Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:06:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Struka  (Pročitano 11390 puta)
09. Jun 2007, 14:14:30
Zvezda u usponu


ovaj nick je glup,novi nick je lazasm......:D

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2103
Zastava sm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6600 i N73
Struka

Reperi su hroničari vremena!

[Struka]
On se zove Ognjen Kostić, ima 21 godinu i živi u Beogradu. Posle nekoliko godina bavljenja rep muzikom, nedavno je u izdanju “Bassivity Music-a” objavio svoj debi album “Ipak se obrće”, na kome se nalazi 17 pesama. Mnogi kažu da je Ognjen iliti Struka jedan od najtalentovanijih mladih repera. Kako je tekao muzički razvoj ovog mladića, i da li njegova rep priča liči na druge priče domaćih hiphopera, saznaćete u ovom razgovoru.

Zašto je naziv albuma “Ipak se obrće” i otkud ime Struka?

Struka: Čitava priča u pesmama je bazirana na tom materijalnom svetu. “Ipak se obrće” je neka naša verzija na onu opšte poznatu “Ipak se okreće”! Zna se: lova vrti svet, i gro mojih pesama govori o novcu. U reči struka je sadržano sve: veština, znanje, umeće... Odlučio sam se za taj naziv zbog toga što mi je ta reč kada sam smišljao ime dovoljno moćno zvučala. Prva varijanta je bila da koristim reč tehnika, ali je ipak pobedila struka.

Kada si uopšte počeo da se baviš hip-hop muzikom?

Struka: Krenuo sam da se bavim hip-hopom pre tri, četiri godine, što je relativno kratko u poređenju s drugim kolegama. Dobio sam neku lovu koja mi nije trebalo za nešto veće, pa sam želeo da ostvarim svoj san i snimim pesmu u studiju. Skrpio sam se za neki jeftiniji studio i snimio svoju prvu pesmu “Betonska džungla”, koja mi danas izgleda užasno smešno. Nisam planirao da nastavim sa svim tim, međutim svaka naredna pesma je zvučala sve bolje i bolje i polako sam ulazio u sve to. Na kraju je sve rezultiralo ovim albumom.

[Struka]
Da li se svi vi reperi družite između sebe, jer stalno jedni drugima gostujete na albumima i koncertima?

Struka: Na žalost nije tako! Kad smo krenuli s izdavačkom kućom “Bassivity Music” postojala je ideja da svi funkcionišemo kao jedna velika porodica. Međutim, u praksi je vrlo brzo došlo do nekih prepirki, i to ne samo u okviru naše izdavačke kuće, nego na čitavoj hip hop sceni. Formiraju se neki klanovi, gde se ona trojica, pljuju s onom četvoricom, a svi zajedno se prepucavaju s nekom drugom ekipom i tako u nedogled. To je valjda nama u krvi, jer svaki reper misli da je najbolji i najjači, a da su ostali nebitni. Sve to mi je jako ljigavo i smešno.

Izgleda da je došlo neko bolje vreme za naše repere?
[Struka]

Struka: To može da se poveže s prethodnom pričom. Sada kada je taman nešto krenulo, umesto da budemo složni i da napravimo nešto, mi vreme trošimo na gluposti. Onda nas ljudi sa strane shvataju kao neke neozbiljne likove koji nisu u stanju ništa da urade iako imaju šansu.

Koji ti je motiv da se baviš muzikom za koju svi kažu da ne donosi neki bitan novac?

Struka: Znaš kako, ja nikada nisam imao potrebu da se muzikom bavim zbog love. Ako računaš u startu da ćeš uzeti neke velike pare, ili si neupućen, ili si lud! Sigurno je da svi mi očekujemo neke pare od nečega što radimo. Ako se ukaže prilika da se napravi neka lova, to treba uraditi, ali ne po svaku cenu.

Da li rep muzika uvek na najbrutalniji način govori o socijalnom statusu jedne zemlje?

Struka: Definitivno je da svaki rep album koji se ikada pojavio sadrži određenu dozu bunta. Reperi su hroničari svog vremena, a kad si hroničar vremena u kome živiš, pričaš uvek o onome što te pogađa: politika, socijalno stanje, društveno stanje... Sve ono što utiče na svakodnevne ljudske potrebe. Nekad je način izražavanja brutalan, nekad blaži, ali je u osnovi uvek bunt.

[Struka]
Kada listaš tv kanale i nailaziš na folk i pop rime, da li odmah prebaciš kanal, ili želiš da čuješ šta to oni pevaju?

Struka: Uglavnom odmah prebacujem kanale! Nekad mi neka pesma i “zakači uvo”, ali i tu pesme prebacim posle 10 sekundi. Ne kažem da je sve to loše, iako dosta toga jeste loše. Ja slušam i rege, džez, rnb i ne ograničavam se samo na hip-hop. Domaće pop i folk izvođače u 99 odsto slučajeva ne preferiram.  >>>izvor balkanmedia<<<

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

struka2.jpeg
(46.93 KB, 250x361)
struka3.jpeg
(58 KB, 450x300)
struka1.jpeg
(46.26 KB, 250x336)
« Poslednja izmena: 09. Jun 2007, 14:22:55 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Edit by Livingston: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 16696
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple 
A dobre su mu rime, nije losh reper Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:06:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.194 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.