Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah u vezi  (Pročitano 1103 puta)
28. Feb 2006, 07:56:23
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Strah u vezi

Bili ste sami. Sada više niste singl - u vezi ste, i to, izgleda, u ozbiljnoj vezi. Auh! Trebalo bi da budete srećni što ste s osobom koju volite i koja vam mnogo znači. Dobro, u redu, srećni ste. Super, jipi! Osećate se i veoma uplašeno.

Ne možete a da ne upitate sebe - pa dobro, bre, da li sam ja normalan/normalna? Niste želeli da budete sami. Želeli ste vezu, i to iz mnogih razloga. Ne samo zbog seksa; ne samo da ne budete jedini luzer koji nije ni sa kim; ne samo da možete da se probudite pored nekoga ujutro (i vaša mačka vam u hladnim zimskim danima lepo ugreje noge ili leđa, ali nije to to). Želeli ste, zaista ste želeli, da budete s nekim, da volite nekog i da budete voljeni. Sada kad to imate, užasno ste uplašeni. Pitate se da li ste normalni - zbog čega strah kad ste s finom osobom koju volite, a ne s nekim psihopatom?

Možda će vas iznenaditi, ali ovakvo osećanje straha je savršeno normalna i prilično česta pojava u jednom trenutku veze; naročito ako ranije niste imali zaista ozbiljnu ili makar poluozbiljnu vezu. Zašto je to tako?

Kad živite sami, imate neku svoju rutinu, neke svoje male rituale. Stvari odlažete tamo gde ih odlažete, obaveze izvršavate nekim redosledom na koji ste navikli, sve što radite radite onda kad možete ili morate, ali, u suštini, za svoj privatan život nikome ne polažete račune. Onda se u tom privatnom životu pojavi još neko i odjednom se ceo vaš svet okrene naglavce. Ne možete više da radite stvari onako kako vam "dune", jer morate da imate u vidu i potrebe partnera/partnerke. Morate da se prilagođavate, pravite kompromise. Osećate da više nemate jedan deo svoje slobode, što je savršeno tačno - a nekima taj osećaj veoma teško pada. Ne radi se tu o sebičluku, samo o uživanju u slobodi - čiji jedan deo u vezi nužno morate da žrtvujete.

Na sve to lako se možete upitati, bar ponekad, makar i krišom od samih sebe, šta sve propuštate time što ste "vezani". Kad dođu takve misli, najbolje je preseći ih - podsetite se šta sve lepo dobijate u vezi, u čemu sve uživate. Ako počnete da razmišljate o svojoj žrtvovanoj slobodi, setite se da su i vaš partner/partnerka žrtvovali isto toliko radi zajedničkog života s vama - i da očigledno misle da ste vredni toga.

Ne brinite previše. Ovakvi strahovi s vremenom prolaze. Jednostavno se naviknete na novu rutinu u životu, počnete i da uživate u njoj. Dopadne vam se čak i više od one stare - ležete s voljenom osobom, budite se pored voljene osobe (nećemo da spominjemo ono između leganja i buđenja), delite život s voljenom osobom... Da, promena rutine je donela strah - ali taj strah prođe, a onda dolazi uživanje.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne radi se vise o tome da li se osecam vezanom, vec je stvar u tome sto nisam navikla da sam zbog nekog u stanju da uradim bas sve, to mi se nikada dosad nije desavalo i to je ono sto me plasi! ali i taj strah ce se vremenom izgubiti jer znam da... volim jednu extra osobu!!! i da vredi uciniti sve zbog te iste! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.