Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:00:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah od ružne prošlosti  (Pročitano 19971 puta)
30. Jun 2011, 03:09:18
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Dakle, imate li strah od, ne baš sjajne, prošlosti? Kako gledate na prošlost? Pridajete li joj neki značaj? Da li se bojite efekta ružne prošlosti u budućnosti? Plašite li se loših postupaka koje ste činili ranije ili pak nesloge sa nekim a znate da ste tada bili u pravu?

Ljudi danas vole da se svete jedni drugima. Ostaju bez najdražih, prave im se veliki problemi u vidu bilo čega. Razog je, u dosta slučajeva, ta prošlost.

Takođe, ljudi dosta razmišljaju o stvarima koje su se nekada desile a voleli bi to da isprave. To je nemoguće pa iz svega toga proizilazi strah.

Naravno, događaju se i efekti koje ću nazvati "samoodbrambeni" i sve to iz straha da nas ne zahvati neka mračna strana. Primera radi, osoba koja je varala svoju ženu drugom ženom, dolazi na ideju da ubije tu drugu ženu iz straha da to njegova supruga ne bi saznala. Za takav slučaj nisam čuo nego samo dajem primer tog "samoodbrambenog" efekta u strahu od lošeg.

Isto tako smo često u strahu da nam prijatelji neke loše stvari ne mogu zaboraviti i to nas jede.

Mogu dati i sopstveni primer. Osoba koju ne mogu pogledati u oči. U stvari, mogu, ali sa ogromnom dozom poštovanja. Nazovimo to strahopoštovanjem. I sve to zbog te neke prošlosti. Desilo se "to i to" a danas, posle 10 i više godina, ne mogu sve to izbrisati. Zapravo, ništa strašno se nije desilo da bih se traumirao od toga ali, jednostavno, imam neku dozu straha od svega toga. Neću reći od koga i šta se zapravo desilo ali, eto, to je samo još jedan primer tog straha od prošlosti. Ne gleda on mene danas kao protivnika, štaviše, nerazdvojni smo, ali i dalje imam taj neki uticaj prošlosti u sebi i to neko strahopoštovanje... a ništa strašno se nije desilo da bi tako bilo.

Dakle, da li vam ona nekada pravi problem koji bi voleli da rešite? Smile

P.S. Mnogo puta sam pomenuo reči "strah" i "prošlost" tako da... ne zamerite Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 716
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Bas me zanima sta se desilo , pisi na pm ako hoces  Smile Ali znam da neces jer me hejtujes u zadnje vreme , ne znam sto  Smile

Elem od proslosti se ne zivi , ali ne treba je zaboravljati. Naravno da treba da se seti covek sta je radio , gde je gresio i da se u slicnim situacijama s kojima se susrece i sa kojima ce se tek sresti , ne cini ponovo iste stvari , iste greske.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
Dakle, imate li strah od, ne baš sjajne, prošlosti? Kako gledate na prošlost? Pridajete li joj neki značaj? Da li se bojite efekta ružne prošlosti u budućnosti? Plašite li se loših postupaka koje ste činili ranije ili pak nesloge sa nekim a znate da ste tada bili u pravu?
Pridajem znacaj, jer ono sto smo cinili nam ide "na dusu" sada i u buducnosti. Ne plasim se jer smatram da nisam radio lose. Bilo je situacija tu i tamo, ali zaista nisam. Samo ljudi koji su cinili lose se plase pogubnog uticaja njihovih dela na sadasnjost, ostatak obicno zivi zivot bez nekog osvrtanja na proslost jer smatraju da nisu cinili nista lose i/ili ih ne plase konsekvence.

Ne govorim sa samo jednom osobom u mom zivotu zbog nekoliko situacija koje su se desile pre par godina ali sam tu ja manje-vise cist. Moja je greska sto neke stvari nisam bio uradio na vreme, i to me je odjedanput sustiglo. Ja sam oprostio sve, ali i dan-danas ne zelim da tu osobu pogledam u oci kada se negde sretnemo a kamoli da joj se javim. Ta cela situacija me je sustigla pre jedno godinu dana na volseban nacin, ali tada sam samo saznao ono sto sam vec znao, a to je da su neki ljudi takvi da ne mogu da podnesu a da ti nesto ne nabiju pod nos tj. maliciozni. Opet, lose sam se postavljao godinama, i mnogo me je stiglo.

