, Jotić, Opačić i Nikolić redovno su se čuli sa članovima porodice i ostalim pajtosima.

Spasojevićev diler

Opačić i Jotić, dvojica stanara ćelije, odnosno „komunikacionog centra“ Okružnog zatvora, čekaju pravosnažnost presuda, dok Nikolić očekuje ove jeseni presuđenja za ubistvo Arkana i njegovih prijatelja.

Vođa veterničkog klana Nenad Opačić osuđen je 27. maja ove godine u Specijalnom sudu na maksimalnih 15 godina zatvora zbog preprodaje heroina, kokaina i ekstazija, koje je kupovao od Dušana Spasojevića Šiptara, vođe zemunskog klana. Njemu je izrečena još jedna petnaestogodišnja zatvorska kazna zbog pokušaja ubistva kada je četkicom za zube u sudnici napao svedoka Miladina Suvajdžića zvanog Đura Mutavi, koji je svedočio protiv njega. Tom kaznom je obuhvaćena i Opačićeva umešanost u jednu otmicu i preprodaju droge. Zoran Jotić Jotka je pre presude od 12 godina zatvora zbog iznuda u Kruševcu već bio 11 puta osuđivan. Kako bi reketirao građane Kruševca, Jotić je organizovao kriminalnu grupu koja je uz pretnje i batine otimala novac. Jotkina grupa je govorila oštećenima da su im „pare potrebne za potrebe njihove vojske koja čuva Kruševac i koja mora da ima automobile i mobilne telefone“. Svi oštećeni su tokom istrage ispričali detaljno na koji način je Jotkina grupa od njih iznuđivala novac. Kasnije tokom suđenja, iz straha i želje da potkrepe odbranu optuženih, promenili su iskaze i rekli da su Jotki pozajmili novac.

Arkanov čovek

Utvrđeno je da je Jotkina grupa uz pretnje iznudila i 100.000 švajcarskih franaka od Milovana Radosavljevića iz Švajcarske. Takođe su pokušali da iznude 150.000 maraka od Zorana Nikolića, vlasnika preduzeća „Marni“ iz Kruševca, kojem su bacili dve kašikare na kuću.

Dragan Nikolić Gagi (38) optužen je za ubistvo Željka Ražnatovića, Milenka Mandića i Dragana Garića. Nikolić je sa optuženim kumom Milanom Đuričićem Mikijem dovezao trostrukog ubicu i bivšeg policajca Dobrosava Gavrića u „Interkontinental“ 15. januara 2000. godine. Arkanov telohranitelj. Gagi i Miki, koji su takođe bili u hotelu, pomogli su Gavriću da pobegne i odvezli ga do bolnice u Loznici gde je posle operacije i uhapšen.



Izvor: Blic \ Ekipa „Blica“
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako je sudio Vučković

Specijalista za oslobađanje kriminalaca

Ispitujući ranije presude i rad uhapšenog sudije Vrhovnog suda Srbije Ljubomira Vučkovića osumnjičenog za primanje pola miliona evra mita za puštanje na slobodu kruševačkog kriminalca Zorana Jotića Jotke, policija i istražni organi naleteli su na više sumnjivih presuda.

Na koji način je sudija Vučković sudio najbolje se vidi iz presude po kojoj su lopov i tiper krađe u jednom čačanskom selu oslobođeni, jer tobože policija nije utvrdila koje je boje i veličine bila torba u kojoj su odnete pare. Lopov i tiper, obojica Čačani, nameračili su se na kuću seoskog dilera deviza znajući da u njoj drži 350.000 evra. Diler je prijavio krađu, ali ugovorima o prodaji nekretnina mogao je da dokaže poreklo samo za 100.000 evra. Zbog toga se sudski postupak vodio za krađu najmanje 100.000 evra. Odmah po hapšenju lopova određen mu je pritvor da ne bi ponovio delo, jer je prethodno osuđivan pet puta za krađe. Lopov je čak priznao krađu, a deo novca je nađen u njegovoj kući.

