Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stvoreni roboti koji sami razvijaju vlastiti jezik  (Pročitano 4756 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
pa roboticari su masinci Smile

Pa,znam,ali,mislim na te masince specijalizovane za robotiku i to... Kolko znam,u Japanu je cak to zasebna nauka i fakultet.

Elem,oni i obicni masinci(koji ce popravljaju one obicne automatizovane masine),oni ce verovatno uvek imati posla.

Ostali... vecina ce moci samo da njace.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Meni su svi strucnjaci iz oblasti masinstva sa kojima sam pricao rekli da upisem to za master studije Smile U fazonu to ti je buducnost jer se sve vise automatizuje proizvodnja (bas ono sto si ti rekao) i takvi ljudi ce biti potrebni...  Doduse u Srbiji dok je plata 200 evra stvarno nema potrebe automatizovati bilo sta.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Pa,to...

A mi ostali cemo moci da se je*emo.  Smile  Smile


Mislim,dobro,nece to jos tako brzo postati toliko ekstremno zastupljeno,a pogotovu ne kod nas,ali... pre ili kasnije...

Hvala Bogu sto cu tamo neke 2055-60. vec biti u penziji.  Smile

Joj,al ce da bude kuknjava i kajanja.   Smile Smile  Ima da se biju ljudi oko leba,a kamoli oko posla.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 13:33:03 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Alcatel One Touch
Još dve, tr decenije i...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Неки људи превише гледају филмове. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
HTC Wildfire S
Hkj.
Ipak... ludistički pokret se odavno pokazao kao žešći promašaj.  Smile
Na više nivoa.  Smile
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 14:32:53 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Hkj.
Ipak... ludistički pokret se odavno pokazao kao žešći promašaj.  Smile
Na više nivoa.  Smile

Nema to nikakve veze sa strahom ili mrznjom prema masinama,vec sa zdravim razumom.ja volim masine.Ali ne volim ljudsku glupost i preterivanje.


p.s.-mogao bi malo da procitas nesto o Ludistima i o tome sta su radili,pre nego sto pocnes skoro pa da optuzujes ljude da su kao oni,samo zato sto primecuju da politika "vise masina,manje ljudi,vise para za direktore" vodi u propast.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 15:15:16 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Mašine bi donele više profita u početku. Ali postoje negativne strane za vlasnike kapitala. Prvo, raslo bi nezadovoljstvo ljudi bez posla. Takođe smanjena kupovna moć potrošača zbog gubitka posla, negativno bi se odrazila na tražnju, što bi u nekom trenutku dovelo do smanjenja zarada vlasnika sredstava. Tako da bi mašine više bile isključene, nego što bi radile.
Mehanizacija i zamena ljudi za mašine može ići samo do neke granice. Njeno prelaženje izazvalo bi smanjenje profita i opasnost od revolucije.
Zato do toga neće doći uskoro.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
HTC Wildfire S
p.s.-mogao bi malo da procitas nesto o Ludistima i o tome sta su radili,pre nego sto pocnes skoro pa da optuzujes ljude da su kao oni,samo zato sto primecuju da politika "vise masina,manje ljudi,vise para za direktore" vodi u propast.

Ja da pročitam više o njima?  Smile

Pa s obzirom da si obrisao pređašnji zbunjeni komentar, imam neki blagi nagoveštaj da do pre par sati nisi ni znao ko su ludisti.  Smile (mali slovima ludisti, nisu to Iluminati pa da ih uzdižemo u nebesa.  Smile )

Zbog toga nisam ni hteo ništa da odgovaram.
Al' ajd. Smile
Možemo i da pričamo o tome.  Smile

Citat
Ali ne volim ljudsku glupost i preterivanje.

Šta su tačno gluposti i preterivanje?

Razvijanje robotike?  Smile


Tvoj stav i pisanje o nezaposlenosti zbog novih tehnologije se može uporediti sa ludizmom, zato ti rekoh ono. Nemam nikakve koristi da te optužujem.
To je njihova filozofija, bez obzira što ne lomiš mašine (?!), niti se radi se o tome da li ti voliš ili ne voliš nove tehnologije, već kriviti njih kao budući uzrok nezaposlenosti.
One su neizbežne... i poželjne. I ne postoji nikakav razlog za obustavljanje njihovog razvijanja.
Kroz celu ljudsku istoriju, razni ljudi su se protivli novim alatima, mašinama, izumima... ukratko tehnologijama, tehnološkim revolucijama.
Iz određenih razloga.
Pa smo ipak danas u 21. veku i sedimo ispred računara, najnaprednije komercijalne tehnologije za sad.
I to je donelo mnogo stvari, ne samo novac kapitalistima...
Za početak. Životni vek je višestruko produžen.
Za najmanje 20 godina.  (što je malo obrnuto od reči "propast")
Znači medicina. Pa transport. Pa komunikacije i informacije. Uopšte životni standard.
I da ne nabrajam sad sve živo, ima mnogo.

