Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:22:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: studije - da li je bitan prosek ?  (Pročitano 7240 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 7857
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Ja lično imam prosjek 9.9, ali ako ti ne kapiraš to što učiš i studiraš, džaba tebi i 10.00 ...  Smile
Što bi rekla moja profesorica računovodstva, poslodavca privatnika, posebno stranca, ne zanima ko si i šta si, ako ti nemaš znanje, doviđenja i prijatno, prema tome, uči da znaš šta učiš.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Avg 2013, 16:02:45 od Vladana Cvijanović »
IP sačuvana
social share
... сваком живот да колико може поднети ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Какви приватници, можда дечко тежи чисто академском контемплирајућем животу без продавања стечених знања у сврху биолошког опстанка.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Avg 2013, 22:34:03 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia E
Ako nemas neku debelu vezu da se zaposlis kad zavrsis  onda gledaj da nagruvas prosek da bi posle mogao da mases diplomom kako imas prosek 10.0 a nigde ne radis vec godinama.... Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2013, 23:34:02 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1507
OS
Windows XP
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Ja lično imam prosjek 9.9, ali ako ti ne kapiraš to što učiš i studiraš, džaba tebi i 10.00 ...  Smile
Što bi rekla moja profesorica računovodstva, poslodavca privatnika, posebno stranca, ne zanima ko si i šta si, ako ti nemaš znanje, doviđenja i prijatno, prema tome, uči da znaš šta učiš.  Smile

Jel radila profesorica gdje u praksi u računovodstvu? Zanimaju me utisci!
IP sačuvana
social share
Za rođene tako: Gay je OK!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 7857
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Ja lično imam prosjek 9.9, ali ako ti ne kapiraš to što učiš i studiraš, džaba tebi i 10.00 ...  Smile
Što bi rekla moja profesorica računovodstva, poslodavca privatnika, posebno stranca, ne zanima ko si i šta si, ako ti nemaš znanje, doviđenja i prijatno, prema tome, uči da znaš šta učiš.  Smile

Jel radila profesorica gdje u praksi u računovodstvu? Zanimaju me utisci!

Ima sopstvenu agenciju za pružanje računovodstvenih usluga, ali je trenutno 'zaledila' njen rad, jer ne stiže od ostalih obaveza, predaje na 2 fakulteta i Boga pitaj šta još radi. Smiley
IP sačuvana
social share
... сваком живот да колико може поднети ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 824
Zastava Zanzibar
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
mob
Nokia 701
 Smile
Ljudi moji, evo pocinje ispitni rok, a meni je od predmeta jos ostala psihologija... Međutim, da li mi neko moze objasniti sta od ovih naslova spada u strukturalizam , a sta u srednji pristup , a sta u bihejviorizam .

Naslovi:
1) Psihoanalitička teorija Sigmunda Frojda;
2) Analitička psihologija Karla Gustava Junga;
3) Individualna psihologija Alfreda Adlera;
4) Socijalna revizija psihoanalize - Karen Hornaj i Erih From;
5) Osnovne postavke Geštalt psihologije i psihologije polja;
6) Faktorske teorije ličnosti;
7) Humanistička i egzistencijalna psihologija;
Smile Podsticaj Marksističke filozofije razvoju psihologije.
9) Bihejviorizam

*PS. Nisam htio da otvaram novu temu, jer je i ovdje riječ oko fakulteta.
IP sačuvana
social share
Treat her like a queen, fuck her like a slut!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"Зашто не бит' обичан, вољет' мале ствари, зашто свако мора бити главни?..."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није бескористан. Свако може послужити бар као лош примјер.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"За Партизан ништа није готово. Партизанов рекорд није не знам колико побеђених утакмица, него 13 узастопних титула."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.66
@alcatraz1389, iz koje knjige spremaš taj ispit?
Pitanje "Podsticaj Marksističke filozofije razvoju psihologije." me asocira na knjigu Sulejmana Hrnjice "Opšta psihologija sa psihologijom ličnosti". Ako se ne varam, cijela jedna lekcija se tako zove. Smile

Inače, što se teme tiče:
Generalno gledano, problem cjelokupnog obrazovnog sistema je što se osoba od osnovne pa nadalje posmatra kao broj: na prijemnom na srednju, za fakultet, ocjena je mjerilo znanja (iako definitivno nije) itd.

Lično smatram da prosjek jeste bitan, ali samo ako iza njega stoji znanje. Dakle, prosjek ne treba biti sam sebi cilj, nego cilj treba biti znanje. Ako se krene od te osnove, onda se radi znanja ulaže više truda, sa više truda dolazi do boljeg razumijevanja gradiva (ne nužno u svakom slučaju jer nismo svi za sve sposobni), a onda visoka ocjena dođe kao logična posljedica.

To da li prosjek može pomoći pri zapošljavanju ne znam jer nisam još ni blizu kraja faxa, ali ako je osoba već došla na fax radi studiranja, onda je logično da svoje vrijeme primarno troši na učenje, pa zašto se onda ne potruditi za veću ocjenu? Kasnije ne može škoditi, može samo biti od koristi. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.69
mob
Samsung 111111
Interesantna stvar da se svi hvataju za ocene i traze spregu izmedju znanja i ocene.Koja naravno mora da postoji jer  joj je svrha da nekim brojem ili slovom oznacis necije trenutno znanje iz odredjene oblasti.

E sad nije joj samo to svrha..Preko ocena se upisuju skole,dobijaju stipendije,upisuje master,daje prednost za neki status.
U realnom zivotu ocena igra jako malu ulogu u svemu.Jer moze to jos da ti i posluzi kad konkurises za posao.Ali na poslu ti uvek treba znanje.
To kazem jer sam u svom zivotu video jednu stvar..A to je da su oni sto su kod mene na primer u srednjoj imali dvojke..Pokazali vecu snalazljivost da se dokopaju do te dvoje nego pojedini do petice.To sto su neki radili za dvojke obicno nisu radili ni oni za petice.

Sledeca stvar..
Ocena je subjektivna.Inace postoji jedna mlada nauka koja se zove Dokimologija koja se u osnovi bavi merenjem u oblasti obrazovanja.Tj plasticno receno trazi nacin da za sto objektivnije ocenjivanje.

Dakle ucenje je bitnije od ocene.Samo znanje je jako bitno.Tako da zvucim retardirano ali stoji ono sto kazu .."Uci zbog sebe ne zbog ocene".
Opet cu da zvucim kao idiot kad poredim "Velike" ljude sa nama smrtnicima i kazem da je jedan Ivo Andric ponavljao pa je dobio nobelovu nagradu za knjizevnost.
Ili ja na primer ne znam koju prosecnu ocenu ima Seselj ali ocigledno da jako dobro barata svojim znanjem.


Da zakljucim.Prosecna ocena jeste bitna.Nosi odredjene benificije tokom skolovanja pa i nakon toga.Ali niposto nije presudna niti joj je svrha da to i bude.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.59.10
mob
Apple iPhone 7
знање је најбитније али битан је и просек. ако хоћеш да се уфураш као асистент на факултету треба ти просек. кроз коју годину можеш да постанеш и редован професор на факултету и да примаш плату од 800 до 1000 евра.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
А можеш и без свих тих зајебанција и једноставно будеш прецедник  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:22:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.