Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strategija, "publika" i otvaranje portala  (Pročitano 5895 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Sve to sto si nabrojao je tacno, ali nebitno...
On je teenager koji treba da prosiri i produbi svoje znanje, poznanstva, stekne iskustvo...
Sta mu znaci i da nadje parce trzista koje nije zauzeto, kad on realno nema uslova i mogucnosti da ga zauzme?
Da pokrene strucni sajt o necemu bez znanja o tome i bez kontakata u tom svetu...
Let it be...
Na takvim sajtovima se uci, a od toga moze da se skupi i za vreme za net i po neko pice...
Moze da se nauci dosta i tako da se obezbedi malo veci kucni budzet + da se covek pripremi za realizaciju neke kompleksnije ideje...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
LG Nexus 4
to i jeste cilj ... makar hosting odplatiti ... a ako ne ... just iskustvo i lep osecaj rada Smile  Smile   Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Nije bas nebitno...Zasto bi neko  neko primera radi pravio novi burek i pokusavao da preotme clanove,kad je forum vec no1.mozda bi i uspeo al je za to verovatno potrebno dosta resursa.sa druge strane moze malo da razmisli pogleda sta gde kako i pokusa da nadje prazninu.
Nema veze koliko ko ima iskustva,resursb ideja je bitna ,bilo kakav plan i cak i u zemlji Srbiji se mogu naci sredstva (ne mislim na banke pozajmice  i sl)
zasto gubiti vreme i poceti sa nekim projektom za koji znas da nema perspektivu,tek da bi ucio ili zaradjivao za pice ...bil gejts je napustio kolez i eto kako je zavrsio...
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
LG Nexus 4
hm ali tu si malo pogresio ... mozda jesam nasao to "parce" kako si ga nasao ... mozda jeste problem "publika" ali tako nesto za sada nema ... ima mozda nesto slicno ... ali ne tog obima i tog kvaliteta kako ce ovo biti (pricam o contentu) a ni dizajnom ne moze prici jer se obicno radi o nekim html (da ne kazem xhtml) i css radovima iz 2002 lupam ...

pritom sto se tice ovog sto si rekao ... mislim da je bas sf negde nekom na forumu rekao ... ili radis nesto novo sto ne postoji, sto ce privuci paznju ... ili nesto sto vec postoji ... ako to vec postoji onda ti je cilj da budes bolji od konkurencije ...

e pa meni to i jeste cilj ... znaci da budem bolji od "konkurencije" koje takoreci i nema (samo na nekim delovima) ... kako contentom sto je najvaznije tako i designe-om ... i sve cu ponuditi free dok kod neke "konkurencije" se takve stvari placaju ... kako gde Smiley

Sve jedno Wink cenim tvoje misljenje ... i zeljud da pises ... cak sa telefona Smile hehe pozdrav!  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Cilj je da budes bolji od konkurenta? Sta znaci to bolji? Npr u americi postoji 100 vrsta piva,medjutim 40 posto trzista ima hainiken, da li to znaci da oni imaju najbolji ukus? Ne sigurno neki od preostalih 99 ima bolji ukus... sta je bolje individualna je stvar ono sto je bitno je biti prvi na novom trzistu ili naci prazninu na postojecem pa tu biti prvi
naravno da ne duzim posto  kako rece SF radi se o tinejdzerskom poduhvatu,puno srece i ne prihvataj bas sve sto procitas na ovom forumu zdravo za gotovo pa pisao to i Sf
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
LG Nexus 4
slazem se Wink ali vidi ovako ...

tebi treba neki izvor ... tekst ... prvo ces ga traziti preko google-a zar ne?

e sada ako se potrudim mogao bih biti medju prvim rezultatima za vecinu kljucnih reci ... bar tako mislim za sada ...

zatim otvoris prvi i drugi rezultat ... na prvom (starom) dobijes nepreglednu stranicu koja je prva izasla na trzistu ali se nije razvijala ... sa losim bojama ... losom navigacijom ... red teksta preko celog ekrana 22" oci da ti ispadnu ...

a onda otvoris drugi rezultat ... moj ... dobijes potpuniji tekst koji ti treba ... urednije napisan ... vise paznje obraceno na tipografiju ... skladna navigacija da mozes naci sta ti treba ... prijatniji design za oko ...

gde bi se zadrzao? ... zato mislim da mogu bolje proci od site-ova slicne politike ...  Smile

e da .. sto se tice saveta i predloga ... nista ne uzimam zdravo za gotovo ... ali sve prihvatam ... a zatim odlucim sta ce koristiti a sta ne ... nesto probam ... naravno nekad cu pogresiti kad prihvatim savet, ko radi taj i gresi ... ali zato ce mi se nekad taj savet mnogo isplatiit ...

