Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strucna literatura iz oblasti prava, ekonomije, politickih i srodnih nauka  (Pročitano 273725 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Trebam da uradim seminarski rad iz predmeta Medjunarodna ekonomija i finansije a radi se o temi "Medjunarodni inzinjering"

Potrebna mi je pomoc oko literature a u vezi sa zadanom temom, ima li neko?
Možeš malo konkretnije napisat koje te područje zanima..... tipa međunarodni inžinjering čega?

S obzirom da je naziv predmeta medjunarodna ekonomija i finasije a tema medjunarodni inzinjering, namece se zakljucak da treba uraditi obradu teme za seminarski rad --> medjunarodni inzinjering ekonomije i finansija

Ima li nesto u vezi toga?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Promijenio sam temu za seminarski rad, nije vise medjunarodni inzinjering nego je Medjunarodni monopoli: transnacionalne i multinacionalne kompanije.

Ima li neko nesto u vezi ove druge teme?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ekonomija


Ekonomija za svakog (slabiji sken, starija knjiga)
http://rapidshare.com/files/88429992/Ekonomija_za_svakoga_Heilbroner-Thurov_MATE.pdf

Ekonomija za menadzere u svjetskoj privredi (slabiji sken)
http://rapidshare.com/files/88429800/Ekonomija_za_menadzere_Salvatore.pdf

Osnovi poslovne ekonomije (slabiji sken, hrvatsko izdanje)
http://rapidshare.com/files/88593235/Osnove_poslovne_ekonomije_Kovacevic.pdf

Osnove ekonomije (Fakultetska knjiga, solidan sken, Hrvatsko izdanje 2002god)
http://rapidshare.com/files/88454993/Osnove_ekonomije_Polovina_Medic.pdf

Osnove marketing usluga (Solidan sken, hrvatsko izdanje 2002 god.)
http://rapidshare.com/files/88455150/Osnove_Marketinga_Usluga_Do_en_zg2002.pdf

++++

Sistemi za otkrivanje i dojavu požara (attachment)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

« Poslednja izmena: 04. Dec 2008, 12:51:32 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia n80
Kovačević... legenda, Dok Medić je završio u zatvoru zbog korupcije... Smile Smile

Promijenio sam temu za seminarski rad, nije vise medjunarodni inzinjering nego je Medjunarodni monopoli: transnacionalne i multinacionalne kompanije.

Ima li neko nesto u vezi ove druge teme?  Smile
Jesi kad probao nešto sam pretražiti prije nego pitaš druge.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kako bih mogao naci knjige od Philipa Kotlera (osim Marketing management, tu vec imam). Ako neko zna link,ili nesto slicno
I od Dr. Tijane Mandic, bilo sta o medijaciji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Evo jedan koristan link, koga zanima ekonomija...Sve je na engleskom, poneki link je mrtav, ali moze se isceprkati dosta korisnih stvari...Ako neko ima nesto od Medjunarodnih ekonomskih odnosa, bio bih pre-zahvalan za link...

http://seebooks.blogspot.com/search/label/Economic%20and%20Business
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima li neko literaturu o Kini i njenom ekonomskom čudu. Nešto o njihovom menadžmentu i globalizaciji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S4
Pozdrav forumashi!
Ako bi neko bio ljubazan da me uputi gdje mogu naci,ili da okaci ovdje link ili seminarski rad iz statistike?
Ne znambas jesam li na pravom mjestu,ako nisam slobodno preselite gdje mislite da treba.
Znaci,treba mi seminarski radi iz bilo koje oblasti statistike, ne mora biti nista specijalno,lako cu ja razraditi.

Hvala unapried!
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav,

U skoli sam dobio zadatak da napisem nesto vise o funkcijama platnog bilansa, ali nazalost na internetu nisam pronasao nista kao ni u knjigama koje se koriste na fakultetu, te sam dosao ovdje da zatrazim pomoc od onih koji se razumiju u platni bilans i njegove funkcije.

Ne treba mi mnogo teksta, samo osnovne funkcije i njihovo objasnjenje.


Unaprijed zahvalan,

Bojan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo sastavio sam jedan rad. Da li bi sada neko mogao da ga provjeri tj. da li su sve informacije tacne.


Pod platnim bilansom podrazumjevamo potpuni pregled svih novčanih primanja i izdavanja koji nastaju u transakcijama države sa inostranstvom u određenom vremenskom periodu iz koji proističu plaćanja i primanja bez obzira da li su prispjele ili ne.

Zadaci bilansa:

1. Primarni cilj je zastita poverilaca, pribavljanje dodatnog kapitala se vrsi tako sto su se trazili krediti kod banaka tako da su trazioci sredstava prezentovali svoje poslovanje i imovinu koju poseduju.

2. za kontrolu ocuvanja kapitala i uspeh firmi, sa razvojem korporacija, fin. Izv. Dobijaju sve vise na znacaju a javljaju se i investitori. Dolazi do razdvajanja vlasnistva i upravljanja. Kontrolu preduzeca vrse i drzavni organi i to preko fin. Izvestaja.

3. Bilans pruza osnovu za donosenje odluka o raspodeli rezultata. Raspodela ne zavisi samo od rezultata vec i od fin. Polozaja i ciljeva. Preduzeca sa gubitkom ne mogu celu dobit raspodeliti vec zadrzati deo za poboljsanje strukture sopstvenog kapitala i likvidnosti.


Platni bilans ima 5 funkcija, a to su:

1. Utvrđivanje rezultata poslovanja – ima zadatak da izrazi uspješnosti upravljanja državom na temelju praćenja svih poslovnih promjena unutar jednog obračunskog perioda. Rezultat može biti pozitivan, negativan i jednak nuli, zavisno od razlike između prihoda i rashoda.


2. Informaciona funkcija  - ima značajnu ulogu u funkcionisanju preduzeća jer pruža informacione usluge ostalim poslovnim funkcijama.

3. Funkcija polaganja računa – pod ovom funkcijom podrazumjevamo sastavljanje izviještaja o stanju, uspjehu i promjenama u finansijskom položaju države u toku jednog obračunskog perioda koji se podnosi svim članicama Europske Unije

4. Sigurnosna funkcija – zadatak ove funkcije je održanje uloženog kapitala u zemlji u inflatornim uslovima. Ova funkcija veću pažnju posvećuje održanju realnog za razliku od nominalnog kapitala, tj. održanju kupovne moći prvobitno investiranog kapitala.

5. Dokumentacijska funkcija – cilj dokumentacijske funkcije je pružanjem objektivnih, tačnih i pravodobnih informacija osigurati:

•   stručnu podršku državi u procesu stvaranja finansijskog izvještaja;
•   pristup informacijama i dokumentima nužnima za funkcioniranje privrednog sistema države;
•   brz i jednostavan pristup bazama podataka Službe za sve njezine interne i vanjske korisnike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.211 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.