Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Streljastvo na Olimpijskim igrama 2008.  (Pročitano 23534 puta)
24. Jul 2008, 18:42:46
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Streljastvo na Olimpijskim igrama 2008.






Vreme i mesto odrzavanja takmicenja:

Streljacka takmicenja na 29. Olimpijskim igrama ce se odrzati u Pekinskoj streljani (rifle and pistol events) i Pekinskoj streljani CTF (shotgun events) u Shijingshan District od 9-17 avugsta 2008.




Discipline i takmicenja:



« Poslednja izmena: 24. Jul 2008, 18:43:23 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Strelci Srbije imaju realna ocekivanja i velike zelje

Strelci Srbije otputovali su danas na Olimpijske igre u Peking sa velikim ambicijama, ali i sa realnim ocekivanjima.

"Srechna sam i ponosna sto cu nositi zastavu. Cilj mi je da se plasiram u finala obe discipline u koje uccestvujem. Ovo mi je sesta Olimpijada. Imam do sada medalje sa pet, pa bi bilo lepo da osvojim i na sestoj", rekla je Sekariceva.

U streljackom timu Srbije nalaze se i Lidija Mihajlovich, Stevan Pletikosic, Nemanja Mirosavljev i debitant Damir Mikec.

Mirosavljev je rekao da je za takmiccare najvazznije da prevazidju pritisak javnosti i da tada ostvaruju najbolje rezultate.

"Najteze je prevazici pritisak javnosti i occekivanja medalje. Kada se to, medjutim, prevazidje, mozzemo da ostvarimo svoje najbolje rezultate", objasnio je on.

Trener Zoran Stoiljkovic naveo je da od svih takmicara ocekuje ulazak u finale.

"Pripremali smo se vise od dve godine za ove Igre, jer ne zelimo da prekidamo kontinuitet. Spremili smo se najbolje sto smo mogli. Ako svi nasi takmicari ispucaju svoje rezultate, plasrace se u finale", objasnio je on.

Takmicenja u streljastvu pocinju 9. avgusta.

(beta)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Jasna otputovala u Peking

Posle fudbalera i veslača put Pekinga juče su otišli i reprezentativci Srbije u streljaštvu i plivanju od kojih s pravom očekujemo medalje na Olimpijskim igrama. Naša najveća nada je Jasna Šekarić, koja će na svojim šestim Igrama nositi srpsku zastavu.
- Na prethodnih pet Olimpijada sam osvojila pet medalja (zlato, tri srebra i bronza) i logično je da u Pekingu nastavim niz. Dobro sam se pripremila i realno je da uđem u finale obe discipline. Naravno, priželjkujem zlato, mada bih bila zadovoljna i nekom manje sjajnijom medaljom - izjavila je 43-godišnja Jasna Šekarić, kojoj će društvo u Pekingu praviti Stevan Pletikosić, Lidija Mihajlović, Nemanja Mirosavljev i jedini debitant Damir Mikec.
Naš najbolji plivač Milorad Čavić, koji je 2004. u Atini stigao do polufinala.
- Ovo će mi biti treće učešće na Igrama i došlo je vreme da zaplivam u finalu na 100 metara delfin. Za to će mi biti potrebno da isplivam vreme ispod 51 sekunde i verujem da ću u tome uspeti, iako će konkurencija biti izuzetno jaka. Pre svih, mislim na Amerikance Majkla Felpsa i Jana Krokera. Jedino me brine kvalitet vazduha u Pekingu. Dobro je što smo krenuli među prvima, kako bi se na vreme prilagodili uslovima - smatra Čavić.
U Pekingu je juče otvoreno i Olimpijsko selo, u kojme će od 8. do 24. avgusta boraviti više od 16.000 sportista. Olimpijsko selo je kompleks od 42 zgrade sa 9.000 dvokrevetnih spavaćih soba i nalazi se u neposrednoj blizini stadiona „Ptičije gnezdo”.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Jasna Šekarić o predstojećoj olimpijadi
U Pekingu pucam u šestu medalju
Autor: T. Dragojević | Foto: A. Dimitrijević | 28.07.2008 - 05:34

Posle fudbalera, na Olimpijske igre u Pekingu, otputovali su reprezentativci Srbije u plivanju i streljaštvu. Na Aerodromu „Nikola Tesla“ na čelu dveju delegacija (petoro strelaca i šest plivača), stajala je Jasna Šekarić, sportistkinja koja će osmog avgusta nositi našu trobojku na otvaranju 29. letnjih olimpijskih igara.

Najuspešnija olimpijka Srbije, petostruka učesnica i osvajačica isto toliko medalja u streljaštvu, i na šestim Igrama u karijeri pokušaće da upuca zlato.

- U Pekingu ću nositi srpsku zastavu na otvaranju, zbog čega sam veoma srećna i ponosna, a nikako mi ne može biti teško. Veoma sam zadovoljna što idem na šestu Olimpijadu, do sada sam osvojila pet medalja, pa bi logično bilo da nastavim niz. Volela bih da se plasiram u oba finala (puška i malokalibarski pištolj), a onda ni medalja nije daleko, a naravno, bilo bi super kada bih osvojila zlato. Ranije sam bila na strelištu u Kini, koje je prosto neverovatno. Ono zaista fantastično izgleda, rezultati će sigurno biti jezivi, a nadam se da ćemo i mi biti takvi - dodala je Jasna.

Lidija Mihajlović, još jedna dama u reprezentaciji strelaca, u Pekingu će učestvovati na drugoj Olimpijadi u karijeri.

- U Barseloni 1992. nisam imala zapažen rezultat, ali se nadam da ću sada biti bolja. Ne znam da li postoji toliko medalja koliko ih mi želimo.
Nemanja Mirosavljev, kaže da je najteže prevazići očekivanja javnosti pred put na Igre.

- Ako uspemo da se izborimo sa tim, možemo očekivati visok plasman, a to je jedno među tri, osam ili 15 mesta. To je, takođe, veoma dobar rezultat.
Iskusni Stevan Pletikosić, kaže da su se spremili dobro i da će u Kini svi dati sve od sebe.

- Imaćemo i tamo nekoliko treninga, taman da se priviknemo i vidimo kakva je konkurencija. Svi smo se spremali za finale, pa ako ne uspemo, nećemo bti nezadovoljni jer je plasman među 15, isto dobar rezultat. Nadam se da će u Srbiju stizati lepe vesti iz Pekinga, jer zaista imamo dobru ekipu - dodao je osvajač bronze sa Igara u Barseloni 1992.

Pored četvoro starijih strelaca, u Peking je otputovao debitant Damir Mikec. On nije želeo da prognozira rezultat, već je samo dodao da se nada da neće razočarati selektora Zorana Stoiljkovića i drugove iz reprezentacije.

Isto je i sa plivačima, zvezda reprezentacije i svetski rekorder na 100 metara delfin (u malom bazenu), Milorad Čavić je jedini je pretedent na medalju, dok se od ostalih očekuju lični i državni rekordi. Pored Čavića, još Ivan Lenđer (u istoj disciplini) ima A olimpijsku normu, a on će sa Čabom Silađijem i Milicom Ostojić put Pekinga krenuti posle ovonedeljnog Evropskog prvenstva za juniore.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Lidija Mihajlovic je vec pucala u disciplini vazdusna puska - 10m i ispala u kvalifikacijama, ukupno je 20 od 47 takmicarki. Ovo joj je losija disciplina, na 50m se mogu ocekivati bolji rezultati. U istoj disciplini je Cehinja oborila svetski rekord sa idealnih 400/400 krugova.


Lidija bez finala, zlato češko

Srpska reprezentativka u streljaštvu Lidija Mihajlović zauzela je 20. mesto u kvalifikacijama u disciplini vazdušna puška 10 metara i nije uspela da se plasira u finale olimpijskog turnira u Pekingu.

Mihajlović je u kvalifikacijama “upucala” 394 kruga, a za plasman u finale nedostajala su joj još tri poena.

U prvoj seriji srpska reprezentativka ubila je 99 krugova, ali je u sledećoj podbacila i za dva poena postigla slabiji rezultat.

Maksimalan skor Mihajlović je postigla samo u trećoj seriji, dok je u četvrtom pokušaju upucala 98 krugova.

Rezultat kao naša sportistkinja imalo je još šest takmičarki.