Citat
Dakle, da li vam ona nekada pravi problem koji bi voleli da rešite?
Sada ne, i nece nikada vise... Ne pridajem znacaju sve to, i vremenom sam shvatio da je mozda sve to sto se desilo i dobro po mene pa sam postao flegma sto se tice tog slucaja.
« Poslednja izmena: 30. Jun 2011, 03:41:59 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Citat
Naravno da treba da se seti covek sta je radio , gde je gresio i da se u slicnim situacijama s kojima se susrece i sa kojima ce se tek sresti , ne cini ponovo iste stvari , iste greske.

Ne, ne... nisam na to mislio. Nego na nešto što ne možeš ispraviti i to te proganja. Može to poslužiti kao "pomoć" da tako nešto ne radimo ponovo ali nešto što se desilo jednostavno se... desilo.

Mare, ne razumem ti ovo:

Citat
Pridajem znacaj, jer ono sto smo cinili nam ide "na dusu" sada i u buducnosti.

Citat
Ne pridajem znacaju sve to, i vremenom sam shvatio da je mozda sve to sto se desilo i dobro po mene

Da li to znači da si, na neki način, oguglao na sve to i da si jednostavno prošlost stavio u drugi plan?
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
To znaci da pridajem znacaj proslosti, ali da toj konkretnoj situaciji koja mi se desila i ne pridajem i da me danas ne pogadja.  Smile

Oguglao,shvatio da je i bolje sto se desilo tako i nastavio dalje...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Prošlost, odluke, postupci, reakcije iz prošlosti su u nama i ljudima iz našeg okruženja. Zato nam se često prošlost vraća kroz ponavljanje grešaka i suočavanje sa posledicama.

Nisam se ogrešila ni o koga toliko da se bojim svoje prošlosti. Neke greške sam ispravila ili se bar izvinila za njih. Neke verovatno nisam ili zato što ne smatram da su bile greške iako su bile neprijatne, ili zato što sam i ja samo čovek. Neki su se ogrešili o mene ali ne vidim da se i oni potresaju zbog toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 12.0.742.112
Morao sam da svratim samo da vidim da li je Vladimir Stojkovic otvorio ovu temu  Smile

I jeste  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve ce to narod pozlatiti. Smile

Drugim recima, ako ces se kasnije zbog necega stideti, mozda ne treba na prvom mestu to ni da radis.

A ja strasno ne podnosim ljude koji padaju u te faze kajanja i pretresanja proslosti svaki put kad nemaju nista pametnije da rade...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Morao sam da svratim samo da vidim da li je Vladimir Stojkovic otvorio ovu temu  Smile

I jeste  Smile

 Smile

Citat
Drugim recima, ako ces se kasnije zbog necega stideti, mozda ne treba na prvom mestu to ni da radis.

Pa znaš kako, nekada nisi ni svestan šta radiš. Tek kada prođe određeno vreme, shvatiš da ti to nije trebalo. Meni je, na primer, to jedna od, nazovi, mana. Ne vodim se onom "ispeci pa reci". Kažem nešto... i posle samo par sati pitam sebe: "šta to radiš, konju?".

IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
I guess that the only thing that I can add to that is to never hold on to regrets. Simply because nothing sweet is ever pulled out of a box of regrets.

Covek koji je ni kriv ni duzan,prosao kroz 11 godina pakla u jednoj Indonezanskoj ludnici-zatvoru,i dva zatvora(usput ostavsi i bez porodice,oka,zucne kese,slezine,a na par minuta - i zivota) i poziveo da isprica svoju pricu. Chris Parnell

Jedino dobro sto se moze izvuci iz kajanja je pouka da ne ponovimo gresku.I ako covek uspeva u tome,vece su sanse da mu se nece ponoviti lose stvari.

Ja se uvek trudim da to radim,kao i da se drzim svojih principa,i zato se i ne bojim.Pa i da opet dodje nesto lose...(nesto na sta mi vec ne mozemo da uticemo)... neka dodje.Stisnes zube i guras napred.Ne bih bio ni prvi ni poslednji.


p.s.-hm,u ovom postu nikako da uspem da upakujem misli u reci onako kako kako mi stoje u glavi.
« Poslednja izmena: 30. Jun 2011, 16:39:00 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:00:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.