meni je cilj da skupim sto vise misljenja i da sve sagledam sa vise strana ... zato kazem da mi je korisno kako sf-ov savet i poruka tako isto i tvoja ...  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Ja i dalje tvrdim da je bilo kakav, iole ozbiljan projekat, u tim godinama, mnogo bolje poceti nego se natezati i cimati oko necega krupnog...
Realno stanje je takvo da niti on ima para da ulaze, niti ima znanja da isprati tako nesto...
Sve i da ima dobru ideju, to ne znaci da ta ideja u Srbiji moze da se monetizuje...
Danas smo bas sedeli nas nekoliko na kafi i pricali o raznim projektima, dobrim idejama nekih ljudi, koji su pokusali i propali... Pa i kod onih koji nisu, koliko im je vremena trebalo da dodju na nulu, a koliko da moze da se kaze da od toga mogu pristojno da zive... Koliko su u pocetku uleteli, pre nego sto su ista od toga videli...
Nije ovo trziste za to...
"Lako je" tata Vladanu da napravi www.Donesi.com, kada covek 10 godina pre toga radi u struci, ima svo znanje, ima nesto kapitala... Pa i za njega, to lako je, mora u navodnike... A on je jedan od retkih sucess story... Barem za te novopecene servise... I on je tata koji ce da jede na ovom trzistu jos dugo dugo.
Vecina drugih slicnih (koliko to ima smsila reci uopste) servisa ili nema prihode, ili su oni beznacajni...
To je ozbiljan posao koji zahteva ozbiljno znanje, ozbiljno iskustvo, jake veze, i mnogo odricanja...
I to nije nesto u sta treba da se upusta teenager koji razmislja kako bi mogao da pocne...

Ja generalno klincima savetujem da otvore blog... svoj na svom domenu... instaliraju WP ili TP ili nesto trece ... da sami urade temu, srede je, instaliraju pluginove, vide sta kako radi... krenu da pisu neki content, tutorijale, steknu neko ime... vezbaju...

Pa polako... kada se nauci sve sto je neophodno, moze da se krene u neku ozbiljniju pricu...

Druga varijanta je da se nadje neko ko zna sta je potrebno pa da se udje ortacki, ali to nikome ne mogu da preporucim Smiley
Treca, da istreses sta treba, neki ti uradi, pa se ti posle jebi sa time... sto takodje nije najzdravije Smiley

Pricamo o nekoj lokalnoj prici...
Ovde mikro nise nece jos dugo dugo biti posebno bitne...
Prosto, premalo ljudi i para je u igri da bi to ikome bilo bitno...
A i za to covek ne moze bas tako lako da pravi sadrzaj...

Pre par godina smo na jednom seminaru tako palamudili o mikro nisama... i kao... jedan je napravio dobre prihode pisuci o necemu tipa bolesti albino jazavaca u Ruandi... Cool je to... al gde ja da nadjem info o tome?!
Imas 10 ljudi koje zanima, reklame se dobro placaju po kliku, i svi srecni.. al gde naci info o tome...

Normalno, ovde ne pricamo o takvim ekstremima... ali recimo... stomatoloski sajtovi su u deficitu... ne moze o tome da pise gimnazijalac a da to ima smisla... ili prosto, strucni blogovi, na srpskom ih i nema, ali njih stvarno ne moze da pise ko stigne... neki kvalitet mora da postoji.. ne mora biti na svetskom nivou, ali prosto ne moze biti ni na nivou prepoznavanja procitanog iz neke enciklopedije ili sa nekog strucnog sajta...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Generalno resenje svih tih problema krije se u naslovu teme - strategija
tj nedostatak iste.da su ti momci kojima su propali projekti radili prvo istrazivanje trzista,bp pa dalje sve sto treba,sad ih ne bi bolela glava,ovako je to bila kocka i izgubili su,za razliku njih neki su dobili.,al to nije poenta , ono sto jeste vazno je sistematicnost,strategijski pristup.generalno u Srbiji je problem sto nema dovoljno obrazovaniih ljudi inace ne bi svi (npr) pohrlili da gaje maline jer su culi da je od toga neko kupio kucu pa sad kad je ponuda veca od traznje bacaju ih...
Ne moze me niko ubediti da u IT rastucoj industriji kod nas i u svetu ne moze da se posluje profitabilno,broj korisnika interneta veci,veca brzina.Naravno treba znati sta i kako...
Ideja nije sve,naravno resursi tj novac su neophodni,al uz dobru ideju plan ni to nije nesavladiva prepreka
e sad ti pitas kako on moze bez znanja i resursa da zagrize nesto vece? Tesko...al nije ne moguce nece znati ako ne proba,zasto se zadovoljiti ponekim picem,a za dve godine moze da kupi kola? Sve zavisi od osobe,koliko je spremna da uci,koliko odricanja,i kakvi su mu kapaciteti..
Eto to je to.tema je postavljena bas preopsirno,strategija msm o tome bi mogao da pisem dva dana,i ako se radi o tinejdzerskom projektu treba pokusati usmeriti ga ka profesionalnom
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
LG Nexus 4
Momci Smile samo nastavite Smile sto se mene tice mogu da citam koliko god preopsirno pisao ...

