IN < - Studentska hrana? - >LO
(1/8) > >> :: Odgovori!
Autor: JaX@tripomanija.TK :
E, ajde pisi nesto o prehrani samofinansirajucih studenata koji menzu ne vide bas cesto...
Recimo, kako ispeci jaje, i slicne stvari koje se brzo prave a nisu zahtevne po kuvarskom iskustvu...
Autor: Puky :
Priprema:
100-150 gr salame
(umesto ovoga moze i slanina ali je onda postupak przenja drugaciji)
100-150 gr sira
4 jajeta
2 paprike ili 2-3 paradajza (znam da sada nema ali ...)

Procedura:
Sipas u tiganj ulja (ili masti). Kako sipas tako odmah gledas da ovlazis celu povrsinu tiganja. (ako puno stavis bice masnije a to nije ukusno a ni zdravo)
Uglavnom, nalupas jaja i istreses ih u tiganj. Kada ih stavis uzmes kasiku i pocnes da mesas. Malko promesas pa onda ostavis i tako stalno. POsle 1,5 min ces morati stalno da mesas jer ce ti zagoreti i zalepiti se za tiganj.
Kada vidis da se to polako zgusnjava ubacis sav sir i nastavis da mesas. Malo zatim stavi i salamu.
Jos malko to sve izmesas i dovoljno je.
Ta procedura pecenja kod mene traje maximum 5 min.
Sve to lepo istreses na tanjir i dok cekas da se malko proladi na drugi tanjir isces papriku/paradajz, malko posolis, naseces lebac mozes da se najedes.

Za slucaj da imas slaninu, pvo ubacis slaninu i kada ona pocne da rumeni ubacis jaja. Ostalo je sve isto.

Ja sam letos 4 dana zaredom to jeo. Cak sam i povecao dozu na duplo. Razvaljivao sam se.
Da, uz to ti, po meni, najbolje ide nekoliko jogurata.
Autor: SAnja :
Opet pricate o studentskim danima
E kad se samo setim nasih obroka...
godinu dana sam zivela na kokicama, palacinkama i mlevenoj plazmi sa mlekom....
a onda smo naucile da kuvamo
Autor: JaX@tripomanija.TK :
Citat: SAnja

Opet pricate o studentskim danima
E kad se samo setim nasih obroka...
godinu dana sam zivela na kokicama, palacinkama i mlevenoj plazmi sa mlekom....
a onda smo naucile da kuvamo


Sad jos nauci da odgovaras u skladu sa zadatom temom
Autor: SAnja :
Da znam da nije u skladu sa temom ali bilo je upuceno Puky-ju, sorry....

A moj odgovor na temu bi mogao biti bilo sta ali ne znam u kom smeru zelis da ti odgoorim  tj pomognem oko kuvanja i koliko kulinarskih sposobnosti imas, tako da malo pojasni pa cu ti pomoci...
A recept koji ti je dao Puky mmmm NJAMI...
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana