Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:54:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stratište srpske mladosti  (Pročitano 6866 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Gotago,
po nacionalnom sastavu u vojnom vrhu je najviše bilo crnogoraca i Srba (Ličani,Bosanci).
tako je bilo i u političkom vrhu.Udio u članstvu u SKJ je bio daleko postotno veći na strani Srba nego Hrvata.
Valjda to moraš priznati da vam je partija bila draža nego nama.Koliko smo mi imali politički zatvorenika a koliko vi.Koliko mi "terorista" a koliko vi.Tko je otimao zrakoplove i napadao veleposlanstva (ne opravdavam) mi ili vi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Treba rasčlaniti članstvo od vrha, članstvo je ste bilo bilo većinski srpsko, a čije će i biti kad je većina Hrvata sve go ustaša i kolaboracionist.
U vrhu je postojao zloglasni nacionalni ključ, zbog bratstva i jedinstva. To su ipak komunisti a ne neka demokratska partija gdje većina odlučuje.

A sad tema. Meni lično smeta ova odrednica "stratište srpske mladosti". zašto ????
Pa zar Kozara,Neretva,Sutjeska znanae i neznane bitke tog rata nisu isto stratište srpske mladosti. Pa do te čuvene 1944 ( partizani od gerilaca postaju prava organizovana jugoslovenska armija) 80% partizana su Srbi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
po nacionalnom sastavu u vojnom vrhu je najviše bilo crnogoraca i Srba (Ličani,Bosanci).
s obzirom da si pripadnik stare garde, verujem da si bio u JNA. priseti se prezimena tadasnjih generala.
bosanci u vecini slucajeva nisu isli dalje od zastavnika.
Citat
Valjda to moraš priznati da vam je partija bila draža nego nama.
priznajem! evo u danasnjosti opet imamo izrazenu maloumnost Srba kada je u pitanju buducnost.
Citat
Koliko smo mi imali politički zatvorenika a koliko vi.
znas valjda kako je bilo, uhapse dvojicu hodza zbog islamskog fundamentalizma, onda moraju i po dva katolicka i pravoslavna svestenika. cisto zbog ravnoteze.
  e sad zavisi na kakve politicke zatvorenike mislis  Smile mislim svako je mogao biti proglasen za istog. imamo primer da su se posle WW2 u beograd doselili neki poludivlji ljudi uglavnom "sa vase teritorije", a nisu hrvati, i svu beogradsku elitu poslali na goli otok. i naravno posle toga su im preuzeli svu imovinu koju i dan danas drze njihovi potomci.
Citat
....... mi ili vi?
da li TI to indirektno priznajes da ste krivi za sve sto se desavalo na balkanu krajem dvadesetog veka ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
gotago,
za sve nevolje i stradanja kriva je Srbija (ne Srbi) i njeno političko vodstvo na čelu s Miloševićem.To nije moja ocjena nego stav cijele svijetske javnosti.U JNA sam bija i svi su uglavnom časnici bili Srbi(u Nišu,Prištini),poneki makedonac i Crnogorci.U splitu su cijele gradske četvrti (Blatine) bile naseljene vojnim licima i njihovim obiteljima.
Ti ljudi koji su naselili Beograd su Srbi iz istočnne hercegovine i Crnogorci kao najvjerniji partijski kadar.
kriptonitu,
ne govoriš istinu već guslarska pjesma .
Ključ je postojao ali je uvijek pronađen Hrvat koji će šutiti i slušati ili Albanac,Služili su kao paravan.Ne zanam jel se sjećaš onog Albanca koji je izabran u Predsjedništvo dok je bija Borisav jović na kraju Jugoslavije.Samo je dizao ruku na prijedloge Srbskog rukovotstva,O stratištima.Kozara,svakako i srpske mladosti ali i 1945 oko 2000 Hrvara (danas to mjesto zovu Ustaška jaruga).Žene su uh uglavnom pobile motikam i sjekirama.Rećeš opravdana osveta ali je stratište.Na Sutjesci su uglavnom stradali dalmatinci,oni su poslali onu čuvenu poruku Titu.na Neretvi slažem se Srbi samo u kojoj vojsci ne reče ti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson G 502
Nacionalni sastav jna tj sna se jako dobro vidio 1991 god!!
Šta Hrvati,Slovenci,Makedonci,Bosanci itd.misle o jna također se se dobro vidjelo od 1991 god..
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Čija je bila vidjelo bi se na zakletvi.svim Srbima i Crnogorcima dođu roditelji (u šali bi mi govorili Srbima prijateljima "oćeli ti doći keva s pi...om.Tako su se oni izražavali.Donesu kolače,meso i slave sina vojnika a mi kao da smo u zatvoru samoo da prođe.Vojne naredbe naravno na ekavici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
za sve nevolje i stradanja kriva je Srbija (ne Srbi) i njeno političko vodstvo na čelu s Miloševićem.
moguce. kazu da je njegovo visocanstvo Slobodan Milosevic licno razapeo Isusa.
al nesto se mislim... nisu li u Borovu seljaci Srpske nacionalnosti docekali vase zenge u full opremi. naravno zenge su imale i pancire, bili spremni na etnicko ciscenje. al seljaci koristise lovacke puske i municiju za medvede, te pocepase pancire. da ne spominjem martina spegelja "samo metak u stomak". tada nije bilo naseg Slobe tamo.
Citat
U JNA sam bija i svi su uglavnom časnici bili Srbi(u Nišu,Prištini)
ja govorim o generalima. naravno Srbe su gurali u Nis, Pristinu, kursumliju... dok su za Zlovence i hrvate bili rezervisani gradovi!

Citat
Šta Hrvati,Slovenci,Makedonci,Bosanci itd.misle o jna također se se dobro vidjelo od 1991 god..
drago mi je zbog jos jednog priznanja.

Citat
Čija je bila vidjelo bi se na zakletvi.svim Srbima i Crnogorcima dođu roditelji
aj sad polako... rekao si:
Citat
U JNA sam bija i svi su uglavnom časnici bili Srbi(u Nišu,Prištini)
zar bi se ti smarao da ides cak dole na jug? bolje da pare koje bi dao za kartu posaljes sinu.
Citat
Donesu kolače,meso i slave sina vojnika a mi kao da smo u zatvoru samoo da prođe.
da! mi smo ostali ovde da se koljemo sa turcima, mongolima i ostalim divljacima. nismo pobegli. imamo taj ratnicki gen. da smo cutali i pusili, verovatno bi bili pokrsteni od strane vatikana ili islamizovani.
Citat
Vojne naredbe naravno na ekavici.
ne nego na srpsko-hrvatskom!
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
jezik je bija ekavski,to dobro znaš.
Milošević nije bija u borovu ali je prije sve pripremija.Pusti guslarsku priču o nenaoružanim seljacima.Sve je bilo puno oružja i sve je unaprijed bilo spremno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
A mogli bi i da se vratite na temu Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8

kriptonitu,
ne govoriš istinu već guslarska pjesma .
Ključ je postojao ali je uvijek pronađen Hrvat koji će šutiti i slušati ili Albanac,Služili su kao paravan.Ne zanam jel se sjećaš onog Albanca koji je izabran u Predsjedništvo dok je bija Borisav jović na kraju Jugoslavije.Samo je dizao ruku na prijedloge Srbskog rukovotstva,O stratištima.Kozara,svakako i srpske mladosti ali i 1945 oko 2000 Hrvara (danas to mjesto zovu Ustaška jaruga).Žene su uh uglavnom pobile motikam i sjekirama.Rećeš opravdana osveta ali je stratište.Na Sutjesci su uglavnom stradali dalmatinci,oni su poslali onu čuvenu poruku Titu.na Neretvi slažem se Srbi samo u kojoj vojsci ne reče ti.
I u jednoj i u drugoj, u tome i jeste naša nesreća. Naravno da će ćutati i slušati, prvi put kad su progovorili ispao je maspok, drugi put rat. Najviše gubitaka su imale dalmatinske i crnogorske brigade (ove druge gotovo potpuno uništene). Već sam jednom rekao da samilosti sa ustaškim zlikovcima nemam, i žao mi je što im je vrhušku spasio vatikan od zaslužene kazne. Al mene jednako bole Srbi pali na Kozari,Sutjesci ,Neretvi,oslobađanju Loznice i na Sremskom frontu. Stratište srpske mladosti je cijeli II SR, a ne samo njegova završnica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:54:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.