Lopov na slobodi

Međutim, čim je predmet stigao do Vrhovnog suda Srbije, u ruke sudije Ljubomira Vučkovića, lopov je pušten iz pritvora i oslobođen optužbi za krađu. Obrazloženje koje je Vučković dao za poništenje presude zvuči neverovatno. Lopov se pušta iz pritvora jer kod kuće ima stare roditelje i dvoje maloletne dece. Neverovatno je i to da je najjači argument sudije Vučkovića za obaranje presude bio nalaz da u sudskom dokaznom postupku nije precizno utvrđeno kakvog je oblika i boje bila torba u kojoj je lopov odneo pare iz dilerove kuće. Presuda je pala i zbog toga što nije precizirano u kojim valutama i apoenima je bio novac.

Interesantnije za priču je to da je advokat Zoran Perović, sadašnji Vučkovićev branilac, u vreme oslobađanja čačanskog lopova bio predsednik sudskog veća Vrhovnog suda Srbije za taj predmet. Zanimljivo je da tu presudu nije potpisao predsednik veća Perović, već član veća, sudija Ljubomir Vučković. Zoran Perović je u prvoj polovini ove godine prešao u advokaturu.

Saslušana Lela Andrić

Istraga u slučaju sudije Vučkovića nastavljena je saslušanjem pevačice Lele Andrić. Ona je pred istražnim sudijom Specijalnog suda negirala da je pomogla Milanu Radovanoviću da oda državnu tajnu. Kako saznajemo, Andrićeva je u istrazi rekla da joj je Radovanović rođak, ali da joj nikada ništa u vezi sa svojim poslom nije pričao. Kazala je i da poznaje Gobeljića, ali da sa slučajem podmićivanja sudije Vučkovića nema veze. Lela Andrić juče je pričala sa istražnim sudijom tri i po sata, posle čega je u telefonskom razgovoru za „Blic“ kazala: „Ne smem da kažem ništa u vezi sa istragom osim da optužbe protiv mene nisu tačne.“ U ponedeljak će biti saslušana Mira Radovanović, supruga tužioca Radovanovića, takođe osumnjičena za pomaganje u odavanju službene tajne.



Izvor: Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Šta je sve pokušala Jotkina grupa da bi im presuda bila ukinuta

Pretili „zoljom“ sudiji Maji Kovačević


Maja Kovačević-Tomić odmah je shvatila kuda priča vodi. Za razliku od svog kolege iz Vrhovnog suda Ljubomira Vučkovića koji je pogazio sudsku zakletvu i pristao da izdejstvuje Jotkino puštanje na slobodu, za koje je tražio mito od pola miliona evra, Maja Kovačević-Tomić pokazala je da je i te kako vredna funkcije sudije Specijalnog suda i da njena profesija i čast nisu na prodaju. Istog momenta ustala je sa stolice uz reči da „na tu temu nemaju šta da pričaju“. Razgovor se, međutim, nije završio na Majinom odbijanju. Prijatelj direktora firme tada je blagim tonom objasnio Maji da je „njen stan na dobroj lokaciji, da se sa ulice lepo vidi njen prozor...“ - što je očigledna aluzija na „zolju“.

A to se ocigledno desavalo neposredno posto je njen necak bio ubijen, jer onaj decak ubijen u prodavnici na 50 metara od skole je bio njen valjda bratanac ili sestric.

Pitam se da li je bas slucajno odabrano bas to dete da se siledzije izivljavaju na njemu...? Ne kazem da su imali nameru da ga ubiju, verovatno je tako ispalo nesrecnim okolnostima, ali mozda je dete maltretirano zbog tetke, koja je izmedju ostalog i portparol specijalnog suda.   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Gde je nestalo 500.000 evra mita

Sudija kupio stan ljubavnici


Jedan od dokaza koji bi na sudu mogli da budu upotrebljeni protiv sudije Vrhovnog suda Ljubomir Vučkovića, osumnjičenog da je primio mito kako bi iz pritvora pustio Zorana Jotića Jotku, prema saznanjima „Blica“, jeste stan u Beogradu koji je on kupio svojoj intimnoj prijateljici Tanji Z. Policija i Specijalno tužilaštvo za sada prikupljaju dokaze oko kupovine spornog stana. Tanja Z. je odmah nakon Vučkovićevog hapšenja privedena na informativni razgovor u policiji, ali nije poznato kako je pripadnicima UBPOK-a objasnila nedavnu kupovinu stana.


