Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:55:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah od vrtića  (Pročitano 9049 puta)
12. Nov 2006, 13:23:27
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Strah od vrtića   

Zatrudneli ste, nakon nekog vremena otišli na trudničko, pa na porodiljsko i sada je vreme da se vratite na posao, što znači da će neko drugi jedan deo dana morati da brine o vašem detetu. Ako jedna od detetovih baka (ili obe) mogu da pomognu, super; ako imate neku osobu kojoj verujete da se brine o detetu dok ste vi na poslu, i to je super. Ukoliko nemate ništa od toga, tu je vrtić (tačnije, jaslice). Mada je za dete najbolje da negde od treće godine krene u vrtić, ako je neophodno ranije, neophodno je. Sad, tu se mnoge majke suoče sa strahom.

Hoće li se vaspitačice brinuti o njihovom mališanu onako kao one? Ne, sigurne su da neće - nije njihovo dete jedino u vrtiću, tamo je jedno od mnogih. Neće imati onaj specijalan status koji ima kod kuće. Hoće li vaspitačice umeti s njim? Šta ako... (ubacite bezbroj pitanja i strahova)?

Ovakvi strahovi su sasvim normalni, ali bi ih ipak trebalo prevazići. Tačno je da će dete u vrtiću ili jaslicama biti jedno od mnogih - što nije nimalo loše, jer se tako uči socijalizaciji. Neće ni u kasnijem životu biti mali bog, već će životni prostor morati da deli s drugim ljudima i da pravi kompromis između svojih potreba i potreba drugih. Dobro je da dete to nauči.

Istina je, u vrtiću se dešavaju i ne baš lepe stvari. Recimo, ako jedno dete bude dovedeno bolesno ili sa začetkom prehlade, vrlo brzo će tu prehladu dobiti i ostala deca. To se dešava. S druge strane, izuzev ako je dete zbog odlaska u vrtić konstantno bolesno, izloženost drugoj deci i izazivačima bolesti koje ona eventualno nose u sebi ojačaće detetu imunitet i omogućiti mu da kasnije postane zdravo i ne preterano sklono razboljevanju.

Ono što bi svakako trebalo učiniti jeste reći vaspitačici za bilo koju posebnu potrebu vašeg mališana (preosetljivost na nešto i slično). Nažalost, u našim uslovima, neophodno je i zamoliti vaspitačice da redovno menjaju pelene vašem detetu (ako ih još uvek koristi), jer mnogi roditelji, u želji da uštede, zahtevaju da se pelena njihovom detetu promeni samo onda kada je apsolutno neophodno, pa vaspitačice tako postupaju sa svom decom ako im se ne kaže drugačije (nije njihova krivica, ponašaju se prema deci onako kako roditelji te dece zahtevaju).

Dakle, skupite hrabrost, odvedite dete u vrtić ili jaslice, recite vaspitačici sve što mislite da bi trebalo da zna o potrebama vašeg deteta - i ostavite ga u vrtiću dok radite. Izuzev ako dete nije toliko osetljivo da se u vrtiću svaki čas razboljeva, to iskustvo će mu veoma koristiti, a i vama će koristiti predah od brige o njemu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moj brat ima klinca, koji je odbijao da ide u vrtic i rekao je roditeljima da ce da napravi pichwajz ako bude otisao. To se i desilo, prvi dan, poceo da stipa devojcice, da samara ove majmune kaji su sa njim u grupi. Posle toga su ga prebacili u drugi vrtic uz vrlo bolno ocitavanje lekcije mog brata! Smile Od tada nije bilo problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Moj brat ima klinca, koji je odbijao da ide u vrtic i rekao je roditeljima da ce da napravi pichwajz ako bude otisao. To se i desilo, prvi dan, poceo da stipa devojcice, da samara ove majmune kaji su sa njim u grupi. Posle toga su ga prebacili u drugi vrtic uz vrlo bolno ocitavanje lekcije mog brata! Smile Od tada nije bilo problema.
Mora da se previse druzio sa tobom ... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ja nisam  hteo da spavam,grizao sam decu za prste na nogama Smile
tako da sam sedeo sa vaspitacicama dok ostali spavaju,osim toga nisam imao problema sa vrticem Smiley
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
ja sam sa svojim sinom stvarno imala velikih problema..naime,nocu se budio nekoliko puta sav uznemiren pitajuci me da li sutra ide u vrtic.svako jutro do vrtica je plakao neprestano nisam vise znala na koji nacin i cime da ga zaineresujem da prestane da place.nakrju sam ga vodila kod doktorice opste prakse da se posavetujem da li bi trebalo da idemo kod decijeg psihologa.rekla mi je da je najbolje da ni neide vise u vrtic ako kod kuce ima ko da ga cuva.medjutim,otisla sam i od glavnog vaspitaca koji mi je rekao da je proslo tek mesec dana od upisa i da je to po njima jos pocetak prilagodjavanja i da ako se takvo ponasanje nastavi jos dve nedelje da cemo ici kod psihologa na konsultacije.sva sreca sve se promenilo i sada moj decak ne moze da doceka da ide u vrtic.prestali su ruzni snovi.sad je srecan i cak me i pozuruje da ne bi zakasnio.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma vrtic je do jaja...najlepsi deo zivota. Ne znas puno, a i ne tugujes zbog toga...vreme radi za tebe Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 9677
Zastava Wien
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Kod mene je bilo obrnuto.....ja sam plakala kad sam ga ostavljala u vrtic.... Smile
IP sačuvana
social share
Ne cini drugome ono sto bi zeleo da drugi ucine tebi.

Njegov ukus mozda nije isti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

ko zna zasto je to dobro

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5560
Zastava ZEMUN
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630 bl6c n818gb
dok mi je cerka isla u vrtic muke zive . nedelju dana u vrtic 2 nedelje bolesna i obrnuto.da ne pricam da sam prvih mesec dva sedeo u obdanistu po par sati dok se ne zaigra pa bi onda odlazio .inace ja sam bio taj koji je insistirao da ide u vrtic { druzenje sa decom itd }.da me ne razumete pogresno uvek dajem prednost vrticu u odnosu na bake i deke ali kad ne ide onda ......... Smile
IP sačuvana
social share
Don't take life to seriously, you're not going to survive it anyway
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kod mene je bilo obrnuto.....ja sam plakala kad sam ga ostavljala u vrtic.... Smile

Ono "...kad sam GA...", treba da ide "s'oprostenjem", cisto da ljudi ne pomisle da si nesto drugo stavljala u vrticu. Ja znam, ali drugi mozda misle na nesto drugo! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
ja nisam hteo da spavam,tako da sam sedeo sa vaspitacicama dok ostali spavaju,

Takodje, osim sto nisam grizla djecu, nego sam ih tukla i sapunjala lice, pa ih prepadala dok se bude
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:55:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.