Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Subotičanin Nenad Bogar ušao je u knjigu sto najboljih veb dizajnera sveta  (Pročitano 5094 puta)
03. Feb 2006, 14:29:59
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Proslavio ga miš

Subotičanin Nenad Bogar ušao je u knjigu sto najboljih veb dizajnera sveta

Na početku studija nije mu bilo ni na kraj pameti da će ga bavljenje veb dizajnom proslaviti u celom svetu



Nenad Bogar

Nenad Bogar (25), student iz Subotice, našao se među sto najuspešnijih svetskih kompjuterskih dizajnera u selekciji koju je krajem prošle godine napravila jedna od vodećih svetskih izdavačkih kuća "Tašen" iz Kelna.

- Predstavnici te firme su mesecima pregledali razne Internet sajtove, tražeći najbolje i najprepoznatljivije i onda su, među dizajnerima iz stotinak zemalja, uočili i neke moje radove. Hteli su da u toj knjizi predstave najpoznatije veb dizajn studije sveta koji rade za velike firme, ali da pritom ne zanemare neke manje - objašnjava Nenad Bogar.

Kada se 1999. godine, gladan znanja, sa kompjuterom u prtljagu, zaputio u Novi Sad da studira na Tehničkom fakultetu, nije mu ni na kraj pameti bilo da će ga upravo bavljenje veb-dizajnom proslaviti u svetu.
- Upisao sam industrijski inženjering, koji nema nikakve veze sa veb dizajnom. Pre odlaska na studije o tome nisam ništa znao, niti me je ta oblast preterano zanimala. Zainteresovao sam se sasvim slučajno, kada sam, surfujući Internetom, nabasao na forume na kojima se skupljaju ljudi koji se bave njime. Ubrzo potom uradio sam neke postere, koji su, kako je tada bilo moderno, bili šareni, apstraktni, futuristički - priča Bognar.
Foto


Poslovi se u glavnom sami nameštali, a Nenadu je najdraži minimalistički dizajn

Već 2000. Bogar je oformio studio "Heviform", napravio Internet sajt njnjnj. heavyform. com i na njemu izložio radove. Iako posao nije ni tražio, odmah su ga zvali predstavnici jedne novosadske firme i ponudili mu da radi za njih. I tako je počelo. Postera i radova sa fotografijom brzo se zasitio, pa je počeo da radi ozbiljne projekte. Od tada, svakodnevno provodi po deset sati dnevno pred ekranima svoja tri kompjutera. Retko koju ideju u delo sprovodi olovkom - kompjuterski miš je njegovo glavno oruđe za rad.

- Dosta radim, ali stižem i da studiram, vidim se sa porodicom i devojkom, da se bavim sportom. Jer, posle 10 sati gledanja u ekran, moraš nekako da se odmoriš i opustiš. Radim ujutro i noću, a jedino san trpi. Ne spavam baš mnogo - objašnjava Nenad svoju poslovnu taktiku.

Futuristički pogled na svet

Ime Nenada Bogara nije se u "Tašenovoj" knjizi pojavilo slučajno, jer je u poslednjih nekoliko godina osvojio brojne prestižne nagrade na međunarodnim konkursima i festivalima veb dizajna. Time je zaslužio da u aprilu ove godine izađe još jedna "Tašenova" knjiga sa njegovim radovima - "Logos nonj".

- To što sam se našao u ovoj knjizi izuzetna je čast i znači mnogo, jer sada, skoro svakodnevno, dobijam razne ponude. Posao su mi nudili MTV, ASUS sa Tajvana, "LeoBarnet" iz Beograda, a jedna velika firma iz Dubaija mi je čak ponudila i mesto art direktora - s razlogom se hvali Bogar, mada dodaje da je sve ponude morao da odbije, jer već neko vreme radi za "Tnjentieth century fodž", kao spoljnji saradnik "Hibrid studija" iz Los Anđelesa, jednog od četiri najveća u oblasti zabave.

Imao je, priča, tu sreću da su mu se poslovi uglavnom sami nameštali, pa je radio za mnoge domaće i svetske firme, poput "Farmanima", farmaceutske kuće, "Belgrade SpoortFesta", "FriedPictures", "Provoksa... Mada je jedino u "Tnjentieth century fodž" poslao radnu biografiju i portfolio.


Ideje se u dela odavno ne sprovode olovkom

- Nije prošlo ni deset minuta, a već su me zvali i dali mi prvi probni zadatak - di-vi-di za "Dosije iks". To im se svidelo i počeli smo da sarađujemo, a sada sam deo tima koji radi reklame i sajtove za nove filmove. Radio sam i sajt za film "Gospodin i gospođa Smit", "Iks mena"... Baš sad radimo sajt za film "NJalk the line", u kom igra Riz Viterspun - priča mladi dizajner. Kada radi za firme iz sveta, uglavnom dobije tačne smernice šta od njega žele. Domaći sajtovi su mu, ipak, veći izazov, jer tu kreativnost dolazi do izražaja.

- Naši se ljudi još ne razumeju dovoljno u kompjutere, pa najčešće i nemaju predstavu kako sajt treba da izgleda. Samo mi daju slike, tekstove i potpuno odrešene ruke. Mada, ima onih koji sajt posle ni ne otvore - kaže Nenad.
U poslovnom smislu je, kaže, uradio sve što je želeo, mada u dizajnu uvek mora da se uči - ima mnogo novih trendova. NJemu su najdraži oni jednostavni, minimalistički.

Kad položi preostala dva ispita na fakultetu i reguliše vojnu obavezu, želja mu je da provede neko vreme u Americi i vidi kako se tamo radi. A da se zatim da se vrati u Srbiju i ovde otvori ozbiljan, veliki studio, u kom bi zaposlio naše mlade talente i pružio im priliku da se afirmišu u svetu.


Izvor: Glas Javnosti \ Aleksandra Klarić-Žak
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Zasluzeno, decko stvarno zna sta radi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
HTC Diamond 2
odlicni su mu sajtovi... svaka cast!
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson K750 on Linux
nisam video da ima link pa za one koji ga ne znaju
http://www.heavyform.com/
ipak ima  Smile
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Long long time ago... http://www.astropod.tk/
Sa zelenim vanzemaljcem...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Svaka cast!!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson K750 on Linux
@SF majstore ne radi  ti link
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nisam ni rekao da radi, rekao sam da je long long time ago tamo bilo nesto.. a to nesto je bio prvi Nenadov portfolio pre dosta godina.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson K750 on Linux
obično ljudi napišu link koji vodi negde...
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
I ovaj vodi negde.. na prvi portfolio.. portfolio koji je dugo postojao, i nazalost vise ne postoji.. i dan danas kada ukucas nenadovo ime, drugi sajt koji dobijes je Astropod, uprkos svim stvarima koje je radio. Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Ću ga pitam da ga vrati ako ti je baš tolko žao Smile
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.