Inače, Tanja Z. je prijateljica kontroverznog biznismena Ljubinka Gobeljića koji je preko nje pokušao da izvuče deo novca od pola miliona evra koji je dao sudiji Vučkoviću za poništenje presude vođi kruševačke bande Zoranu Jotiću Jotki. Tanja Z. je, prema saznanjima „Blica“, dobila zadatak da uspostavi prisne odnose sa sudijom Vučkovićem, od koga je mlađa skoro tri decenije, kako bi mu izvukla novac.

„Blic“ saznaje i da je kod Vučkovića u kancelariji nađeno samo nešto više od 14.000 evra, tako da ukoliko policija ne bude uspela da uđe u trag ostatku novca koji je Vučković uzeo, moglo bi da se dogodi da se i ova afera završi po onoj narodnoj - tresla se gora, rodio se miš.

Proces bi mogao da krene ovim tokom ukoliko se indicije o primanju, odnosno davanju mita ne pretoče u valjane dokaze.

Policija je prisluškivanjem otkrila da je Vučković za oslobađanje Jotkine grupe tražio 500.000 evra i da je deo ovih para dobio u nekoliko tranši, ali podatak dobijen na ovaj način može da se koristi kao dokaz samo u krivičnom postupku. Zakon, međutim, ne dozvoljava da se samo na ovome zasniva sudska odluka, već nalaže da to bude potkrepljeno i nekim drugim dokazom. To znači da treba da se pronađe novac koji je dat kao mito ili da neko od svedoka ili osumnjičenih uverljivo potvrdi da je sudija tražio i uzeo novac. Kako „Blic“ saznaje, za sada još nije dokazano da li je i koliko novca predato Vukčeviću, kao i gde se taj novac nalazi.

Iako je najavljivano da će krug osumnjičenih biti proširen, to se još nije dogodilo. Pored Vučkovića, pod istragom su i bivši zamenik specijalnog tužioca Milan Radovanović, biznismen Ljubinko Gobeljić, Nenad Jovanović zvani Mali Bidža, Novopazarke Dževa Zekić i Laida Plojević, pevačica Lela Andrić i Radovanovićeva supruga Mira.

Javnost je očekivala da čuje da li su u podmićivanje bili uključeni još neki ljudi, pošto ima takvih indicija. U tom kontekstu pominjane su i neke Vučkovićeve kolege iz Vrhovnog suda Srbije. Očekivanja je podgrejala i izjava ministra policije Dragana Jočića da se spisak uhapšenih neće završiti samo na Vukčeviću i Radovanoviću i da će biti novih krivičnih prijava.

Međutim, specijalni tužilac Slobodan Radovanović je za „Blic“ juče izjavio da u ovo tužilaštvo nije stigla nijedna nova krivična prijava.

Na pitanje, koliko su tačne informacije da je pored Vučkovića još neko uzeo novac, tužilac Radovanović je rekao da tužilaštvu nije dostavljen takav podatak i da se na tu temu obratimo policiji. Specijalni tužilac nas je uputio na istu adresu i povodom priča da je navodno jedna osoba koja radi u kabinetu predsednika Srbije obećala pomoć u oslobađanju Jotkine grupe.

MUP se za sada ne oglašava o ovom slučaju. Ostaje nejasno da li je u pitanju samo trenutni zastoj ili je operacija hapšenja osumnjičenih izvedena pre nego što su za indicije o mitu u vrhu srpskog pravosuđa pribavljeni čvrsti dokazi.



Izvor: Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.