po pitanju ucenja ... nije problem Smiley zavrsavam ekonomsku srednju ... do sada obe godine sam bio odlican ... ovde god tacno od pocetka 2009. ozbiljnije sam poceo da ucim web ... ali takodje dosta paznje obracam na ovakve diskusije i tekstove sa statistikama, iskustvima, primerima ... ne samo suvoparno kod i tehnike raznorazne ...

u principu se apsolutno slazem oko poslednje poruke sa tobom ... po meni ne treba nesto raditi ofrlje i povrsno ... vec ako se nesto radi to treba uraditi od pocetka do kraja ... ne bitno sta i ne vezano za web ... a takodje u skoli sam ovde godine dosta ucio o ulaganjima Smile a i pre toga sam znao da do dobitka bez ulaganja ne moze Smiley tako da to nije problem Smiley

a sad ne mogu da kazem da mislim po pitanju da li moze da se uspe i kod nas i u svetu u web-u , posto ne znam, to mi najvise fali, realno iskustvo i realni problemi, ali to do sada nisam mogao nikako steci ... zato se toliko raspitujem upravo oko tih realnih stvari ... ono sto je na papiru lako je nauciti Smiley ... ali verujem da moze ... zato se i toliko trudim Smiley svaki dan po 3-4 sata citanja blogova ... raznoraznih ... i do 1-2 sata rada na tom "projektu" Smiley a desi se i vise ... mislim da se moze reci da se trudim i odricem svacega Smiley

poslednja recenica mi se najvise svidja od svega ... a to upravo i jeste moj cilj ... da pokusam nesto odraditi profesionalno ... ne vezano za moje godine i godine publike ... to je ono sto radim za sebe ... a pritom za rodbinu i prijatelje paralelno radim tj radicu 2-3 site-a ... kako bih se i na tom polju oprobao ... tj rad za druge ... a kasnije kad kroz te radove steknem malo iskustva sa problemima u kodiranju ... dizajnu ... planiram da predjem na temu za zaradu za one koji su voljni da uce sto jesam ... i prijavim se na neki od freelance sajtova  Smile

sve najbolje!  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Uopste nije bitno da li je u pitanju projekat teenagera ili 40. godisnjaka, stvar je samo u tome da je broj ljudi koji iz prve naprave cudo premali da bi imalo smisla o njima pricati... i to nije samo stvar ni strategije i dobrog planiranja, analize... vec mnogo cesto stvar srece.

Dete koje zanima internet (nadam se da se nece niko uvrediti time) treba da se time bavi po redu i na tenane, da to upozna, pa onda, kada dodje vreme za opredeljivanje, a odluci da li ce to biti zabava, hobi, ili zivotni poziv...

Necemo da navodimo primere ljudi koji su sa 20 godina napravili imperiju, jer je njihov broj otprilike kao i broj dvoglave teladi na svetu...
Ne kazem da coveku treba sahraniti nade... svakako ne... ali su upravo daleko vece sanse da iste budu sahranjene ako nekog ko nema dovoljno iskustva i u tom smislu dodira sa realnoscu, time sto ga teras u nesto ozbiljno a on nije prosao ni razvojni put...
To je isto kao da nekom klincu koji je gledao na TV tenis kazes, posveti se tome i uspeces... posvete se i uspe jedan od 1000. A malo kome od ovih 999. fali motiva...
Prosto, odrastamo i stvari se menjaju...
Kakav god projekat da smisli, mnogo su vece sanse da ce on propasti, pa taman planirao danima i nocima, nego da ce od njega biti nesto... Ako se ne varam, 96% startupa propadne za manje od godinu dana... a cifra koliko njih uspe da se izdigne iznad povrsine je tek da se najezis...

Projekat koji ga zanima moze radeti profesionalno i savesno iako se bavi tematikom koja nije usko strucna, vec je okrenut nekoj populaciji sa kojom ima realnu mogucnost identifikacije... I ne mora da znaci da nece da uspe, i da nece napraviti neki novac cak i u tome... Ali to je nesto sto dodje vremenom, i o cemu nema svrhe razmisljati u startu - bar u Srbiji. U startu ima Vizio, Etarget, i sl.

Postujem svaciju zelju da bude novi Gates, Jobs, Wozniak, Brin, Page i sl.. ali vise volim ljude sa realnim ambicijama, posto nisam sklon verovanju u to da ako ciljas nebesa jedino tako imas sansu da tamo i stignes... i ti ljudi su se peli korak po korak... nekad malo brzim koracima, nego neki drugi.... ali svakako korak po korak.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.