S druge strane ovo nije utopija, pa da svi mogu imati poslove i svi lepo da žive. Neko mora da otpadne.  Smile Ili da se prilagodi i promeni.
Stvar evolucije zapravo.  Smile
Tako je oduvek bilo.


Ako bilo ko ima problem s ovim. Problem su ljudi. Ne nove tehnologije.
Sa ljudima treba da se pozabavite.

Zato se ludistički pokret pokazao kao žešći promašaj.

Nije rešenje zaustaviti planetu.
...
Edit: I naravno, zaboravih.
Mlad si. Kao i ja. Al' i ti ćeš jednog dana imati porodicu za koju ćeš se boriti, na maltene sve raspoložive načine. Da im obezbediš što bolju budućnost.  Boleće te baš uvo što te neko tereti za ovo ili ono kad budeš video da je tvom detetu lepo.

Duboko verujem, da ne bi ti bio ništa drugačiji od ljudi koji žele veći profit sa što manje rashoda.
Što je sasvim prirodno i normalno.

Na kraju krajeva, ako se pretera sa nezaposlenošću, džaba ti proizvodnja kad nemaš kome da prodaš. Jer ljudi nemaju para.
Tako i da hoćeš, ne možeš baš sve i odma... jer je sve povezano jedno s drugim.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 19:02:44 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Znao sam da je postojao pokret radnika u Engleskoj koji se bunio zamenjivanju ljudi masinama.
Samo nisam znao kako se zove.Verovatno sam cak i cuo,ali,jbg,zaboravim.

Drugo-odakle tebi ideja da to sto je meni blesava politika "vise masina>manje ljudi>vise para za mrsomude da ih nabiju sebi u guzicu",da sam ja ludista,ili slican njima?

Trece-Ne izvrci mi reci,ne budi ko Stanislav.Jedan primer gluposti i preterivanja je sjebavanje cele planete zbog svoje dobiti,ne shvatajuci da ce ti se to obiti o glavu.(Cuveni stav "Zajebo sam ceo svet")
Sve to sto kazes je istina,ali to opet ne menja cinjenicu da su mnogi ljudi glupi i gramzivi i da tim svojim manama unistavaju svet.
Da ne duzim previse-Tako su jos krajem 19. veka pojedinci upozoravali da ljudi ne smeju toliko da se razmnozavaju,jer cemo najebati zbog toga.Tad su ih svi gledali ko na neke komicare,iako se radilo o cenjenim i pametnim ljudima.
Danas...danas svi jako dobro znamo sta biva kad se to desi,i posledice svi osecamo.


Isto tako ce biti i sa robotima.Ko ne veruje,nek se slobodno smeje.Jednog dana,gramzivost i idotizam pojedinaca,i njihova opcinjenost novcem(i tom "automatizacijom",ali na "sto veci profit",a ne naucni nacin) obice se svima o glavu.

I cetvrto
Boleće te baš uvo što te neko tereti za ovo ili ono kad budeš video da je tvom detetu lepo.

Duboko verujem, da ne bi ti bio ništa drugačiji od ljudi koji žele veći profit sa što manje rashoda.
Što je sasvim prirodno i normalno.


Da li bih pokusavao da imam sto veci profit,sa sto manje rashoda?da,naravno da bih.
Da li bih to ostvarivao tako sto bih skembavao neciji zivot,porodicu,grad,ili zemlju?ne,nikad.

Radije bih propao i preuzeo svu odgovornost na sebe,odnosno,pokusavao da prezivim normalno poslujuci i zaradjujuci manje,nego postao rob gomile papira(tako je,ne novca,ne reprezenta moci,nego gomile papira) kome sutradan vrednost moze da nestane(bez obzira sto se to kosi sa osnovnim zakonima fizike o radu,energiji,materiji i vremenu).
Jer,covek treba da bude ne samo ljigava slina,nego i diplomirani,kontradiktorni imbecil,da bi bio deo sistema u kome se cas na sve strane trubi o zakonima fizike,a cas isti krse bez ikakvog pardona,ni manje,ni vise,nego zbog gomile papira.

I pored toga sto je takvih danas pun ku*ac,i dalje na svetu ima i onih koji pokusavaju da se vode i posluju razumom i koji upravo zahvaljujuci tome i uspevaju.
« Poslednja izmena: 29. Maj 2011, 00:01:00 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.