Srpska reprezentativka je ove sezone, na velikim međunarodnim takmičenjima, uglavnom postizala bolje rezultate od skora u kvalifikacijama u Pekingu.

Na Svetkom kupu u Pekingu u aprilu i Minhenu sredinom maja upucala je 396, dok je u Milanu, krajem maja bila na nivou rezultata iz kvalifikacija na OI.

Na prvom ovogodišnjem takmičenju Svetskog kupa Mihajlović je ušla u finale, iako je “upucala” 393 kruga, a na prvenstvu Evrope u švajcarskom Vinterturu bila je 41. sa 391 krugom.

Na Olimpijskim igrama u Pekingu Mihajlović će se takmičiti još u disciplini puška, 50 metara trostav, u kojoj je bila druga na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru.

Kvalifikacije u toj disciplini na programu su 14. avgusta.

Češki strelac Katerina Emons postala je prvi osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u subotu rano ujutru po našem vremenu pobedila u disciplini na 10 metara iz vazdušne puške.

Emonsova je u kvalifikacijama izjednačila svetski rekord sa 400 bodova, a u finalu je osvojila zlato sa učinkom od 503,5, što je novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Ljubov Galkina sa skorom 502,1, dok je bronzanu medalju uzela Hrvatica Snježana Pejčić sa 500,9.

Izvor: MTS-Mondo
« Poslednja izmena: 09. Avg 2008, 06:21:56 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
I Damir Mikec ispao u kvalifikacijama 10m,vazdusni pistolj. Bio veoma blizu finala, falila mu na kraju dva kruga za finale (imao 580, u finale se ide sa 582), zajebao poslednju seriju i zavrsio 14. od 48 takmicara.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Češki strelac Katerina Emons postala je prvi osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u subotu rano ujutru po našem vremenu pobedila u disciplini na 10 metara iz vazdušne puške.

Emonsova je u kvalifikacijama izjednačila svetski rekord sa 400 bodova, a u finalu je osvojila zlato sa učinkom od 503,5, što je novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Ljubov Galkina sa skorom 502,1, dok je bronzanu medalju uzela Hrvatica Snježana Pejčić sa 500,9.

Izvor: MTS-Mondo

Emmonsova sa trenerom, muzem, sve tri takmicarke koje su uzele medalje:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Img214520231.jpg
(49.42 KB, 350x490)
Img214520287.jpg
(24.28 KB, 500x416)
Img214520419.jpg
(55.65 KB, 500x333)
Img214520420.jpg
(48.06 KB, 500x333)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N82
I crnogorski strijelac Nikola Saranovic ispao u kvalifikacijama (10m vazdusni pistolj). Na kraju rezultat 570 kugova i 40 mjesto.
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Hrvatska reprezentativka Pejcic osvojila bronzu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Šekarićeva: Biće teško osvojiti medalju

Legenda svetskog streljaštva, reprezentativka Srbije Jasna Šekarić rekla je da će biti jako teško osvojiti medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, ali da se spremala jako dobro.

"Lepo je što nas pet (strelaca) želimo medalju, ali ima njih još 100 koji žele medalje i spremni su isto kao i mi. Super bi bilo da osvojim zlato, ja bih to volela", rekla je Šekarićeva.

Reprezentativka Srbije bila je uspešna u više disciplina, ali nije u svima bila dominantna.

"Do sada sam osvojila samo jednu medalju sa malim kalibrom i ostale četiri sa vazdušnim pištoljem. Nadam se da ću u vazdušnom pištolju ostati to što jesam, dakle visoko kotirana", objasnila je Šekarićva.

Šekarićeva sutra učestvuje u kvalifikacijama u disciplini 10 metara iz vazdušnog pištolja

Beta



Sto se tice discipline 10m vazdusni pistolj, zlato je osvojio Kinez Pang Wei, srebro Juznokorejac Jin Jong-oh, a bronzu Kim Jong-su iz Severne Koreje.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Img214521462.jpg
(15.29 KB, 500x353)
Img214521461.jpg
(12.93 KB, 500x314)
Img214521464.jpg
(19.28 KB, 400x623)
« Poslednja izmena: 09. Avg 2008, 10:42:24 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.39 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.